Lodówka nie chłodzi

aleksandra | 9 lutego 2017

Jeżeli lodówka ma dobrze spełniać swoją podstawową funkcję, czyli chłodzenie, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Właściwe ustawienie temperatury, stopień wilgotności wkładanych do środka produktów, zachowanie optymalnego obiegu powietrza czy prawidłowego działania systemów antybakteryjnych i jonizacyjnych.

Dlaczego lodówka nie chłodzi?

Czasami jednak może zdarzyć się, że któryś z podzespołów lodówki zepsuje się i wtedy lodówka nie chłodzi prawidłowo. Który z elementów chłodziarki jest odpowiedzialny za zaistniały problem? Poniżej przedstawiamy kilka z możliwych przyczyn usterki.

lodowka nie chlodzi beko
chłodzenie w lodówce Beko

Zabrudzony skraplacz

Skraplacz znajduje się zazwyczaj z tyłu lodówki, chociaż zdarza się, że jest umiejscowiony w dole urządzenia. Przechodzący przez skraplacz czynnik chłodzący rozprasza ciepło, dzięki czemu możliwe jest schłodzenie wnętrza lodówki. Jeżeli skraplacz jest zabrudzony, nie będzie w stanie efektywnie rozpraszać ciepła.

Zanieczyszczenia tego elementu powodują spadek wydajności lodówki, która musi ciężej pracować, żeby odpowiednio chłodzić. Z kolei znaczne zanieczyszczenia skraplacza spowodują, że lodówka nie będzie w stanie utrzymać odpowiedniej temperatury. Pamiętaj o czyszczeniu skraplacza, jeśli jest zanieczyszczony.

Uszkodzony silnik wentylatora (parownika)

Dzięki pracy silnika wentylatora możliwe jest schłodzenie i rozprowadzenie zimnego powietrza w komorze chłodziarki i zamrażarki. Niektóre lodówki posiadają więcej niż jeden silnik wentylatora (np. silnik wentylatora skraplacza). Jeżeli nie działa silnik wentylatora parownika, zimne powietrze nie będzie rozprowadzane po komorze chłodziarki.

W takiej sytuacji możliwe jest, że komora zamrażarki będzie nadal chłodzona, a komora chłodziarki nie. Aby ustalić, czy silnik wentylatora jest wadliwy, poruszaj śmigłem wentylatora. Jeżeli śmigło nie obraca się swobodnie, wymień silnik wentylatora. Ponadto, jeśli silnik pracuje niezwykle głośno – w tej sytuacji również dokonaj jego wymiany.

Jeżeli silnik w ogóle nie działa, sprawdź miernikiem ciągłość jego uzwojeń. W przypadku braku ciągłości, wymień ten podzespół.

Zepsuty silnik wentylatora skraplacza

Jeśli silnik wentylatora skraplacza nie działa prawidłowo, lodówka nie będzie prawidłowo chłodzić. Aby ustalić, czy element ten jest uszkodzony, zacznij od sprawdzenia, czy nic nie blokuje śmigła wentylatora. Następnie spróbuj wprawić śmigło w ruch.

Jeżeli śmigło nie obraca się swobodnie, wymień silnik wentylatora skraplacza. Jeżeli jednak nic nie blokuje śmigła, sprawdź miernikiem ciągłość silnika wentylatora skraplacza. Jeśli nie posiada ciągłości, oznacza to, że musisz dokonać jego wymiany.

Uszkodzony klixon/starter

Jeżeli klixon jest uszkodzony, sprężarka może czasami (lub wcale) się nie załączać. W rezultacie, lodówka nie będzie miała odpowiednio niskiej temperatury. Jeśli nie wiesz, jak dokonać wymiany, lepiej poradź się fachowca. Klixon zwany jest również starterem, nie bez powodu, ponieważ załącza pracę sprężarki.

Problem z kondensatorem sprężarki

Kondensator zapewnia sprężarce dawkę zasilania podczas rozruchu. Jeżeli kondensator nie działa, sprężarka może się nie uruchomić. Może to doprowadzić do tego, że lodówka nie chłodzi. Wymiana kondensatora sprężarki musi być wykonana przez fachowca, ponieważ wymaga specjalistycznej wiedzy oraz wiąże się z niebezpieczeństwem.

Uszkodzona sprężarka

Sprężarka to rodzaj silnika, który spręża czynnik chłodniczy i rozprowadza go przez parownik i skraplacz. Dzięki temu możliwe jest chłodzenie wnętrza lodówki. Rzadko jednak to sprężarka jest przyczyną niechłodzenia. Przed wymianą sprężarki, sprawdź wszystkie inne bardziej awaryjne elementy.

Należy pamiętać, że wymiany sprężarki może dokonać tylko wykwalifikowany fachowiec, ponieważ potrzebny jest specjalistyczny sprzęt do napełniania czynnika chłodzącego oraz do lutowania rurek. Wymaga to specjalistycznej wiedzy technicznej i jest niebezpieczne (kontakt z ogniem i gazem).

lodowka nie chlodzi - awaria sprezarki
Awaria sprężarki w lodówce

Przepalony termostat w lodówce

Termostat przekazuje napięcie do sprężarki i silników wentylatorów. Jeśli termostat nie działa poprawnie, może zaburzyć pracę systemu chłodzącego i stąd lodówka nie chłodzi. Aby sprawdzić, czy termostat jest uszkodzony, ustawiaj pokrętło od najniższej wartości do najwyższej, aż usłyszysz kliknięcie.

Jeśli usłyszysz kliknięcie, oznacza to, że termostat najprawdopodobniej działa prawidłowo. Jeżeli kliknięcia nie ma, użyj miernika do sprawdzenia ciągłości tego podzespołu. Jeżeli termostat nie posiada ciągłości w żadnym z ustawień, wymień go na nowy.

Uszkodzony czujnik temperatury

Czujnik temperatury monitoruje temperaturę w lodówce oraz przesyła odczyty do modułu sterującego. Na ich podstawie moduł sterujący reguluje zasilanie sprężarki i wentylatora. Jeżeli czujnik jest uszkodzony, sprężarka i wentylator parownika mogą nie włączać się, kiedy jest to wymagane. W rezultacie lodówka nie będzie miała odpowiednio niskiej temperatury.

Aby ustalić, czy czujnik temperatury jest uszkodzony, sprawdź go multimetrem. Rezystancja czujnika powinna zmieniać się w połączeniu z temperaturą w lodówce. Jeżeli rezystancja czujnika nie zmienia się, lub jeśli czujnik nie ma ciągłości – oznacza to konieczność jego wymiany.

Zepsuty moduł sterujący

Możliwe, że nie działa moduł sterujący. Odpowiada za wszystkie funkcje w lodówce m.in. rozmrażanie, szybkie schładzanie, załączanie się termostatu, gdy temperatura spadnie poniżej lub powyżej ustalonego poziomu. Nie zdarza się to jednak zbyt często. Przed wymianą modułu sterującego, sprawdź pozostałe części. Jeżeli wykluczyłeś inne możliwe przyczyny, rozważ wymianę modułu sterującego. Czasami ścieżki się przepalają lub diody przepalają w wyniku przepięć na sieci.

Rozszczelnienie lodówki

Najgorsza możliwa przyczyna, jak lodówka nie chłodzi. Niewiele z tym problemem da się zrobić, ponieważ ubywa czynnik chłodzący i lodówka nigdy nie utrzyma zadanej temperatury. Niektórzy fachowcy podejmują się naprawy, jednak w wielu przypadkach kończy to się zakupem nowej lodówki.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 322

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
403 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieczysław

Lodówko-zamrażarka Polar CZ236 – bardzo mocno grzeje się zbiornik freonu/czynnika ziębniczego/ – nie widać aby się gdzieś oziębiał. Lodówka wyłącza się przy nastawieniu termostatu na 0. Obieg przez termostat jest.
Pytanie – czy konieczne napełnienie freonem.
Z poważaniem. Mieczysław

Ania Żmudzińska

Dzień dobry. Kompresor podczas pracy nagrzewa się i jest ciepły. Do sprawdzenia, czy w układzie jest czynnik chłodzący będzie potrzebny specjalistyczny serwis. Jeżeli lodówka włącza się i wyłącza, to pierwsze co pada, po takim czasie to termostat. Warto go sprawdzić. Niestety do tak starego modelu nie będziemy mieli części. Taki termostat można dobrać po oznaczeniach ewentualnie.

marcin

samsung ss22wg1/xen zamrażalka działa poprawnie natomiast część lodówki pokauje 15 c i jest bardzociepło prolem powstał porozmrożeniu i umyciu lodówki

Katarzyna

wygląda to na uszkodzony termostat lub czujnik temperatury w części chłodziarki. Lodówki samsung mają po kilka czujników temperatury czasem.

benon

ubytek czynnika chłodniczego

Tomasz

Ja wywiercilem dziury z lodówki do zamrażalnika i lodówka działa

Daniel

Witam chce zrobić tak samo mógłbyś wysłać zdjecia

Aan

U mnie to samo. Po rozmrożeniu brzydki zapach z lodówki. Niby 9st ale coś jest nie tak. Co robić? Da się ją uratować? 🙂

Piotr

Ubytek czynnika – nieszczelność. Jeżeli awaria wystąpiła po około pięciu, siedmiu latach (ja tak miałem w dwóch lodówkach) to zaczynam podejrzewać, że producenci robią to celowo. W przypadku wycieku czynnika lodówka praktycznie jest do wyrzucenia. Ja miałem Aristona i Polara. Teraz chyba kupię Beko. Mam w rodzinie dwie Pralki od Beko i jest ok.

Wojtek

A ja mam Polara z 1996 roku(167cm wys) i ciągle dobrze chłodzi- żadnych napraw. Coś bym zmienił na wyższą i w inoxie, ale szkoda jej wyrzucać,więc czekam.

Stefania

Beko padło po 3 latach czynnik uciekł lodówka do wyrzucenia

Iwona

Beko to złom mam jako 2 w piwnicy na 4 lata dwa razy wymieniana dzisiaj padła góra lodówki zamrażalka działa

mariusz ratajczak

witam

Marta

Polar nie chlodzi mi gorna czesc lodowki zamrazalka tak. I slysze jak mi sie woda ztylu przelewa .

Jacek z north.pl

Prawdopodobnie uszkodzony jest silnik wentylatora parownika. Przyczyny odgłosu przelewania sie wody znajdzie Pani w artykule.

benon

Rozszczelniony układ chłodniczy, ubytek czynnika chłodniczego.

Rafał

Witam,
dziś rano zaskoczyła mnie plama wody pod lodówką, okazuje się, że lodówka nie mrozi ani nie chłodzi. Światełko świeci ale chłodu nie ma a w zamrażarce wszystko pływa.
Słychać takie dziwne „bulgotanie?” jak by coś się gotowało? Proszę o pomoc.

Jacek z north.pl

Witam, Proszę o podanie modelu lodówki. Gdzie to „bulgotanie” dokładnie występuje?

Łukasz

Witam, dzisiaj wieczorem zobaczyłem plamę wody pod lodówką marki beko, światełko się pali ale ani chłodziarka ani zamrażarka nie działa, zmieniając temperaturę na potencjometrze słychać tylko pstrykniecie. Mimo tego z tyłu lodówki jest bardzo gorący silnik, wydaje mi się że to silnik : czarny większy metalowy zbiornik. Bardzo proszę o pomoc!! Pozdrawiam

Jacek z north.pl

Witam. Proszę o podanie dokładnego modelu lodówki.

Łukasz

Beko cs 226020

Katarzyna

sprężarka

Beata

Whirlpool wbe2612a+x – witam, zamrażarka mrozi ale chłodziarka nie chłodzi, co może być przyczyną i czy Opłaca się naprawiać, pozdrawiam

Jacek z north.pl

Witam. Możliwe, że przyczyną problemu jest termostat.

Monika

Panie Jacku , wczoraj z mężem przewieźliśmy sami lodówkę , wtargaliśmy po schodach i okazało się , że zamrażalnik chłodzi a lodówka ciepła . Ma pan może pojęcie co się stało ? Pozdrawiam

Katarzyna

czujnik temperatury możliwe, że nie załącza termostatu albo wentylator nie chodzi. Pozdrawiam

Piotr

Rozszczelniony układ – ubytek czynnika.

Julia

Witam mam lodówkę indesit i zauważyłam że na najwyższej chlodni gora nie chlodzi skrapla sie woda co może być problemem?

Jacek z north.pl

Witam. Proszę o podanie dokładnego modelu lodówki.

Łukasz

Lodówka Beko CSA31021 nie chłodzi góra ani dół. Przy kręceniu pokrętłem nie słychać kliknięcia.

Wojtek z north.pl

termostat prawdopodobnie padł.

Mariusz

Witam lodówka chodzi ale nie mrozi zamrażarka działa poprawnie.Model lodówki to Whirlpool wbe3112a+x

Wojtek z north.pl

dzień dobry, a parownik zamrażarki ciepły jest?

Mariusz

Tak ciepły jest

Mariusz

nie jest zimny,z tym cieplym to pomyłka

Mariusz

i słychać jak by sie woda przelewała

Katarzyna

to akurat normalny objaw w lodówce przelewanie się wody.

Monika

Lodówka sevrin ks9827 głośno chodzi i nie widzę żeby chłodziła i w zamrażalniku nie tworzy się szron

Katarzyna

mało czynnika chłodzącego w lodówce może być albo rozszczelniona jest.

Magda

Witam mam lodówkę Amice no Frost , zamrażarnik chodzi idealnie gorzej z chłodziarka , nie chłodzi jedzenia 🙁 jaka może być przyczyną?

Katarzyna

Dzień dobry. Przyczyną mogą być:
– zatkane kanały wentylacyjne,
– zepsuty termostat,
– mało czynnika chłodniczego w lodówce,
– nieszczelność w układzie chłodzenia

Marcin

Witam. Zintegrowana lodówko-zamrażalka Indesit CAA55. Lodowka nie chłodzi, zamrażalka rozmroziła sie w 60%. Po całkowitym rozmrożeniu urządzenia przez 24h, lodowka wciaż nie chłodzi, sprężarka i wentylator załanczają się, zamrażalka mrozi ale jakby mało efektywnie… Czasem jęśli kilkakrotnie włączę/wyłączę urządzenie słychać trzask z tyłu lodówki! Podejrzewam termostat chłodziarki?
Pozdrawiam
Marcin

Katarzyna

witam, dobre podejrzenia Panie Marcinie.

Emilia

Witam posiadam lodówkę samsung model rse8dzas zamrażarka działa w pełni dobrze lecz chłodziarki mi nie chlodzi nie wiem jaka może być przyczyna tego. Slychac jak lodówka się załącza . A na wyświetlaczu wyswietla się tylko żeby wymienić filtr do wody. Temperaturę na lodówce pokazuje 17°c

Katarzyna

dzień dobry
stanowczo za dużą temp osiąga lodówka. Termostat w ogóle nie chodzi – na to wygląda.

Grzegorz

Witam. Posiadam lodówkę CANDY nr 34001373 TYPE TF36 CNCR 6182LW. Zamrażalnik mrozi a góra nie chłodzi. Po rozmrożeniu ( wyłączeniu na kilkanaście godzin ) i ponownym włączeniu przez kilka dni jest ok potem znów przestaje chłodzić. po zdjęciu wewnętrznej ścianki w zamrażalniku wentylator chodzi bez zarzutu. Co może być przyczyną nie chłodzenia górnej części lodówki

Katarzyna

witam, a jakie ma Pan ustawienia termostatu?

Karolina

Lodówka zamrażarka Indesit. Lodówka nie chłodzi i zamrazka też spada z mrozenia. Pomocy!!!

Katarzyna

najprawdopodobniej termostat padł

Małgorzata

Witam
Ja mam ten sam model i ten sam problem
Jsk ten termostat wymienić ?

Slawek

U mnìe coś z termostatem pochodził trochę. Było ciche klik i koniec nie chodzi

Patrycja

Czyli jednak termostat do wymiany.

Gość R

Witam . Lodówka marki Beko -nie chłodzi mi górna część lodówki . Buczy Zamrażalnik dol jest oky. Pan z serwisu skasował 270 zł. a lodówka dalej nie działa.

Katarzyna

Dzień dobry, wygląda jakby coś z obiegiem powietrza było wewnątrz lodówki. Wentylator na pewno działa? A co Pan z serwisu wymienił?

Grzesiek

Lodówka Samsung RL 39 EBSW1/XEO. Kilka dni po zmianie kierunku otwierania drzwi przestała działać tzn. działa jak chce i kiedy chce. Po włączeniu działa i chodziarka i zamrażarka, potrafi się poprawnie włączyć i po kilku minutach wyłączyć ale po jakimś czasie już się nie włącza. Dodam jeszcze, że od bardzo dawna nie działa w niej światełko i zdarzyło mi się kiedyś nie raz uderzyć w ten klosz co do pewnego momentu naprawiało oświetlenie. Pytanie od czego zacząć? Jestem domorosłym majsterkowiczem, więc jeśli sie da to multimetrem mogę coś sprawdzić. Czy przyczyną może być to, że przełożyłam drzwi na drugą stronę… Czytaj więcej »

Katarzyna

Jeżeli chodzi o oświetlenie w lodówce to na pewno gniazdo żarówki można sprawdzić multimetrem, czy jest ciągłość obwodu. Natomiast, jeżeli chodzi o zmianę kierunku otwierania drzwi w lodówce – pytanie czy drzwi dokładnie przylegały po tej wymianie i uszczelka była szczelna? Jeżeli nie to do lodówki ciepłe powietrze mogło wpadać i zakłócić działanie termostatu.

Paweł

Lodówka Polar (modelu nie pamiętam) standard, zamrażarka działa a lodówka nie chłodzi. Sprężarka pracuje chłodnica jest ciepła ale niegorąca. Czy może to mieć związek z tym, że w zamrażalniku znajduję sie dużo lodu?
Pozdawiam

Katarzyna

a jak często jest rozmrażana? Czy posiada no frost?

Paweł

Witam, niebyła rozmrażana nigdy podczas 4 lat posługi 😛 Nie Posiada no frost. W moim przypadku serwisant stwierdził nieszczelność co skutkowało ubywaniem gazu i podczas tych egipskich temperatur lodówka się poddała. Już zakupiona nowa z przedłużoną gwarancją.

pierotez

Witam
Chłodziarko zamrażarka Bosch zabudowa powoli przestaje dobrze działać góra.
Raz dużo lodu na tylnej ściance, raz woda i zapachy żywności w środku. Teraz od tygodnia góra praktycznie nie działa. Wytarta dzisiaj pozostaje dalej sucha.
Dodam że dół czyli zamrażalnik działa b. dobrze – mrozi szybko i porządnie.

Czy jest szansa naprawić takową czy szukać pod wnękę nowej?

Katarzyna

Dzień dobry,
możliwe, że kanały wentylacyjne ma Pan zapchane, problem z cyrkulacją powietrza jest. Ewentualnie ustawienia termostatu dostosować do przechowywanej żywności.

Halina

Witam mam lodówke indesit zauważyłam że chlodziarka nie chlodzi jak powinna a zamrażarka mrozi i oprócz tego się nie wyłącza jest bardzo gorący silnik co może być uszkodzone

Katarzyna

Dzień dobry, najprawdopodobniej to wina termostatu, który nie wyłącza agregatu. Mamy również podobny artykuł o tym problemie – https://north.pl/baza-porad/zamrazarka-chlodzi-ale-chlodziarka-nie/

Paulina

Witam serdecznie. Mam lodówko zamrażarkę z podajnikiem wody DAEWOO RN37DW, kupioną w UK. Podczas przewozu był uszkodzony kondensator ( kabel zahaczył niefortunnie). Mój chłopak połączył kable z powrotem. Kilka dni pracowała, ale po sytuacji braku dostawy prądu zaczęła wybijać korki. Zadzwoniliśmy po elektryka, zamówiliśmy nowy kondensator. Po drugiej wizycie i podłączeniu ponownym nie działa ani chłodzenie, ani zamrażarka. Powiedział, ze system defrost nie działa w zamrażarce i nie podłączył jakiegoś małego kabelka, bo powodowało to wybijanie korków. Koniec końców działa tylko światło i słychać ją ogólnie. Proszę o radę

Patrycja Blaszczyk

Witam,
niestety do marki DAEWOO nie mamy części, bo w naszym kraju mało kto te urządzenia serwisuje. Najczęściej wygląda to tak, że sprzęt przywieziony z UK, możliwy jest do naprawy tylko na wyspach.
Pozdrawiam.

Bogdan

Witam
Wszystkie funkcje panelu działają oprócz nastawy parametru temperatury zamrażarki.
Temperatura zamrażarki jest pokazywana właściwie, mierzyłem termometrem.Wszystkie inne parametry można nastawić i zmieniać z panelu na drzwiach.Lodówka była odmrożona i zamrażarka też. Żaden błąd nie jest wyświetlany. Czy taki błąd jeszcze nie wystąpił??????

Sebastian

Lodowka Samsung No Frost problem jest następujący po uruchomieniu lodowka i zamrazarka sie schladzaja do zadanej temperatury po paru dniach tzn 1-3 przestaje utrzymywac temperature na wyswietlaczu sterujacym miga temperatura zadana lodowki 4° a zamrazarka -18 lecz po sprawdzeniu temperatury w lodowce i zamrazarce termometrem w te cieple dni jest po 20 stopni . Problem ustepuje po wylaczeniu i wlaczeniu lodowki do zasilania .

Patrycja Blaszczyk

Witam, jest kilka opcji. Przede wszystkim trzeba sprawdzić wentylator, grzałkę. Proszę zerknąć na ten artykuł, opisujemy w nim najczęstsze przyczyny usterki i podpowiadamy jak sprawdzić stan techniczny danych części.
Pozdrawiam.

Daniel

Witam lodówka Electro line bcd 138 nie chłodzi, zamrażarka mrozi a lodówka nie co może być przyczyną?

Bogdan

Lodówka Samsung RL41PCIH. Nie działa nastawa temperatury zamrażarki na panelu sterowania. Serwisowanie nieosiągalne. Użytkowniku zrób to sam.

Patrycja Blaszczyk

Proszę o więcej informacji na temat usterki: czy może Pan regulować temperaturę na panelu, a po prostu nie działa zamrażalnik, czy może sam wyświetlacz nie reaguje po wciśnięciu przycisku (albo może z kolei wyświetla się jakiś błąd?)

Bogdan

Witam
Wszystkie funkcje panelu działają oprócz nastawy parametru temperatury zamrażarki.
Temperatura zamrażarki jest pokazywana właściwie, mierzyłem termometrem.Wszystkie inne parametry można nastawić i zmieniać z panelu na drzwiach.Lodówka była odmrożona i zamrażarka też. Żaden błąd nie jest wyświetlany.

Bogdan

Bogdan
Witam
Wszystkie funkcje panelu działają oprócz nastawy parametru temperatury zamrażarki.
Temperatura zamrażarki jest pokazywana właściwie, mierzyłem termometrem.Wszystkie inne parametry można nastawić i zmieniać z panelu na drzwiach.Lodówka była odmrożona i zamrażarka też. Żaden błąd nie jest wyświetlany.

Helga

Witam posiadam lodówkę Whirlpool blf5121 ox po rozmrożeniu wymyciu jej podłączyłem do prądu i wogole nie chłodzi a zamrażarka działa na zasadzie chłodni chłodzi nie mrozi choć to też powoli siada co może byc przyczyną bądź problemem. Z tyłu lodówki słychać przelewająca się sode

Katarzyna

Dzień dobry, a ile czasu minęło od podłączenia? odgłos przelewającej się wody to zjawisko normalne – lodówka pracuje. Trzeba dać jej trochę czasu na osiągnięcie zadanej temperatury.

Mateusz

Witam lodówka LG model GBB530NSCFE przestała chłodzić dmucha powietrzem ale tylko ciepłym.

Katarzyna

możliwy brak czynnika chłodzącego albo rozszczelnienie lodówki

Paulina

Witam,
Posiadam lodówkę Polar ale nie pamiętam jaki model. Lodówka bardzo głośno chodzi, wręcz śpiewa. W środku nie chłodzi, skrapla się woda, gdy przekrecam aby ustawić sobie chłodzenie nic nie klika. Zamrażarka chłodzi. Co może być przyczyną?

Patrycja Blaszczyk

Witam, proszę sprawdzić stan termostatu.
Pozdrawiam.

Paulina

Dziękuję, sprawdzę.

Piotr

Witam.
Lodwoka Mastercook LCL 817x glosne brzeczenie. Po wylaczeniu i wlaczeniu ustalo tak jak i chlodzenie wraz z mrozeniem. Alarm wysokiej temp OK i elektronika panela raczej tez. Lodowka absolutnie cicha. Od czasu do czasu charakterystyczne, krotkie brzdękniecie jak na starcie poczym znowu cisza.

Katarzyna

dzień dobry, to że lodówka wydaje dźwięki to zjawisko normalne. Agregat co rusz załącza się i wyłącza, przelewa się woda. Część chłodząca sama rozmraża się, jeżeli nic poważnego się nie dzieje z temp. to wszystko ok jest.

Katarzyna

Witam. Posiadam lodówkę Samsung No Frost RB29FSRNDSS zakupioną dwa tygodnie temu. Pojawiło się lekkie oszronienie w dolnej części ( zamrażalniku), do tego dochodzi bardzo głośna praca lodówki. Buczenia i jakby gwizdanie, a raczej taki metaliczny dźwięk. Lodówka bardzo często się załącza i długo pracuje. Co może być powodem tych wszystkich dziwnych rzeczy?

Anna

Warto sprawdzić elementy wymienione w powyższym artykule. Zwłaszcza wentylator i sprężarkę.

Katarzyna

Dzień dobry, generalnie lodówki z no Frostem „wydają dźwięki” i to jest zjawisko normalne.

Andrzej

Witam
lodówka GRUNDIG GSBS 14620 XWF, po podłączeniu do sieci chłodzi tylko przez krótki okres, (do osiągnięcia zadanej temperatury) później już jej nie utrzymuje, tylko wraca do temperatury otoczenia, pomimo że wszystkie wentylatory ciągle pracują i nie włącza się alarm błędu zbyt wysokiej temperatury, po odłączeniu jej od zasilania na kilka minut nie pomaga, dopiero po odłączeniu na kilka godzin (próbowałem przerwę 2-godzinną) ponownie się schładza i sytuacja się powtarza,
proszę o jakieś wskazówki co powinienem dokładnie sprawdzić, ewentualnie czy już ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i jak rozwiązał problem

Anna

Lodówka Indesit BAAN 14 nie chłodzi, zamrażalnik działa słabo

Anna

Dzień dobry, W pierwszej kolejności proszę sprawdzić termostat.

Anna

Dziękuję za poradę.
Termostat wymieniony, niestety problem występuje w dalszym ciągu.
Gdzie indziej może tkwić problem?
Pozdrawiam

Katarzyna

Możliwe, że mało czynnika chłodniczego jest w obiegu lub rozszczelnił się cały układ.

Łukasz

Witam, model lodówki Amica FK338.6. Problem polega na tym, ze głośno chodzi, słychać jakby przelewająca się wodę i zamrażarka mrozi ale słabo. Proszę o radę.

Patrycja

Witam, proszę sprawdzić, czy odpływ nie jest zatkany a także czy jest drożna rurka odpływu.

Edyta

Miałam ta samą sytuację u nas odlutowal się cienki drucik po sklejeniu go lodówka chłodziła 3 miesiące i do wyrzucenia

Daria

Dzień dobry, mam lodówkę Samsung no frost RB31FSRNDSA w której przestało chłodzić, na dolnej półce jest najchłodniej a na górnej najcieplej, nie mam niestety jak zmierzyć temperatury, a zamrażarka działa poprawnie choć na butelkach zrobił się szron czego wcześniej nie było, ostatnim czasem bardzo było słychać jej strzelanie,intensywniej niż zawsze. Z góry dziękuję za odpowiedź,Daria

Patrycja

Witam, na początku proszę sprawdzić uszczelkę drzwi. Jeśli jest ona zużyta, wówczas nie spełnia swojej funkcji poprawnie. Jeśli uszczelka będzie dobra, to następnym krokiem powinno być sprawdzenie czujnika temperatury.
Pozdrawiam.

Dawid

Witam. Lodówka beko csa24012 problem polega na tym że lodówka nie chłodzi ale zamrażarka mrozi jak powinna. Styki w termostacie zamknięte bo miernik pokazał obwód zamknięty. Dodam że lodówka była wyłączona przez 3 miesiące

Patrycja

Witam, proszę sprawdzić działanie czujnika temperatury oraz grzałki rozmrażającej., pozdrawiam.

Jurek

Lodowa firmy Beko CSA34000S
Podłączam do prądu, światełko świeci A lodówka wogole nawet nie słychać żeby chodziła, albo chodziła bądź grzala I już trochę stoi… od czego zacząć?

Patrycja

Proszę sprawdzić stan sprężarki i termostatu.

Magdalena

Lodówka Lg zwarcie wyskoczył korek i lodówka nie działa nie świecą się kontrolki ani lampka w lodówce

Patrycja

Witam,
zatem może być problem z elektroniką, proszę sprawdzić moduł.

Adrian

Dzień dobry.
Posiadam lodówkę Teka TSE400. Po powrocie z długiego weekendu zastałem kałużę wody w kuchni a lodówka nie chłodzi. Ani zamrażalnik ani chłodziarka. Na wyświetlaczu palił się czerwony wykrzyknik oznaczający jakiś błąd. Po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu do prądu wykrzyknik już się nie świeci ale lodówka nadal nie chłodzi. Z tego co słychać kompresor/agregat załącza się i po jakimś czasie jest ciepły to chyba normalna oznaka że działa. Co zatem może być przyczyną?
Proszę o jakieś sugestię.

Robert

Dzień dobry. Przed kilkoma dniami Lodówka Hoover HCA 351 ALU (kupiona 13 lat temu) przestała chłodzić. Zamrażalnik mrozi, ale raczej dwie górne szuflady, bo dolna słabiej. W chłodziarce mam 20°C. Pokrętło włącza i wyłącza urządzenie już w ustawieniu „1”. Wiatrak AIR BOOSTER kręci się. Sprężarka chodzi, ale jest bardzo gorąca. Żebra chłodzące mają temperaturę pokojową. W Czechach nie ma serwisu HOOVERa na AGD (sprzedaje się tu tylko odkurzacze HOOVER). W lokalnym serwisie powiedziano mi, że naprawa jest nieopłacalna, że układ na pewno jest nieszczelny a sprężarka to koszt około 700 zł plus dopełnienie czynnika chłodzącego 250-400 zł.
Pozdrawiam

Katarzyna

Dzień dobry, niestety na polskim rynku jest problem z częściami do Hoovera, ponieważ urządzenia te nie są popularne. My również nie posiadamy w ofercie sklepowej części zamiennych do tej lodówki. W najgorszym przypadku jest to rozszczelnienie, ubytek freonu albo termostat nie działa. Co do cen w lokalnym serwisie to faktycznie to tak wygląda…
Pozdrawiam

Urszula

Lodówka OCEAN FR 320/2T – po rozmrożeniu i ponownym załączeniu w chłodziarce temperatura +5, w zamrażarce -7 (powinna osiągać -18) . Termostat nastawiony na (7) . Kompresor pracuje przez 40 min, wyłącza się i ponownie uruchamia po 15 min.

Katarzyna

Kompresor pracuje prawidłowo, czyli dostaje sygnał od termostatu, ale temperatura jest nieodpowiednia w zamrażarce. W takim razie czujnik temp. w zamrażarce jest uszkodzony.

Marcin

Witam.mam lodówko-zamrazarke beko dwa miesiące I od wczoraj mryga czerwony wykrzyknik I wogole nie chłodzi ani gora ani dol

Katarzyna

Dzień dobry, lodówka na gwarancji, więc warto skontaktować się z serwisem. Przyczyn może być kilka np. wyciek freonu, problem z grzałką rozmrażającą, wadliwy czujnik temperatury, uszkodzony agregat…

Joanna

Lodówka beko, co jakiś czas przestaje chłodzić cała lodówka.

Sylwia

Witam mam pytanie mam lodówko zamrażarkę Whirlpool ARC5752(chyba to to oznaczenie) lodówka ogólnie działa i nie działa. Przy włączeniu jej już nie słychać tego pierwszego załączenia i niestety nie ma temperatury ani w lodowce i zamrażarka nie mrozi. Proszę o jakąś pomoc

Andrzej

Witam .Posiadam lodówkę Smeg Model.FA550X2 Ustawiając temperaturę w chłodziarce na 2 stopnie w lodówce utrzymuje się temp.14 stopni Co może być przyczyną że tak szaleje.Może coś trzeba wymienić albo przeczyścić ????Pozdrawiam Andrzej

Patrycja

Witam.
A czy sprawdził Pan wszystkie wyżej opisane przyczyny?

Marcin

mam problem z chłodziarką SJ-F78PE-SL początkowo pracowała dobrze, następnie zaczęła głośniej chodzić – ale było ok następnie miała takie sytuacje, że pracowała ale ciszej w konsekwencji czego temperatura w chłodziarce była wyższa – gdyż czujnik nie był niebieski a prawie biały, podobnie najwyższe szuflady w zamrażarce rozmrażała się – tak potrafiło być 2-4 dni, po czym wszystko wracało do normy, ale sytuacja powtarzała się ostatecznie rozmrażałem ją – głównie zamrażarkę, gdzie wewnątrz po zdjęciu wewnętrznej obudowy można było znaleźć szron na rurkach z płytkami jak folia aluminiowa, tylko grubszymi pomagało też czasem odłączenie z prądu, gdyż po włączeniu do sieci… Czytaj więcej »

Katarzyna

najczęściej termostat odpowiada za usterkę.

Tomasz

Dzień dobry Amica fk320 temperatura w lodówce 20 zamrażalnik -9 i nic nie można ustawić

Katarzyna

Dzień dobry, jeżeli jakakolwiek próba zmiany ustawień termostatu nie zmienia temp w lodówce, to oznacza, że jest do wymiany.

Paweł

Witam posiadam samsunga RL33EAMS lodówka nie chłodzi, a zamrażalka działa poprawnie. na wyświetlaczu urządzenia ustawione były następujące parametry, chłodziarka 5 stopni, zamrażalka -16 stopni. Odłączyłem ją na chwile od zasilania i na panelu sterującym są następujące parametry, chłodziarka 21stopni, zamrażalka -30, parametrów tych nie mogę teraz zmniejszyć lub zwiększyć, chłodziarka nie chłodzi, zamrażalnik działa, proszę o poradę.

Patrycja

Witam, proszę sprawdzić ten artykuł
https://north.pl/baza-porad/zamrazarka-chlodzi-ale-chlodziarka-nie/
mam nadzieję, że okaże się pomocny, pozdrawiam.

Natalia

Mam problem z lodówką Polar. Wczoraj gdy zmieniłam chłodzenie z maximum na średnie lodówka wyłączyła się. Dałam z powrotem na max, włączyła się dopiero po trzech godzinach. Dzisiaj narzeczony znowu zmienił na średnie i lodówka znowu się wyłączyła i póki co nie włącza sie z powrotem. Co to może być ? Lodówka ma nie cale trzy lata.

Patrycja

witam, proszę sprawdzić termostat i czujnik temperatury.

Mati

Dzień dobry. Lodówka Samsung RB37J5325SS problem jest taki że w chłodziarce na samym dole rzeczy znajdujące się w pojemniku na warzywa zamarzają a poza nimi jest „ciepło”. Zamrażalnik działa (ale zaczął pojawiać się szron na szufladach). Czytając podobne problemy wynika że przyczyną może być silnik wentylatora parownika ale gdzie on się może znajdować i jak się do niego dostać? Lodówka posiada system All Around Cooling który odpowiada za rozprowadzanie powietrza przez otwory w lodówce i może ten system przestał działać? Może sie go jakoś włącza lub jest tam osobny wentylator? Odłączyłem lodówkę na 24h od prądu ale nie pomogło.

Katarzyna

Dzień dobry
W tym modelu lodówki jest jeden wentylator i znajduje się w części zamrażarki, z tyłu za pokrywą. To on tłoczy zimne powietrze do całego systemu. Próbował Pan zmienić ustawienia termostatu?

Mati

Tak, zmiana temp nic nie zmienia. Po wyjęciu szuflad z zamrażalnika słychać wiatrak i czuć wiejący chłód to raczej wiatrak chodzi tylko nie tłoczy powietrza do chłodziarki. Może się coś zatkało?

Adrian

Dzień dobry. Posiadam lodówkę marki Ariston od wczoraj nie chłodzi tylko coś w niej strzela jakby chciało się coś załonczyć a nie mogło

Patrycja

A czy sprawdził Pan opisane w powyższym artykule przyczyny? Proszę zacząć od sprawdzenia wentylatora i czujników.

JAROSLAW

witam
lodowka SMEG FAB32LFN, zamrazalka slabo chlodzi i caly czas zalaczony jest agregat
co moze byc przyczyna???

Patrycja

Witam, proszę zacząć od sprawdzenia silnika wentylatora.

403
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x