Kody błędów w zmywarce Candy

katarzyna | 24 marca 2021

Co oznaczają kody błędów w zmywarce Candy i jak sobie z nimi poradzić to dzisiejszy temat godny uwagi szczególnie dla tych, co posiadają w domu Candy. W razie awarii urządzenia dowiesz się potencjalne przyczyny usterki i jak temu zaradzić. 

E2 – zamknięty zawór wody

Ten rodzaj błędu widniejący na wyświetlaczu w twojej zmywarce sygnalizuje problemy z dopływem wody. Warto sprawdzić, czy zawór wody jest odkręcony “na maksa”. Czasami zdarzają się sytuacje, że nie odkręcimy go wystarczająco mocno przez co powstaje niskie ciśnienie wody. Zmywarka w każdym cyklu posiada określony czas na zadziałanie zaworów, hydrostatu, pompy. Dlatego jeśli hydrostat nie kliknie w przeciągu do 3 minut lub przepływomierz nie odmierzy 20 impulsów to pojawi się błąd E2 w zmywarce Candy.

Przy okazji sprawdź drożność węża dopływowego, wężyków hydrostatu oraz elektrozaworu. Jeżeli żadna z powyższych czynności nie pomoże koniecznie obejrzyj przewody i moduł sterujący.

E3 – zmywarka nie odprowadza wody

Urządzenie ma 3 minuty na odpompowanie wody, po tym czasie załącza się błąd E3, jeśli dalej stoi woda. Cykl zmywania zostaje wstrzymany. Prawdopodobnie zapchały się filtry lub pompa odpływowa wymaga oczyszczenia. Wiele razy mieliśmy do czynienia z zablokowaną turbiną przez szkło, plastik lub kości. Warto przy okazji przeczyścić wąż odpływowy gorącym strumieniem wody. W niektórych przypadkach możliwe jest uszkodzenie hydrostatu w zmywarce. Kamień osadza się na wężykach i blokuje jego działanie.

kody bledow w zmywarce Candy

E4 – wyciek

Błąd E4 w zmywarce Candy oznacza zadziałanie zabezpieczenia przeciwzalaniowego. Możliwe, że wystąpił wyciek i cykl zmywania się zatrzymał. Skontroluj wszystkie części, które mogą odpowiadać za usterkę np. uszczelki, płaszcz wodny, połączenia węży. Jeśli zabezpieczenie włącza się cały czas, prawdopodobnie uszkodzony jest pływak lub jego mikroprzełącznik. To nie wszystkie kody błędów w zmywarce Candy, przeczytaj poniższe wskazania.

E5 – błąd czujnika temperatury NTC

Najczęściej dochodzi do zwarcia czujnika temperatury wody NTC przez np. wadliwą izolację lub brak kalibracji. Czujnik pracuje w zakresie temperatur od 0 do 95 stopni Celsjusza. Jeżeli zmywarka stoi w pomieszczeniu o niskiej temperaturze np. 0 stopni to błąd E5 na pewno pojawi się na wyświetlaczu. 

E6 – błąd pamięci eeprom

Zmywarka w ogóle nie działa, żaden program nie chce się włączyć to przykład błędu E6 w zmywarce Candy. Problemy z modułami sterującymi są trudne do samodzielnej naprawy i wymagają specjalistycznej wiedzy. Jeśli nie czujesz się na siłach lepiej wezwać specjalistę, który fachowo oceni trudność naprawy. Nie wszystkie kody błędów w zmywarce Candy można rozwiązać samodzielnie.

E7 – błąd silnika pompy myjącej

Błąd E7 to jeden z wielu kodów błędów w zmywarce Candy. Sygnalizuje problem z komunikacją między silnikiem pompy a modułem zasilania. W tym przypadku zmywanie trwa a błąd dalej widnieje na tablicy zmywarki. Jeżeli moduł w ogóle nie otrzymuje sygnału z silnika to cykl zatrzymuje się w urządzeniu. Nie jest możliwe dokończenie mycia. Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ tachogenerator silnika. Warto sprawdzić dodatkowo przewody i ich połączenia.

E8 – zmywarka nie grzeje wody

Zmywanie w zimnej wodzie jest najgorsze, ponieważ nie domyje nam naczyń. Tak się dzieje w przypadku kodu E8. Grzałka powinna w ciągu 20 minut od momentu załączenia stopniowo nagrzewać się do zadanej temperatury przez program. Jeśli nie przekracza 26 stopni wyskoczy błąd. Sprawdź upływność grzałki przepływowej w zmywarce. Może się okazać, że uległa przepaleniu. Wymiana grzałki nie jest trudna, pamiętaj o bezpieczeństwie. Przed naprawą odłącz urządzenie od wszelkich źródeł zasilania. 

E9 – problemy z czujnikiem zmętnienia w zmywarce

Ten rodzaj błędu występuje na początku cyklu. Jeśli pojawi się komunikat E9 na wyświetlaczu to znak, że moduł zasilania nie otrzymuje sygnału od czujnika zmętnienia. Czasami w wyniku nagromadzenia się ogromnej ilości piany w zmywarce czujnik zalepia się i przestaje funkcjonować. Wtedy warto nastawić wstępne mycie zimną wodą w zmywarce. Tym sposobem pozbędziemy się niechcianej piany i wszystko wróci do normy. Jak widzisz kody błędów w zmywarce Candy wcale nie muszą być takie straszne.

kody bledow w zmywarce Candy i objasnienia

E10/ Ea – nie działa programator

Nie ma możliwości uruchomienia zmywarki, kiedy E10 wyskakuje w zmywarce. Prawdopodobnie programator uległ zwarciu lub posiada otwarty obwód elektr. Usterkę można naprawić samodzielnie wymieniając uszkodzony na nowy. Sprawdź naszą ofertę programatorów.

E12/ Ec – zablokowany wirnik pompy

Niektóre modele zmywarek Candy z bezszczotkowymi silnikami mogą mieć problem z błędem E12. Ciężko wymienić poszczególne elementy silnika np. łożyska, ponieważ są niedostępne w sprzedaży. W tym przypadku zalecamy wymianę całego silnika pompy na nowy. Jeśli zablokowanie wirnika jest łatwe do usunięcia i nie ma większych szkód może się okazać, że wymiana silnika nie jest konieczna.

E15/ Ef – problem z przepływomierzem

Licznik przepływu wody w zmywarce sprawdza, ile wody pobrała zmywarka. Jeśli hydrostat określił niewłaściwą ilość wody od razu komunikat trafia do modułu a ten wyrzuca błąd. Jeżeli w twoim urządzeniu pojawił się E15 prawdopodobnie czeka cię wymiana płytki przepływomierza.

W kolejnym artykule opiszemy więcej kodów błędów w zmywarce Candy. Na pewno te powyższe przydadzą się do prawidłowej diagnostyki urządzenia. W swojej ofercie posiadamy oryginalne i zamienne części do zmywarek Candy. Naprawa swoją zmywarkę już dziś i nie zwlekaj z awarią, ponieważ może się bardziej pogłębić. Pamiętaj, że w wielu przypadkach naprawa jest bardziej opłacalna niż zakup nowego sprzętu.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba głosów: 13

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz

Wysoki profesjonalizm w opisie kodów błędów zmywarki Candy – brawo!!

Karol

Witam błąd pc co można zrobić samemu

Karol

Witam zmywarka Samsung błąd PC . jak naprawić co jest nie tak

Karola

Witam, mam zmywarkę CDP 4725 Evo spce. Wyświelił się błąd E1. Nie odprowadza wody. Co mogę zrobić?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x