Naprawa miksera nie musi być trudna

katarzyna | 21 lutego 2017

Jaki sprzęt kupić, by naprawa nie była konieczna? Podobnie jak w przypadku większości sprzętów RTV i AGD wybór mikserów jest naprawdę duży. Aktualnie w sklepach można znaleźć wiele produktów, które są bardzo praktyczne w kuchni, w tym różnego rodzaju miksery. Wybór odpowiedniego sprzętu pozwoli na długo cieszyć się urządzeniem oraz zwiększa szansę na bezawaryjną pracę.


Obecnie można wyróżnić 2 typy mikserów:

  • Ręczny – wymaga trzymania w ręku podczas wykonywania pracy, a składniki muszą być umieszczone w wysokim naczyniu, tak aby uniknąć zachlapania lub zabrudzenia kuchni,
  • Stacjonarny z misą – mikser na podstawce, składniki wrzuca się do dołączonej do zestawu misy, nie wymaga asysty podczas miksowania.

Wybór modelu zależy tylko i wyłącznie od Państwa preferencji. Coraz więcej osób przekonuje się do mikserów stacjonarnych, chociaż mikser ręczny wciąż ma wielu zwolenników. Rodzaj miksera nie ma większego wpływu na częstość awarii. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów:

  • Tworzywo z jakiego wykonany jest mikser i misa – ważne by był to dobrej jakości plastik, metal lub w przypadku misy również może to być szkło – w przeciwnym razie po pewnym czasie słabej jakości tworzywo zacznie pękać,
  • Moc urządzenia – im silniejszy mikser, tym szybciej i sprawniej przygotujemy potrawę,
  • Skala regulacji poziomów – ważne, by mikser można było ustawiać na bardzo wolne lub bardzo szybkie obroty w zależności od potrzeb, zazwyczaj skala obejmuje 5 poziomów oraz dodatkowo funkcje turbo, ustawienia dokonuje się ręcznie suwakiem lub przyciskami w zależności od rodzaju miksera,
  • Dostępne akcesoria – zarówno ma tu znaczenie jakość wykonania, jak również ilość i rodzaje końcówek, jakie można zastosować w mikserze.

Odpowiednia analiza oraz opinie osób już użytkujących sprzęt zwiększają szansę na uniknięcie awarii miksera.

Gdzie można kupić dobre części do miksera?


Części do miksera poszukujemy najczęściej w momencie, gdy sprzęt nie pracuje prawidłowo lub gdy całkowicie przestał działać, czyli w momencie gdy konieczna jest naprawa miksera. Ważne, by w tym przypadku nie skusić się na tanie i słabej jakości produkty. Niestety zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych można trafić na tzw. „podróbki”, które zazwyczaj pozwalają na wznowienie pracy urządzenia, ale tylko na chwilę. Przed wybraniem części proponujemy poradzić się specjalisty lub skorzystać ze wskazówek, jakie na swoich stronach przygotowały dla Państwa dobre sklepy z częściami do sprzętów RTV i AGD np. north.pl. Obok szerokiego wyboru elementów i akcesoriów znajdą Państwo także pomoc w postaci czatu on-line oraz dokładnych opisów przy produktach. Dodatkowo po wpisaniu modelu Państwa sprzętu można sprawdzić czy wybrana część będzie pasowała do miksera. Jest to bardzo wygodna usługa, która pozwala poprawnie dopasować elementy do urządzenia.

Naprawa miksera niekoniecznie trudna


Proste naprawy miksera można spróbować wykonać samodzielnie. Uszkodzenie wcale nie musi być duże, więc na początek warto podjąć wyzwanie i sprawdzić, czy naprawa jest możliwa w domu. Najczęściej pojawiającym się problemem jest zupełny brak działania miksera. Pojawiają się więc pytania: co w takim przypadku należy zrobić i jak powinna wyglądać naprawa miksera? Przede wszystkim rozpoczynamy od rozebrania obudowy urządzenia. Zazwyczaj wystarczy odkręcić kilka śrubek. Wewnątrz sprzęt z pewnością będzie wymagał przeczyszczenia. Zalegające resztki składników utrudniają prace miksera. Po oczyszczeniu, należy sprawdzić kilka podstawowych elementów, przede wszystkim: włącznik, przewód zasilający, silnik. Należy sprawdzić czy do silniczka dochodzi prąd. W wielu przypadkach wystarczy wymiana np. przewodu zasilającego lub włącznika, aby rozwiązać problem. Jeśli mikser nie reaguje na zmianę poziomu mocy, problem może dotyczyć regulatora obrotów. Wiele wskazówek znajdą Państwo na specjalistycznych forach internetowych, zachęcamy więc do domowych napraw. Z zakupem części również nie powinni mieć Państwo problemu. W sklepie north.pl znajdą Państwo solidne części do miksera.


Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły