Lodówka nie chłodzi

katarzyna | 9 lutego 2017

Jeżeli lodówka ma dobrze spełniać swoją podstawową funkcję, czyli chłodzenie, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Właściwe ustawienie temperatury, stopień wilgotności wkładanych do środka produktów, zachowanie optymalnego obiegu powietrza czy prawidłowego działania systemów antybakteryjnych i jonizacyjnych.

Dlaczego lodówka nie chłodzi?

Czasami jednak może zdarzyć się, że któryś z podzespołów lodówki zepsuje się i wtedy lodówka nie chłodzi prawidłowo. Który z elementów chłodziarki jest odpowiedzialny za zaistniały problem? Poniżej przedstawiamy kilka z możliwych przyczyn usterki.

lodowka nie chlodzi beko
chłodzenie w lodówce Beko

Zabrudzony skraplacz

Skraplacz znajduje się zazwyczaj z tyłu lodówki, chociaż zdarza się, że jest umiejscowiony w dole urządzenia. Przechodzący przez skraplacz czynnik chłodzący rozprasza ciepło, dzięki czemu możliwe jest schłodzenie wnętrza lodówki. Jeżeli skraplacz jest zabrudzony, nie będzie w stanie efektywnie rozpraszać ciepła.

Zanieczyszczenia tego elementu powodują spadek wydajności lodówki, która musi ciężej pracować, żeby odpowiednio chłodzić. Z kolei znaczne zanieczyszczenia skraplacza spowodują, że lodówka nie będzie w stanie utrzymać odpowiedniej temperatury. Pamiętaj o czyszczeniu skraplacza, jeśli jest zanieczyszczony.

Uszkodzony silnik wentylatora (parownika)

Dzięki pracy silnika wentylatora możliwe jest schłodzenie i rozprowadzenie zimnego powietrza w komorze chłodziarki i zamrażarki. Niektóre lodówki posiadają więcej niż jeden silnik wentylatora (np. silnik wentylatora skraplacza). Jeżeli nie działa silnik wentylatora parownika, zimne powietrze nie będzie rozprowadzane po komorze chłodziarki.

W takiej sytuacji możliwe jest, że komora zamrażarki będzie nadal chłodzona, a komora chłodziarki nie. Aby ustalić, czy silnik wentylatora jest wadliwy, poruszaj śmigłem wentylatora. Jeżeli śmigło nie obraca się swobodnie, wymień silnik wentylatora. Ponadto, jeśli silnik pracuje niezwykle głośno – w tej sytuacji również dokonaj jego wymiany.

Jeżeli silnik w ogóle nie działa, sprawdź miernikiem ciągłość jego uzwojeń. W przypadku braku ciągłości, wymień ten podzespół.

Zepsuty silnik wentylatora skraplacza

Jeśli silnik wentylatora skraplacza nie działa prawidłowo, lodówka nie będzie prawidłowo chłodzić. Aby ustalić, czy element ten jest uszkodzony, zacznij od sprawdzenia, czy nic nie blokuje śmigła wentylatora. Następnie spróbuj wprawić śmigło w ruch.

Jeżeli śmigło nie obraca się swobodnie, wymień silnik wentylatora skraplacza. Jeżeli jednak nic nie blokuje śmigła, sprawdź miernikiem ciągłość silnika wentylatora skraplacza. Jeśli nie posiada ciągłości, oznacza to, że musisz dokonać jego wymiany.

Uszkodzony klixon/starter

Jeżeli klixon jest uszkodzony, sprężarka może czasami (lub wcale) się nie załączać. W rezultacie, lodówka nie będzie miała odpowiednio niskiej temperatury. Jeśli nie wiesz, jak dokonać wymiany, lepiej poradź się fachowca. Klixon zwany jest również starterem, nie bez powodu, ponieważ załącza pracę sprężarki.

Problem z kondensatorem sprężarki

Kondensator zapewnia sprężarce dawkę zasilania podczas rozruchu. Jeżeli kondensator nie działa, sprężarka może się nie uruchomić. Może to doprowadzić do tego, że lodówka nie chłodzi. Wymiana kondensatora sprężarki musi być wykonana przez fachowca, ponieważ wymaga specjalistycznej wiedzy oraz wiąże się z niebezpieczeństwem.

Uszkodzona sprężarka

Sprężarka to rodzaj silnika, który spręża czynnik chłodniczy i rozprowadza go przez parownik i skraplacz. Dzięki temu możliwe jest chłodzenie wnętrza lodówki. Rzadko jednak to sprężarka jest przyczyną niechłodzenia. Przed wymianą sprężarki, sprawdź wszystkie inne bardziej awaryjne elementy.

Należy pamiętać, że wymiany sprężarki może dokonać tylko wykwalifikowany fachowiec, ponieważ potrzebny jest specjalistyczny sprzęt do napełniania czynnika chłodzącego oraz do lutowania rurek. Wymaga to specjalistycznej wiedzy technicznej i jest niebezpieczne (kontakt z ogniem i gazem).

lodowka nie chlodzi - awaria sprezarki
Awaria sprężarki w lodówce

Przepalony termostat w lodówce

Termostat przekazuje napięcie do sprężarki i silników wentylatorów. Jeśli termostat nie działa poprawnie, może zaburzyć pracę systemu chłodzącego i stąd lodówka nie chłodzi. Aby sprawdzić, czy termostat jest uszkodzony, ustawiaj pokrętło od najniższej wartości do najwyższej, aż usłyszysz kliknięcie.

Jeśli usłyszysz kliknięcie, oznacza to, że termostat najprawdopodobniej działa prawidłowo. Jeżeli kliknięcia nie ma, użyj miernika do sprawdzenia ciągłości tego podzespołu. Jeżeli termostat nie posiada ciągłości w żadnym z ustawień, wymień go na nowy.

Uszkodzony czujnik temperatury

Czujnik temperatury monitoruje temperaturę w lodówce oraz przesyła odczyty do modułu sterującego. Na ich podstawie moduł sterujący reguluje zasilanie sprężarki i wentylatora. Jeżeli czujnik jest uszkodzony, sprężarka i wentylator parownika mogą nie włączać się, kiedy jest to wymagane. W rezultacie lodówka nie będzie miała odpowiednio niskiej temperatury.

Aby ustalić, czy czujnik temperatury jest uszkodzony, sprawdź go multimetrem. Rezystancja czujnika powinna zmieniać się w połączeniu z temperaturą w lodówce. Jeżeli rezystancja czujnika nie zmienia się, lub jeśli czujnik nie ma ciągłości – oznacza to konieczność jego wymiany.

Zepsuty moduł sterujący

Możliwe, że nie działa moduł sterujący. Odpowiada za wszystkie funkcje w lodówce m.in. rozmrażanie, szybkie schładzanie, załączanie się termostatu, gdy temperatura spadnie poniżej lub powyżej ustalonego poziomu. Nie zdarza się to jednak zbyt często. Przed wymianą modułu sterującego, sprawdź pozostałe części. Jeżeli wykluczyłeś inne możliwe przyczyny, rozważ wymianę modułu sterującego. Czasami ścieżki się przepalają lub diody przepalają w wyniku przepięć na sieci.

Rozszczelnienie lodówki

Najgorsza możliwa przyczyna, jak lodówka nie chłodzi. Niewiele z tym problemem da się zrobić, ponieważ ubywa czynnik chłodzący i lodówka nigdy nie utrzyma zadanej temperatury. Niektórzy fachowcy podejmują się naprawy, jednak w wielu przypadkach kończy to się zakupem nowej lodówki.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 465

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
467 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agata

Lodówko-zamrażarka beko K56300NEB przestała chłodzić, w środku ciepło (półki ciepłe ale ściany chłodniejsze), wentylator w zamrażarce działa aczkolwiek sama zamrażarka chyba też już nie mrozi. Czy jest sens dzwonić po fachowca?

Edi

Witam.. u mnie lodówka samsung ..zamrazarka działa natomiast chłodziarka nie działa.. niewiem co jest przyczyną..

Sławomir

Mam lod.-zam.KLARSTAIN gran host xxl .Po uruchomieniu i ustawieniu temp.chłodzi ok.2 h.i po tym czasie wyskakuje kod ER FF,nie można zmienić nic na panelu i podnosisie temp.w urządzeniu.Jaka diagnoza?Kupić nową i nie zawacać sobie głowy?

Patryk

Mam problem z lodówką Electrolux ENN3074EFW nie mrozi. Sprężarka pracuje cały czas jednak zamrażarka w ciągu kilku dni przestała mrozić pomimo ustawiania różnej temperatury i trybów. Wentylator w zamrażalniku pracuje. Proszę o pomoc.

Patryk

Tak czytałem i nie bardzo jestem w stanie stwierdzić co jest ponieważ po kilku dniach pracy na pustej zamrażarce uzyskała -5 st.

Patryk

Dziś był serwis i stwierdził ze nie ma czynnika. Lodówka do wymiany- tacy serwisanci. Natomiast agregat trż już się nie załącza

jacekow66

Dzień dobry. Wczoraj moja lodówko-zamrażarka przestała działać, tzn. agregat chodzi non stop, w rurkach z tyłu słychać jakby coś tam krążyło, sterowanie elektroniczne i alarmy działają, ale zimna i mrożenia nie ma. Można spytać jaka może być przyczyna? Lodówka Bosch KGE 49 EICP. Nadmienię, że to sprzęt z wyższej półki cenowej i liczyłem, że dłużej będzie działał.

Joanna

Lodówka Amica Nofrost – kupiona 2 lat i 1 m- c temu. Oczywiście po gwarancji, ale ubezpieczona. Lodówka nie chłodzi ale zamrażalnik działa normalnie. Termostat wymieniony i nic. Na panelu zewnętrznym pokazuje Off, jednak po usunięciu off także nie chłodzi i ponownie włącza się off po zgaśnięciu panelu. Co to może być? Upierać się na nową lodówk Jeśli tak to jakiego producenta polecacie?

Zbigniew

Dzień dobry, Lodówka Gorenje NRKI 55288 No Frost. Głośno pracował wentylator zamrażarki jakby o coś haczył (terkotanie). Chłodziła i zamrażała do tej pory. Gdzieś dotyczyłem, że to może być wina lodu, który powstał na parowniku mimo, że jest to No Frost. Odłączyłem lodówkę aby ją najpierw rozmrozić zanim zajrzałem do zamrażarki, gdzie jest klapa dostępu do parownika. Po kilku godzinach jak zajrzałem do parownika to było trochę lodu jeszcze na rurkach samego parownika przy krawędziach. Po wyjęciu dosłownie resztek lodu uruchomiłem lodówkę – sprężarka się załączyła, wentylatory w chłodziarce i zamrażarce pracują. Nie ma terkotania zatem temat uznałem za rozwiązany.… Czytaj więcej »

Malgorzata

Witam i prosze o podpowiedz. Lodowka Zanussi no frost nie chlodzi ani nie mrozi ale cos tam budzy (wentylator?) i sie zaswieca. Lodowka prawie nowa, wiec na pewno nic nie jest zabrudzone ani nie zalega szrom.

Agnieszka

Dzień dobry, Lodówka MPM 563-SBS-14 AA Side by Side przestała chłodzić i mrozić co 8 minut słychać jak by się załączała i pracuje ale po okolicy 10 sekundach się odłącza i cisza.

Agnieszka

Dzień dobry,
Chłodziarko – zamrażarka Indesit
Lodówka nie chłodzi – w środku temperatura 15 stopni i na tylnej ścianie zbierają się krople.

Lech

Witam, mój pacjent to lodówka Beko BCH130000.
W ostatnim czasie rzadko się wyłączała i gdzieś z wnętrza przed awaria słychać było pstrykanie co jakiś czas. Nadszedł dzień gdzie w lodówce 20st, zamrażalnik też wysiadł, pod diagnozie wymieniony kondensator. Sprzęt ruszył jednak lodówka nie chłodzi a zamrażalnik tak.
– Wentylator i silnik OK
– Przewód skroplin wyczyszczony

Czy wymiana termostatu powinna rozwiązać problem?

RAFAŁ

Dzień dobry
Lodówka simens KI38SA60/05 panel wyświetlacza nie pokazuje temperatury i chyba też słabiej chłodzi w chłodziarce zamrażalka chlodzi dobrze

Wojtek

Dzień dobry.

Mam chłodziarko-zamrażarkę Bosch 49A73. Są z nią dwa problemy.

  1. Chłodziarka nie chłodzi
  2. W zamrażarce na jej tylnej ściance zebrało się nienaturalnie dużo lodu (a to jest NoFrost). Niemożliwe jest wyjęcie szuflad z niej.

Czy oba objawy mogą być ze sobą powiązane? Co mogło w niej paść (pracowała nienagannie ok 13-14 lat)?
Czytałem, ze termostat, coś mogło się przytkać itp…
Technik na początek zalecił całodobowe rozmrażanie, ale wątpie, by w tym wypadku mogło to pomóc.

Maria

Dzień dobry,
Mam lodówkę Beko no Frost wszystko chłodzi mrozi ale zbiera się woda pod szuflada no Frost i widać na ściance że się skrapla wody. Trochę wyczytała że odetkac odpływ w lodówce. Gdzie się znajduje odpływ w takich lodowkach ? Na tylnej ściance nie widzę żadnego otworu jak w strasznych lodówkach. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam Maria

Agnieszka

Witam, proszę o podpowiedź może ktoś zna ten myk.
Mam małą lodówkę polar 60, która po wyłączeniu (mycie) włącza się ale nie mrozi. Miałam już kiedyś taką sytuację ale była osoba (pracowała w Polarze),która usunęła usterkę MAGNESEM.
Próbowałam ale nie wiem gdzie przeciągnąć, dotknąć magnesem żeby zadziałało jak poprzednio.

Bożena

Witam w lodówce Amica total no Frost nie chłodzi góra co to może być? Pech że tydzień po gwarancji

Imię

To nie pech. To celowe działanie.

Agnieszka

Lodowka Samsung No frost – nie chłodzi. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu słychać pyknięcie i pracę sprężarki.Po jakimś czasie sprężarka już nie pracuje i wewnątrz zaczyna się ocieplać.I już samoczynnie nie chłodzi. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu sytuacja się powtarza. Czy to wina termostatu czy czujnika temperatury? Do zrobienia? Czy wymiana lodówki?

Aleksandra

Dzisiaj przez przypadek wcisnąłem w lodówce Silesia czerwony przycisk znajdujący się w środku pokrętła do temperatury.Od tego czasu lodówka przestała pracować,a przycisku nie da się wycisnąć poprzez proste wciśnięcie.Jakieś pomysły ? im szybciej tym lepiej

Adrian

Witam mam problem z lodówka bosch do zabudowy KIV 34X20/05. Przy ustawieniu pokretła termostatu na trzecią kropkę lub wyżej nie wyłącza się w ogóle. Natomiast jak pokrętło jest ustawione na pierwszą kropkę lub drugą wyłącza się ale dopiero po 3, 4 godzinach i po około godziny załącza sie ponownie. Co może być przyczyną?

Adrian

Dwa miesiące temu właśnie z tą usterką był serwisant i dopuścił gazu do lodówki, po dopuszczeniu gazu chłodziarka chłodziła dobrze ale też na pierwszym lub drugim ustawieniem termostatu. Od trzeciej kropki i wyżej też się nie wyłaczała a wręcz aż mroziła w chłodziarce. A teraz jest znowu to samo chyba faktycznie jest rozszczelnienie układu?

Adrian

Termostat tu jest mechaniczny czyli jest pokrętło z regulacją pięciu kropek. Termostat włącza i wyłącza tylko na pierwszej kropce i drugiej. Jak ustawimy termostat na kropkę trzecią, czwartą czy piątą to się nie wyłącza cały czas pracuje.

Ola

Rok temu kupiłam lodówkęLG z zamrażarką dolną za niemałe pieniądze z 10letnią gwarancją i wczoraj zamrażarką działać,wszystko się rozmrozilo, dlaczego?ratunku!

Marcin

Witam dziś zauważyłem ze zamrażalnik w lodowce nie mrozi rozebrałam ja i rurki były pokryte lodem lg gs7161pvgv

Marcin

Można jakiś numer tel do pani

Marcin

A gdzie on się znajduje rozmrozilem ja na nowo 24h i po włączeniu tylko ten jeden przewód zamarza

Marcin

Rozmroziłem ja po włączeniu 20 min i lód jest na nowo

Totemat Opinie

Widać powodów jest wiele. U mnie zepsuła się dzisiaj i nie wiem czemu. Nagle przestałą działać. Zastanawiam się czy wezwać kogoś do naprawy czy kupić nową.

Przemek

Dzień dobry, lodówka Samsung 5ZERS, słabo chłodzi, słychać wyraźny stukot podczas wyłączania się sprężarki, gdy się nim „pobuja”, to również taki stukot da się usłyszeć

Andrzej

Witam.
Dziś dostarczono mi nową lodówkę LG GBB92MCBAP. Postała około 4 godz. przed uruchomieniem. Zamrażarka dosyć szybko osiągneła -18, natomiast w chłodziarce jest około 10 st. przy ustawieniu 3. Zacznie chłodzić czy zgłaszać usterkę?

Jarosław

Witam mam lodówkę SAMSUNG RB29FWRNDSA lodówka przestaje chłodzić po rozłączeniu z prądu i ponownym podłączeniu znów zaczyna działać na jakiś czas … w czym problem ?

Oksana

Potrzebuję pomocy. Lodówka Hoover 3887 bardzo słabo chodzi, morze ktoś ma taką lodówkę potrzebuję zdjęcie naklejki serwisu bo moja niestety odpadła, i nie wiem ilie wychodzi freonu. Pomóżcie

Krystian

Witam mam problem z lodówką Whirlpool w7 9210 ox , zamrażarka działa dobrze lecz lodówka nie chłodzi , wentylator sprawny , czasami lodówka działa normalnie ale po jakimś czasie znowu nie chlodzi

MAŁGORZATA

Witam zamrażalka mrozi a lodówka nie chłodzi na ścianie zbierają się krople wody. Model electrolux ERB36301X

sylwia

Witam lodówko zamrażarką SMEG SBS63XED nie chłodzi i nie mrozi , załącza się, nie pokazuje błędów.

Malgorzata

Witam mam lodówkę nie cały rok samsung no frost RB30J3215S9 chuczy normalnie świeci wyświetlacz i w srodku. Nie mrozi i nie chlodzi tylko daje chłodne powietrze przez chwile

Last edited 9 miesięcy temu by Malgorzata
SLAWEK

Mam taki problem ze lodowa chodzi jak jest temperatura w domku powyżej 10stopni n plusie jeżeli nas nie ma i jest poniżej 5 stopni na plusie lodówka się nie załącza czy coś się zepsuło czy ona ma jakieś zabezpieczenia?

Oksana

Potrzebuję pomocy. Lodówka Hoover 3887 bardzo słabo chodzi, morze ktoś ma taką lodówkę potrzebuję zdjęcie naklejki serwisu bo moja niestety odpadła, i nie wiem ilie wychodzi freonu. Pomóżcie

Stanisław

Dzień dobry.Lodowka Whirlpool marką blf 8121 ox uszkodzony czujnik elektronicznego termostatu.Pytanie – w którym miejscu rozpruć dokładnie tył lodówki żeby do niego się dostać.Proszę o pomoc

Patryk

Samsung RSH7 — po wymianie kompresora na oryginał w zamrażalniku temperatura nadmuchiwanego powietrz -10 , chłodziarka pracuje dobrze. Wentylatory na parownikach się włączają. Na poprzednim kompresorze działało wszystko idealnie. Choć po kolejnym napełnieniu R600a zaczęła działać a nadmuch był -28. Na pewno to nie sprężarka ani ilość R600a też nie wentylatory bo nadmuch ok. I co to może być?

Joanna

Witam.
Mam problem z lodówką Ariston hotpoint quadrio.
Nie chłodzi chłodziarka,natomiast działa zamrażarka.
Lodówka ma jeden agregat.
Mąż zdjął wewnątrz lodówki panel rozdzielający nadmuch chłodzącego powietrza.
Powietrze nie przechodził przez kratki nadmuchowe.
Lodówka zaczęła się schładzać bez zamontowanego panelu.
Proszę o pomocy.
Pozdrawiam.
Joanna.

Samanta

Witam mam lodówkę firmy Whirlpool ma 6 lat przestała mrozić słychać tylko bulgotanie jak by woda schodziła jak otwieram lodówkę to światło się świeci nie wiem co może byc

Michal

Lodówka Whirlpool, zamrażarka działa, ale w chłodziarce chłodzenie wyłącza się na kilka godzin – nie działa wentylator, jedzenie w środku jest w temp, prawie pokojowej. po jakimś czasie wszystko wraca do normy, tzn chłodziarka chłodzi, wentylator działa, jedzenie jest chłodne. Co może być przyczyną?

Łukasz

Witam, proszę o pomoc mianowicie lodówka samsung rl58grgih włącza się agregat chłodzi przez kilka minut po czym się wyłącza, po wyłączeniu i włączeniu z prądu od nowa to samo, tak jakby nie włącza się agregat za drugim razem tylko po włączeniu do sieci od nowa. Pozdrawiam serdecznie.

Krzysztof

Witam, chłodziarko-zamrażarka się zepsuła, od czego zacząć sprawdzanie który element się zepsuł?

Marcin

Witam
Przez przypadek w lodówce Beko BCN 130000 Podczas obsługiwania lodu w Komorze zamrażalnika przeciąłem grzałkę od rozmrażacza. Wymieniłem ją na nową niestety po podłączeniu zamrażalnik nie mrozi lodówka chodzi normalnie ale nie wytwarza zimnego powietrza ktoś podpowie co może być nie tak?

Marcin

Marcin 

Ryszard

polar chłodzi górę ,widać jak zamarzaja kropelki wody,wyłącza się ,kropelki rozmrażaja się,i tak w kółko.

Karol

Chłodziarka kernau zamrażarka mrozi za bardzo a lodówka nie chlodzi woogole

Karolina

Nowa lodówka. Pierwsze podłączenie. Nie chłodzi ani nie mrozi. Odgłos przelewania wody. Lodówka BEKO BCSA285K3SN

Renata

Lodowko zamrażarka Beko
Dolna szuflada zamrażarki słabo mrozi, produkty zamrożone powoli się rozmrazaja.Dwie górne szuflady mrożą dobrze , chłodziarka też jest ok.Od czasu do czasu słychać pukanie.
Co może być przyczyną.
Czy warto naprawiać , lodówka ma 5 lat.Jest to lodówka do zabudowy.

Last edited 1 rok temu by Renata
Tomek

Witam. Mam problem z lodówka Sharp SHARP SJ-300S-SL. Przestała mrozić-chłodzić. Brak napięcia na agregacie ze sterownika. Po podłączeniu agregatu na krótko mrozi. Czego może być przyczyną, od czego zacząć?

Grzegorz

Witam mam lodówkę Polar zamrażarka trochę lodu a chłodziarka nie działa bulgocze jak porąbana odpływ drożny proszę o jakąś podpowiedź co może być Pozdrawiam typ CB 281W

Krzysztof

Witam posiadam lodówkę Beko k6330-hc zauważyłem w sobotę że zamrażalka się zaczęła rozmrażać więc szybko oczyściłem ją z lodu i zaczęła mrozić natomiast po czyszczeniu zauważyłem że nie działa chłodziarka (prawdopodobnie nie działała nawet przed czyszczeniem) czy macie państwo jakiś pomysł co mogło się popsuć.

Robert

Lodówko zamrażarka Samsung side by side (2010),po rozmrożeniu przez ok.3 dni -taka była rada fachowca- chłodziarka schładzała ksiażkowo do 3stopni,jednak po tygodniu temperatura wzrosła do 15stopni,a temperatura zamrażarki z ustawionych – 18 spadła do -22. Na wyświetlaczu temperatura chłodziarki pokazywało 3 stopnie,jednak po wyłaczeniu z pradu na ok. godzinę i ponownym właczeniu pokazało faktyczną temperature ok.15 na plusie.
Czy ktos ma jakiś pomysł,gdzie szukać wady?

Darek

Lodówka Indesit. Chłodzi, ale zdarza się, że dziwnie pyka na górze tam gdzie moduł sterujący. Klika tak z rózną częstotliwością. Wymieniłem już moduł, ale nie pomogło ;(

Anka

Witam! Mam chłodziarko zamrażarka Whirlpool ARC 5550 od 2004 roku w ten piątek w nocy słychać było dźwięk jakby padła już i po ponownym załączeniu zrobiła ten sam dźwięk padnięcia co zrobić?

467
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x