Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Odkurzacz Rodzaj urządzenia

Wąż do odkurzacza

Wąż do odkurzacza, to element urządzenia, przez który przechodzą wszystkie zabrudzenia i kurz, zanim trafią do worka. Elastyczny i rozciągliwy, wąż umożliwia także zwiększenie odległości od urządzenia oraz obszaru, w którym odkurzamy. Niestety, ta sama ważna cecha elementu sprawia też, że jest on podatny nie tylko na zatykanie, ale także uszkodzenia, takie jak pęknięcia czy zaginanie materiału. To z kolei sprawia, że moc zasysania jest słabsza, a przez to urządzenie staje się niekomfortowe oraz nieskuteczne w użyciu. W przypadku tak uszkodzonej lub zużytej części, warto wyposażyć się w nową, która przywróci odkurzaczowi dawną moc. Ten, oraz inne elementy do Twoich sprzętów domowych - zarówno oryginalne jak i zamienne - znajdziesz w North. W doborze właściwych części pomoże Ci tabliczka znamionowa, którą posiada każde urządzenie w Twoim domu. Błyskawicznie znajdziesz je dzięki filtrom na górze strony. Nie zapomnij też odwiedzić naszego kanału na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność

Spraw, by Twoje dywany pachniały cytrusem

Jeśli masz już nowy wąż do odkurzacza, warto poznać kilka niezawodnych trików, które sprawią, że sprzątanie dywanów będzie nie tylko skuteczniejsze, ale także ciekawsze. To właśnie dywany i wykładziny na ogół bardzo łatwo wchłaniają brud i zapach, która wbija się we włókna. I tutaj na ratunek przychodzi niezawodna soda oczyszczona. Ma ona działać zarówno jako dezodorant, jak i środek czyszczący. Aby utrzymać dywany w nieskazitelnej czystości, po prostu rozsyp na nie równomiernie sodę. Po tym zabiegu odczekaj 10-15 minut, a następnie dokładnie i powoli odkurz dywan. Upewnij się, że moc ssania Twojego urządzenia nie jest obniżona, np. przez pełny worek lub przytkany wąż do odkurzacza. Jeśli urządzenie nie ma wystarczającej mocy, nie będzie w stanie wciągnąć całej sody oczyszczonej, nie mówiąc już o zabrudzeniach, które powinna usunąć. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Twój dywan będzie pachniał znacznie lepiej i wyglądał o wiele czyściej.

Jeśli chcesz wyjść poza czysty wygląd i cieszyć się świeżym, orzeźwiającym zapachem po odkurzaniu, możesz obrać cytryny lub pomarańcze, a skórki włożyć do worka lub kanistra. Twój odkurzacz będzie wydzielać słodki zapach cytryny lub pomarańczy podczas pracy. Alternatywnie możesz użyć innego owocu - cokolwiek woli Twój nos, jednak to właśnie cytrusy wydzielają najbardziej intensywny zapach. Dobrym pomysłem może być także cynamon, choć ze względu na jego proszkową formę, warto obchodzić się z nim delikatnie.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(101)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(24)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(54)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(46)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(45)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(35)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(15)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(12)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Zadbaj o właściwe przechowywanie węża do odkurzacza

wąż do odkurzacza

Bez odkurzacza raczej trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie i sprzątanie. Dzięki temu urządzeniu szybko odkurzysz podłogi, dywany, ale też dotrzesz bezproblemowo do trudno dostępnych miejsc takich jak szczeliny pomiędzy meblami czy pod kanapą. Jednak, aby Twoje urządzenie działało poprawnie przez cały czas, musi być w pełni sprawne. Tym, co dość często ulega awarii są węże do odkurzacza. Są one jednym z podstawowych elementów w urządzeniu, które zapewniają wygodne i skuteczne sprzątanie praktycznie każdej powierzchni. Wydłużają zasięg pracy szczotki lub ssawki, dzięki czemu łatwiej jest odkurzyć trudno dostępne miejsca.

Niestety, węże do odkurzacza mogą dość szybko się uszkodzić. Często pękają lub przecierają się pod wpływem niewłaściwego ułożenia w szafie, gdy są zbyt mocno zwinięte. Jeśli zdarzy Ci się taka sytuacja, wymień wąż na nowy. Naprawa typu klejenie taśmą lub klejem nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie zapewni 100% skuteczności pracy sprzętu a poza tym jest chwilowym rozwiązaniem. Węże do odkurzacza dobieraj po oznaczeniach z tabliczki znamionowej urządzenia. W ten sposób, unikniesz błędnego dopasowania części do modelu sprzętu

Zatkany wąż do odkurzacza - oznaki

Zazwyczaj zabrudzenia, kurz i inne cząstki przechodzą przez wąż do odkurzacza i trafiają do specjalnego pojemnika lub worka (w zależności od modelu urządzenia) i nie zastają nigdzie indziej. Tak przynajmniej być powinno. Wąż do odkurzacza posiada fałdy, w których to wszystko może czasem utknąć. Jeśli nie zareagujesz szybko, cokolwiek przytkało rurę może zacząć się rozkładać bądź zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach, zwłaszcza, jeśli jest to np. kawałek jedzenia, wciągnięty z kuchennej podłogi.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasz wąż do odkurzacza jest zatkany, głównie dlatego, że zatkanie kojarzymy z całkowitą niemożliwością zasysania. Nie każdy kawałek, który utknie będzie jednak na tyle duży, aby zatkać element całkowicie. Jak więc rozpoznać problem z rurą?

Pierwszym, co zauważysz, będzie utrata mocy ssania. To z kolei wiąże się z dziwnymi, nienaturalnymi dla urządzenia odgłosami, np. świszczeniem. Wąż może także wydmuchiwać kurz, a podłogi, które co dopiero sprzątałeś nadal będą brudne i wymagać będą kolejnego przesunięcia odkurzaczem. Prawdopodobnie poczujesz także nieprzyjemne zapachy, wydobywające się ze środka.

Faktem jest, że wąż do odkurzacz może się całkiem łatwo zatkać głównie dzięki elastycznej konstrukcji. Mimo wszystko, jest to potrzebny element budowy węża - dzięki temu, że jest rozciągliwy, pozwala zwiększyć odległość. Ta sama cecha sprawia jednak, że część jest podatna na zatykanie. Twój odkurzacz może zostać zatkany przez wiele rzeczy, począwszy od włosów i dużych kawałków brudu, po przedmioty, których nie usuniemy z podłogi przed sprzątaniem, jak kawałki papieru czy nawet drobniejsze zabawki. Na szczęście, odtykanie węża to łatwy zabieg, który każdy może wykonać samodzielnie. Jednak po kupnie nowego węża w North, ważne jest zapobieganie. Aby zapobiegać zatykaniu się, upewnij się, że obszary, które zamierzasz odkurzyć, są wolne od drobnych, a także tych nieco większych, przedmiotów, które potencjalnie mogłyby zmieścić się w rurze i utknąć, jeśli zostaną zassane. W przypadku większego uszkodzenia lub zniszczenia elementu, nowe węże do odkurzacza - a także inne części do Twoich sprzętów - znajdziesz w North.

Odkurzacz traci moc

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Odkurzacz traci moc
scroll top