Uszkodzony wentylator w lodówce – możliwe objawy

katarzyna | 22 sierpnia 2022

Wśród wielu usterek, z jakimi mamy do czynienia na co dzień w lodówkach możemy spotkać uszkodzony wentylator. Jak zachowuje się urządzenie w momencie awarii i jak sobie z nią poradzić? Podpowiadamy w krótkim poradniku przygotowanym przez naszych techników.


Hałas dochodzący z lodówki

Wentylator, zanim zupełnie przestanie pracować, wydaje charakterystyczny zgrzyt. Czasami pokryte lodem lub wypaczone łopatki zaczynają o siebie trzeć. Hałas może mieć też kilka innych, mniej problematycznych przyczyn, jak chociażby nieprawidłowe wypoziomowanie urządzenia lub nieregularne cykle rozmrażania. O ile z ustaleniem poziomu w lodówce nie będzie problemu to wpłynięcie na cykl rozmrażania może nie być zależne od użytkownika.

Lodówki z systemem no frost automatycznie rozmrażają wnętrze zamrażarki. Za monitoring temperatury odpowiada tzw. defrost timer. Po osiągnięciu ustalonej temperatury załącza grzałkę rozmrażającą. Lód zaczyna topnieć, woda parować i cykl się powtarza. Jeżeli któryś z elementów zawiedzie i zacznie gromadzić się szron na wentylatorze to może finalnie go uszkodzić, a hałas będzie się pogłębiał.

Tryb wakacyjny w lodówce – na czym polega?

Lodówka wpada w rezonans

Chłodziarko – zamrażarki w pewnym stopniu wibrują bez przerwy i jest to normalny stan rzeczy, związany z pracą urządzenia. Czasami słychać odgłos przelewania lub bulgotania. Jeśli jednak zaczyna się trząść i to mocno, może to oznaczać, że wentylator jest uszkodzony i rezonuje. W tym przypadku warto sprawdzić silnik wentylatora i podłączyć go „na krótko”. Ważne! Aby sprawdzić, jaki jest prąd zasilania, bo podłączając bezpośrednio do gniazdka możemy go spalić. Zwykle wentylatory w lodówkach posiadają zasilanie w granicy 12V. Taką informację znajdziesz bezpośrednio na silniku wentylatora.

Zobacz części do lodówki

Nierównomierne chłodzenie

Jednym z podstawowych zadań wentylatora jest rozprowadzenie schłodzonego powietrza tak, aby panowała w lodówce zadana temperatura, optymalna dla przechowywanych produktów. Jeśli na jednej półce jest cieplej, a na drugiej znacznie chłodniej tzn. że wentylator ma problem z równomiernym rozprowadzeniem powietrza. Warto też zaznaczyć, że na wyższych półkach zawsze będzie nieco cieplej niż na tych dolnych zgodnie z fizyką. Następna kluczowa sprawa to ustawianie artykułów spożywczych tak, aby nie blokowały kanałów powietrznych. Tym sposobem możemy sobie skutecznie zepsuć mikroklimat w lodówce. Warto zachować odstęp pomiędzy ściankami lodówki, a produktami.

Prawidłowe ustawienie temperatury w lodówce to jeden z najważniejszych punktów. Co jeśli będzie za ciepło w komorze np. 8 stopni Celsjusza przy sporym obłożeniu lodówki? Wentylator nie będzie w stanie schłodzić komory. Dlatego zawsze trzeba dopasować odpowiednią temperaturę do ilości przechowywanych artykułów spożywczych.

Zaburzenie pracy zamrażalnika

W lodówkach wyposażonych w oddzielną komorę chłodziarki i zamrażarki mogą występować 2 wentylatory. Każdy z nich działa niezależnie od siebie. Za problemy z działaniem zamrażalnika może odpowiadać uszkodzony wentylator, który powoduje szybsze gromadzenie się lodu i szronu. Przed wymianą tego elementu sprawdźmy jednak, czy przyczyna nie jest bardziej prozaiczna. Możliwe, że lodówka dawno nie była rozmrażana i wentylator jest po prostu blokowany przez lód.

Zobacz nasze inne artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 2.9 / 5. Liczba głosów: 50

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
129 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek

Witam. Lodówka Whirlpool W7. Zamrażarka działa poprawnie,natomiast lodówka nie. Nie działa. Taka sytuacja powtórzyła się . Ok 2-ch miesięcy temu taka sama sytuacja,po 2 dniach lodówka zaczęła działać normalnie. I teraz powtórka. Czy to wina wentylatora? Jeżeli tak to gdzie on się znajduje?

Martyna Z.

Proszę o podanie danych z tabliczki znamionowej urządzenia.

Norbert

Witam lodówka beko no frost dziś zobaczyłem że na kratkach wewnatrz lodowki jest pełno lodu , więc wyłączyłem i dostałem się do środka gdzie znajdują się rurki chłodzące a tam wszytko w lodzie ,rozmroziłem wytarłem i złożyłem ale wentylator nie załączył się pomimo sprawdzenia go na krótko gdzie działał więc zastanawiam się skąd tyle lodu było

Luiza

Jeśli to nofrost możliwe, że awarii uległa grzałka rozmrażająca, bezpiecznik bądź czujnik

Piotr

Witam. Posiadam lodówkę BEKO BCN130000 NO FROST. Zamrażarka działa poprawnie natomiast góra lodówki nie chłodzi. Pan od napraw stwierdził że za mało czynnika i trzeba dobić ale czy aby napewno?

Magda B.

Proszę sprawdzić czy wentylator działa prawidłowo. Możliwe też, że uszkodzony jest czujnik temperatury. Proszę też sprawdzić czy na parowniku nie zebrał się lód – jeśli tam jest to może być uszkodzenie czujnika temperatury grzałki lub grzałka parownika.

Monika

Lodówka samsung rb38t675ds9
Wentylator w lodówce załącza się regularnie, co 24 minuty, niezależnie czy drzwi lodówki są otwierane czy nie. Czy to normalna praca tego modelu?

Martyna Z.

Jeśli mimo to lodówka działa prawidłowo to jest to normalna praca tego modelu.

Monika

Ma od tygodnia lodówkę Samsung RB38C675DS9 no frost. I mam wrażenie że wentylator pracuje cały czas. Średnio załącza się co 20 min i pracuje przez pół godziny (z różnym natężeniem).Czy to normalne? Bo jest to bardzo uciążliwe dla ucha😪

Magda B.

Tak, jest to normalne. Wentylator odpowiada za równomierne rozprowadzania temperatury.

Edyta

Witam serdecznie lodówka z funkcją No Frost
Zamrażarka nie działa miga czerwona lampka błędu Beko BCN 130000

Magda B.

Możliwe, że uszkodzony jest termostat.

Łukasz

Lodówka Whirlpool W7 9210 aqua
Wysoka temperatura na górnych półkach ( 10 stopni mierzone termometrem ) na dolnych okolica 2 stopni tyle ile jest zadane na termostacie . Wymieniony damper na nowy , pomierzone grzałki parownika , termiki , wentylator fizycznie pracuje. Agregat często się załącza lecz nie jest w stanie schłodzić komory do zadanej temperatury na każdej półce jest inna . Zamówiłem u państwa czujnik temperatury nie mam dalej pomysłów co można sprawdzić .

Magda B.

Najprawdopodobniej jednak czujnik temperatury. Warto też sprawdzić szczelność drzwi i przeczyścić zwoje skraplacza.
https://north.pl/baza-porad/lodowka-nie-trzyma-temperatury/

Dawid

Witam,
Lodówka z zamrażarką HAIER HTF456-DN6.
Problem polega na tym że lodówka nie chłodzi, a zamrażarka działa normalnie. Na panelu starając się zmienić temperaturę w lodówce, mogę oczywiście ją ustawić, ale nic to nie daje, temperatura nie spada. Zamrażarka chodzi, ale jakby też słabiej. Lodówka z technologią no Frost. Odłączyłem ją na chwilę, żeby może ją zresetować, ale nic to nie dało. Kilka dni przed awaria lodówka chodziła dość głośno. Ktoś może miał podobny problem ?

Magda B.

Prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury grzałki lub grzałka parownika.
Proszę sprawdzić czy na parowniku nie zebrał się lód. Jeśli jest lód to właśnie tutaj będzie leżał problem.
https://north.pl/baza-porad/uszkodzenie-grzalki-w-lodowce-objawy/

Mateusz

Witam posiadam lodówkę firmy Beko model cena 366k34xbn

Bogdan

Dzien dobry. Posiadam lodówkę Haier HTR3619 ENMN. Czy w tym modelu lodówki występuje tylko jeden wentylator z tyłu za szuflada zamrażarki? Od pewnego czasu po uruchomieniu lodówki słychac głosna przerywana pracę wentylatora i po chwili cichnie. Nie zawsze też jest to mocno słyszalne, raz głośniej raz ciszej. Wentylator za szufladą został wymieniony na nowy i jakby było ciszej przez dwa dni i wróciło spowrotem do tego co było wczesniej. mam pytanie, może w tym modelu jest jeszcze jakiś drugi wentylator np, chłodzacy agregat? albo czy ten który jest nie zawsze pracuje( pan z serwisu twierdzi ze on sie zawsze załącza… Czytaj więcej »

Magda B.

Jest tylko jeden wentylator w lodówce i nie chodzi on cały czas. Załącza się kiedy otrzymuje informację o konieczności wyrównania temperatur między komorami.

Bogdan

Dziękuję za informację. Czy przyczyną może byc problem z napięciem prądu? że daje taki dźwięk jakby nierówna przerywana praca wentylatora?

Magda B.

Trudno powiedzieć. A czy próbował Pan podłączyć wentylator ,,na krótko” żeby sprawdzić jak działa poza urządzeniem?

Bogdan

Nie próbowałem, mechanik zakupił z serwisu haiera nowy i został nowy założony, więc liczyłem , że będzie dobrze. Właśnie dziwne jest to, ze raz „brzęczy” raz nie, raz głośniej i dłużej, innym razem krótko

Magda B.

Może to nie wentylator… Jeśli brzęczy, to może jakiś inny element np niedokręcona śrubka. Wentylator nie chodzi bez przerwy więc to, że raz go słychać a raz nie jest normalne.
Jeśli uda się Panu nagrać ten dźwięk to proszę przesłać nam nagranie na adres [email protected] , opisać problem i załączyć zdjęcie tabliczki znamionowej. Postaramy się pomóc.

Magda B.

w tej lodówce.

Kris

Lodówka Whirpool, niestety nie znam jej konkretnego oznaczenia, gdyż jest od kogoś.
Wentylator kręci się, słychać jakby bulgotała woda, pokrętło jest odkrecone na max.
Niestety nie czuć chłodu w lodówce, dziś do ok. godz. 17 zamrażarka chodziła bez zarzutu, nagle także zaczęła się rozmrżać.
Jest Szansa, aby można było to zrobić własnoręcznie?

Magda B.

Jeśli nie znamy modelu to trudno powiedzieć. Proszę sprawdzić czy urządzenie posiada tabliczkę znamionową.
Powinna być widoczna na wewnętrznej ścianie lodówki, po wyjęciu szuflady na warzywa. Prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury, ale w niektórych urządzeniach są dwa a nawet trzy takie czujniki.
Nie znając konkretnych danych urządzenia nie pomożemy.

Sławomir

Witam problem z lodówką gorenje nrk6192 zamrażalnik mrozi ok a w chłodziarce ciepło wentylator chodzi lecz wydaje mi się że dość mocno żeby uchylić klapki pod tylnym panelem, kilka miesięcy temu była rozmrażania była taka sama sytuacja

Magda B.

Prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury.
Jeśli jest to urządzenie z no frost to może być również czujnik temperatury grzałki lub grzałka parownika.

Łukasz

Witam posiadam lodówkę Samsung RB31FERNCSS. Zamrażarka pracuje normalnie ale górna część lodówki chłodzi tylko dwie szuflady w lodówce na warzywa i jedną półkę wyżej a górnych półek nie chłodzi jest tam ciepło co może być ? Pozdrawiam dziękuję za pomoc

Luiza

Proszę spróbować na wstępie rozmrozić i umyć urządzenie. Jeśli to nie pomoże, będzie trzeba sprawdzić stan wentylatora, przepustnicy oraz czujnika temperatury

Artur

Witam, w wentylatorze do lodowki Whirpool na dole jest przełącznik. W jakiej pozycji ( wciśnięty czy nie) powinien być ustawiony aby zadziałał wentylator. Lodówka działa prawidłowo ale wentylator nie załącza się. Lodówka ART880?A+/NF kod Państwa artykułu 481010595123.

Magda B.

Nie posiadamy takiej informacji. Jeśli wentylator przestał się załączać to możliwe, że uszkodzony jest jego silnik.

Magda B.

Wydaje mi się, że powinien być wciśnięty.

Jan

Lodówko zamrażarka beko w chłodziarce pośrodku przy szklanej polce zbiera się lód muszę skrobać drewniana szpatułka reszta ścianeki odmraża się samoczynnie jaki problem objawy po 5 latach użytkowania jeden agregat

Magda B.

Proszę o podanie danych urządzenia. Najlepiej jeśli napisze Pan do nas wiadomość i załączy tabliczkę znamionową lodówki na adres [email protected]

Jerzy

Kupiłem w komisie używaną lodówkę firmy Haier typ AFD631C CX i już mam problem. Po załączeniu do sieci słychać pstrykanie z tylnej dolnej okolicy i w rytm pstykania światło wewnątrz chłodziarka miga. Oczywiście nie chłodzi ani chłodziarka ani zamrażarka. Wyczytałem, że może to być uszkodzony tzw. starter lub kondensator. Może ktoś miał podobne objawy? Cały czas podawany jest sygnał alarmu.

Luiza

czy agregat się załącza?

Paulina

Dzień Dobry, posiadam lodówkę do zabudowy Samsung BRB26603EWW EF lodówka w ostatnim czasie cały czas głośno pracuje. Wentylator jest cały czas słyszalny przypomina rzęźenie/ buczenie. Wcześniej praktycznie nie było jej słychać większość czasu była jak wyłączona czasami tylko było słychać trzaski lub bulgotanie. Lodówka ma 7 miesięcy co może być przyczyną?

Mateusz

Mam ten sam problem, coraz głośniej i głośniej, chodzi jak stary diesel. W moim przypadku warczy, wyciągnąłem ją i wszystko wskazuje na wentylator, nie mogę jednak w nim grzebać by nie utracić gwarancji- nie wiem czy zostanie uznana bo lodówka działa, tylko hałasuje

Magda B.

Jeśli pralka jest nowa to proszę skorzystać z gwarancji producenta. Nie zalecamy naprawiać nic na własną rękę w takiej sytuacji.

Ala

Czy udało się rozwiązać ten problem? Moja lodówka zaczęła się zachowywać w dokładnie ten sam sposób po 3 miesiącach.

Luiza

W tej sytuacji zawsze doradzamy kontakt z serwisem który zlokalizuje i naprawi usterkę w ramach gwarancji. Jeżeli zostanie otworzone na własną rękę, gwarancja wygaśnie.

Andrzej

Lodówka samsung no frost 4 lata lodówka od pewnego czasudziała 45 minut w spoczynku Ok 15 minut czy to normalne?

Monika

no właśnie, mam to samo pytanie?

Magda B.

Warto sprawdzić czujnik temperatury oraz grzałkę parownika.
https://north.pl/baza-porad/uszkodzona-grzalka-parownika-w-lodowce/

Katarzyna

Witam. Mam lodówkę gorenje model NRK6202MX4.
Chłodzi i mrozi, ale od jakiś 3 dni strasznie głośno brzęczy/burczy nieprzerywalnie. Ma niecałe 2 lata, jest wypoziomowana. Po otwarciu drzwi lodówki dźwięk spada jakby z obrotów i milknie po zamknięciu załącza się ponownie i burczy. Dźwięk wydobywa się gdzieś na 1/3 wysokości od dołu,nie ma jak jam zajrzeć. Co robić?

Asti

Zajrzyj za szufladę lodówki, tam za kratką masz wentylator zapewne pokryty lodem. Musisz rozmrozić. A jesli jest nieuszkodzony, to nie zapycha lodówki,aby była odpowiednią cyrkulacja powietrza.

Rafal

Witam. Czy udało się rozwiązać problem? Jak tak to w jaki sposób?

Joanna

Witam . Posiadam Lodówka Blomberg KND 9861 X A+++ i kupił u Was wentylator i śmigło do niego do tego modelu ale śmigło nie podaje powietrza na lodówkę lecz na wentylator .

Screenshot_2023-01-20-09-16-42-88_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Joanna

Potrzebuje wentylator do chłodzenia agregatu ( chłodnicy z tyłu lodówki )

Joanna

7263941284

Joanna

Ja kupiłam u was inny silnik czyli jest nie dobry.

Screenshot_2023-01-20-09-15-45-47_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Joanna

Pani wysłała mi orginalne części a może jest zamiennik tańszy?

Joanna

A silnik który kupiłam u was i śmigło które mi pani wysłała będzie pasować ?

Joanna

Mam jeszcze pytanie odnośnie śmigła które Pani mi wysłała . Jest możliwość podania wymiaru tego śmigła chodzi o szerokość. Wchodząc na wasze oferty nie ma żadnego opisu większego.

Bogdan

Witam, zakupiłem lodówke Beko. Pierwsze uruchomienie stuki z zamrażarki (wentylator) to normalne?

Jarosław

Mam pytanie. Lodówka Beko. W komorze zamrażalnika wentylator czasami się zawiesza. Jak go ruszę delikatnie do działa. Komora zamrażalnika szybko zachodzi lodem. Zdarza się że produkty w szufladach nie są zamrożone. Czy to będzie wina wentylatora?

Elżbieta

Witam
Lodówka LG no Frost często się włącza a wentylator mam wrażenie że chodzi prawie na okrągło, pomiędzy jednym a drugim włączeniem lodówki wogole się nie wyłączy,dodam że lodówka włącza się co 10 min

Sebastian

Dzień dobry, mam chłodziarkę do wina Klarstein Shiraz Slim 12. Sytuacja jest następująca chłodziarka osiąga zadaną temperaturę, a później regularnie, co 3 minuty się „włącza” na 20-30 sek. Dodam, że jest, to już druga lodówka, bo w sklepie nie wiedziano, czy jest to problem i mi ją wymieniono, by sprawdzic na innej. Obie lodówki identycznie tak samo działają, co zaczyna mnie zastanawiać, czy możliwe, że tak ma być?

Krzysztof

Mam lodówkę Whirlpool wsf5511 A+NX. Zamarzają w niej kanały którymi chłodzona jest lodówka .

Marek

Wentylator chłodziarki do lodówki Beko CN236221Wentylator nie chodzi w ogole, za to na tylniej scianie lodówki pojawia się woda i lód wychodzi przez otwory. Co z tym zrobic?

Agata

Witam, bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w lodowce Sharp SJ_PT690R-B. Z lodowki ze srodka cieknie woda na podloge. Znalezlismy mozliwa przyczyne w kratce w zamrazalce, przez ktora woda wylewa sie na scianki lodowki przy probie wlania do niej wody aby ja oczyscic. Niestety kratki nie mozna zdemontowac, zeby zajrzec do srodka. Co mozna zrobic w tej sytuacji?

Zbigniew

Mam lodówkę Indesit LI8FF zaczęła góra słabo mrozić i zauważyłem że agregat się grzeje co zrobić w czym jest problem?

Robert

Dzień dobry,
Lodówka Samsung RB29FERNDSS
chłodziarka ok 15C
zamrażalnik OK
Możliwe że albo wentylator albo czujnik temp,
Jak to sprawdzić co jest uszkodzone (żeby bardziej nie popsuć)
Dziękuję

Marcin

I co było przyczyną?

Marcin

Dzień dobry,

W lodówce Indesit NBAA33NFNXD 34538850200 wentylator ma dziwne zachowanie.
Przy wyłączonej lodówce obraca się swobodnie.
Po włączeniu wentylator brzęczy, po obróceniu łopatek nie obraca się tylko hamuje i drga.
Czy to uszkodzenie wentylatora czy elektroniki?

Proszę o informację w tej sprawie.

Pozdrawiam,
Marcin

Marcin

Dzień dobry,
Moje pytanie nie zostało zrozumiane.
Włączyłem lodówkę rozmrożoną, do temp. pokojowej.
Agregat uruchomił się, przepustnicą do chłodziarki otwarła się.
Natomiast w tym czasie gdy sterownik podał napięcie na wentylator, ten zamiast zacząć się kręcić zablokował się. Na wyłączonej lodówce można swobodnie obracać śmigłami.
Po podaniu napięcia blokuje go pole magnetyczne i jest trudno nim obrócić, w lewo i prawo. Na łożysko wani nie wyczuwam luzu, tylko pole magnetyczne go blokuje. Nie wiem czy jest tam kondensator który dostał zwarcia i jest to kwestia wymiany wentylatora czy padła przetwornica (jeżeli taka jest) w elektronice.

Marcin

Dziękuję.

Marcin

Wentylatorł dostał pełnego zwarcia.
Teraz nawet z dołączonym wentylatorem agregat tylko załącza się na chwilę.
Wygląda na to, że poszedł mo dół sterujący.
Wystrzelony triad Z010 NA.
Ciekawe, w torze wentylatora nie ma zabezpieczenia przed zwarciem.
Czy oprócz modułu mogło jeszcze coś ulec uszkodzeniu?
Sprężarka rusza po od pięciu od modułu cienkich przewodów.
Po podłączeniu złącza z trzema czarnymi i jednym szarym przewodem, włącza się i wyłącza agregat, tak co pół sekundy.
Czy wystarczy wymienić moduł i wentylator?

Marcin

Na wentylator ze poszło pełne zwarcie.
Na module wystrzelił jeden triak.
Wymiana triadą nic nie dała.
Przy podłączonych wszystkich złączach do modułu, agregat cyklicznie załącza się i wyłącza co niecałą sekundę.
Czy wystarczy wymienić moduł sterujący i wentylator?
Czy też mogło podziać się coś więcej?
Zwarcie w torze wentylatora nie powinno uszkodzić czujników. Na panelu sterującym po podłączeniu wszystkich złączy do modułu zapala się tylko na czerwono przycisk stand-by.
Gdy wepnę do modułu tylko wtyczkę panelu, normalnie zaczyna wskazywać zadaną temperaturę itp.

Gocha

Mam zamrażarkę szufladową Electrolux NoFrost. Czy Wiatrak powinien działać cały czas po zamknięciu drzwi? Ostatnio większość rzeczy w zamrażarce rozmroziła się. Na dolnych półkach była Wyższa temperatura, tylko Górne półki zostały w miarę zamrożone. Po otwarciu pokrywy od wentylatora i zdjęciu styropianu okazało się że wentylator nie jest zamrożony i normalnie może się obracać, ale wszystko dookoła było pokryte lodem, czyli wszystkie te metalowe blaszki (chłodnica czy jak to nazwać) i z tyłu rurki wszystko było pokryte warstwą lodu. Rozmroziłam i osuszyłam zamrażarkę, ale po ponownym uruchomieniu zauważyłam, że Wiatrak czasem tylko się włącza. Zamrażarka mrozi bo szuflady są oszronione,… Czytaj więcej »

Gocha

Czyli powinnam wymienić uszczelkę w drzwiach czy chodzi o inną nieszczelność?

Małgorzata Pac.

Kupiłam lodówkę Becko GNEV221APB
Czy wiatrak znajdujący się w środku lodówki, na górze powinien chodzić cały czas… Dziękuję

Grzegorz

Lodówka SHARP SJ-PT690R-B
Witam, jak sprawdzić multimetrem zdemontowany już z lodówki silnik wentylatora (3 przewody) jaka powinna być rezystancja między przewodami. Czy posiada ktoś schematy serwisowe dla tej lodówki…?
Pozdrawiam

Agata

Witam, mam taki sam model i problem z wyciekiem wody na podloge. Czy moze Pan cos doradzic? Nie moge znalezc serwisu AGD Sharpa w Polsce a lodowka jest bardzo nietypowa! Z gory dzieki!

Zbigniew

Witam ,lodówka Whirpool W7 9210 K Aqua zamrażarka działa natomiast chłodziarka przestała działać, nie slychac pracy wentylatora

Łukasz

Od wczoraj mam to samo :). otworzyłem obudowę w chłodziarce i tzw. roletka/ żaluzje działają. Nadmuch z dołu z zamrażalnika jest minimalny. Podejrzewam że nawiew z dołu nie działa – być może oblodzenie wiatraka. Dzisiaj rozbiorę część dolną w zamrażalniku i może coś się uda działać. Daj znać co było.

Olek

Wiem że już trochę wody upłynęło, ale to rzeczywiście był wiatrak? I czy trudno się do niego dobrać?

Maciej

Witam Mam lodówkę Beko RCNE560E60ZG najpierw padł agregat po jego wymianie działa tylko wentylator w zamrażarce w lodówce nie. Pan serwisant wymienił płytkę sterująca i wentylator lodówki i nadal nie działa zanim się popsuła wentylator chodził cały czas nawet przy otwartych drzwiach teraz nie działa w ogóle nawet przy zamkniętych sprawdzałem kamerką i światło w lodówce również nie gaśnie ręce opadają. Może ktoś doradzi co zrobić Może miał podobny problem czy podłączyć wentylator lodówki po prostu na krótko bezpośrednio do stałego napięcia 12 V Pozdrawiam

Izabela

Witam, lodówka LG nie chłodzi a zamrażarka działa bez problemu. Wiatrak z tyłu lodówko powinien działać w trybie ciągłym?

Krystian

Witam. Lodówka BEKO CNA 365 EC0DX. Zamrażarka mrozi chłodziarka nie chłodzi. Czyżby wiatrak chłodziarki padł?

Piotr

Może włączona jest funkcja wakacji – ta ikona z parasolka czy palemką?

PRZEMEK
Przemek

Mam ten sam problem, czy udało się go Panu usunąć?

Dawid

Amica FK2695.4FT – serwis producenta miał naprawić lodówkę – niestety serwisant coś wymienił i jest gorzej niż przed naprawą (przed naprawą nie trzymałą temperatury – temperatura skoki od 0 do 12 stopni w lodówce, do -25 w zamrażarce. Po naprawie skoki nadal są i doszły kolejne usterki – spięcie w drzwiach lodówki słyszeliśmy je – od czasu spięcia lodówka przy otwieraniu drzwi lodówki się wyłącza (wcześniej tak nie było). Lodówka głośno zaczęła o 1000 procent głośniej pracować niż przed naprawą, wentylator sie nie załącza – lodówka brzęczy nadal nie potrafi utrzymać temperatury i na dodatek cos w niej zaczęło trzaskać jakby… Czytaj więcej »

Elżbieta

czy wentylatorek w lodówce sharp musi chodzić cały czas

Aleksandra

nie

Lukasz

Dzień dobry, mam ten sam problem, Rozwiązał się problem przez serwis ? Czy jak wygląda sytuacja, dzięki za odp. 😉

PIOTR

proszę o kontakt na maila [email protected], tez mam ten problem i jednocześnie problem z serwisem

Lukasz

Dzień dobry, mam ten sam problem, Rozwiązał się problem przez serwis ? Czy jak wygląda sytuacja, dzieki za odp. 😉

Robert

Lodowka haier htf 456dn6 zamrażalnik chlodzi lodowka nie. Czy ma jeden wentylator na zamrazarka i osobny na lodówkę ? Z kanału na lodówkę strumień jest symboliczny.

Damian

Rozwiązałeś problem? Mam to sam z tym modelem.

Jarek

i ja mam to samo. jakies pomysly ? Usterka wystepuje u mnie sporadycznie co kilka dni, tygodni……roznie. nie potrafie tego z niczym skolerowac. Wyglada jakby ten górny wnetylator w zamrazalce nie chcial sie wlaczyc. Dolny dmucha normalnie, tyle ze zimne powietrze na góre nie dociera. Przepustnica tez dziala wiec jaka moze byc przyczyna takiej usterki co jakis czas ?

Anna

Czasami wentylator w lodówce zaczyna głośno warczeć, po kilku minutach się uspokaja i działa normalnie. To się powtarza co kilka dni od około 3 tygodni. Nie wiem co o tym sądzić. Nie doprowadzić do całkowitego uszkodzenia. Jeste to chłodziarko zamrażarka BEKO BCH 130000. Możecie mi coś doradzić…
Anna

Brygida

ladowke sharp kujpilam w wielki piatek 2021 i wentylator pracuje caly czas – wylacza sie tylko jak otworze drzwi co robic? caly czas ten dzwiek 🙁 a mam polaczona kuchnie z pokojem – jest okropny !!!

Mały

Witam. Dowiedział się Pan coś więcej ? U mnie tez wentylator ciagle pracuje i jest to irytujące.

Katarzyna

Lodówka aeg. Wentylator jest obudowany styropianem. Czy należy go usunąć? Styropian jest mocno zabudowany

Kasia

Lodówka AEG SCE81926TS

Kasia

Lodówka AEG SCE81926TS, na górze lodówki jest wentylator dynamicair i w jego środku jest styropian. Też Ciekawi mnie czy należy go wyciągnąć.

Doninik

Dołączam się do pytania. Jest tam styropian którego tak po prostu wyjąc nie można. Co z nim
Zrobić ? Czy tak powinno być ?

Maroo

To nie łopatki zaczynają trzeć o siebie a w 90% przypadków powstał luz na łożysk slizgowym i cały wirnik wpada w wibracje.

Darek

witam
lodówka Whirlpool bf8101
nie obraca się wentylator zablokowany
czy jego brak działania spowodował wzrost temperatury ok 15 stopni u góry na dole 11stopni, zamrażalnik działa prawidłowo.

Natalia

Ja tam miałam w Amice i okazało się, że klapka przepustnicy była zablokowała i nie oddawała zimnego powietrza do lodówki.

Teresa

Czy wentylator w lodówce beko ma chodzić cały czas wyłącza się tylko jak otworzę drzwi od lodowki

Ania Żmudzińska

Dzień dobry, głównym zadaniem wentylatora jest rozprowadzanie zimnego powietrza. Odpowiedzi na pytanie, czy on się kiedyś wyłącza należy szukać w instrukcji obsługi. Prosimy o podanie modelu lodówki, abyśmy mogli to dla Pani sprawdzić.

Agnieszka

Umnie też w lodówce BEKO MODEL RCNE560E30DZXB JAK otwieram drzwi to wyłącza się a potem znów chodzi i to głośno wcześniej tak nie było zgłoszę to ma ja dopiero miesiąc

Lukasz

Dzień dobry, mam ten sam problem, Rozwiązały je Panie przez serwis ? Czy jak wygląda sytuacja, dzieki za odp. 😉

Tadeusz

Kupiłem lodówkę LGGBB71PZDMN. ma nie cały rok, od miesiąca z komory chłodziarki dochodzi głos, jakby za ścianą pralka wirowała, Po otwarciu drzwi chłodziarki robi się cicho, zamknę drzwi po 5 sek. zaczyna hałasować. Zgodnie z instrukcją, jest w poziomowana i zachowane są odległości od ściany. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Tadeusz

Witam, tak myślę , że to wentylator, jak go wymienić , czy jest możliwość zrobić to samodzielnie, musi być serwis.

129
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x