baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Odkurzacz Rodzaj urządzenia
Producent
Szukaj po kategorii części

Części do odkurzacza - oryginalne i zamienne

(33 267 produktów)

Prezentujemy części oryginalne i zamienne do odkurzaczy. Wesprzyj się filtrami znajdującymi się po lewej stronie, by szybciej znaleźć właściwą część. Najłatwiej odnajdziesz swoją część wpisując w wyszukiwarkę model sprzętu. Potrzebujesz kółka tylnego do odkurzacza, ponieważ stare się połamało? Spisz model odkurzacza z tabliczki znamionowej znajdującej się na spodzie odkurzacza, a szybko dopasujesz odpowiednią część. Dostępna lista części pomoże Ci zidentyfikować szukaną przez Ciebie część. Nie wiesz jak w zdemontować uchwyt węża? Filmik pokazowy na platformie YouTube pokaże Ci, jak w prosty i bezpieczny sposób dokonasz tego samodzielnie. Posiadamy także szeroki wybór akcesoriów i środków do pielęgnacji sprzętów.

Kategoria części:
Dostępność

Odkurzacz jak samochód

Pod skromną nazwą kryje się chyba najliczniejsza rodzina urządzeń, które łączy niewiele więcej niż cel. Gdy w 1869 Ives McGaffey wymyślił prototyp odkurzacza, nie spodziewał się, że za ponad sto lat jego twór występować będzie w kilku odmianach: odkurzacz centralny, robot odkurzający, odkurzacz samochodowy, przemysłowy etc. Pierwsze odkurzacze były wielkości samochodu.

Pierwszy prototyp wykorzystywał silnik parowy, był gabarytów małego samochodu oraz produkował podobny do niego hałas. Przy dźwiękach jakie produkują aktualne odkurzacze... możemy uciąć sobie drzemkę. Nowoczesne odkurzacze wykorzystują także technologie blisko związane z wojskiem oraz... lotami w kosmos. Najwydajniejsze stosowane w odkurzaczach filtry to kolejno HEPA oraz filtr cyklonowy.

Pierwotnie filtry HEPA opracowane zostały w latach siedemdziesiątych na potrzeby amerykańskiego programu lotów kosmicznych jako element systemu filtracji powietrza w modułach wykorzystywanych przez załogi rakiet oraz stacji kosmicznych. Filtry te jako jedyne są w stanie odfiltrować z powietrza drobiny o średnicy 0,3 µm, między innymi roztocza oraz zarodniki grzybów. Do tej pory filtry HEPA często wykorzystywane były jako główny element filtrujący wojskowych masek przeciwgazowych.

Natomiast odkurzacze z filtrami typu Cyklon natomast charakteryzują się niebywałą wręcz siłą ciągu, pozwalającą na podniesienie ssawką kuli do kręgli lub ugaszenia wewnątrz filtra płonącej benzyny. Eksperymenty prowadzone były w kontrolowanych warunkach przez specjalistów i stanowczo odradzamy takich prób w domu. Filtry cyklon, montowane po kilka sztuk równolegle, stosowane są także w przemyśle ciężkim - między innymi w celu usuwania zanieczyszczeń stałych z gazów odlotowych w elektrowniach cieplnych.

Wąż ssący do odkurzacza Zelmer 00794786
Wąż ssący do odkurzacza Zelmer 00793488
Filtr kompletny do odkurzacza Bosch 12026520
Filtr do odkurzacza Amica 1035466
2290
Wyślemy dziś
Uchwyt worka do odkurzacza Zelmer 00797550
Filtr HEPA do odkurzacza Beko 9178011268
Filtr do odkurzacza Bosch 00579421
Filtr piankowy do odkurzacza Zelmer 12000118
Filtr HEPA do odkurzacza Tefal RSRT4310
Filtr do odkurzacza Bosch 12022750
Filtr piankowy do odkurzacza Zelmer 00756980
Uchwyt worka do odkurzacza Bosch 00495701
Filtr do odkurzacza Bosch 12026519
Ssawka do mebli do odkurzacza Zelmer 00797716
Uchwyt węża do odkurzacza Dyson 91727601
Filtr do odkurzacza Bosch 00650920
Filtr do odkurzacza Bosch 00577814
Filtr do odkurzacza Bosch 12019016
Chwileczkę... Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Jakie filtry i worki używać w odkurzaczu?

Jakie filtry i worki używać w odkurzaczu

Stosując filtry zmywalne oraz worki wielorazowego użytku można znacząco zmniejszyć koszty korzystania z odkurzacza. Filtr zmywalny dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów, można po każdym odkurzaniu umyć pod bieżącą wodą, przywracając przepustowość powietrza, praktycznie pełną wydajność oraz skuteczność filtracji. O ile filtr czyszczony jest regularnie, najlepiej po każdym odkurzaniu, wydajność filtrowania powietrza spada praktycznie niezauważalnie lub wręcz wcale. Zasada jest prosta: im więcej zanieczyszczeń uzbiera się między włóknami filtra, tym ciężej jest go w pełni wyczyścić i tym mniejszą wydajność filtracji przywrócimy.

W przeciwieństwie do filtrów jednorazowych, zbierających zanieczyszczenia aż do momentu wymiany lub całkowitego zablokowania przepustowości powietrza, regularnie czyszczone filtry wielorazowego użytku nie zmniejszają mocy ssania odkurzacza wraz z zużyciem. Worki wielorazowego użytku działają na podobnej zasadzie: zastosowanie materiału przepuszczającego powietrze nie tylko dodatkowo filtruje powietrze wyrzucane z odkurzacza, ale daje także możliwość dokładnego wyczyszczenia worka po opróżnieniu. Zasada czyszczenia jest taka sama: im częściej, tym lepiej. Worki czyścimy za pomocą wody, dokładnie sprawdzając powierzchnię w poszukiwaniu plam wywołanych zanieczyszczeniami mokrymi. Jeżeli plama nie zejdzie po dokładnym czyszczeniu, przepustowość powietrza może spaść a odkurzacz straci - być może niezauważalnie, ale jednak - na mocy. Zanieczyszczony filtr lub worek to także dodatkowe obciążenie dla silnika odkurzacza, a więc i zwiększone zużycie tej części. Jeżeli jednak po każdym odkurzaniu czyścimy filtr oraz worek, możemy mieć pewność, że kolejny zakup czeka nas gdzieś w dalekiej przyszłości.

Zablokowana turboszczotka w odkurzaczu – objawy

Zepsuty sprzęt wcale nie oznacza końca jego żywota. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Zablokowana turboszczotka w odkurzaczu – objawy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się