baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Odkurzacz Rodzaj urządzenia
Producent
Szukaj po kategorii części

Części do odkurzaczy

(71 022 produktów)

Prezentujemy części oryginalne i zamienne do odkurzaczy. Wesprzyj się filtrami znajdującymi się po lewej stronie, by szybciej znaleźć właściwą część. Najłatwiej odnajdziesz swoją część wpisując w wyszukiwarkę model sprzętu. Potrzebujesz kółka tylnego do odkurzacza, ponieważ stare się połamało? Spisz model odkurzacza z tabliczki znamionowej znajdującej się na spodzie odkurzacza, a szybko dopasujesz odpowiednią część. Dostępna lista części pomoże Ci zidentyfikować szukaną przez Ciebie część. Nie wiesz jak w zdemontować uchwyt węża? Filmik pokazowy na platformie YouTube pokaże Ci, jak w prosty i bezpieczny sposób dokonasz tego samodzielnie. Posiadamy także szeroki wybór akcesoriów i środków do pielęgnacji sprzętów.

Kategoria części:
Dostępność

Odkurzacz jak samochód

Pod skromną nazwą kryje się chyba najliczniejsza rodzina urządzeń, które łączy niewiele więcej niż cel. Gdy w 1869 Ives McGaffey wymyślił prototyp odkurzacza, nie spodziewał się, że za ponad sto lat jego twór występować będzie w kilku odmianach: odkurzacz centralny, robot odkurzający, odkurzacz samochodowy, przemysłowy etc.

Pierwsze odkurzacze były wielkości samochodu.

 

Pierwszy prototyp wykorzystywał silnik parowy i gabarytowo przypominał mały samochód oraz generował podobny do niego hałas. Przy dźwiękach, jakie aktualnie wydobywają z siebie odkurzacze możemy nawet uciąć drzemkę. Odkurzacze z serii Ultra silencer cechuje niebywałe wyciszenie, bez straty siły wciągania zabrudzeń.

Oryginalne i zamienne części do odkurzaczy znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Tutaj kupisz worki jednorazowe, wielorazowe i filtry. W razie usterki odkurzacza polecamy zapewnimy wysokiej jakości części do odkurzaczy Zelmer, Dyson, Eletrolux, Amica, Bosch i wielu innych producentów.

Dbanie o urządzenie zapewni jego długotrwałą eksploatację, bez awarii. Jeżeli pragniesz zmienić starą końcówkę do odkurzania na nowszą ssawkę kombi lub turboszczotkę możesz zakupić adapter, dzięki czemu każda ssawka będzie pasowała do Twojego modelu urządzenia. Odpicuj swój odkurzacz i zapewnij mu końcówki przeznaczone do wszystkich rodzajów podłóg.

 

Najpopularniejsze usterki w odkurzaczu to:

- odkurzacz nie ciągnie

- turboszczotka nie obraca się w odkurzaczu

- odkurzacz wyłącza się po kilku sekundach pracy

Worki Hygiene+ Optimal ZR200540 4szt. do odkurzacza Tefal
3190 2750
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 1990
5090 4000
Wyślemy dziś
Filtry 2szt. EF150 do odkurzacza Electrolux ErgoRapido
4390 4000
Wyślemy dziś
Filtr 12019016 do odkurzacza Bosch Readyy`y
Filtr piankowy 12025213 do odkurzacza Bosch Cleann`n
3590 2950
Wyślemy dziś
Filtr 12022750 do odkurzacza Bosch Cleann`n
Filtr piankowy 9178011269 do odkurzacza Beko
Szczotka kombi 11023296 do odkurzacza Bosch
Uchwyt worka do odkurzacza Bosch 00495701
Filtr 00579421 do odkurzacza Bosch
Filtr 00577814 do odkurzacza Bosch
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Jakie filtry i worki używać w odkurzaczu?

Jakie filtry i worki używać w odkurzaczu

Stosując filtry zmywalne oraz worki wielorazowego użytku można znacząco zmniejszyć koszty korzystania z odkurzacza. Filtr zmywalny dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów, można po każdym odkurzaniu umyć pod bieżącą wodą, przywracając przepustowość powietrza, praktycznie pełną wydajność oraz skuteczność filtracji. O ile filtr czyszczony jest regularnie, najlepiej po każdym odkurzaniu, wydajność filtrowania powietrza spada praktycznie niezauważalnie lub wręcz wcale. Zasada jest prosta: im więcej zanieczyszczeń uzbiera się między włóknami filtra, tym ciężej jest go w pełni wyczyścić i tym mniejszą wydajność filtracji przywrócimy.

W przeciwieństwie do filtrów jednorazowych, zbierających zanieczyszczenia aż do momentu wymiany lub całkowitego zablokowania przepustowości powietrza, regularnie czyszczone filtry wielorazowego użytku nie zmniejszają mocy ssania odkurzacza wraz z zużyciem. Worki wielorazowego użytku działają na podobnej zasadzie: zastosowanie materiału przepuszczającego powietrze nie tylko dodatkowo filtruje powietrze wyrzucane z odkurzacza, ale daje także możliwość dokładnego wyczyszczenia worka po opróżnieniu. Zasada czyszczenia jest taka sama: im częściej, tym lepiej. Worki czyścimy za pomocą wody, dokładnie sprawdzając powierzchnię w poszukiwaniu plam wywołanych zanieczyszczeniami mokrymi. Jeżeli plama nie zejdzie po dokładnym czyszczeniu, przepustowość powietrza może spaść a odkurzacz straci - być może niezauważalnie, ale jednak - na mocy. Zanieczyszczony filtr lub worek to także dodatkowe obciążenie dla silnika odkurzacza, a więc i zwiększone zużycie tej części. Jeżeli jednak po każdym odkurzaniu czyścimy filtr oraz worek, możemy mieć pewność, że kolejny zakup czeka nas gdzieś w dalekiej przyszłości.

Zablokowana turboszczotka w odkurzaczu – objawy

Zepsuty sprzęt wcale nie oznacza końca jego żywota. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Zablokowana turboszczotka w odkurzaczu – objawy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się