Uszkodzony wentylator w lodówce – możliwe objawy

katarzyna | 22 sierpnia 2022

Wśród wielu usterek, z jakimi mamy do czynienia na co dzień w lodówkach możemy spotkać uszkodzony wentylator. Jak zachowuje się urządzenie w momencie awarii i jak sobie z nią poradzić? Podpowiadamy w krótkim poradniku przygotowanym przez naszych techników.


Hałas dochodzący z lodówki

Wentylator, zanim zupełnie przestanie pracować, wydaje charakterystyczny zgrzyt. Czasami pokryte lodem lub wypaczone łopatki zaczynają o siebie trzeć. Hałas może mieć też kilka innych, mniej problematycznych przyczyn, jak chociażby nieprawidłowe wypoziomowanie urządzenia lub nieregularne cykle rozmrażania. O ile z ustaleniem poziomu w lodówce nie będzie problemu to wpłynięcie na cykl rozmrażania może nie być zależne od użytkownika.

Lodówki z systemem no frost automatycznie rozmrażają wnętrze zamrażarki. Za monitoring temperatury odpowiada tzw. defrost timer. Po osiągnięciu ustalonej temperatury załącza grzałkę rozmrażającą. Lód zaczyna topnieć, woda parować i cykl się powtarza. Jeżeli któryś z elementów zawiedzie i zacznie gromadzić się szron na wentylatorze to może finalnie go uszkodzić, a hałas będzie się pogłębiał.

Tryb wakacyjny w lodówce – na czym polega?

Lodówka wpada w rezonans

Chłodziarko – zamrażarki w pewnym stopniu wibrują bez przerwy i jest to normalny stan rzeczy, związany z pracą urządzenia. Czasami słychać odgłos przelewania lub bulgotania. Jeśli jednak zaczyna się trząść i to mocno, może to oznaczać, że wentylator jest uszkodzony i rezonuje. W tym przypadku warto sprawdzić silnik wentylatora i podłączyć go „na krótko”. Ważne! Aby sprawdzić, jaki jest prąd zasilania, bo podłączając bezpośrednio do gniazdka możemy go spalić. Zwykle wentylatory w lodówkach posiadają zasilanie w granicy 12V. Taką informację znajdziesz bezpośrednio na silniku wentylatora.

Zobacz części do lodówki

Nierównomierne chłodzenie

Jednym z podstawowych zadań wentylatora jest rozprowadzenie schłodzonego powietrza tak, aby panowała w lodówce zadana temperatura, optymalna dla przechowywanych produktów. Jeśli na jednej półce jest cieplej, a na drugiej znacznie chłodniej tzn. że wentylator ma problem z równomiernym rozprowadzeniem powietrza. Warto też zaznaczyć, że na wyższych półkach zawsze będzie nieco cieplej niż na tych dolnych zgodnie z fizyką. Następna kluczowa sprawa to ustawianie artykułów spożywczych tak, aby nie blokowały kanałów powietrznych. Tym sposobem możemy sobie skutecznie zepsuć mikroklimat w lodówce. Warto zachować odstęp pomiędzy ściankami lodówki, a produktami.

Prawidłowe ustawienie temperatury w lodówce to jeden z najważniejszych punktów. Co jeśli będzie za ciepło w komorze np. 8 stopni Celsjusza przy sporym obłożeniu lodówki? Wentylator nie będzie w stanie schłodzić komory. Dlatego zawsze trzeba dopasować odpowiednią temperaturę do ilości przechowywanych artykułów spożywczych.

Zaburzenie pracy zamrażalnika

W lodówkach wyposażonych w oddzielną komorę chłodziarki i zamrażarki mogą występować 2 wentylatory. Każdy z nich działa niezależnie od siebie. Za problemy z działaniem zamrażalnika może odpowiadać uszkodzony wentylator, który powoduje szybsze gromadzenie się lodu i szronu. Przed wymianą tego elementu sprawdźmy jednak, czy przyczyna nie jest bardziej prozaiczna. Możliwe, że lodówka dawno nie była rozmrażana i wentylator jest po prostu blokowany przez lód.

Zobacz nasze inne artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 2.9 / 5. Liczba głosów: 52

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
173 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Karol

Bcn 130000 chłodziarka zbyt mocno chłodzi, w szufladach wszystko marznie. Po otwarciu mruga wykrzyknik i druga dioda od lewej co jakiś czas.

Martyna

Wykrzyknik na wyświetlaczu lodówki Beko oznacza zbyt wysoką temperaturę wewnątrz urządzenia. Warto sprawdzić czy uszczelka jest szczelna, czy nie jest gdzieś odkształcona. Opisana sytuacja może też wskazywać na problem z czujnikiem temperatury komory chłodziarki.
Zachęcam również do zapoznania się z artykułem: https://north.pl/baza-porad/dlaczego-lodowka-mrozi-jedzenie/.

Karol

Czy możesz podać link do zakupu tego czujnika komory chłodziarki? Wydaje mi się że to będzie jego wina bo lodówka często pracuje.

Luiza

Oczywiście tylko potrzebowałabym wszystkich danych z tabliczki, a dokładnie product i serial number

Karol

7288941318, k56300neb

Luiza

Jeszcze serial number, niestety zdjęcie mające w nazwie IMG nie chcą nam się załadować na stronie

Karol

17-102537-11

Karol

Tabliczka

tabliczka1
Luiza
Karol

Czujnik zamówiony. Czy posiadacie listę kodów błędów do takiej lodówki?

Martyna

Niestety nie, warto sprawdzić w instrukcji urządzenia.

Karol

Czy dostanę informacje gdzie znajduje się ten czujnik?

Martyna

Czujnik znajduje się w komorze chłodziarki po prawej stronie za taką obudową: https://north.pl/karta/obudowa-czujnika-termostatu-do-lodowki-beko-bcn-130000,A22-ML-ZMM4-TGJ.html?u=NTg4.

Karol

Czujnik jednak nie pomógł. Czy mogę uzyskać link do wyłącznika termicznego?

Martyna

A czy komora zamrażarki działa jak należy?
Bezpiecznik termiczny grzałki do Pana urządzenia to: https://north.pl/karta/bezpiecznik-termiczny-do-lodowki-beko-bcn-130000,182-DK-CMM4-TGJ.html?u=NTg4.

Mariusz

Jak sie dostać do wentylatora chłodziarki lg GSJ361DIDV

Luiza

Prosze odkręcić widoczne śruby a całośc będzie się trzymać zapewne na zaczepach które będzie trzeba podważyć. Można się sugerować tą instrukcją https://north.pl/baza-porad/wymiana-pokrywy-wentylatora-w-chlodziarce/

Sebastian

Dzień dobry, gdzie w gorenje hzs3369 znajduje się wentylator?

Martyna

Niestety pod samym oznaczeniem typu w katalogu producenta występuje kilkadziesiąt wersji tego urządzenia. Proszę o podanie z tabliczki znamionowej modelu, typu, numeru artykułu oraz numeru sn lub o przesłanie zdjęcia tabliczki z zapytaniem na [email protected].

Kasia

Witam, posiadam lodówkę Concept, dwudrzwiowa. Jakiś czas temu ktoś z nas nie domknął drzwi od zamrazalnika(cała noc) i ten sie rozmroził i oblodził. Wentylator przestał działać, dodam tylko że agregat działa. Zamówiliśmy nowy wentylator i zostal on zamontowany, lodówka zaczęła spowrotem mrozić, jednak za kilka dni zamrazalnik znów sie rozmroził. Wentylator działa bo wieje, ale temperatura nie jest dość niska. Na lodowce mam ustawione – 16 stopni ale nie osiąga ona takiej temperatury, ponieważ produkty sie rozmrażaja. Jaka może przyczyna takie stanu?Czy mógł zepsuć się jakiś czujnik temperatury?

Magda B.

Najprawdopodobniej uszkodzony czujnik temperatury.

Grzesss

Tak czytam i nie wierzę Te wentylatory to jakaś udręka… Ale do brzegu… Proszę mi podpowiedzieć jak dostać się do wentylatora zamrażarki w lodówce Samsung RS68N8320S9/EF i czy macie dostępny taki wentylator w sprzedaży?
Z góry dziękuję

Luiza

By dostać się do wentylatora należy zdemontować panel który trzyma się na śrubach i zapewne zatrzaskach. Oryginalnego nie ma już w obiegu, ale mamy do niego zamiennik 708-TW-3879

Henryk Pelowski

Głośno pracuje wentylator i często się włącza w lodówce sambrb26705wwef.

Luiza

Czasem z powodu lodu wentylator może wydawać głośniejsze dźwięki. Proszę rozmrozić i wyczyścić urządzenie, jeśli to nie pomoże proszę o podanie danych z tabliczki urządzenia będziemy szukać dalej.

Katarzyna

Witam,
Lodówka Amica FK 238.4F. Zamrażarka sprawna, w chłodziarce ciepło. Stwierdzono spalony silnik wentylatora i wymieniono go na nowo. Zaczęła odprowadzać ciepło, obudowa gorąca. Wiatrak nie wyłączył się ani na moment przez 24h. Obudowa już dużo chłodniejsza ale w chłodziarce dalej szału temperaturowego nie ma. Ile powinno trwać schłodzenie lodówki po wymianie wentylatora i co może być jeszcze nie tak, jeśli trwa to za długo?

Ostatnia edycja 1 miesiąc temu do Katarzyna
Radosław

Witam
Lodówka Whirlpool w7 9210 k aqua
Po podłączeniu świeci tylko lampka, nie słychać wentylatora, przepustnica jest sprawna.
Jak dostać się do czujnika temp. oraz wentylatora ?

Magda B.

Proszę o podanie danych z tabliczki znamionowej urządzenia.

Piotr

Dzień dobry, mam problem z lodówką Beko CN228200 s/n 7513720024. W chlodziarce w górnej części na dole jest poniżej zera, na górze +8 C. Winny jest prawdopodobnie wentylator, który nie uruchammia się prawidłowo. Po restarcie chodzi jakiś czas, apotem przestaje. Wymiana wentylatora nie przeniosła poprawy. Próbowałem wymienić czujnik temperatury, ale przysłaliście mi jakiś inny model. Tu jest inny czujnik i wyglada na niewymienialny. No chyba, że są dwa – jeden w zamrażarce a drugi w chłodziarce? Co robić w takiej sytuacji?

Luiza

W urządzeniu występują dwa wentylatory, który został wymieniony? Co chodzi o czujnik proszę się zgłosić przez formularz reklamacyjny, dołączyć zdjęcia nowego i starego czujnika plus tabliczki znamionowej urządzenia, będzie trzeba to zweryfikować. Producent ten wprowadzał liczne zmiany na przestrzeni czasu więc jest możliwość, że może to być nieodpowiedni czujnik.

Tomek

Witam, jak wymienić wentylator w Samsung RS68N8321S9?

Luiza

By dostać się do wentylatora należy wykręcić pokrywę która znajduje się na ścianie pleców na dole wewnątrz komory, po tym wystarczy wykręcić wentylator i podmienić.

Robert

Witam
Siemens KGKIFF32A – gdzie znajduje się wentylator i jak najprościej do niego się dostać ?
Zaczyna głośno pracować
Pozdrawiam

Martyna

Czy mogę prosić o podesłanie zdjęcia tabliczki znamionowej tutaj lub na adres email [email protected] wraz z zapytaniem? Niestety w katalogu tego producenta nie występuje lodówka o oznaczeniu KGKIFF32A.

Kamil

Beko nr CBI 7771 Co może być przyczyną -jest klikniecie chwile chodzi bardzo głośno i klikniecie i cisza co ok 5min?

Magda B.

Możliwe, że uszkodzony jest czujnik temperatury.

Krzysztof

Witam, gdzie się znajduje wentylator lodowki non frost whirlpool
Nr 859991602550
W7811IK

Magda B.
Paweł

Witam.
Lodówka samsung.
Wentylator cały czas wolno się kręci zamrażarka mrozi, a w lodówce jest ciepło. Czy czujnik temperatury odpowiada za obroty wentylatora?
Czy może być uszkodzony czujnik temperatury?

Luiza

Proszę spróbować rozmrozić i wyczyścić urządzenie czasem pomaga w takich przypadkach. Jeśli nie prosiłabym o podanie modelu urządzenia

Tomasz

Witam mam ten sam problem co w/w paweł a model lodówki to Whirlpool W7 921IOXA++368 L

Martyna

Opisany problem może wskazywać w Pańskim modelu na niesprawny czujnik temperatury komory chłodziarki bądź przepustnicę (może się ona np. zacinać).

Sławek

Witam. Lodówka Whirlpool W7. Zamrażarka działa poprawnie,natomiast lodówka nie. Nie działa. Taka sytuacja powtórzyła się . Ok 2-ch miesięcy temu taka sama sytuacja,po 2 dniach lodówka zaczęła działać normalnie. I teraz powtórka. Czy to wina wentylatora? Jeżeli tak to gdzie on się znajduje?

Martyna

Proszę o podanie danych z tabliczki znamionowej urządzenia.

Sławek

Lodówka WHIRPOOL W7 8210 OX
usterka prawdopodobnie zlokalizowana.Po wyjęciu szuflad i lekkim puknięciu w obudowę przepustnicy lodówka działa.Po kilku dniach normalnej pracy sytuacja się powtarza.To chyba zacinająca się przepustnica,czy tak?

Martyna

Zgadza się, przepustnica może się zacinać przez co wywołuje taką usterkę.

Norbert

Witam lodówka beko no frost dziś zobaczyłem że na kratkach wewnatrz lodowki jest pełno lodu , więc wyłączyłem i dostałem się do środka gdzie znajdują się rurki chłodzące a tam wszytko w lodzie ,rozmroziłem wytarłem i złożyłem ale wentylator nie załączył się pomimo sprawdzenia go na krótko gdzie działał więc zastanawiam się skąd tyle lodu było

Luiza

Jeśli to nofrost możliwe, że awarii uległa grzałka rozmrażająca, bezpiecznik bądź czujnik

Piotr

Witam. Posiadam lodówkę BEKO BCN130000 NO FROST. Zamrażarka działa poprawnie natomiast góra lodówki nie chłodzi. Pan od napraw stwierdził że za mało czynnika i trzeba dobić ale czy aby napewno?

Magda B.

Proszę sprawdzić czy wentylator działa prawidłowo. Możliwe też, że uszkodzony jest czujnik temperatury. Proszę też sprawdzić czy na parowniku nie zebrał się lód – jeśli tam jest to może być uszkodzenie czujnika temperatury grzałki lub grzałka parownika.

Monika

Lodówka samsung rb38t675ds9
Wentylator w lodówce załącza się regularnie, co 24 minuty, niezależnie czy drzwi lodówki są otwierane czy nie. Czy to normalna praca tego modelu?

Martyna

Jeśli mimo to lodówka działa prawidłowo to jest to normalna praca tego modelu.

Monika

Ma od tygodnia lodówkę Samsung RB38C675DS9 no frost. I mam wrażenie że wentylator pracuje cały czas. Średnio załącza się co 20 min i pracuje przez pół godziny (z różnym natężeniem).Czy to normalne? Bo jest to bardzo uciążliwe dla ucha😪

Magda B.

Tak, jest to normalne. Wentylator odpowiada za równomierne rozprowadzania temperatury.

Edyta

Witam serdecznie lodówka z funkcją No Frost
Zamrażarka nie działa miga czerwona lampka błędu Beko BCN 130000

Magda B.

Możliwe, że uszkodzony jest termostat.

Łukasz

Lodówka Whirlpool W7 9210 aqua
Wysoka temperatura na górnych półkach ( 10 stopni mierzone termometrem ) na dolnych okolica 2 stopni tyle ile jest zadane na termostacie . Wymieniony damper na nowy , pomierzone grzałki parownika , termiki , wentylator fizycznie pracuje. Agregat często się załącza lecz nie jest w stanie schłodzić komory do zadanej temperatury na każdej półce jest inna . Zamówiłem u państwa czujnik temperatury nie mam dalej pomysłów co można sprawdzić .

Magda B.

Najprawdopodobniej jednak czujnik temperatury. Warto też sprawdzić szczelność drzwi i przeczyścić zwoje skraplacza.
https://north.pl/baza-porad/lodowka-nie-trzyma-temperatury/

Dawid

Witam,
Lodówka z zamrażarką HAIER HTF456-DN6.
Problem polega na tym że lodówka nie chłodzi, a zamrażarka działa normalnie. Na panelu starając się zmienić temperaturę w lodówce, mogę oczywiście ją ustawić, ale nic to nie daje, temperatura nie spada. Zamrażarka chodzi, ale jakby też słabiej. Lodówka z technologią no Frost. Odłączyłem ją na chwilę, żeby może ją zresetować, ale nic to nie dało. Kilka dni przed awaria lodówka chodziła dość głośno. Ktoś może miał podobny problem ?

Magda B.

Prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury grzałki lub grzałka parownika.
Proszę sprawdzić czy na parowniku nie zebrał się lód. Jeśli jest lód to właśnie tutaj będzie leżał problem.
https://north.pl/baza-porad/uszkodzenie-grzalki-w-lodowce-objawy/

Mateusz

Witam posiadam lodówkę firmy Beko model cena 366k34xbn

Bogdan

Dzien dobry. Posiadam lodówkę Haier HTR3619 ENMN. Czy w tym modelu lodówki występuje tylko jeden wentylator z tyłu za szuflada zamrażarki? Od pewnego czasu po uruchomieniu lodówki słychac głosna przerywana pracę wentylatora i po chwili cichnie. Nie zawsze też jest to mocno słyszalne, raz głośniej raz ciszej. Wentylator za szufladą został wymieniony na nowy i jakby było ciszej przez dwa dni i wróciło spowrotem do tego co było wczesniej. mam pytanie, może w tym modelu jest jeszcze jakiś drugi wentylator np, chłodzacy agregat? albo czy ten który jest nie zawsze pracuje( pan z serwisu twierdzi ze on sie zawsze załącza… Czytaj więcej »

Magda B.

Jest tylko jeden wentylator w lodówce i nie chodzi on cały czas. Załącza się kiedy otrzymuje informację o konieczności wyrównania temperatur między komorami.

Bogdan

Dziękuję za informację. Czy przyczyną może byc problem z napięciem prądu? że daje taki dźwięk jakby nierówna przerywana praca wentylatora?

Magda B.

Trudno powiedzieć. A czy próbował Pan podłączyć wentylator ,,na krótko” żeby sprawdzić jak działa poza urządzeniem?

Bogdan

Nie próbowałem, mechanik zakupił z serwisu haiera nowy i został nowy założony, więc liczyłem , że będzie dobrze. Właśnie dziwne jest to, ze raz „brzęczy” raz nie, raz głośniej i dłużej, innym razem krótko

Magda B.

Może to nie wentylator… Jeśli brzęczy, to może jakiś inny element np niedokręcona śrubka. Wentylator nie chodzi bez przerwy więc to, że raz go słychać a raz nie jest normalne.
Jeśli uda się Panu nagrać ten dźwięk to proszę przesłać nam nagranie na adres [email protected] , opisać problem i załączyć zdjęcie tabliczki znamionowej. Postaramy się pomóc.

Magda B.

w tej lodówce.

Kris

Lodówka Whirpool, niestety nie znam jej konkretnego oznaczenia, gdyż jest od kogoś.
Wentylator kręci się, słychać jakby bulgotała woda, pokrętło jest odkrecone na max.
Niestety nie czuć chłodu w lodówce, dziś do ok. godz. 17 zamrażarka chodziła bez zarzutu, nagle także zaczęła się rozmrżać.
Jest Szansa, aby można było to zrobić własnoręcznie?

Magda B.

Jeśli nie znamy modelu to trudno powiedzieć. Proszę sprawdzić czy urządzenie posiada tabliczkę znamionową.
Powinna być widoczna na wewnętrznej ścianie lodówki, po wyjęciu szuflady na warzywa. Prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury, ale w niektórych urządzeniach są dwa a nawet trzy takie czujniki.
Nie znając konkretnych danych urządzenia nie pomożemy.

Sławomir

Witam problem z lodówką gorenje nrk6192 zamrażalnik mrozi ok a w chłodziarce ciepło wentylator chodzi lecz wydaje mi się że dość mocno żeby uchylić klapki pod tylnym panelem, kilka miesięcy temu była rozmrażania była taka sama sytuacja

Magda B.

Prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury.
Jeśli jest to urządzenie z no frost to może być również czujnik temperatury grzałki lub grzałka parownika.

Łukasz

Witam posiadam lodówkę Samsung RB31FERNCSS. Zamrażarka pracuje normalnie ale górna część lodówki chłodzi tylko dwie szuflady w lodówce na warzywa i jedną półkę wyżej a górnych półek nie chłodzi jest tam ciepło co może być ? Pozdrawiam dziękuję za pomoc

Luiza

Proszę spróbować na wstępie rozmrozić i umyć urządzenie. Jeśli to nie pomoże, będzie trzeba sprawdzić stan wentylatora, przepustnicy oraz czujnika temperatury

Artur

Witam, w wentylatorze do lodowki Whirpool na dole jest przełącznik. W jakiej pozycji ( wciśnięty czy nie) powinien być ustawiony aby zadziałał wentylator. Lodówka działa prawidłowo ale wentylator nie załącza się. Lodówka ART880?A+/NF kod Państwa artykułu 481010595123.

Magda B.

Nie posiadamy takiej informacji. Jeśli wentylator przestał się załączać to możliwe, że uszkodzony jest jego silnik.

Magda B.

Wydaje mi się, że powinien być wciśnięty.

Jan

Lodówko zamrażarka beko w chłodziarce pośrodku przy szklanej polce zbiera się lód muszę skrobać drewniana szpatułka reszta ścianeki odmraża się samoczynnie jaki problem objawy po 5 latach użytkowania jeden agregat

Magda B.

Proszę o podanie danych urządzenia. Najlepiej jeśli napisze Pan do nas wiadomość i załączy tabliczkę znamionową lodówki na adres [email protected]

Jerzy

Kupiłem w komisie używaną lodówkę firmy Haier typ AFD631C CX i już mam problem. Po załączeniu do sieci słychać pstrykanie z tylnej dolnej okolicy i w rytm pstykania światło wewnątrz chłodziarka miga. Oczywiście nie chłodzi ani chłodziarka ani zamrażarka. Wyczytałem, że może to być uszkodzony tzw. starter lub kondensator. Może ktoś miał podobne objawy? Cały czas podawany jest sygnał alarmu.

Luiza

czy agregat się załącza?

Paulina

Dzień Dobry, posiadam lodówkę do zabudowy Samsung BRB26603EWW EF lodówka w ostatnim czasie cały czas głośno pracuje. Wentylator jest cały czas słyszalny przypomina rzęźenie/ buczenie. Wcześniej praktycznie nie było jej słychać większość czasu była jak wyłączona czasami tylko było słychać trzaski lub bulgotanie. Lodówka ma 7 miesięcy co może być przyczyną?

Mateusz

Mam ten sam problem, coraz głośniej i głośniej, chodzi jak stary diesel. W moim przypadku warczy, wyciągnąłem ją i wszystko wskazuje na wentylator, nie mogę jednak w nim grzebać by nie utracić gwarancji- nie wiem czy zostanie uznana bo lodówka działa, tylko hałasuje

Magda B.

Jeśli pralka jest nowa to proszę skorzystać z gwarancji producenta. Nie zalecamy naprawiać nic na własną rękę w takiej sytuacji.

Ala

Czy udało się rozwiązać ten problem? Moja lodówka zaczęła się zachowywać w dokładnie ten sam sposób po 3 miesiącach.

Luiza

W tej sytuacji zawsze doradzamy kontakt z serwisem który zlokalizuje i naprawi usterkę w ramach gwarancji. Jeżeli zostanie otworzone na własną rękę, gwarancja wygaśnie.

Andrzej

Lodówka samsung no frost 4 lata lodówka od pewnego czasudziała 45 minut w spoczynku Ok 15 minut czy to normalne?

Monika

no właśnie, mam to samo pytanie?

Magda B.

Warto sprawdzić czujnik temperatury oraz grzałkę parownika.
https://north.pl/baza-porad/uszkodzona-grzalka-parownika-w-lodowce/

Katarzyna

Witam. Mam lodówkę gorenje model NRK6202MX4.
Chłodzi i mrozi, ale od jakiś 3 dni strasznie głośno brzęczy/burczy nieprzerywalnie. Ma niecałe 2 lata, jest wypoziomowana. Po otwarciu drzwi lodówki dźwięk spada jakby z obrotów i milknie po zamknięciu załącza się ponownie i burczy. Dźwięk wydobywa się gdzieś na 1/3 wysokości od dołu,nie ma jak jam zajrzeć. Co robić?

Asti

Zajrzyj za szufladę lodówki, tam za kratką masz wentylator zapewne pokryty lodem. Musisz rozmrozić. A jesli jest nieuszkodzony, to nie zapycha lodówki,aby była odpowiednią cyrkulacja powietrza.

Rafal

Witam. Czy udało się rozwiązać problem? Jak tak to w jaki sposób?

Joanna

Witam . Posiadam Lodówka Blomberg KND 9861 X A+++ i kupił u Was wentylator i śmigło do niego do tego modelu ale śmigło nie podaje powietrza na lodówkę lecz na wentylator .

Screenshot_2023-01-20-09-16-42-88_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Joanna

Potrzebuje wentylator do chłodzenia agregatu ( chłodnicy z tyłu lodówki )

Joanna

7263941284

Joanna

Ja kupiłam u was inny silnik czyli jest nie dobry.

Screenshot_2023-01-20-09-15-45-47_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Joanna

Pani wysłała mi orginalne części a może jest zamiennik tańszy?

Joanna

A silnik który kupiłam u was i śmigło które mi pani wysłała będzie pasować ?

Joanna

Mam jeszcze pytanie odnośnie śmigła które Pani mi wysłała . Jest możliwość podania wymiaru tego śmigła chodzi o szerokość. Wchodząc na wasze oferty nie ma żadnego opisu większego.

Bogdan

Witam, zakupiłem lodówke Beko. Pierwsze uruchomienie stuki z zamrażarki (wentylator) to normalne?

Jarosław

Mam pytanie. Lodówka Beko. W komorze zamrażalnika wentylator czasami się zawiesza. Jak go ruszę delikatnie do działa. Komora zamrażalnika szybko zachodzi lodem. Zdarza się że produkty w szufladach nie są zamrożone. Czy to będzie wina wentylatora?

Elżbieta

Witam
Lodówka LG no Frost często się włącza a wentylator mam wrażenie że chodzi prawie na okrągło, pomiędzy jednym a drugim włączeniem lodówki wogole się nie wyłączy,dodam że lodówka włącza się co 10 min

Sebastian

Dzień dobry, mam chłodziarkę do wina Klarstein Shiraz Slim 12. Sytuacja jest następująca chłodziarka osiąga zadaną temperaturę, a później regularnie, co 3 minuty się „włącza” na 20-30 sek. Dodam, że jest, to już druga lodówka, bo w sklepie nie wiedziano, czy jest to problem i mi ją wymieniono, by sprawdzic na innej. Obie lodówki identycznie tak samo działają, co zaczyna mnie zastanawiać, czy możliwe, że tak ma być?

Krzysztof

Mam lodówkę Whirlpool wsf5511 A+NX. Zamarzają w niej kanały którymi chłodzona jest lodówka .

Marek

Wentylator chłodziarki do lodówki Beko CN236221Wentylator nie chodzi w ogole, za to na tylniej scianie lodówki pojawia się woda i lód wychodzi przez otwory. Co z tym zrobic?

Agata

Witam, bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w lodowce Sharp SJ_PT690R-B. Z lodowki ze srodka cieknie woda na podloge. Znalezlismy mozliwa przyczyne w kratce w zamrazalce, przez ktora woda wylewa sie na scianki lodowki przy probie wlania do niej wody aby ja oczyscic. Niestety kratki nie mozna zdemontowac, zeby zajrzec do srodka. Co mozna zrobic w tej sytuacji?

Zbigniew

Mam lodówkę Indesit LI8FF zaczęła góra słabo mrozić i zauważyłem że agregat się grzeje co zrobić w czym jest problem?

Robert

Dzień dobry,
Lodówka Samsung RB29FERNDSS
chłodziarka ok 15C
zamrażalnik OK
Możliwe że albo wentylator albo czujnik temp,
Jak to sprawdzić co jest uszkodzone (żeby bardziej nie popsuć)
Dziękuję

Marcin

I co było przyczyną?

Marcin

Dzień dobry,

W lodówce Indesit NBAA33NFNXD 34538850200 wentylator ma dziwne zachowanie.
Przy wyłączonej lodówce obraca się swobodnie.
Po włączeniu wentylator brzęczy, po obróceniu łopatek nie obraca się tylko hamuje i drga.
Czy to uszkodzenie wentylatora czy elektroniki?

Proszę o informację w tej sprawie.

Pozdrawiam,
Marcin

Marcin

Dzień dobry,
Moje pytanie nie zostało zrozumiane.
Włączyłem lodówkę rozmrożoną, do temp. pokojowej.
Agregat uruchomił się, przepustnicą do chłodziarki otwarła się.
Natomiast w tym czasie gdy sterownik podał napięcie na wentylator, ten zamiast zacząć się kręcić zablokował się. Na wyłączonej lodówce można swobodnie obracać śmigłami.
Po podaniu napięcia blokuje go pole magnetyczne i jest trudno nim obrócić, w lewo i prawo. Na łożysko wani nie wyczuwam luzu, tylko pole magnetyczne go blokuje. Nie wiem czy jest tam kondensator który dostał zwarcia i jest to kwestia wymiany wentylatora czy padła przetwornica (jeżeli taka jest) w elektronice.

Marcin

Dziękuję.

Marcin

Wentylatorł dostał pełnego zwarcia.
Teraz nawet z dołączonym wentylatorem agregat tylko załącza się na chwilę.
Wygląda na to, że poszedł mo dół sterujący.
Wystrzelony triad Z010 NA.
Ciekawe, w torze wentylatora nie ma zabezpieczenia przed zwarciem.
Czy oprócz modułu mogło jeszcze coś ulec uszkodzeniu?
Sprężarka rusza po od pięciu od modułu cienkich przewodów.
Po podłączeniu złącza z trzema czarnymi i jednym szarym przewodem, włącza się i wyłącza agregat, tak co pół sekundy.
Czy wystarczy wymienić moduł i wentylator?

Marcin

Na wentylator ze poszło pełne zwarcie.
Na module wystrzelił jeden triak.
Wymiana triadą nic nie dała.
Przy podłączonych wszystkich złączach do modułu, agregat cyklicznie załącza się i wyłącza co niecałą sekundę.
Czy wystarczy wymienić moduł sterujący i wentylator?
Czy też mogło podziać się coś więcej?
Zwarcie w torze wentylatora nie powinno uszkodzić czujników. Na panelu sterującym po podłączeniu wszystkich złączy do modułu zapala się tylko na czerwono przycisk stand-by.
Gdy wepnę do modułu tylko wtyczkę panelu, normalnie zaczyna wskazywać zadaną temperaturę itp.

Gocha

Mam zamrażarkę szufladową Electrolux NoFrost. Czy Wiatrak powinien działać cały czas po zamknięciu drzwi? Ostatnio większość rzeczy w zamrażarce rozmroziła się. Na dolnych półkach była Wyższa temperatura, tylko Górne półki zostały w miarę zamrożone. Po otwarciu pokrywy od wentylatora i zdjęciu styropianu okazało się że wentylator nie jest zamrożony i normalnie może się obracać, ale wszystko dookoła było pokryte lodem, czyli wszystkie te metalowe blaszki (chłodnica czy jak to nazwać) i z tyłu rurki wszystko było pokryte warstwą lodu. Rozmroziłam i osuszyłam zamrażarkę, ale po ponownym uruchomieniu zauważyłam, że Wiatrak czasem tylko się włącza. Zamrażarka mrozi bo szuflady są oszronione,… Czytaj więcej »

Gocha

Czyli powinnam wymienić uszczelkę w drzwiach czy chodzi o inną nieszczelność?

Małgorzata Pac.

Kupiłam lodówkę Becko GNEV221APB
Czy wiatrak znajdujący się w środku lodówki, na górze powinien chodzić cały czas… Dziękuję

Grzegorz

Lodówka SHARP SJ-PT690R-B
Witam, jak sprawdzić multimetrem zdemontowany już z lodówki silnik wentylatora (3 przewody) jaka powinna być rezystancja między przewodami. Czy posiada ktoś schematy serwisowe dla tej lodówki…?
Pozdrawiam

Agata

Witam, mam taki sam model i problem z wyciekiem wody na podloge. Czy moze Pan cos doradzic? Nie moge znalezc serwisu AGD Sharpa w Polsce a lodowka jest bardzo nietypowa! Z gory dzieki!

Zbigniew

Witam ,lodówka Whirpool W7 9210 K Aqua zamrażarka działa natomiast chłodziarka przestała działać, nie slychac pracy wentylatora

Łukasz

Od wczoraj mam to samo :). otworzyłem obudowę w chłodziarce i tzw. roletka/ żaluzje działają. Nadmuch z dołu z zamrażalnika jest minimalny. Podejrzewam że nawiew z dołu nie działa – być może oblodzenie wiatraka. Dzisiaj rozbiorę część dolną w zamrażalniku i może coś się uda działać. Daj znać co było.

Olek

Wiem że już trochę wody upłynęło, ale to rzeczywiście był wiatrak? I czy trudno się do niego dobrać?

Maciej

Witam Mam lodówkę Beko RCNE560E60ZG najpierw padł agregat po jego wymianie działa tylko wentylator w zamrażarce w lodówce nie. Pan serwisant wymienił płytkę sterująca i wentylator lodówki i nadal nie działa zanim się popsuła wentylator chodził cały czas nawet przy otwartych drzwiach teraz nie działa w ogóle nawet przy zamkniętych sprawdzałem kamerką i światło w lodówce również nie gaśnie ręce opadają. Może ktoś doradzi co zrobić Może miał podobny problem czy podłączyć wentylator lodówki po prostu na krótko bezpośrednio do stałego napięcia 12 V Pozdrawiam

Izabela

Witam, lodówka LG nie chłodzi a zamrażarka działa bez problemu. Wiatrak z tyłu lodówko powinien działać w trybie ciągłym?

173
0
Będę wdzięczny za komentarze.x