Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Lodówka nie chłodzi

Dlaczego lodówka nie chłodzi?

Jeżeli lodówka ma dobrze spełniać swoją podstawową funkcję, czyli chłodzenie, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Właściwe ustawienie temperatury, stopień wilgotności wkładanych do środka produktów, zachowanie optymalnego obiegu powietrza czy prawidłowego działania systemów antybakteryjnych i jonizacyjnych.

Czasami jednak może zdarzyć się, że któryś z podzespołów lodówki zepsuje się i wtedy lodówka nie chłodzi dobrze. Który z elementów chłodziarki jest odpowiedzialny za zaistniały problem? Poniżej przedstawiamy kilka z możliwych przyczyn usterki.

Zabrudzony skraplacz

Skraplacz znajduje się zazwyczaj z tyłu lodówki, chociaż zdarza się, że jest umiejscowiony w dole urządzenia. Przechodzący przez skraplacz czynnik chłodzący rozprasza ciepło, dzięki czemu możliwe jest schłodzenie wnętrza lodówki. Jeżeli skraplacz jest zabrudzony, nie będzie w stanie efektywnie rozpraszać ciepła.

Zanieczyszczenia tego elementu powodują spadek wydajności lodówki, która musi ciężej pracować, żeby odpowiednio chłodzić. Z kolei znaczne zanieczyszczenia skraplacza spowodują, że lodówka nie będzie w stanie utrzymać odpowiedniej temperatury. Pamiętaj o czyszczeniu skraplacza, jeśli jest zanieczyszczony.

Uszkodzony silnik wentylatora (parownika)

Dzięki pracy silnika wentylatora możliwe jest schłodzenie i rozprowadzenie zimnego powietrza w komorze chłodziarki i zamrażarki. Niektóre lodówki posiadają więcej niż jeden silnik wentylatora (np. silnik wentylatora skraplacza). Jeżeli nie działa silnik wentylatora parownika, zimne powietrze nie będzie rozprowadzane po komorze chłodziarki.

W takiej sytuacji możliwe jest, że komora zamrażarki będzie nadal chłodzona, a komora chłodziarki nie. Aby ustalić, czy silnik wentylatora jest wadliwy, poruszaj śmigłem wentylatora. Jeżeli śmigło nie obraca się swobodnie, wymień silnik wentylatora. Ponadto, jeśli silnik pracuje niezwykle głośno – w tej sytuacji również dokonaj jego wymiany.

Jeżeli silnik w ogóle nie działa, sprawdź miernikiem ciągłość jego uzwojeń. W przypadku braku ciągłości, wymień ten podzespół.

Zepsuty silnik wentylatora skraplacza

Jeśli silnik wentylatora skraplacza nie działa prawidłowo, lodówka nie będzie prawidłowo chłodzić. Aby ustalić, czy element ten jest uszkodzony, zacznij od sprawdzenia, czy nic nie blokuje śmigła wentylatora. Następnie spróbuj wprawić śmigło w ruch.

Jeżeli śmigło nie obraca się swobodnie, wymień silnik wentylatora skraplacza. Jeżeli jednak nic nie blokuje śmigła, sprawdź miernikiem ciągłość silnika wentylatora skraplacza. Jeśli nie posiada ciągłości, oznacza to, że musisz dokonać jego wymiany.

Uszkodzony klixon/starter

Jeżeli klixon jest uszkodzony, sprężarka może czasami (lub wcale) się nie załączać. W rezultacie, lodówka nie będzie miała odpowiednio niskiej temperatury. Jeśli nie wiesz, jak dokonać wymiany, lepiej poradź się fachowca.

Niewłaściwie działający kondensator sprężarki

Kondensator zapewnia sprężarce dawkę zasilania podczas rozruchu. Jeżeli kondensator nie działa, sprężarka może się nie uruchomić. Może to doprowadzić do tego, że lodówka nie chłodzi. Wymiana kondensatora sprężarki musi być wykonana przez fachowca, ponieważ wymaga specjalistycznej wiedzy oraz wiąże się z niebezpieczeństwem.

Uszkodzona sprężarka

Sprężarka to rodzaj silnika, który spręża czynnik chłodniczy i rozprowadza go przez parownik i skraplacz. Dzięki temu możliwe jest chłodzenie wnętrza lodówki. Rzadko jednak to sprężarka jest przyczyną niechłodzenia. Przed wymianą sprężarki, sprawdź wszystkie inne elementy.

Należy pamiętać, że wymiany sprężarki może dokonać tylko wykwalifikowany fachowiec, ponieważ potrzebny jest specjalistyczny sprzęt do napełniania czynnika chłodzącego oraz do lutowania rurek. Wymaga to specjalistycznej wiedzy technicznej i jest niebezpieczne (kontakt z ogniem i gazem).

Przepalony termostat

Termostat przekazuje napięcie do sprężarki i silników wentylatorów. Jeśli termostat nie działa poprawnie, może zaburzyć pracę systemu chłodzącego i stąd lodówka nie chłodzi. Aby sprawdzić, czy termostat jest uszkodzony, ustawiaj pokrętło od najniższej wartości do najwyższej, aż usłyszysz kliknięcie.

Jeśli usłyszysz kliknięcie, oznacza to, że termostat najprawdopodobniej działa prawidłowo. Jeżeli kliknięcia nie ma, użyj miernika do sprawdzenia ciągłości tego podzespołu. Jeżeli termostat nie posiada ciągłości w żadnym z ustawień, wymień go na nowy.

Uszkodzony czujnik temperatury

Czujnik temperatury monitoruje temperaturę w lodówce oraz przesyła odczyty do modułu sterującego. Na ich podstawie moduł sterujący reguluje zasilanie sprężarki i wentylatora. Jeżeli czujnik jest uszkodzony, sprężarka i wentylator parownika mogą nie włączać się, kiedy jest to wymagane. W rezultacie lodówka nie będzie miała odpowiednio niskiej temperatury.

Aby ustalić, czy czujnik temperatury jest uszkodzony, sprawdź go multimetrem. Rezystancja czujnika powinna zmieniać się w połączeniu z temperaturą w lodówce. Jeżeli rezystancja czujnika nie zmienia się, lub jeśli czujnik nie ma ciągłości – oznacza to konieczność jego wymiany.

Zepsuty moduł sterujący

Możliwe, że nie działa moduł sterujący. Nie zdarza się to jednak zbyt często. Przed wymianą modułu sterującego, sprawdź pozostałe części. Jeżeli wykluczyłeś inne możliwe przyczyny, rozważ wymianę modułu sterującego.

Oceń post:
avatar
73 Comment threads
95 Thread replies
8 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
81 Comment authors
ElaAleksandraKatarzynaKonradZbigniew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieczysław
Gość
Mieczysław

Lodówko-zamrażarka Polar CZ236 – bardzo mocno grzeje się zbiornik freonu/czynnika ziębniczego/ – nie widać aby się gdzieś oziębiał. Lodówka wyłącza się przy nastawieniu termostatu na 0. Obieg przez termostat jest.
Pytanie – czy konieczne napełnienie freonem.
Z poważaniem. Mieczysław

marcin
Gość
marcin

samsung ss22wg1/xen zamrażalka działa poprawnie natomiast część lodówki pokauje 15 c i jest bardzociepło prolem powstał porozmrożeniu i umyciu lodówki

Marta
Gość
Marta

Polar nie chlodzi mi gorna czesc lodowki zamrazalka tak. I slysze jak mi sie woda ztylu przelewa .

Rafał
Gość
Rafał

Witam,
dziś rano zaskoczyła mnie plama wody pod lodówką, okazuje się, że lodówka nie mrozi ani nie chłodzi. Światełko świeci ale chłodu nie ma a w zamrażarce wszystko pływa.
Słychać takie dziwne „bulgotanie?” jak by coś się gotowało? Proszę o pomoc.

Łukasz
Gość
Łukasz

Witam, dzisiaj wieczorem zobaczyłem plamę wody pod lodówką marki beko, światełko się pali ale ani chłodziarka ani zamrażarka nie działa, zmieniając temperaturę na potencjometrze słychać tylko pstrykniecie. Mimo tego z tyłu lodówki jest bardzo gorący silnik, wydaje mi się że to silnik : czarny większy metalowy zbiornik. Bardzo proszę o pomoc!! Pozdrawiam

Beata
Gość
Beata

Whirlpool wbe2612a+x – witam, zamrażarka mrozi ale chłodziarka nie chłodzi, co może być przyczyną i czy Opłaca się naprawiać, pozdrawiam

Julia
Gość
Julia

Witam mam lodówkę indesit i zauważyłam że na najwyższej chlodni gora nie chlodzi skrapla sie woda co może być problemem?

Łukasz
Gość
Łukasz

Lodówka Beko CSA31021 nie chłodzi góra ani dół. Przy kręceniu pokrętłem nie słychać kliknięcia.

Mariusz
Gość
Mariusz

Witam lodówka chodzi ale nie mrozi zamrażarka działa poprawnie.Model lodówki to Whirlpool wbe3112a+x

Monika
Gość
Monika

Lodówka sevrin ks9827 głośno chodzi i nie widzę żeby chłodziła i w zamrażalniku nie tworzy się szron

Magda
Gość
Magda

Witam mam lodówkę Amice no Frost , zamrażarnik chodzi idealnie gorzej z chłodziarka , nie chłodzi jedzenia 🙁 jaka może być przyczyną?

Marcin
Gość
Marcin

Witam. Zintegrowana lodówko-zamrażalka Indesit CAA55. Lodowka nie chłodzi, zamrażalka rozmroziła sie w 60%. Po całkowitym rozmrożeniu urządzenia przez 24h, lodowka wciaż nie chłodzi, sprężarka i wentylator załanczają się, zamrażalka mrozi ale jakby mało efektywnie… Czasem jęśli kilkakrotnie włączę/wyłączę urządzenie słychać trzask z tyłu lodówki! Podejrzewam termostat chłodziarki?
Pozdrawiam
Marcin

Emilia
Gość
Emilia

Witam posiadam lodówkę samsung model rse8dzas zamrażarka działa w pełni dobrze lecz chłodziarki mi nie chlodzi nie wiem jaka może być przyczyna tego. Slychac jak lodówka się załącza . A na wyświetlaczu wyswietla się tylko żeby wymienić filtr do wody. Temperaturę na lodówce pokazuje 17°c

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Witam. Posiadam lodówkę CANDY nr 34001373 TYPE TF36 CNCR 6182LW. Zamrażalnik mrozi a góra nie chłodzi. Po rozmrożeniu ( wyłączeniu na kilkanaście godzin ) i ponownym włączeniu przez kilka dni jest ok potem znów przestaje chłodzić. po zdjęciu wewnętrznej ścianki w zamrażalniku wentylator chodzi bez zarzutu. Co może być przyczyną nie chłodzenia górnej części lodówki

Karolina
Gość
Karolina

Lodówka zamrażarka Indesit. Lodówka nie chłodzi i zamrazka też spada z mrozenia. Pomocy!!!

Gość R
Gość
Gość R

Witam . Lodówka marki Beko -nie chłodzi mi górna część lodówki . Buczy Zamrażalnik dol jest oky. Pan z serwisu skasował 270 zł. a lodówka dalej nie działa.

Grzesiek
Gość
Grzesiek

Lodówka Samsung RL 39 EBSW1/XEO. Kilka dni po zmianie kierunku otwierania drzwi przestała działać tzn. działa jak chce i kiedy chce. Po włączeniu działa i chodziarka i zamrażarka, potrafi się poprawnie włączyć i po kilku minutach wyłączyć ale po jakimś czasie już się nie włącza. Dodam jeszcze, że od bardzo dawna nie działa w niej światełko i zdarzyło mi się kiedyś nie raz uderzyć w ten klosz co do pewnego momentu naprawiało oświetlenie. Pytanie od czego zacząć? Jestem domorosłym majsterkowiczem, więc jeśli sie da to multimetrem mogę coś sprawdzić. Czy przyczyną może być to, że przełożyłam drzwi na drugą stronę… Czytaj więcej »

Paweł
Gość
Paweł

Lodówka Polar (modelu nie pamiętam) standard, zamrażarka działa a lodówka nie chłodzi. Sprężarka pracuje chłodnica jest ciepła ale niegorąca. Czy może to mieć związek z tym, że w zamrażalniku znajduję sie dużo lodu?
Pozdawiam

pierotez
Gość
pierotez

Witam
Chłodziarko zamrażarka Bosch zabudowa powoli przestaje dobrze działać góra.
Raz dużo lodu na tylnej ściance, raz woda i zapachy żywności w środku. Teraz od tygodnia góra praktycznie nie działa. Wytarta dzisiaj pozostaje dalej sucha.
Dodam że dół czyli zamrażalnik działa b. dobrze – mrozi szybko i porządnie.

Czy jest szansa naprawić takową czy szukać pod wnękę nowej?

Halina
Gość
Halina

Witam mam lodówke indesit zauważyłam że chlodziarka nie chlodzi jak powinna a zamrażarka mrozi i oprócz tego się nie wyłącza jest bardzo gorący silnik co może być uszkodzone

Paulina
Gość
Paulina

Witam serdecznie. Mam lodówko zamrażarkę z podajnikiem wody DAEWOO RN37DW, kupioną w UK. Podczas przewozu był uszkodzony kondensator ( kabel zahaczył niefortunnie). Mój chłopak połączył kable z powrotem. Kilka dni pracowała, ale po sytuacji braku dostawy prądu zaczęła wybijać korki. Zadzwoniliśmy po elektryka, zamówiliśmy nowy kondensator. Po drugiej wizycie i podłączeniu ponownym nie działa ani chłodzenie, ani zamrażarka. Powiedział, ze system defrost nie działa w zamrażarce i nie podłączył jakiegoś małego kabelka, bo powodowało to wybijanie korków. Koniec końców działa tylko światło i słychać ją ogólnie. Proszę o radę

Sebastian
Gość
Sebastian

Lodowka Samsung No Frost problem jest następujący po uruchomieniu lodowka i zamrazarka sie schladzaja do zadanej temperatury po paru dniach tzn 1-3 przestaje utrzymywac temperature na wyswietlaczu sterujacym miga temperatura zadana lodowki 4° a zamrazarka -18 lecz po sprawdzeniu temperatury w lodowce i zamrazarce termometrem w te cieple dni jest po 20 stopni . Problem ustepuje po wylaczeniu i wlaczeniu lodowki do zasilania .

Daniel
Gość
Daniel

Witam lodówka Electro line bcd 138 nie chłodzi, zamrażarka mrozi a lodówka nie co może być przyczyną?

Bogdan
Gość
Bogdan

Lodówka Samsung RL41PCIH. Nie działa nastawa temperatury zamrażarki na panelu sterowania. Serwisowanie nieosiągalne. Użytkowniku zrób to sam.

Helga
Gość
Helga

Witam posiadam lodówkę Whirlpool blf5121 ox po rozmrożeniu wymyciu jej podłączyłem do prądu i wogole nie chłodzi a zamrażarka działa na zasadzie chłodni chłodzi nie mrozi choć to też powoli siada co może byc przyczyną bądź problemem. Z tyłu lodówki słychać przelewająca się sode

Mateusz
Gość
Mateusz

Witam lodówka LG model GBB530NSCFE przestała chłodzić dmucha powietrzem ale tylko ciepłym.

Paulina
Gość
Paulina

Witam,
Posiadam lodówkę Polar ale nie pamiętam jaki model. Lodówka bardzo głośno chodzi, wręcz śpiewa. W środku nie chłodzi, skrapla się woda, gdy przekrecam aby ustawić sobie chłodzenie nic nie klika. Zamrażarka chłodzi. Co może być przyczyną?

Piotr
Gość
Piotr

Witam.
Lodwoka Mastercook LCL 817x glosne brzeczenie. Po wylaczeniu i wlaczeniu ustalo tak jak i chlodzenie wraz z mrozeniem. Alarm wysokiej temp OK i elektronika panela raczej tez. Lodowka absolutnie cicha. Od czasu do czasu charakterystyczne, krotkie brzdękniecie jak na starcie poczym znowu cisza.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Witam. Posiadam lodówkę Samsung No Frost RB29FSRNDSS zakupioną dwa tygodnie temu. Pojawiło się lekkie oszronienie w dolnej części ( zamrażalniku), do tego dochodzi bardzo głośna praca lodówki. Buczenia i jakby gwizdanie, a raczej taki metaliczny dźwięk. Lodówka bardzo często się załącza i długo pracuje. Co może być powodem tych wszystkich dziwnych rzeczy?

Andrzej
Gość
Andrzej

Witam
lodówka GRUNDIG GSBS 14620 XWF, po podłączeniu do sieci chłodzi tylko przez krótki okres, (do osiągnięcia zadanej temperatury) później już jej nie utrzymuje, tylko wraca do temperatury otoczenia, pomimo że wszystkie wentylatory ciągle pracują i nie włącza się alarm błędu zbyt wysokiej temperatury, po odłączeniu jej od zasilania na kilka minut nie pomaga, dopiero po odłączeniu na kilka godzin (próbowałem przerwę 2-godzinną) ponownie się schładza i sytuacja się powtarza,
proszę o jakieś wskazówki co powinienem dokładnie sprawdzić, ewentualnie czy już ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i jak rozwiązał problem

Anna
Gość
Anna

Lodówka Indesit BAAN 14 nie chłodzi, zamrażalnik działa słabo

Łukasz
Gość
Łukasz

Witam, model lodówki Amica FK338.6. Problem polega na tym, ze głośno chodzi, słychać jakby przelewająca się wodę i zamrażarka mrozi ale słabo. Proszę o radę.

Daria
Gość
Daria

Dzień dobry, mam lodówkę Samsung no frost RB31FSRNDSA w której przestało chłodzić, na dolnej półce jest najchłodniej a na górnej najcieplej, nie mam niestety jak zmierzyć temperatury, a zamrażarka działa poprawnie choć na butelkach zrobił się szron czego wcześniej nie było, ostatnim czasem bardzo było słychać jej strzelanie,intensywniej niż zawsze. Z góry dziękuję za odpowiedź,Daria

Dawid
Gość
Dawid

Witam. Lodówka beko csa24012 problem polega na tym że lodówka nie chłodzi ale zamrażarka mrozi jak powinna. Styki w termostacie zamknięte bo miernik pokazał obwód zamknięty. Dodam że lodówka była wyłączona przez 3 miesiące

Jurek
Gość
Jurek

Lodowa firmy Beko CSA34000S
Podłączam do prądu, światełko świeci A lodówka wogole nawet nie słychać żeby chodziła, albo chodziła bądź grzala I już trochę stoi… od czego zacząć?

Magdalena
Gość
Magdalena

Lodówka Lg zwarcie wyskoczył korek i lodówka nie działa nie świecą się kontrolki ani lampka w lodówce

Adrian
Gość
Adrian

Dzień dobry.
Posiadam lodówkę Teka TSE400. Po powrocie z długiego weekendu zastałem kałużę wody w kuchni a lodówka nie chłodzi. Ani zamrażalnik ani chłodziarka. Na wyświetlaczu palił się czerwony wykrzyknik oznaczający jakiś błąd. Po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu do prądu wykrzyknik już się nie świeci ale lodówka nadal nie chłodzi. Z tego co słychać kompresor/agregat załącza się i po jakimś czasie jest ciepły to chyba normalna oznaka że działa. Co zatem może być przyczyną?
Proszę o jakieś sugestię.

Robert
Gość
Robert

Dzień dobry. Przed kilkoma dniami Lodówka Hoover HCA 351 ALU (kupiona 13 lat temu) przestała chłodzić. Zamrażalnik mrozi, ale raczej dwie górne szuflady, bo dolna słabiej. W chłodziarce mam 20°C. Pokrętło włącza i wyłącza urządzenie już w ustawieniu „1”. Wiatrak AIR BOOSTER kręci się. Sprężarka chodzi, ale jest bardzo gorąca. Żebra chłodzące mają temperaturę pokojową. W Czechach nie ma serwisu HOOVERa na AGD (sprzedaje się tu tylko odkurzacze HOOVER). W lokalnym serwisie powiedziano mi, że naprawa jest nieopłacalna, że układ na pewno jest nieszczelny a sprężarka to koszt około 700 zł plus dopełnienie czynnika chłodzącego 250-400 zł.
Pozdrawiam

Urszula
Gość
Urszula

Lodówka OCEAN FR 320/2T – po rozmrożeniu i ponownym załączeniu w chłodziarce temperatura +5, w zamrażarce -7 (powinna osiągać -18) . Termostat nastawiony na (7) . Kompresor pracuje przez 40 min, wyłącza się i ponownie uruchamia po 15 min.

Marcin
Gość
Marcin

Witam.mam lodówko-zamrazarke beko dwa miesiące I od wczoraj mryga czerwony wykrzyknik I wogole nie chłodzi ani gora ani dol

Joanna
Gość
Joanna

Lodówka beko, co jakiś czas przestaje chłodzić cała lodówka.

Sylwia
Gość
Sylwia

Witam mam pytanie mam lodówko zamrażarkę Whirlpool ARC5752(chyba to to oznaczenie) lodówka ogólnie działa i nie działa. Przy włączeniu jej już nie słychać tego pierwszego załączenia i niestety nie ma temperatury ani w lodowce i zamrażarka nie mrozi. Proszę o jakąś pomoc

Andrzej
Gość
Andrzej

Witam .Posiadam lodówkę Smeg Model.FA550X2 Ustawiając temperaturę w chłodziarce na 2 stopnie w lodówce utrzymuje się temp.14 stopni Co może być przyczyną że tak szaleje.Może coś trzeba wymienić albo przeczyścić 😞Pozdrawiam Andrzej

Marcin
Gość
Marcin

mam problem z chłodziarką SJ-F78PE-SL początkowo pracowała dobrze, następnie zaczęła głośniej chodzić – ale było ok następnie miała takie sytuacje, że pracowała ale ciszej w konsekwencji czego temperatura w chłodziarce była wyższa – gdyż czujnik nie był niebieski a prawie biały, podobnie najwyższe szuflady w zamrażarce rozmrażała się – tak potrafiło być 2-4 dni, po czym wszystko wracało do normy, ale sytuacja powtarzała się ostatecznie rozmrażałem ją – głównie zamrażarkę, gdzie wewnątrz po zdjęciu wewnętrznej obudowy można było znaleźć szron na rurkach z płytkami jak folia aluminiowa, tylko grubszymi pomagało też czasem odłączenie z prądu, gdyż po włączeniu do sieci… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

Dzień dobry Amica fk320 temperatura w lodówce 20 zamrażalnik -9 i nic nie można ustawić

Paweł
Gość
Paweł

Witam posiadam samsunga RL33EAMS lodówka nie chłodzi, a zamrażalka działa poprawnie. na wyświetlaczu urządzenia ustawione były następujące parametry, chłodziarka 5 stopni, zamrażalka -16 stopni. Odłączyłem ją na chwile od zasilania i na panelu sterującym są następujące parametry, chłodziarka 21stopni, zamrażalka -30, parametrów tych nie mogę teraz zmniejszyć lub zwiększyć, chłodziarka nie chłodzi, zamrażalnik działa, proszę o poradę.

Natalia
Gość
Natalia

Mam problem z lodówką Polar. Wczoraj gdy zmieniłam chłodzenie z maximum na średnie lodówka wyłączyła się. Dałam z powrotem na max, włączyła się dopiero po trzech godzinach. Dzisiaj narzeczony znowu zmienił na średnie i lodówka znowu się wyłączyła i póki co nie włącza sie z powrotem. Co to może być ? Lodówka ma nie cale trzy lata.

Mati
Gość
Mati

Dzień dobry. Lodówka Samsung RB37J5325SS problem jest taki że w chłodziarce na samym dole rzeczy znajdujące się w pojemniku na warzywa zamarzają a poza nimi jest „ciepło”. Zamrażalnik działa (ale zaczął pojawiać się szron na szufladach). Czytając podobne problemy wynika że przyczyną może być silnik wentylatora parownika ale gdzie on się może znajdować i jak się do niego dostać? Lodówka posiada system All Around Cooling który odpowiada za rozprowadzanie powietrza przez otwory w lodówce i może ten system przestał działać? Może sie go jakoś włącza lub jest tam osobny wentylator? Odłączyłem lodówkę na 24h od prądu ale nie pomogło.

Adrian
Gość
Adrian

Dzień dobry. Posiadam lodówkę marki Ariston od wczoraj nie chłodzi tylko coś w niej strzela jakby chciało się coś załonczyć a nie mogło

JAROSLAW
Gość
JAROSLAW

witam
lodowka SMEG FAB32LFN, zamrazalka slabo chlodzi i caly czas zalaczony jest agregat
co moze byc przyczyna???