Kategorie części

Części do chłodziarek do win

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do chłodziarek do win. Zastosowanie filtrów ułatwi Tobie znalezienie potrzebnej części. Podając model będziesz bliżej szukanej części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Jeżeli masz problem z nazwaniem części, której poszukujesz zajrzyj w nasze karty złożeniowe. Dla zagwarantowania bezpiecznej wymiany zepsutej części w Twoim urządzeniu, stworzyliśmy szereg filmików instruktażowych na kanale YouTube. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Jak dawniej przechowywano wino?

Historia wytwarzania wina sięga, według obecnych ustaleń historyków, około 3000 lat p.n.e, natomiast sama winorośl vitis vinifera ostatecznie ukształtowana została około 8000 lat p.n.e. chłodziarka na wino

Prehistoryczny Środkowy Wschód i Chiny to miejsca, którym przypisuje się pierwsze osiągnięcia w tej dziedzinie. Na proces przechowywania szczególnie zwracano uwagę w starożytnym Egipcie. Wino rozlewano do wielkich amfor, po czym pojemniki dokładnie zatykano szmatami, skórą, korkiem i finalnie pieczętowano. Amfory posiadały małe otworki służące do wydalania dwutlenku węgla, często jednak nawet i te otworki pieczętowano.

Przechowywanie wina było w starożytnym Egipcie wyjątkowo istotne między innymi ze względu na samych władców, których na ostateczny odpoczynek w grobowcach składano między innymi z zapasem wina. Głównym problemem starożytnych Egipcjan był klimat - suchy i gorący, znacząco utrudniał proces fermentacji i dojrzewania.

Jak prawidłowo przechowywać wino?

Obecnie leżakowanie butelek z wykwintnym trunkiem jest definitywnie jednym z najważniejszych etapów w życiu wina. Butelkę można oczywiście przechowywać w standardowej lodówce czy w piwnicy na półce, jednak w ten sposób tracimy kontrolę nad procesem leżakowania. Wyspecjalizowane chłodziarki na wino oferują pełną kontrolę nad dojrzewaniem trunku - od temperatury, poprzez pozycję, w jakiej umieścimy butelkę, aż po ochronę przed nadmierną ilością światła słonecznego.

Większość chłodziarek na wino oferuje regulację temperatury w poszczególnych strefach lub pojemnikach w celu umożliwienia przechowywania kilku rodzajów alkoholu jednocześnie. Drzwi zazwyczaj wykonuje się z pokrytego specjalnym filtrem szkła, zapobiegającego przedostawaniu się szkodliwych promieni UV i jednocześnie umożliwiającego kontrolę zawartości bez konieczności otwierania komory.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
Magnetyczna uszczelka drzwi do lodówki Liebherr 710897500
26300
Wyślemy pojutrze
outlet Outlet już od 16900
Wentylator do lodówki Liebherr 610875900
Obudowa zawiasu do lodówki Candy 49007412
Nakładka do lodówki Liebherr 743651900
Śruba do lodówki Liebherr 409800800
Zaślepka do lodówki Liebherr 742461500
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
Silnik wentylatora do lodówki Liebherr 611806000
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
Czujnik temperatury do lodówki Liebherr 694243100
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Półka drewniana komory chłodziarki Liebherr 711247900
Termostat do lodówki Liebherr 615163700
Silnik wentylatora do lodówki Liebherr 611863100
Podkładka zawiasu do lodówki Liebherr 774400900
Klucz montażowy do lodówki Liebherr 704219600
Śruba do lodówki Liebherr 409873300
Uchwyt drzwi chłodziarki Liebherr 743769700
Zaczep prowadnicy do lodówki Gaggenau 00623319
Wentylator do lodówki Liebherr 610867300
Lampa kompletna do lodówki Liebherr 607069100

Wspaniałym uzupełnieniem obiadu czy kolacji jest lampka wykwintnego wina. Aby ten szlachetny trunek nie tracił swoich walorów w postaci odpowiedniego rozwiniętego smaku, czy właściwego dla niego aromatu, w naszym domowym zaciszu, zapewnią to chłodziarki do wina. Firmy przedstawiają szeroki wachlarz modeli chłodziarek na wina – od najmniejszych, o nowoczesnych wzorach idealnie dopasowanych do możliwości jakie daje nam kuchnia, gdzie umiejscowione na małej szafce dadzą temu miejscu charakteru - po większe, na duże zbiory kolekcjonerskie prawdziwego znawcy w tej dziedzinie. W naszej ofercie wszyscy miłośnicy wina znajdą części, które umożliwią konserwacje czy naprawę tego sprzętu, aby w dalszym ciągu móc cieszyć się smakiem i aromatem trunku prosto z winnic. W naszym serwisie posiadamy części takich renomowanych producentów jak: DE Dietrich, Gaggenau, Liebherr. Na stronie north.pl znajdziesz najważniejsze elementy chłodziarek począwszy od modułów sterujących, poprzez transformatory, elektrozawory, czujniki temperatury odpowiadające za odpowiednie schłodzenie naszego wina, ociekacze, wsporniki, kratki wentylacyjne, parowniki i ich obudowy. Oferujemy również wszelkiego rodzaju kable zasilające, elementy montażowe, filtry, uszczelki do drzwi jak i same drzwi. Dodatkowo w naszym serwisie można zaopatrzyć się w środki pielęgnujące do sprzętu wykonanego ze stali nierdzewnej, aby cieszyć się jak najdłużej z perfekcyjnego wyglądu naszej chłodziarki do wina.

Gorąca pralka podczas prania

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top