Co oznaczają kody błędów w zmywarce?

katarzyna | 1 marca 2018

→ Kody błędów to nic innego, jak oznaczenia usterek, za pomocą których urządzenie informuje swojego właściciela, że coś się zepsuło. Pralki i zmywarki z zaawansowaną elektroniką wyposażone są w wyświetlacze, mające za zadanie sygnalizować przebieg pracy urządzenia oraz ewentualne problemy z jego obsługą.

W przypadku wystąpienia awarii, odpowiednia diagnoza pozwoli zrozumieć, co się dzieje ze sprzętem, a także przyspieszy proces naprawy. Tak więc jeśli posiadasz zmywarkę marki Bauknecht, Whirlpool lub Ignis, zerknij na poniższe tabelki.

Co oznaczają kody błędów w zmywarce Bauknecht

Co oznaczają kody błędów w zmywarce Whirpool i Ignis

U wszystkich trzech producentów zmywarka sygnalizuje brak soli regeneracyjnej bądź środka płuczącego za pomocą świecącej diody ALARM.


Objaśnienie kodów błędów

Wiedza na temat tego, co oznacza dany kod błędu, nie oznacza od razu rozumienia przyczyny jego występowania. Przedstawmy więc trochę więcej informacji na temat występujących w zmywarkach usterek.

  • F1 – uszkodzenie czujnika temperatury NTC

Błąd ten występuje, gdy osiągnięta przez urządzenie temperatura nie obejmuje zakresu działania czujnika, tj. -10°C ÷ 85°C lub po prostu czujnik utracił swoje parametry.

  • F2 – wyciek wody w zmywarce

Oznacza to, że w zbiorniku zebrała się woda. Wówczas zabezpieczenie przeciwzaleniowe odcina elektrozawór i czujnik załączania się pompy odpływowej przekazuje sygnał do hydrostatu.

  • F3 – uszkodzenie systemu grzewczego

Może być spowodowane uszkodzeniem elementu grzewczego albo przekaźnika grzałki. Możliwe, że system grzewczy zbyt wolno się nagrzewa, czyli osiąga przyrost temperatury mniejszy niż 1,5°C w czasie 3 minut. Niestety grzałki zazwyczaj ulegają przepaleniu, co często objawia się wyrzuceniem korków w mieszkaniu.

  • F4 – uszkodzenie systemu wylewania wody

Dzieje się wtedy, gdy po załączeniu pompy odpływowej, hydrostat podaje informację, że zbiornik nie został całkowicie opróżniony. Przyczyną takiego zachowania może być: uszkodzona pompa, zatkany odpływ, wadliwy moduł sterowania, ciągłe załączanie się czujnika ovi.

  • F5 – blokada ramion natryskowych

Powodem występowania błędu F5 może być: zatkanie się ramion natryskowych przez resztki jedzenia, zapchanie mikrofiltra na dole zmywarki lub jego niewłaściwe zamocowanie do rury natryskowej. Blokada ramion charakteryzuje się tym, że natrysznice nie obracają się podczas zmywania, niskie ciśnienie wody wypływa i w efekcie niedomyte naczynia czekają na nas po zakończeniu cyklu.

  • F6 – zamknięty zawór wody

Przyczyną zamkniętego zaworu wody może być zatkany wąż doprowadzający wodę do zmywarki, uszkodzony elektrozawór lub aquastop albo po prostu zamknięty zawór sieci wodociągowej. Często zapychają się sitka na dopływie przez kamień. Warto sprawdzić przed wymianą części, może się okazać, że przeczyszczenie w zupełności wystarczy.

  • F7 – uszkodzenie przepływomierza w zmywarce

Ten błąd może być spowodowany podobnymi usterkami, jak zamknięty zawór wody. Jeżeli przepływomierz wysyła mniej niż 10 impulsów w czasie 10 sekund, to znaczy, że jest uszkodzony. Jego zadaniem jest pomiar przepływu wody, który określony jest docelowo na konkretnym programie myjącym.

  • F8 – nieprawidłowy poziom wody

Wskazania na hydrostacie zmieniają się częściej niż 10 razy w czasie 2 minut. Przyczyną może być zapchanie sitek w filtrze lub rozszczelnienie samej części przez zbyt intensywne pienienie się wody pod dużym ciśnieniem. Hydrostat określa 3 stany wody: przepełnienie, brak wody, poziom normalny, zatem reguluje poziom wody w zmywarce.

  • F9 – ciągłe otwarcie wlewu wody

Najprawdopodobniej powodem jest zepsuty elektrozawór, który jest nieustannie ustawiony w pozycji otwartej i nie zamyka się. Możliwe, że triak na module sterowania się przepalił.

  • F15 – błąd czujnika wirtualnego

Technologia niektórych modeli zmywarek Whirlpool opiera się na nowoczesnej elektronice, która zamiast tradycyjnych części występujących w urządzeniu wykorzystuje np. prąd płynący przez pompę myjącą do mierzenia poziomu wody. Zalecamy wezwanie fachowca w tej sprawie.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 75

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
254 Comment threads
360 Thread replies
259 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
268 Comment authors
AleksandraMonikaKrzysztofJoannaagnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek
Gość
Bartek

Cześć, moja zmywarka model Whirlpool ADG 941 FD w trakcie zmywania pika 10 razy po czym kiedy otwieramy ja po zakończonym procesie zmywania, na dnie zmywarki stoi woda. Ma ktoś pomysł co to może być..? Filtry są czyste

Patrycja
Gość
Patrycja

10 mrugnięć w tym modelu oznacza błąd czujnika lub awarię, któregoś z podzespołu odpowiedzialnego za odprowadzenie wody – hydrostat, pompa, zapchane filtry itp.

Mariusz
Gość
Mariusz

Posiadam zmywarkę whirpool 6 zmysł pod zabudowę.
Przerywa zmywanie , wyświetla 3 i miga start .
Wąż sprawdziłem
Filtry też
Do pompy nic się nie dostało , czysta.
Pływak działa poprawnie.

Aleksandra
Admin

Bardzo prosimy o podanie dokładnego modelu zmywarki z tabliczki znamionowej, wówczas będziemy w stanie coś więcej podpowiedzieć.

Roman
Gość
Roman

Cześć Mariusz
Mam to samo – zmywarka WIO3T123PEF zabudowa, jak na razie robi mi się to na programie 1 ECO, jak przełączę np. na program 4 – codzienny – zmywarka zmywa bez problemu ???
Nie sprawdzałem jeszcze na innych programach, ale na 1 juz sie zawiesiła kilka razy ?
Zdiagnozowałeś coś, czytam gdzie moge i kod 3 to razcej system grzewczy, czy grzałka ?
Na nieszczęście w październiku minęły 2 lata jak mam tą zmywarkę …

Aleksandra
Admin

Generalnie ten kod odpowiada za problem z grzaniem wody i wyświetla się w momencie, w którym zmywarka nie jest w stanie podgrzać jej do zadanej temperatury. Jeśli jednak urządzenie na niektórych programach działa poprawnie, to wina może być w przekaźniku grzałki na module albo samym module.

Zofia
Gość
Zofia

Witam, mam zmywarkę Whirlpool 6 sense. Nie włącza się i wyświetla F12. Co to za usterka?

Aleksandra
Admin

Uszkodzona grzałka.

Bartłomiej
Gość
Bartłomiej

Zmywarka Ariston hotpoint LFF 8M121 błąd F10 nie grzeje wody co obstawiacie grzałkę czy może któryś układ na płycie ?! Może miał ktoś podobnie

Aleksandra
Admin

Raczej grzałka, może ją Pan sprawdzić wizualnie albo miernikiem.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Witam. Mam ozdobny problem ze zmywarka ariston hotpoint. Od kilku dni wyświetlał się błąd f15 a dziś dla odmiany wyskoczył f3. Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu???

Aleksandra
Admin

Panie Grzegorzu, a jaki model? Ten sam co wyżej?

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Ariston hotpoint HFO3C21WC

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Ariston hotpoint model HFO3C21WC

Aleksandra
Admin

Termostat/grzałka prawdopodobnie.

Przemek
Gość
Przemek

Witam. Mi wyskoczył błąd f15. Wie ktoś co to może być??

Aleksandra
Admin

Ale w jakim modelu?

Anna
Gość
Anna

Witam dowiedział się Pan co było problemem?

Marcin
Gość
Marcin

Witam,
Zmywarka Luxor Gss 45 T22 A+ LUX
F1

Aleksandra
Admin

Alarm przeciwzalaniowy, także w środku prawdopodobnie zbiera się za dużo wody i nie jest ona wypompowywana. Proszę sprawdzić odpływ, filtry, węże, a w ostateczności pompę odpływową.

Marek
Gość
Marek

Zmywarka privileg wyskakuje literka H

Aleksandra
Admin

Proszę podać dokładny model z tabliczki znamionowej.

Piotrek
Gość
Piotrek

Witam ,mam zmywarke whirlpool wfo 3c236x wgrudniu będzie miała rok i wyświetla sie f3 ,jaka moze byc przyczyna?

Aleksandra
Admin

Prawdopodobnie problem z grzałką, można ją wymontować i sprawdzić, czy nie jest przepalona.

Bartosz
Gość
Bartosz

Zmywarka whirlpool 6th sense
Błąd f13 co to może być?

Wcześniej był problem z odpaleniem jakiegokolwiek programu dopiero 45° szkło ruszyło

Aleksandra
Admin

Proszę odkamienić urządzenie i uzupełnić sól.

Patrycja
Gość
Patrycja

Sól uzupełniona, odkamieniona w5 do zmywarek, wciąż pokazuje f13 i nie chce uruchomić się na żadnym programie, filtry i wszystko widoczne bez rozkręcania czyste

Aneta
Gość
Aneta

Witam, mamy zmywarkę Whirlpool 6 sense. Po skończonym programie miga na wyświetlaczu cyfra 15. Ostatnio zdarzało się, że program nie uruchomił się lub naczynia były niedomyte… Gdzie może być problem? Poproszę o podpowiedź.

Aleksandra
Admin

Problem z grzałką, niedomyte naczynia były wynikiem źle podgrzanej wody.

AGATA
Gość
AGATA

Witam mam zmywarkę 6 zmysł i również miga numer 15 o co może chodzić?

Mecen
Gość
Mecen

Jutro będzie u mnie serwis bo mam ten sam błąd to powiem

AGATA
Gość
AGATA

Będę wdzięczna jak dzwoniłam na serwis to kazali wymieszac gorącą wodę z octem i wlać tu gdzie jest filtr a potem puścić zmywanie. Taka metoda pomaga ale na krótko. Dwa miesiące temu wymieniłam pompę bo fachowiec stwierdził ze to pompa a teraz znowu ten sam problem.

Mecen
Gość
Mecen

U mnie to nie pomogło dlatego właśnie serwis. No niestety obawiam się, że dokonaliśmy złego zakupu. Jeśli problem nawraca to proponuje oddać sprzęt i zażądać zwrotu gotówki przy 3 naprawie już można

AGATA
Gość
AGATA

Witam co powiedzieli w serwisie?

Pawel
Gość
Pawel

Pompa byla wadliwa i zostala wymieniona

Marcin
Gość
Marcin

Mam ten sam problem. wie Pani cos więcej

AGATA
Gość
AGATA

Ja wymieniłam pompę i za dwa miesiące zrobiło sie to samo, teraz czekam aż będzie można wezwać fachowca.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Sama Pani wymieniła pompę? Pytam bo mam.ten sam problem. Zmywarka dopiero rok używana.

AGATA
Gość
AGATA

Sama nie, robił to fachowiec. Po dwóch miesiącach zaczął znowu wyświetlać się ten błą

Irek
Gość
Irek

Witam. Kod błędu AC w zmywarce Whirpool 6 zmysł. Nigdzie nie mogę znaleźć kodu błędu.

Aleksandra
Admin

Niestety nie wszystkie kody producenci podają do ogólnej informacji i faktycznie, tego nie ma ani w instrukcji, ani w żadnych naszych bazach danych. Czy to na pewno AC a nie FC?

Irek
Gość
Irek

Tak kod AC, zapala się raz na kilka prań. Wtedy naczynia się nie domywaja i trzeba powtórzyć. Kod wyświetl A się bez względu na numer programu.

Aleksandra
Admin

Niestety nie powiemy, co dokładnie ten błąd oznacza, ponieważ zwyczajnie nie dysponujemy takimi informacjami. Problemy z niedomywaniem naczyń raz na kilka prań mogą wynikać z wielu rzeczy: zatykającego się elektrozaworu, zapchanego filtra, uszkodzonej pompy bądź problemów z grzaniem. Zalecamy kontakt z serwisem.

Marcin
Gość
Marcin

Posiadam zmywarkę Whirlpool adg 9836. Po uruchomieniu zmywarka wypompowuje resztę wody po czym zaczyna pobieranie ale tylko do momentu gdy płaszcz wody się napełni . Po napełnieniu plaszcza przerywa pobieranie i zaczyna znów odpompowywac po czym pojawia się kod błędu f4 . Dlaczego zmywarka po napełnieniu plaszcza wody przerywa pobieranie ?

Aleksandra
Admin

Ten komunikat wskazuje na problem z silnikiem pompy.

Kasia
Gość
Kasia

Zmywarka whirpool 6 zmysł nie znam dokładnie modelu po włączeniu odpompowuje wodę i wyłącza się pokazuje błędy F6 i E4 . Co może to oznaczać? Dodam, że zapchał się zlew i woda z syfonu poszła do zmywarki.

Aleksandra
Admin

Prawdopodobnie problem z czujnikiem pływakowym. https://north.pl/baza-porad/newsy/wymiana-plywaka-w-zmywarce-electrolux/

Kasia
Gość
Kasia

Bardzo dziękuję. Rzeczywiście było coś z plywakiem. Mąż naprawił 🙂 działa

Krystian
Gość
Krystian

Witam. Mam ten sam problem. Gdzie kupiec pływak do modelu adp606/i eco?

Aleksandra
Admin

Proszę napisać na maila north@north.pl, nasi konsultanci pomogą w doborze części.

Marcin
Gość
Marcin

Kod e01 zmywarka beko dfs28123x

Aleksandra
Admin

Ten błąd jest związany z ochroną przed zalaniem, proszę sprawdzić filtr i czujnik pływakowy.

Marcin
Gość
Marcin

Załatwione. Fachowiec nie wyjął zaślepki w syfonie od odprowadzania wody. Wylalem wodę ręcznie z środka a resztę przechylilem zmywarkę do tyłu wyleciało i po problemie. Dziękuję.

Kasia
Gość
Kasia

Witam, mam zmywarkę Whirlpool, działała bez problemu przez dwa lata, a dzisiaj po włączeniu jej pokazuje się na wyświetlaczu H-01 i odlicza do 30. Nic nie można przycisnąć ani uruchomić. Proszę o radę co to może oznaczać.

Aleksandra
Admin

To jest komunikat, który oznacza opóźniony czas startu urządzenia o 1 godzinę.

marcin
Gość
marcin

Witam. Ariston LSF 723 miga dioda 3h i 9h.

Patrycja
Gość
Patrycja

a czy zauważa Pan jeszcze jakieś objawy? Np. problemy z podgrzewaniem, albo odprowadzaniem wody?

Marcin
Gość
Marcin

Nie. Wyrzuca wodę i migają diody

Ewelina
Gość
Ewelina

Witam u mnie takie same objawy. Wie Pan o co chodzi?

Ola
Gość
Ola

Na zmywarce beko dfn28330 pokazuje się błąd e01 co to może oznaczać?

Aleksandra
Admin

Ten błąd jest związany z zalaniem zmywarki. Proszę sprawdzić drożność odpływu, filtry oraz stan węży odpływowych.

Aleksander
Gość
Aleksander

witam zmywarka pod zabudowę mastercook ZBI-478 IT po włączeniu zmywarki wyświetla błąd E4 co to może być proszę o pomoc

Aleksandra
Admin

Przepełnienie. W pierwszej kolejności do sprawdzenia drożność odpływu, filtry i węże.

Robert
Gość
Robert

Witam
Zmywarka Whirlpool miga start i wyświetla 13,a program zakończony tylko nie świeci na zielono

Aleksandra
Admin

Proszę podać dokładny model urządzenia, bez tego wiele nie podpowiemy.

Kasia
Gość
Kasia

Dzień dobry. Ja mam ten sam problem. Whirpool WSIO 3O34

Wiktoria
Gość
Wiktoria

Witam, mam zmywarkę whirlpool agd 699IX wyświetlają mi się kody f6 i e4, co to może być?

Aleksandra
Admin

Ten błąd uruchamia się w momencie, gdy czujnik pływakowy otrzyma informację o wycieku. Proszę sprawdzić, czy wewnątrz zmywarki nie odczepił się któryś wężyk i nie zalewa tacki.

Marlena
Gość
Marlena

Witam zmywarka Whirlpool kod błędu f9 i e1 co to oznacza?

Aleksandra
Admin

Prawdopodobnie problem z rozdzielaczem wody.

Marlena
Gość
Marlena

A macie może w swojej ofercie taki rozdzielacz?

Patrycja
Gość
Patrycja

żeby dopasować część, musimy znać dokładny model z tabliczki znamionowej. Może Pani także wysłać nam zdjęcie tej tabliczki na maila.

Marlena
Gość
Marlena

Whirlpool adg 8553

Patrycja
Gość
Joanna
Gość
Joanna

Witam moja zmywarka Sharp QWHT31R452WEU i wyskakuje mi błąd f2

Aleksandra
Admin

Niestety nie mamy instrukcji do tego modelu. A jakie są objawy awarii? Co się dzieje z urządzeniem?

Joanna
Gość
Joanna

Zaczyna tym pracy normalnie a po 10 15 lub nawet 25 minutach wyświetla się tryb F2 i dalej nie pracuje

Patrycja
Gość
Patrycja

Bardzo możliwe, że to problem ze spustem wody. Zatem trzeba sprawdzić odpływ wraz z pompą.Druga opcja to hydrostat.

Patrycja
Gość
Patrycja

Mam zmywarkę whirlpool 6senes i wyskakuje błąd F15 zmywarka wogole niepobiera wody i niezmywa bo odrazu na początku wyskakuje mi ten błąd. Wie ktoś co to może być?

Ania
Gość
Ania

mam pytanie o kody błędów w zmywarce Hotpoint Ariston LTF 11S112. Zmywarka ma 6 lat. Ze 2 tyg temu kilka razy pojawił się błąd 15. Ponowne załączenie cyklu zmywania szło normalnie. Teraz wywala błąd 2. Co jej jest?
Sól i nabłyszczacz uzupełnione, a ikonki na wyświetlaczu informujące o brakach wciąż świecą…

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Witam,kupiłam tydzień temu zmywarkę i dzisiaj pokazauje sie F3.Co to znaczy?Model zmywarki WSFO3023PFX

Patrycja
Gość
Patrycja

Kod błędu F3 lub trzy błyski
Przyczyna: Problem z systemem podgrzewania wody. Ta usterka zostanie wyświetlona, jeśli zmywarka nie będzie w stanie podgrzać wody do wymaganej temperatury po 25 minutach od rozpoczęcia cyklu prania.
Działanie: Ta usterka jest typowa dla awarii elementu grzejnego, dlatego najpierw sprawdź to za pomocą multimetru. Następnie sprawdź czujnik NTC i termostat.

Arek
Gość
Arek

Dzień dobry, zmywarka Whirlpool WRIC3C26PF, migający przycisk ON/OFF i kod nr 12. Co może być przyczyną? NIe ma żadnej reakcji.

Aleksandra
Admin

Ten błąd wskazuje na problem z dopływem wody. Proszę sprawdzić elektrozawór, drożność węży, filtry, odpływ oraz stan węży, które są przyłączone do pompy.

Sandra
Gość
Sandra

Witam. Mam problem ze zmywarka w trybie serwisowym włącza się Er 1 co to może oznaczać ..dodam iż ostatnio połączyliśmy stary telewizor i korki wystrzelily tak że zgasł licznik , pradu .

Aleksandra
Admin

W jakim modelu?

monika
Gość
monika

Witam mam zmywarke sharp GX12F472S-EU , pojawił się błd f2 nie odpompowuje wody i wanienka jest pełna . Jaka jest przyczyna ? Można naprawić samemu czy dzwonić na serwis?

Aleksandra
Admin

Proszę zerknąć do tego artykułu, opisujemy w nim możliwe przyczyny problemu: https://north.pl/baza-porad/zmywarka-nie-odprowadza-wody/

Hanna
Gość
Hanna

Witam zmywarka Hotpoint ariaton model LFT 8M124 pokazuje błąd nr 15 co może oznaczać?
Dziękuję za odp

Aleksandra
Admin

A jakie objawy wykazuje urządzenie? Co się dzieje przed pokazaniem się komunikatu?

Hanna
Gość
Hanna

Po załączeniu nie nabiera wody. Włącza się błąd 15.

Aleksandra
Admin

Z informacji od producenta wynika, że odczyt między pompą myjącą a pompą spustową jest błędny. Trzeba by sprawdzić oba elementy – czy nie są zabrudzone, a także skontrolować stan wężyków.

Tomasz
Gość
Tomasz

Zmywarka whirpool wio3t123pef po włączeniu mycia wyskakuje 15 i miga ,co się dzieje?

Aleksandra
Admin

Prawdopodobnie problem z grzałką.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Na wyświetlaczu kod H. Pika. Po skasowaniu błędu woda się odpompowuje. Whirlpool 6 zmysł

Aleksandra
Admin

Błąd H zwykle jest związany z grzaniem, proszę w pierwszej kolejności skontrolować stan grzałki.

Mk
Gość
Mk

Może też oznaczać brak dopływu wody lub uszkodzenie czujnika pomiaru wody

Ada
Gość
Ada

Co oznacza błąd f1 w zmywarce ariston

Aleksandra
Admin

Oznacza, że uruchomiło się zabezpieczenie przed zalaniem. Proszę sprawdzić stan filtrów, węży, odpływu i czujnika pływakowego.

Ada
Gość
Ada

Ariston hotpoint model HFO3C21WC

Lukasz
Gość
Lukasz

Witam.
Mam na zmywarce Whirlpool WFO 3c23 6 x bład F13 Prosze bardzo o pomoc w rozwiązaniu usterki.

Aleksandra
Admin

Czy oprócz błędu występują jeszcze jakieś objawy?

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie ma wody wsrodku. Zmywarka zatrzymuje sie w momencie pojawieniu błedu f13

Lukasz
Gość
Lukasz

Na żadnych forach nie pojawił sie post z takim błedem jak f13

Aleksandra
Admin

Niestety producent nie podaje informacji, które dotyczą tego błędu. Jeśli zmywarka nie pobiera wody, proszę zapoznać się z tym artykułem: https://north.pl/baza-porad/zmywarka-nie-pobiera-wody/ – podajemy możliwe przyczyny takiego problemu.

Lukasz
Gość
Lukasz

Dziękuję

Justyna
Gość
Justyna

Witam posiadam zmywarkę hotpoint ariston LST 329 wstąpił błąd mruga on/off i 3.Co ti za usterka?

Aleksandra
Admin

Proszę przeczyścić filtr, udrożnić odpływ i zobaczyć, czy węże nie są zapchane.

Wojtek
Gość
Wojtek

Dzień dobry.
Posiadam zmywarkę Whirlpool WSBO 3O23 PF X. Urządzenie nie chce zacząć mycia. Nie wyświetla kodu błędu, za to „pika” 3 razy, potem przerwa i znowu pika 3 razy. Nie miga też żadna dioda. Sprawdzałem węże, filtry i było ok.
Zmywarka w końcu ruszyla jak pisałem tego posta ale wolę na przyszłość wiedzieć co może być problemem. Dziękuję za odpowiedź.

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Zmywarka whirlpool WFO3C236X pokazuje błąd F15 Co to moze być?

Andrzej
Gość
Andrzej

Whirpool wic 3c26 f nie grzeje wody i wyskakuje błąd 10 czy to grzałka czy może coś innego

Aleksandra
Admin

Jeśli nie grzeje wody to prawdopodobnie grzałka.

Wojtek
Gość
Wojtek

Witam
Pacjentka, to zmywarka Whirlpool 6 sense (WEIC 3c26f). Problem: po kilku sekundach od włączenia do gniazdka zasilania miga włącznik zasilania i wyświetla się „1” lub „I” oraz załącza się pompa usuwająca wodę ze zmywarki i działa cały czas. Zmywarki nie daje się wyłączyć. po naciśnięciu przycisku on/off wyłącza się a po kilku sekundach ponownie samoczynnie włącza…

Wojtek
Gość
Wojtek

jeszcze raz zmywarka Whirlpool 6 sense (WEIC 3c26f). Pytanie może naiwne, ale: w tacy pod zmywarką zbiera się woda. Wypływa, podczas mycia, z miejsca gdzie łączy się plastikowa niecka ze stalową obudowa zmywarki. Wycieka z miejsca gdzie w kołnierzu jest przerwa, jakby miejsce przygotowane do tego celu czyli odprowadzania wyciekającej wody. Czy to jest prawidłowe? czy jednak taki przeciek nie powinien mieć miejsca?

Piotr
Gość
Piotr

Zmywarka Whiripoll ADPF 851 IX
Zmywarka zaczyna normalnie mycie i po 10 min zatrzymuje się. Po wciśnięciu przycisku start na 5 sekund Pojawia się błąd H4

Aleksandra
Admin

Prawdopodobnie grzałka do wymiany.

Jarek
Gość
Jarek

Mam ten sam problem. Widzę że nikt tobie nie odpisał. Poradziłeś sobie z tym problemem?

Robert
Gość
Robert

Witam
Moja zmywarka to whirlpool ADG 522X.
Zmywarka nie startuje po zamknięciu drzwi,kiedy wcisnę ręcznie zamek w drzwiczkach zmywarka startuje i normalnie zmywa.
Następnym problemem jest to że zmywarka nie sygnalizuje zakończenia programu mycia ale naczynie są umyte. A czasami po otwarciu miga 13 na wyświetlaczu.

Aleksandra
Admin

Błąd 13 jest związany z uszkodzonym zamkiem w drzwiach zmywarki, także trzeba by wymienić ten element.

Jan
Gość
Jan

Witam, zmywarka whirpool wfo 3c236x
Kupiona pół roku temu, więc jeszcze na gwarancji. Podczas mycia pobiera wodę, program uruchamia się, jednak w trakcie mycia wywala błąd F10. Naczyn nie myje, woda jest zimna . Problem z grzałką? Dodatkowo pytanie, zmywarka kupiona w Polsce do domu W Niemczech . Czy jest szansa na naprawę gwarancyjną na terenie Berlina czy tylko serwis Polski

Aleksandra
Admin

Niestety z gwarancją nie pomożemy, proszę skierować pytanie do producenta. Jeśli chodzi o grzanie, to prawdopodobnie grzałka do wymiany, można ją wymontować i sprawdzić w jakim jest stanie.

Jan
Gość
Jan

Pytanie było raczej co oznacza błąd f10?

Aleksandra
Admin

Błąd F10 oznacza problemy z grzaniem i zimna woda dodatkowo to potwierdza. Dlatego zalecamy sprawdzić grzałkę.

Natalia
Gość
Natalia

Witam, posiadam zmywarkę Whirlpool ADP 606 F ECO, wyświetlają się kody E1 F8. Zmywarka nie kończy programu i stoi w niej woda.

Aleksandra
Admin

Proszę sprawdzić stan filtrów, węża odpływowego oraz udrożnić odpływ.

Natalia
Gość
Natalia

Niestety nic to nie pomaga 🙁

Aleksandra
Admin

To w takim razie wina może leżeć w pompie odpływowej.

Kalina
Gość
Kalina

Witam. Mam zmywarkę Whirlpool ADP 6920 6th sense.
Po uruchomieniu jej pobierana jest woda. Chwilę pobierania jest woda, po czym woda zostaje odpompowywana i wyskakują błędy E3 i F4.
Co może być powodem tego?

Aleksandra
Admin

Prawdopodobnie problem z pompą myjącą.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Witam.Posiadam zmywarkę whirlpool Adg 6240/1 IX wogole nie podgrzewa wody ,zmywa w zimnej wodzie ,po resecie wskazało błędy F7 E1 co one oznaczaja?

Aleksandra
Admin

Problem z grzaniem wody, proszę sprawdzić stan grzałki.

Dawid
Gość
Dawid

Witam. Problem ze zmywarka sharp qw-gs52i452x przy pierwszym uruchomieniu wyskoczyl blad f5.

Aleksandra
Admin

Ten problem jest związany z problemem z dopływem wody. Trzeba sprawdzić, czy wąż doprowadzający jest prawidłowo zamontowany.

Andrzej
Gość
Andrzej

Dzień dobry
Posiadam zmywarke Indesit DSFE1B10
zmywarka pracowala przez 2 tygodnie po jednym z myć zmywarka nie chce załączać programu wydaje po czasie 3 sygnały dźwiękowe i nie chce pracować po paru takich sygnalizacjach zaczynają wszystkie diody migac proszę o pomoc w weryfikacji błędu.

Zbigniew
Gość
Zbigniew

WITAM mam problem ze zmywarką indesit 573 wyświetla się błąd f12. Wcześniej błąd pojawiał się sporadycznie teraz prawie za każdym razem. Co mogło się uszkodzić?

Aleksandra
Admin

Ten kod wskazuje na błąd komunikacji między panelem sterowania a modułem. Prawdopodobnie płytka uszkodzona, można ją wymontować i sprawdzić, czy nie widać przepaleń.

Wioleta
Gość
Wioleta

Co oznacza błąd F 15 w zmywarce Whirlpoola 6 zmysł?

Aleksandra
Admin

Proszę podać dokładny model z tabliczki, będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

Cezary
Gość
Cezary

ja rowniez prosze co znaczy błąd f15 w zmywarce whirlpool wio3t123pef

Aleksandra
Admin

Prawdopodobnie pompa myjąca uszkodzona.

Monika
Gość
Monika

zmywarka ariston LV 67 DUO o co chodzi? świeci 2,3,4 dioda?

Robert
Gość
Robert

Zmywarka Ariston hotpoint LFF 8M121 CX EU błąd F02 zaraz po podłączeniu wtyczki do sieci i uruchomieniu. Zmywarka ma ok 6lat, Słychac pompe odpływowa cały czas. Co to za bład?

Aleksandra
Admin

Ten błąd wskazuje na problem z elektrozaworem, proszę w pierwszej kolejności sprawdzić ten element.

Arkadiusz
Gość
Arkadiusz

Witam w tym samym modelu czyli hotpoint ariston lff 8m121 wyskakuje błąd f15 czasami na początku cyklu a czasami dosłownie minutę przed końcem . czasami ale bardzo zadko wyskoczy f02

Patrycja
Gość
Patrycja

błąd f02 dotyczy elektrozaworu, natomiast f15 wskazuje na usterkę czujnika

Arkadiusz
Gość
Arkadiusz

Jakiego dokładnie czujnika i czy dostanę go u was?