Kategorie części

Części do robota kuchennego - oryginalne i zamienne

Przedstawiamy oryginalne i zamienne części do robotów kuchennych. Możesz wspomóc się filtrami znajdującymi się po lewej stronie by szybciej znaleźć właściwą część. Podając model urządzenia, przybliżysz się do szukanej części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Dostępna lista części pomoże Ci zidentyfikować szukaną przez Ciebie część. Kiedy będziesz miał wątpliwości jak wymienić daną część w swoim sprzęcie, wejdź na nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy jak wymieniać i naprawiać części w prosty sposób. Chcesz przedłużyć żywotność swojego urządzenia? Skorzystaj z naszego bogatego asortymentu na środki pielęgnacyjne do sprzętów AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność

Z robotem kuchennym na wojnę

Pierwsze roboty kuchenne pomysłu Herberta Johnstona powstały w roku 1908.

Roboty kuchenne jako standardowe wyposażenie okrętów marynarki wojennej USA

Pierwowzory dzisiejszych robotów były prawdziwymi monstrami: zajmowały większość miejsca w pomieszczeniu, ważyły około 30 kilogramów, kosztowały tyle co samochód z górnej półki (w tamtych czasach był to Ford) oraz ze względu na sposób montażu i gabaryty, były to urządzenia zdecydowanie stacjonarne.

Tworzone były z myślą o profesjonalnych piekarzach i cukiernikach – tylko zakłady przemysłowe mogły sobie pozwolić na instalację i utrzymanie takiego urządzenia. Przekładnia planetarna pozwalała jednak na zautomatyzowanie procesu mieszania ciasta, jednocześnie symulując ruch ręki mieszającej ciasto. Sama przekładnia planetarna to wynalazek godny uwagi.

Za pomocą odpowiednich przekładni mieszadła poruszają się identycznie jak Ziemia krążąca wokół Słońca: występują dwa ruchy obrotowe, wokół centrum misy oraz wokół własnej osi. Dzięki temu zawartość misy mieszana jest znacznie dokładniej. Kilka lat po opatentowaniu roboty kuchenne zagościły na okrętach bojowych marynarki wojennej USA, pozwalając na dalszy rozwój projektu dzięki finansowaniu godnemu armii Stanów Zjednoczonych.

Urządzenia montowane na okrętach były jednak jeszcze potężniejsze i jeszcze cięższe niż prototyp – w końcu miały do obsłużenia kilkuset głodnych marynarzy, dzień po dniu, nieprzerwanie, póki trwał rejs. Urządzenia te wyglądem i gabarytami przypominały raczej wysokoprężne silniki Diesla niż maszynki do mieszania sałatek i zup. Dziś firma założona przez twórcę pierwszego robota nosi nazwę Kitchen Aid i specjalizuje się w udoskonalaniu robotów kuchennych.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(45)
Trzepaczki do robota kuchennego Kenwood KW717423
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(52)
Koło zębate do robota kuchennego Bosch 00622182
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
Trzepaczka do robota kuchennego Electrolux 4055396347
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(28)
Trzepaczka do robota kuchennego Bosch 00650543
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(70)
Koło zębate do robota kuchennego Kenwood KW717213
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(52)
Trzepaczka do robota kuchennego Bosch 00653926
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(56)
Pokrywa misy do robota kuchennego Kenwood KW715919
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(50)
Pokrywa misy do robota kuchennego Kenwood KW716525
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
Trzepaczka do robota kuchennego Kenwood AW20011051
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(16)
Pokrywa misy do robota kuchennego Bosch 00653178
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(23)
Wałek napędowy do robota kuchennego Bosch 00627935

Jaki robot kuchenny wybrać?

Jaki robot kuchenny wybrać

Wybierając robota kuchennego, dopasujmy jego możliwości do naszych potrzeb. Inne urządzenie przyda się rodzinie z dwójką dzieci, inne kawalerowi. Zdecydowanie jednak najważniejszą cechą jest możliwość zastosowania przystawek. Akcesoria zawsze rozszerzają możliwości robota, najlepszym przykładem może tu być Kenwood lub KitchenAid. Poza przystawkami powinniśmy także patrzeć na moc urządzenia - 800W dla wersji "kawalerskich" oraz 1500W wzwyż dla "dorosłych" modeli to przyjęta norma. Ilość obrotów, ilość trybów pracy oraz obecność trybu pulsacyjnego to kolejne istotne cechy. Tryb pracy pulsacyjnej pozwala na kruszenie elementów, z którymi nie poradziły sobie w normalny sposób ostrza.

Samych trybów powinno być co najmniej 5. Taka ilość pokrywa większość aktywności kuchennych. Jeżeli chodzi o ilość obrotów na minutę, 200 - 300 to wynik dobry, choć nie spektakularny. Materiał robota także ma znaczenie. Najlepszy wybór to stal INOX - robot poddawany jest intensywnym drganiom i ciągle ma do czynienia z produktami spożywczymi, dlatego materiał wytrzymały i odporny jest konieczny. Tak samo z misą i pojemnikami przystawek robota - stal lub aluminium to absolutna konieczność. Plastikowe misy potrafią pęknąć w najmniej spodziewanym momencie, zalewając kuchnię na wpół zmiksowanym sosem czy koktajlem. Kolejny ważny aspekt to zabezpieczenia. Podzielić je można na dwa typy: chroniące urządzenie oraz chroniące użytkownika. Brak tych pierwszych kosztuje pieniądze, brak drugich kosztuje zdrowie. Zabezpieczenia przed niezamkniętą pokrywą to absolutna konieczność, szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi. Dodatkowe zabezpieczenia przed przegrzaniem urządzenia oraz blokujące robota po wyjęciu mieszadeł zabezpieczają urządzenie przed większością możliwych wypadków.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Sprawdź, czy sam podejmiesz się wyzwania i naprawisz sprzęt. Samodzielna naprawa nie musi być trudna, z nami poradzisz sobie bez problemu. Podpowiadamy także, jak utrzymać sprzęt w czystości i cieszyć się jego długim użytkowaniem. Nie tylko duże AGD, ale również elektronika nie ma przed nami tajemnic, stale podnosimy nasze kwalifikacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top