Kategorie części

Części do chłodziarek do win

(1 175 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do chłodziarek do win. Zastosowanie filtrów ułatwi Tobie znalezienie potrzebnej części. Podając model będziesz bliżej szukanej części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Jeżeli masz problem z nazwaniem części, której poszukujesz zajrzyj w nasze karty złożeniowe. Dla zagwarantowania bezpiecznej wymiany zepsutej części w Twoim urządzeniu, stworzyliśmy szereg filmików instruktażowych na kanale YouTube. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Jak dawniej przechowywano wino?

Historia wytwarzania wina sięga, według obecnych ustaleń historyków, około 3000 lat p.n.e, natomiast sama winorośl vitis vinifera ostatecznie ukształtowana została około 8000 lat p.n.e. chłodziarka na wino

Prehistoryczny Środkowy Wschód i Chiny to miejsca, którym przypisuje się pierwsze osiągnięcia w tej dziedzinie. Na proces przechowywania szczególnie zwracano uwagę w starożytnym Egipcie. Wino rozlewano do wielkich amfor, po czym pojemniki dokładnie zatykano szmatami, skórą, korkiem i finalnie pieczętowano. Amfory posiadały małe otworki służące do wydalania dwutlenku węgla, często jednak nawet i te otworki pieczętowano.

Przechowywanie wina było w starożytnym Egipcie wyjątkowo istotne między innymi ze względu na samych władców, których na ostateczny odpoczynek w grobowcach składano między innymi z zapasem wina. Głównym problemem starożytnych Egipcjan był klimat - suchy i gorący, znacząco utrudniał proces fermentacji i dojrzewania.

Jak prawidłowo przechowywać wino?

Obecnie leżakowanie butelek z wykwintnym trunkiem jest definitywnie jednym z najważniejszych etapów w życiu wina. Butelkę można oczywiście przechowywać w standardowej lodówce czy w piwnicy na półce, jednak w ten sposób tracimy kontrolę nad procesem leżakowania. Wyspecjalizowane chłodziarki na wino oferują pełną kontrolę nad dojrzewaniem trunku - od temperatury, poprzez pozycję, w jakiej umieścimy butelkę, aż po ochronę przed nadmierną ilością światła słonecznego.

Większość chłodziarek na wino oferuje regulację temperatury w poszczególnych strefach lub pojemnikach w celu umożliwienia przechowywania kilku rodzajów alkoholu jednocześnie. Drzwi zazwyczaj wykonuje się z pokrytego specjalnym filtrem szkła, zapobiegającego przedostawaniu się szkodliwych promieni UV i jednocześnie umożliwiającego kontrolę zawartości bez konieczności otwierania komory.

Zawór trójdrożny do lodówki Siemens 00652470
30400 10799
Wyślemy jutro
Zaślepka do lodówki Liebherr 742461500
Tuleja zawiasu drzwi do lodówki Liebherr 959011000
4190 2490
Wyślemy jutro
Wentylator do lodówki Liebherr 610867300
Śruba do lodówki Liebherr 408401300
Kontaktron do lodówki Liebherr 611361600
Śruba do lodówki Liebherr 409800800
Śruba do lodówki Liebherr 408272100
Klucz zamka do lodówki Liebherr 704296100
Osłona żarówki do lodówki Bosch 00445778
Zaczep prowadnicy do lodówki Bosch 00607647
Wyłącznik/włącznik światła do lodówki Gaggenau 00604020
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Wspaniałym uzupełnieniem obiadu czy kolacji jest lampka wykwintnego wina. Aby ten szlachetny trunek nie tracił swoich walorów w postaci odpowiedniego rozwiniętego smaku, czy właściwego dla niego aromatu, w naszym domowym zaciszu, zapewnią to chłodziarki do wina. Firmy przedstawiają szeroki wachlarz modeli chłodziarek na wina – od najmniejszych, o nowoczesnych wzorach idealnie dopasowanych do możliwości jakie daje nam kuchnia, gdzie umiejscowione na małej szafce dadzą temu miejscu charakteru - po większe, na duże zbiory kolekcjonerskie prawdziwego znawcy w tej dziedzinie. W naszej ofercie wszyscy miłośnicy wina znajdą części, które umożliwią konserwacje czy naprawę tego sprzętu, aby w dalszym ciągu móc cieszyć się smakiem i aromatem trunku prosto z winnic. W naszym serwisie posiadamy części takich renomowanych producentów jak: DE Dietrich, Gaggenau, Liebherr. Na stronie north.pl znajdziesz najważniejsze elementy chłodziarek począwszy od modułów sterujących, poprzez transformatory, elektrozawory, czujniki temperatury odpowiadające za odpowiednie schłodzenie naszego wina, ociekacze, wsporniki, kratki wentylacyjne, parowniki i ich obudowy. Oferujemy również wszelkiego rodzaju kable zasilające, elementy montażowe, filtry, uszczelki do drzwi jak i same drzwi. Dodatkowo w naszym serwisie można zaopatrzyć się w środki pielęgnujące do sprzętu wykonanego ze stali nierdzewnej, aby cieszyć się jak najdłużej z perfekcyjnego wyglądu naszej chłodziarki do wina.

Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się
scroll top