Co oznaczają kody błędów w zmywarce?

katarzyna | 1 marca 2018

→ Kody błędów to nic innego, jak oznaczenia usterek, za pomocą których urządzenie informuje swojego właściciela, że coś się zepsuło. Pralki i zmywarki z zaawansowaną elektroniką wyposażone są w wyświetlacze, mające za zadanie sygnalizować przebieg pracy urządzenia oraz ewentualne problemy z jego obsługą.

W przypadku wystąpienia awarii, odpowiednia diagnoza pozwoli zrozumieć, co się dzieje ze sprzętem, a także przyspieszy proces naprawy. Tak więc jeśli posiadasz zmywarkę marki Bauknecht, Whirlpool lub Ignis, zerknij na poniższe tabelki.

Co oznaczają kody błędów w zmywarce Bauknecht

Co oznaczają kody błędów w zmywarce Whirpool i Ignis

U wszystkich trzech producentów zmywarka sygnalizuje brak soli regeneracyjnej bądź środka płuczącego za pomocą świecącej diody ALARM.


Objaśnienie kodów błędów w zmywarce

Wiedza na temat tego, co oznacza dany kod błędu, nie oznacza od razu rozumienia przyczyny jego występowania. Przedstawmy więc trochę więcej informacji na temat występujących w zmywarkach usterek.

 • F1 – uszkodzenie czujnika temperatury NTC

Błąd ten występuje, gdy osiągnięta przez urządzenie temperatura nie obejmuje zakresu działania czujnika, tj. -10°C ÷ 85°C lub po prostu czujnik utracił swoje parametry.

 • F2 – wyciek wody w zmywarce

Oznacza to, że w zbiorniku zebrała się woda. Wówczas zabezpieczenie przeciwzaleniowe odcina elektrozawór i czujnik załączania się pompy odpływowej przekazuje sygnał do hydrostatu.

 • F3 – uszkodzenie systemu grzewczego

Może być spowodowane uszkodzeniem elementu grzewczego albo przekaźnika grzałki. Możliwe, że system grzewczy zbyt wolno się nagrzewa, czyli osiąga przyrost temperatury mniejszy niż 1,5°C w czasie 3 minut. Niestety grzałki zazwyczaj ulegają przepaleniu, co często objawia się wyrzuceniem korków w mieszkaniu.

 • F4 – uszkodzenie systemu wylewania wody

Dzieje się wtedy, gdy po załączeniu pompy odpływowej, hydrostat podaje informację, że zbiornik nie został całkowicie opróżniony. Przyczyną takiego zachowania może być: uszkodzona pompa, zatkany odpływ, wadliwy moduł sterowania, ciągłe załączanie się czujnika ovi.

 • F5 – blokada ramion natryskowych

Powodem występowania błędu F5 może być: zatkanie się ramion natryskowych przez resztki jedzenia, zapchanie mikrofiltra na dole zmywarki lub jego niewłaściwe zamocowanie do rury natryskowej. Blokada ramion charakteryzuje się tym, że natrysznice nie obracają się podczas zmywania, niskie ciśnienie wody wypływa i w efekcie niedomyte naczynia czekają na nas po zakończeniu cyklu.

 • F6 – zamknięty zawór wody

Przyczyną zamkniętego zaworu wody może być zatkany wąż doprowadzający wodę do zmywarki, uszkodzony elektrozawór lub aquastop albo po prostu zamknięty zawór sieci wodociągowej. Często zapychają się sitka na dopływie przez kamień. Warto sprawdzić przed wymianą części, może się okazać, że przeczyszczenie w zupełności wystarczy.

 • F7 – uszkodzenie przepływomierza w zmywarce

Ten błąd może być spowodowany podobnymi usterkami, jak zamknięty zawór wody. Jeżeli przepływomierz wysyła mniej niż 10 impulsów w czasie 10 sekund, to znaczy, że jest uszkodzony. Jego zadaniem jest pomiar przepływu wody, który określony jest docelowo na konkretnym programie myjącym.

 • F8 – nieprawidłowy poziom wody

Wskazania na hydrostacie zmieniają się częściej niż 10 razy w czasie 2 minut. Przyczyną może być zapchanie sitek w filtrze lub rozszczelnienie samej części przez zbyt intensywne pienienie się wody pod dużym ciśnieniem. Hydrostat określa 3 stany wody: przepełnienie, brak wody, poziom normalny, zatem reguluje poziom wody w zmywarce.

 • F9 – ciągłe otwarcie wlewu wody

Najprawdopodobniej powodem jest zepsuty elektrozawór, który jest nieustannie ustawiony w pozycji otwartej i nie zamyka się. Możliwe, że triak na module sterowania się przepalił.

 • F11 – błąd czujnika zmętnienia

Czujnik zmętnienia odpowiada za sprawdzanie stopnia zabrudzenia wody i na tej podstawie dostosowuje ilość cykli płukania. Wysyła informację do płytki sterującej i zaczyna się szacowanie, ile wody potrzeba przepuścić, aby całkowicie pozbyć się tej brudnej ze zmywania naczyń. Czujnik znajduje się pod filtrami, w misie. Wystarczy obrócić go o 3/4 obrotu i powinien wypiąć się z gniazda.

 • F15 – błąd czujnika wirtualnego

Technologia niektórych modeli zmywarek Whirlpool opiera się na nowoczesnej elektronice, która zamiast tradycyjnych części występujących w urządzeniu wykorzystuje np. prąd płynący przez pompę myjącą do mierzenia poziomu wody. Dlatego błąd F15 sygnalizuje problem z pompą myjącą lub sterownikiem pompy myjącej. Wymiana pompy powinna rozwiązać problem w zmywarce.

Zobacz inne nasze artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.9 / 5. Liczba głosów: 196

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
1.1K komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Joanna

Zmywarka IKEA Whirpool DWH M00 W Type12054 H – pod koniec cyklu: piszczy 5 razy + zatrzymuje się, migają pierwsze dwie diody i na stałe świeci dioda 70stopni. Zostaje na dnie trochę gorącej wody? Proszę o info co oznacza ten alert. Joanna

Martyna

Wedle producenta migające dwie pierwsze diody i świecąca się ciągle 5 dioda oznaczają błąd E03 tj. brak ogrzewania. Warto w takim wypadku sprawdzić stan grzałki.

Anna

Dzień dobry
Zmywarka Amica DFM404WEN
Zmywarka zatrzymuje się po około 15-20 min pracy. Wyłącza się i nie świecą się żadne kontrolki. Czasem nie można uruchomić, a czasem można uruchomić. Jednak gdy zostawi się ją bez ingerencji, to po czasie około kilkunastu minut zaświecą się wszystkie kontrolki i po sekundzie gasną inne a pozostają zaświecone – kontrolka zasilania i programu. Po sekundzie gasną i zaświecają się ponownie wszystkie i cykl się powtarza. Każdym mignięciom towarzyszy pik dźwiękowy. Pomaga jedynie wyłączenie z prądu.
Jeśli można prosić o pomoc to będę wdzięczna za każdą sugestię.

Luiza

Proszę sprawdzić czy w urządzeniu nie ma wycieku. Wyjąć zmywarkę i przechylić. Sprawdzić czy na tacce pod misą nie zbiera się woda.

Ryszard R.

Dzień dobry Zmywarka Amica DFM404WEN Zmywarka zatrzymuje się po około 15-20 min pracy. Wyłącza się i nie świecą żadne kontrolki. Czasem nie można włączyć, a czasem można ją włączyć. Jednak gdy zostawi się ją bez ingerencji, to po czasie około kilkunastu minut zaświecą się wszystkie kontrolki i po sekundzie gasną inne, a pozostają zaświecone – kontrolka zasilania – kontrolka programu i kontrolka braku soli (bo też tej soli brakuje). Po sekundzie gasną te trzy (kontrolka zasilania – kontrolka programu i kontrolka braku soli) i zaświecają się ponownie wszystkie i cykl się powtarza. Każdym mignięciom towarzyszy pik dźwiękowy. Pomaga jedynie wyłączenie… Czytaj więcej »

Luiza

Dzień dobry Panie Ryszardzie, otrzymał Pan już odpowiedź na tę wiadomość w innym artykule gdzie napisał Pan komentarz https://north.pl/baza-porad/co-oznaczaja-kody-bledow-w-zmywarkach-amica/

Ryszard R.

Czy moje zapytanie usunięto?

Magda B.

Nie usunięto. Pozdrawiam

Ryszard R.

Nie bardzo rozumiem zasad publikacji wpisów. Nie widzę swoich wpisów. Czy czekają na jakąś akceptację? czy w czym może być problem?

Luiza

Wszelkie komentarze trafiają do naszej głównej skrzynki, są one akceptowane ręcznie. Staramy się utrzymać standard gdzie każde zapytanie otrzymuje odpowiedź dlatego czasem (np. jak w tym przypadku weekend) akceptacja się wydłuża.

Lidia

Witam. Mam zmywarkę whirlpool WRIC3C26PF i po skończeniu ostatniego mycia nie chce sie wyłączyć. Miga cały czas start/stop i ustawia program 1 odpompowując bez przerwy wodę, mimo że jej nie ma. Co może być przyczynę

Magda B.

Proszę sprawdzić czy w urządzeniu nie ma wycieku. Jeśli na tacce pod misą jest woda to trzeba znaleźć i usunąć źródło wycieku.

Mariusz

Witam w zmywarce Whirlpool pokazuje się komunikat F15 mam wrażenie jakby nie mogło pobrać wody choć wszystko przez rok działało odpowiednio

Martyna

Zgodnie z powyższym artykułem błąd F15 sygnalizuje problem z pompą myjącą. Wymiana pompy powinna rozwiązać problem.

Irek

Zmywarka Ignis świeci się kontrolka nabłyszczacza po każdym myciu.Pomimo że płyń jest w środku.Ci to może być?

Martyna

Jeśli zmywarka mimo to działa prawidłowo to najprawdopodobniej uszkodzony jest czujnik poziomu nabłyszczacza. Proszę o podanie danych z tabliczki znamionowej.

Paul

Witam mam zmywarkę Indesit 1b10 dsfe migają diody i piszczy jak tylko pobierze wodę dioda nad startem mruga 5 razy potem gaśnie i tak w kółko co to jest za błąd

Martyna

Warto sprawdzić czy w urządzeniu nie ma wycieku. Wyjąć zmywarkę i przechylić – jeśli pojawi się woda to znaczy, że jest wyciek, który trzeba zlokalizować.

Sara

Witam,
Zmywarka do zabudowy Indesit DSIO 3T224 CE kilkanaście razy w trakcie jednego mycia przerywa i wydaje pojedynczy sygnał dźwiękowy- brak wyświetlacza utrudnia diagnozę.
Wyczyszczona, sprawdzona pod kątem przecieków czy widocznych uszkodzeń.
Po wielu, wielu przerwach w cyklu wreszcie go kończy, ale znacznie wydłuża czas.
Co może być powodem?

Martyna

Czy jak wyda ona sygnał dźwiękowy to musi Pani wówczas otworzyć drzwiczki, wcisnąć ponownie start i dopiero wówczas kontynuuje cykl czy też nie ma takiej konieczności bo jedynie wydaje sygnał dźwiękowy i kontynuuje cykl? Czy dzieje się podczas wyboru każdego z programów czy tylko podczas jakiegoś konkretnego? Czy nabłyszczacz i sól są uzupełnione?

Radek

Dzień dobry. U mnie jest podobnie. Czasem cykl mycia przebiega bez problemu a czasem kilka, kilkanaście razy przerywa i kontynuuje proces mycia. Nie ma potrzeby otwierać dzwiczek. Sól uzupełniona, używamy tabletek więc bez nabłyszczacza Dzieje się tak na wszystkich programach, nawet na płukaniu.

Martyna

Czy ma Pan ten sam model? Jeśli nie to proszę o podanie również od razu swojego modelu zmywarki.

Radek

Tak, ten sam model.

Magda B.

Może to oznaczać problem z elektroniką urządzenia.

Radek

Ile kosztuje programator do tego modelu i czy jego wymiana rozwiąże problem?

Magda B.

Nie posiadamy modułu w swojej ofercie. Zalecamy kontakt z serwisem AGD.

Radek

Dziękuję za pomoc.

Marek

Dzień dobry. W zmywarce HOTPOINT HIO3T132WO wyskakuję błąd F15. Sprawdzona pompa odprowadzająca, sprawna, nieuszkodzona. Błąd wyskakuje na różnych etapach mycia, ostatnio pod koniec cyklu, tuż przed suszeniem. Proszę o podpowiedź gdzie szukać problemu. Dziękuję

Magda B.

Błąd F15 sygnalizuje problem z pompą myjącą. Wymiana pompy powinna rozwiązać problem.

Wioletta

Witam u mnie na zmywarce pojawia się błąd F11 co oznacza i jak zresetować

Martyna

Proszę o podanie danych z tabliczki znamionowej zmywarki.

Adam

Przepraszam P 07miga

Martyna

Proszę o podanie oznaczeń z tabliczki znamionowej zmywarki.

Adam

Witam zmywarka Mastercook wyskakuje info p01 na chwilę się załączy program a za chwilę przerywa i wyskakuje ten sam błąd

Agnieszka

Dzień dobry
Zmywarka Whirlpool 6 zmysł
Program polega na tym że pod koniec programu nie suszy naczyń i nie otwiera automatycznych drzwi.
Mam jeszcze jedno pytanie co oznaczają symbole a b i c w menu zmywarki co wyłączają lub włączają

Martyna

Przyczyn nie suszenia naczyń może być kilka, proszę zapoznać się z artykułem odnośnie tego problemu: https://north.pl/baza-porad/zmywarka-nie-suszy-naczyn/.
Natomiast zmywarka może nie otwierać automatycznie drzwi przez wzgląd na uszkodzoną blokadę drzwi, zawiasy bądź przypadkowe wyłączenie tej funkcji na panelu sterowania.

Jacek

Dzień dobry. Mam zmywarkę Whirlpool WSIO3034 PFEX i ustawiłem program 1
z opóźnionym startem. Po przyjściu do domu dioda która daje światło na podłogę (zmywarka jest zabudowana) świeci się stałym światłem, tzn program jeszcze trwa choć nie powinien. Było tylko słychać pompę do wypróżniania wody. Otworzyłem drzwi i dioda startu szybko migała i na wyświetlaczu była cyfra 3. Dzisiaj włączyłem ją na program 2 i działała normalnie. Proszę o podpowiedź jaka może być przyczyną.

Magda B.

Rozumiem, że zmywarka przeprowadza cykle prawidłowo? Tzn pobiera, grzeje myje i odprowadza wodę?
Jeśli rozpoczęła program później niż było zaplanowane, to może to oznaczać problem z programatorem.

Krzysiek

Dzień dobry. Posiadam zmywarkę Whirlpool WIC3C23 PF i ostatnio wyświetlił się błąd 15 i zmywarka nie rusza tzn. po uruchomieniu, wybraniu programu i zamknięciu drzwi rozpoczyna wypompowanie a następnie nie rozpoczyna procesu mycia tylko po kilku minutach na wyświetlaczu pojawia się błąd 15. Wlałem wodę kubkiem do środka to od razu wypompowuje ale dalej nie idzie. ostatnio miała już takie zawiechy że ruszała normalnie i gdzieś pod koniec przerywała i nie chciała pójść dalej to ją wtedy wyłączałem ale naczynia były najczęściej już umyte a teraz to po prostu nie startuje. W momencie kiedy stoi z tym błędem 15 słychać… Czytaj więcej »

Magda B.

Awaria pompy myjącej.

Mariola

Mam taki sam problem i taki sam model zmywarki.To chyba jakaś wadliwa partia

Magdalena

Mam taki sam problem

Krzysztof

Dzień dobry. W zmywarce Whirpool wbc3c26b pojawia się po jakiś czasie programu błąd f1 i samoczynnie włącza się pompa, wypompowuje wodę i się wyłącza. Co może być problemem?

Magda B.

F1 oznacza błąd czujnika temperatury, który w tym urządzeniu jest razem z czujnikiem zmętnienia wody. Więc prawdopodobnie do wymiany będzie właśnie ten element. Można też spróbować najpierw przeczyścić jego styki.

Czarek

Dzień dobry, posiadam zmywarkę Whirlpool. Co kilka myć pojawia się kod 15 i wówczas zmywarka zaczyna dziwnie pracować i trzeba ją wyłączyć. Dodatkowo ostatnio zaczęła z niej kapać woda, z przodu pod drzwiczkami. Mam ją jakieś 2,5 roku. Co można na to poradzić ?

Luiza

Mogę prosić o podanie model wraz z kodami z tabliczki? Możliwe, że czujnik poziomu wody jest uszkodzony.

Leszek

Dzień dobry. Problem wygląda następująco. Zmywarka INDESIT DSIO 3T224 nie chce się uruchomić. Po naciśnięciu START ( na każdym programie ) wydaje 3 krótkie, szybkie sygnały dźwiękowe i cisza. Czy to moduł sterujący ?

Magda B.

Proszę sprawdzić czy urządzenie nie ma wycieku. Wyjąć zmywarkę i przechylić. Jeśli pojawi się woda to jest wyciek, który uruchamia czujnik przeciwzalaniowy.

Radek

Dziendobry, posiadam zmywarkę whirlpool 6zmysł. Od jakiegoś czasu i też nie zawsze, powiedzmy co 3-5mycie pojawiają się błędy f5, f13, f15 nie każdy naraz ale różnie, czasem f5, innym razem dwa pozostałe. Zazwyczaj mycie przebiega bezproblemowo i skutecznie ale co któreś mycie program zatrzymuje się, a na wyświetlaczu pojawią się jeden z kodów awarii. Dodam ze czasem po zatrzymaniu i ponownym uruchumieniu zmywania, blad juz nie pokazuje sie.
Co może być powodem? Nie wygląda to na faktyczną usterkę a bardziej na 'humory’ zmywarki.

Magda B.

Te humory zmywarki niestety mogą być zwiastunem poważniejszej usterki jaką może być uszkodzenie modułu sterującego.
Proszę spróbować zresetować urządzenie przez przytrzymanie przycisku reset lub start.

Anna

Dzień dobry, może ktoś mi podpowie zmywarka firmy gorenje błąd f 12 wymieniony przewód dopływowy i zmywarka zaczęła działać 3 mycia i ponownie błąd f 12 czy to możliwe by znów przewod

Luiza

To mało prawdopodobny scenariusz, czy urządzenie zachowywało się ostatnimi czasy nietypowo? Czy występowała jakaś inna usterka? O jakim modelu dokładnie mówimy?

Damian

Witam, u mnie ten sam błąd, wymieniony płaszcz wodny i po trzech cyklach błąd znów się pojawił, właśnie teraz rozważam wymianę przewodu doprowadzającego wodę

Mateusz

Zmywarka Amica. Nie myje naczyń. Słabe ciśnienie wody w komorze mycia oraz czuć swad przy pracy zmywarki. Moze to być pompa wody?

Luiza

możliwe, że awarii uległa wskazana pompa

Katarzyna

Hej, zmywarka do zabudowy z Whirlpoola była uruchomiona dwa razy poprawnie, za trzecim razem wyskakuje 1 i miga dioda start stop, i słychać zaciąganie wody. Reset zmywarki nie pomaga, po resecie sama się z siebie załącza i blokuje wybór programu, bo wyskakuje 1 i dalej miga start stop. Czym mogło być to spowodowane? I jak to naprawić?

Magda B.

Najczęściej taki błąd oznacza problem z dopływem wody. Możliwe, że uszkodzony jest elektrozawór. Jeśli jest to nowa zmywarka to sugerujemy skorzystanie z gwarancji producenta.

Bartek

Witam. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co oznacza błąd er7 w zmywarce Beko DIN 5930fx? Zmywarka nie pobierała wody był błąd er1, wymieniłem Aquastop i wyskoczył er7. Wymieniłem przepływomierz(czujnik) i dalej to samo. Pobiera wodę idzie przez chwilę potem zaczyna jakby buczeć i wywala ER7. Pozmocy🙏

Magda B.

Do sprawdzenia najprawdopodobniej pompa i zawór rozdzielający wodę.

Ewa

Witam, mam zmywarkę Bomann GSP849, po włączeniu na wyświetlaczu pojawiają się kolejno wszystkie oznaczenia a na koniec tylko poziome kreski, nie można wybrać programu. Proszę o poradę.

Luiza

czy urządzenie zachowywało się ostatnio nietypowo? czy pobierało wodę, nie było problemu z myciem, grzaniem i odprowadzaniem wody?

Ewa

Zmywarka działała prawidłowo, zmiana nastąpiła, gdy przez okres moich wakacji (około 2 tygodni) nie była używana. Najpierw pojawił się na wyświetlaczu kod H3(odnalazłam, że chodzi o twardość wody) a teraz pojawiają się wszystkie oznaczenia, tak jak opisałam powyżej i na koniec poziome kreski.

Magda B.

Problem wydaje się być bardziej skomplikowany, dlatego zalecamy kontakt z serwisem AGD. Możliwe, że padła elektronika urządzenia.

Kamil

zmywarka whirlpool 6 zmysł.
Zmywarka nie pokazuje żadnego błędu. Po załączeniu jakiegokolwiek programu zaczyna zmywać i nie może zakończyć tego procesu. Zmywarkę wyczyściłem. Filtr był zabrudzony, wąż dopływowy wyczyszczony, było sporo kamienia. Niestety, po załączeniu zmywania problem nie ustąpił. Cały czas pierze, wodę spuszcza jak już wyłączę zmywarkę i zamknę drzwi od niej. Wody raczej nie grzeje lub jak grzeje to minimalnie. Świadczy o tym nie rozpuszczona do końca tabletka czy też jak wrzucę opakowanie fairy do czyszczenia to nie usuwa się plomba usuwająca się pod wpływem temperatury.

Magda B.

Warto zapoznać się z poniższym artykułem i sprawdzić opisane w nim elementy, które mogą być odpowiedzialne ze tego typu usterkę – czujnik zmętnienia wody, płaszcz wodny i ostatecznie moduł sterujący.
https://north.pl/baza-porad/dlaczego-zmywarka-nie-konczy-programu/

Jadwiga

Witam.Zmywarka Whirpool TYP:WPL14.1 ADPF851WH SERIA801604002371 Wypompowuje wodę,nabiera i nic się nie dzieje,ramiona nie chodzą .

Magda B.

Przyczyn takiej usterki może być kilka. Warto najpierw wyczyścić filtry, sprawdzić pompę odpływową i myjącą.
Proszę zapoznać się z poniższym artykułem.
https://north.pl/baza-porad/zmywarka-pobiera-wode-ale-nie-myje/

Dominika

Witam. Zmywarka firmy OK. Wszystko mruga i wyświetla błąd ” Cl ” … Co oznacza ?

Magda B.

C-L to Children lock, czyli blokada przed dziećmi. W instrukcji obsługi znajdzie Pan informację jak ją odbezpieczyć.

Marcin

Witam ma zmywarkę indesit i wyświetlił mi się błąd 12 dodatkowo cały czas miga dioda włącznika. Zmywarka nie chce działać, proszę o radę

Magda B.

Błąd 12 zwykle oznacza problem z napełnianiem urządzenia wodą. Może to być spowodowane kilkoma czynnikami, takimi jak zatkany filtr wejściowy, zapchane węże.
Sprawdź drożność węży i wyczyść filtry. Może to też oznaczać uszkodzony elektrozawór lub hydrostat.

Piotr

Witam zmywarka Whirlpool 3 piknieciai nie załącza się.Raz na jakiś czas idzie cały program pana grzałka ok

Magda B.

Może to oznaczać sygnał niedomkniętych drzwi. Do sprawdzenia przewody czy nie są poprzecierane i czy są dobrze wpięte.
Jeśli zmywarka raz na jakiś czas się uruchamia to warto sprawdzić czy nie ma wycieków. Woda w tacce może uruchamiać czujnik przeciwzalaniowy, a jak woda wyschnie to zmywarka startuje.
Trzeba wyjąć zmywarkę i poszukać ewentualnego źródła wycieku.

Sebastian

Witam , mam zmywarkę Samsung DW50H4030BB
sygnalizuje błąd (mruga ikonka garnka ) intensywne mycie.inne przyciski nie działają i zmywarka nie uruchamia się , błąd nie jest opisany w instrukcji

Magda B.

Warto sprawdzić czy w urządzeniu nie ma wycieku. Wyjąć zmywarkę i przechylić – jeśli pojawi się woda to znaczy, że jest wyciek, który trzeba zlokalizować.
Proszę też zapoznać się z poniższym artykułem
https://north.pl/baza-porad/zmywarka-nie-chce-sie-wlaczyc/

Piotr

Witam,posiadam zmywarkę wirpool wyskakuje błąd F6E4 i wylewa wodę werdyktami pocznymi na tace,pływak sprawdźmy mikrostyk ok

Magda B.

Rozwiązanie problemu należy zacząć od zlokalizowania i usunięcia źródła wycieku.

Ewa

Witam, zmywarka Electrolux , po włączeniu start od razu „rusza”, gdzie wcześniej „ruszyła” dopiero po zamknięciu drzwi. Buczy ze 3 minuty i zaczyna piszczeć, że błąd. Pojawia się wtedy na wyświetlaczu. ,F0 i miga kontrolka „auto” i „kapsułka”

Magda B.

Najprawdopodobniej uszkodzony jest moduł sterujący więc zalecamy kontakt z autoryzowanym serwisem AGD.

Zbyszek

Witam, Bauknecht BKFC 3C26 pokazuje blad F12. Po wlaczeniu caly czas pracuje pompa odprowadzajaca wode, czy to uszkodzony czujnik temperatury?

Magda B.

Jeśli zmywarka ciągle odpompowuje wodę może to być objaw uszkodzonego elektrozaworu. Proszę zapoznać się z poniższym artykułem.
https://north.pl/baza-porad/zmywarka-pobiera-i-wypuszcza-wode/

Kinga

Witam. Przestała mi działać zmywarka. Wyswietla sie nowy symbol taka kostka przy programie – sol juz uzupełniona. Co to może oznaczać?

Luiza

Poproszę zdjęcie tabliczki urządzenia

Krzysztof

Witam. Mam od ponad 2 lat zmywarkę Whirlpool wsio3t1256pex. Zauważyłem kilka dni temu, że świeci się dioda braku płynu do nabłyszczania. Płyn dodany, dioda nadal się świeci. Zmywarka pracuje w porządku, zero innych błędów, komunikatów. W czym tkwi problem?

Magda B.

Najprawdopodobniej uszkodzony jest czujnik poziomu nabłyszczacza. W tym modelu niestety dostępny tylko z kompletną blachą wewnętrzną drzwi 621-DG-0137

Kuba

Witam . Pacjent Whirlpool ADG422 . Pojawia się błąd 5. Nie F5 tylko samo 5. zmywarka nie kończy programu. Włączysz od nowa i działa. Ogólnie problem jest od czasu do czasu. Czy może to być wina Aquastop który nie puszcza wody ?

Magda B.

W pierwszej kolejności proszę wyczyścić filtry, sprawdzić drożność węża odpływowego i samego odpływu.
Proszę zapoznać się z poniższym artykułem https://north.pl/baza-porad/dlaczego-zmywarka-nie-konczy-programu/

Meciek

I co ostatecznie okazało się problemem ?
Mam ten sam błąd …

Adam

jak wymienic elektrozawór z mywarka sharp

Tmoasz

mam zmywarkę Whirlpool WRIC 3C26 PF rozpoczyna cykl mycia i nie kończy a na wyświetlaczu pojawia si ę cyfra 10 i miga dioda w włączniku, myślałem że to grzałka ale niestety nie. Zamówiłem jeszcze czujnik temperatury. Czy może to być coś innego, jęsli tak to co? Czy może ktoś pomóc w tej sprawie?

Agnieszka

Dzień dobry. Mam zmywarkę Whirpool WFC 3C 33 FX . Pojawił się błąd F 13 . Co on oznacza? Zmywarka stanęła z wodą.

Monika

Czy już wie Pani co było powodem F13. Stało mi się to samo właśnie zmywarka 8mieisecy

Milena

Witam ,czemu szybko zużywa się pompa w whirpool? Rok temu wymiana (nawet chyba nie),a od dwóch tyg ,f15 wyskakuje … buu

Mat

Nigdy więcej Whirpoola. Czwarty rok ją mam i co chwila jakiś błąd. Te gówno jest stworzone nie do mycia naczyń tylko do pokazywania błędów. Pierwsze kilka miesięcy pracowała świetnie a później to już tylko udręka. Czekam aż się całkiem rozjebie i wywoze to chujostwo na złom. Kody błędów znam już na pamięć.

Tomasz

Zmywarka Samsung DMS400TUB błąd F3 pika x5 i nie startuje wodę wypompowuje. Co znaczą ten kod błędu czy coś z układem grzania ?

Stefan

Dlaczego mój komentarz jest niewidoczny. Umieszczam go już po raz 3.
Pacjent to Whirlpool WIC3T123PFE. Po zakończonym programie zmywarka zamiast dać znać, że skończyła to pompuje wodę, której nie ma i wyświetla błąd 2.
Czy ktoś może pomóc co się zepsuło, a admina proszę o udostępnienie tego pytania.

Stefan

Można wspomóc jakimś schematem gdzie tego szukać ?
Po tych informacjach i tak musiałbym wezwać specjalistę.

Stefan

W międzyczasie pojawił się błąd 15.
Pompa do wymiany. Już po serwisie i chodzi.
Straszny szajs te Whirlpoole.

Michał

Witam. Posiadam zmywarkę Whirlpool WFO 3T12PX. Problem polega na tym, że losowo w trakcie pracy zmywarka się zatrzymuje. raz emituje dzięk jeden krótki. Po wcisnięcu „play” działa dalej. Czasem jest tak, że nie można włączyć cyklu zmywania gdyż zmywarka wydaje 3 sygnały dźwiękowe jakby włączała się pauza ( w normalnym układzie wciśnięcie pauzy daje jeden dłuższy dzwięk). Często w trakcie zmywania zmywarka emituje potrójny dzwięk i zatrzymuje pracę. Zmywanie odbywa się prawidłowo jeżeli już ” zaskoczy”. Co może być przyczyną. jest to uciążliwe. w zmywarce wymieniona została już pompa myjąca. zmywarka nie jest wewnątrz brudna nie widać zbytnio dużych osadów.… Czytaj więcej »

Gabriel

Witam w zmywarce whirlpool miga kontrolka włącz wył i świeci się jedynka nieda się wyłączyć bo sama się włącza i słychać dziwne buczenie

Agnieszka

Witam, zmywarka smeg

image.jpg
Łukasz

WRIC 3C26PF. Objawy : po uruchomieniu zmywania co jakiś czas pika w różnych odstępach czasu. Pojawia się H na wyświetlaczu a później dalej nr programu. Kończy mycie ale naczynia są niedomyte i nie było suszenia . Tak jakby nie podgrzewał wody. Na początku myślałem ze to błąd 11 zamiast H i wymieniłem czujnik zmętnienia wody. Nie pomogło. Teraz płaszcz czy grzałkę ? 😊

Łukasz

Kupiłem zmywarkę wolnostojącą i przy pierwszym uruchomieniu na pusto , pojawia się błąd F1 , co to może być za przyczyna ?

Miroslaw

Mam problem Zmywarka ATAG wyświetla błąd i 50

Mariusz

Ja mam problem ze zmywarką whirpool 6th sence model WFO 3C236X po włączeniu programu zmywarka wydaje 3 razy sygnał dźwiękowy w równych odstępach czasu i mruga dioda start( lub czasem jak się uda uruchomić zmywarke w trakcie zmywania po około 15 -20min ) i nie mam pojęcia jaka może być przyczyna, wymieniałem juz czujnik NTC bo myślałem że tu leży problem ale niestety to nie to.

Mariusz

https://www.youtube.com/watch?v=A9yFMtpJx9w wstawiam link do filmu sytuacji z błędem

Michał

Witam. czy udało się ustalić przyczynę tego piszczenia. u mnie w mojej dzieje się to samo. czasem zmywarka działa i w trakcie piszczy nie przerywając pracy a najczęściej zatrzymuje pracę. dzieje się to czasem na samym początku cyklu czasem pod koniec pracy czaem w losowych momentach. pozdrawiam

1.1K
0
Będę wdzięczny za komentarze.x