Wymiana rury do odkurzacza

katarzyna | 11 grudnia 2020

Zazwyczaj uszkodzona rura w odkurzaczu zastaje nas w najmniej oczekiwanym momencie. Zbliżają się święta i poświęcamy sporo czasu nie tylko na gotowanie potraw, ale również na sprzątanie domu. Sprawny odkurzacz jest niezastąpiony w sprzątaniu podłóg i dywanów. Zobacz, jakie możesz wybrać rury do odkurzacza.

Rodzaje rur do odkurzacza

W zależności od modelu odkurzacza rozróżniamy dwa rodzaje rur:

  • Teleskopowe

Zdecydowanie korzysta z niej najwięcej konsumentów, ponieważ jest bardzo wygodna w obsłudze. Dzięki możliwości regulacji możemy nią sterować, dopasowując do wzrostu użytkownika. Taka regulacja zapewni ergonomiczną postawę podczas odkurzania. Pamiętajmy, aby dbać o nasze plecy!

wymiana rury do odkurzacza
Rura teleskopowa do odkurzacza Bosch

Średnia długość rury może wynosić do 100 cm, dzięki czemu dotrzemy do trudno dostępnych zakamarków. Konstrukcja rury odznacza się dużą wytrzymałością, ponieważ wykonana jest ze stali.

  • Proste

Rura do odkurzacza tzw. prosta to zwykły wąż ssący lub wyjątkowo w przypadku Dysona prosta rura. Klasyczna rura to wąż wykonany z PVC podłączony na sztywno z jednej strony do odkurzacza a z drugiej do ssawki. Mało wygodny sposób odkurzania, ale posiada swoich zwolenników. Generalnie pomału odchodzi się od tego rozwiązania, na rzecz bardziej ergonomicznych.

Jak dopasować rurę do odkurzacza?

Przy wyborze odpowiedniej rury do odkurzacza warto sugerować się modelem urządzenia, producentem oraz mocowaniem. Średnica rury jest podobna dla wszystkich modeli i wynosi 32 i 35 mm. Dlatego część dostawców dostarcza adapter ssawki, dzięki czemu można sobie dopasować odpowiednią końcówkę.

Mocowanie ze strony odkurzacza wygląda tak, że jest na wcisk. Niektóre modele odkurzaczy np. Electrolux posiadają ruchome mocowanie na zatrzask. Dlatego tak ważne jest dopasowanie rury do odkurzacza.

Polecane części do odkurzacza

 Niezastąpiona szczególnie podczas czyszczenia grzejników starszego typu, ponieważ idealnie dopasowuje się do krzywizn i zagięć na żeberkach. Niektórzy wykorzystują ją do czyszczenia tapicerki samochodowej.

Klasyczna szeroka ssawka kombi o dużej powierzchni odkurzania. Świetnie sprawdza się do czyszczenia twardych podłóg i miękkich dywanów. Posiada wyjmowaną wkładkę, na której zatrzymują się włosy i większe zabrudzenia. To jest dobry sposób, żeby nie zapchać rury. Pasuje do wybranych modeli odkurzaczy Zelmer, dlatego przed zakupem warto sprawdzić dopasowanie.

Co prawda rękojeść przystosowana jest do wybranych odkurzaczy Electrolux, ale sama świadomość, że w razie uszkodzenia elektroniki lub złamania rączki można ją dokupić. Przed pierwszym użyciem wymaga zaprogramowania. Dzięki odpowiedniej kombinacji przycisków łączy się z odkurzaczem. Bardzo wygodne sterowanie w zasięgu ręki.

Końcówka do odkurzacza przeznaczona do zadań specjalnych. Szeroka powierzchnia ssawki zapewnia dobry kontakt z podłożem. Wyciąga praktycznie wszystko z włosia dywanu, szczotkuje oraz zarazem pielęgnuje.

Dodatkowe kółeczka pod spodem ssawki ułatwiają jej manewrowanie. Regulowany adapter pozwala dopasować się do każdej rury odkurzacza niezależnie od marki. Warunkiem jest średnica wlotu, aby mieściła się w granicy 30 – 37 mm. Dzięki tej końcówce odkurzanie domu jest o wiele przyjemniejsze niż dotychczas.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 2.7 / 5. Liczba głosów: 10

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x