Kategorie części

Części do robota kuchennego - oryginalne i zamienne

Robot kuchenny to wielofunkcyjne urządzenie, które znajdziemy w większości nowoczesnych domów. Mają one na celu wyręczać nas z większości czasochłonnych i uciążliwych czynności, jak siekanie, rozdrabnianie czy ubijanie. Wszystkie z tych funkcji są jednak możliwe tylko, kiedy wszystkie części do robota kuchennego są w dobrym stanie i działają prawidłowo. Niektóre awarie mogą skutecznie uniemożliwić korzystanie z urządzenia i wyłączyć je z użytku na długi czas. Samodzielna diagnoza oraz naprawa awarii wcale nie musi być jednak trudna. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiednich części do robota kuchennego. Znajdziesz je w North – zarówno oryginalne jak i fabryczne zamienniki dobrej jakości. Nasza stale powiększająca się baza oferuje Ci wszystko to, czego potrzebujesz do przedłużenia życia Twojego sprzętu domowego. Pamiętaj, aby nowe elementy wymienne dopasować do modelu swojego urządzenia. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak samodzielnie dokonać naprawy lub wymiany poszczególnych wadliwych części, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność

Z robotem kuchennym na wojnę

Pierwsze roboty kuchenne pomysłu Herberta Johnstona powstały w roku 1908.

Roboty kuchenne jako standardowe wyposażenie okrętów marynarki wojennej USA

Pierwowzory dzisiejszych robotów były prawdziwymi monstrami: zajmowały większość miejsca w pomieszczeniu, ważyły około 30 kilogramów, kosztowały tyle co samochód z górnej półki (w tamtych czasach był to Ford) oraz ze względu na sposób montażu i gabaryty, były to urządzenia zdecydowanie stacjonarne.

Tworzone były z myślą o profesjonalnych piekarzach i cukiernikach – tylko zakłady przemysłowe mogły sobie pozwolić na instalację i utrzymanie takiego urządzenia. Przekładnia planetarna pozwalała jednak na zautomatyzowanie procesu mieszania ciasta, jednocześnie symulując ruch ręki mieszającej ciasto. Sama przekładnia planetarna to wynalazek godny uwagi.

Za pomocą odpowiednich przekładni mieszadła poruszają się identycznie jak Ziemia krążąca wokół Słońca: występują dwa ruchy obrotowe, wokół centrum misy oraz wokół własnej osi. Dzięki temu zawartość misy mieszana jest znacznie dokładniej. Kilka lat po opatentowaniu roboty kuchenne zagościły na okrętach bojowych marynarki wojennej USA, pozwalając na dalszy rozwój projektu dzięki finansowaniu godnemu armii Stanów Zjednoczonych.

Urządzenia montowane na okrętach były jednak jeszcze potężniejsze i jeszcze cięższe niż prototyp – w końcu miały do obsłużenia kilkuset głodnych marynarzy, dzień po dniu, nieprzerwanie, póki trwał rejs. Urządzenia te wyglądem i gabarytami przypominały raczej wysokoprężne silniki Diesla niż maszynki do mieszania sałatek i zup. Dziś firma założona przez twórcę pierwszego robota nosi nazwę Kitchen Aid i specjalizuje się w udoskonalaniu robotów kuchennych.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(46)
7236
Wyślemy jutro
2 oferty od 60,90
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(59)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(14)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(79)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(23)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(30)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(34)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(57)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(29)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(34)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(72)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Dobierz nowe części do robota kuchennego w North i przedłuż życie swojego urządzenia

Jaki robot kuchenny wybrać

Robot kuchenny to niezastąpione urządzenie domowe, które wyręczy Cię z większości uciążliwych i czasochłonnych czynności podczas gotowania czy pieczenia, jak np. krojenie, siekanie, miksowanie, mieszanie i wiele innych. Sprzęt posiada wiele przydatnych funkcji i ustawień, które mogą znacznie oszczędzić Twój czas i energię, a także sprawić, że przygotowywanie posiłków będzie szybsze i przyjemniejsze – nawet dla tych, którzy nie lubią gotować. Aby bezproblemowe korzystanie z urządzenia było jednak możliwe, wszystkie części do robota kuchennego powinny działać sprawnie. Które z nich mogą psuć się lub zużywać nieco częściej niż inne?

Elementami najbardziej narażonymi na uszkodzenia i szybsze psucie czy zużywanie się w robotach planetarnych, są zazwyczaj przystawki. Pracują one najciężej, blendując, miksując czy rozdrabniając produkty. Są to intensywnie eksploatowane części, które dodatkowo mają bezpośrednią styczność z jedzeniem, a co za tym idzie, także z różnymi temperaturami, konsystencjami i teksturami. Wymiana przystawek jest bardzo prosta – wystarczy po prostu zakupić nowe. Jakie inne części do robota kuchennego nie sprawią Ci kłopotu przy samodzielnej wymianie? Między innymi przyciski czy pokrętła, plastikowe elementy przekładni, czujnik sterowania obrotami silnika lub ramię. W przypadku tych części, zazwyczaj wymagane jest jedynie rozkręcenie obudowy i wymontowanie ich. Nowe części do robota kuchennego – zarówno oryginalne jak i fabryczne odpowiedniki dobrej jakości - znajdziesz w ofercie North. Pamiętaj, aby zawsze dopasowywać je do modelu urządzenia jaki posiadasz, w innym wypadku naprawa może się nie powieść. Aby szybciej znaleźć poszukiwane elementy, skorzystaj z filtrów na górze strony. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o samodzielnych wymianach i naprawach w Twoich domowych sprzętach AGD, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych. Jeśli więc usterka robota kuchennego pokrzyżowała Ci plany w kuchni, dzięki nowym częściom w North szybko sobie z nią poradzisz.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Sprawdź, czy sam podejmiesz się wyzwania i naprawisz sprzęt. Samodzielna naprawa nie musi być trudna, z nami poradzisz sobie bez problemu. Podpowiadamy także, jak utrzymać sprzęt w czystości i cieszyć się jego długim użytkowaniem. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top