Trzepaczki do robotów kuchennych
Poniżej prezentujemy oryginalne Trzepaczki jak i ich odpowiedniki do robotów kuchennych. Użycie filtrów znacznie zawęży wyniki wyszukiwania i pozwoli Ci na szybsze znalezienie odpowiedniej części. Podaj model urządzenia, ułatwi to wyszukanie przez Ciebie części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Przy wyborze części ułatwi Ci plik zawierający pełną listę części dla danego modelu. Pielęgnacja sprzętu jest niezwykle ważna, zobacz więc naszą ofertę środków pielęgnacyjnych i akcesoriów do sprzętów AGD.
- powrót do Części do robotów kuchennych
- (558) Trzepaczki
Trzepaczki do robota kuchennego można wymieniać na nowe!
Jednym z najbardziej wielofunkcyjnych urządzeń, jakie może znajdować się w kuchni, jest robot kuchenny - jest on stworzony do tego, aby wyręczać Cię z większości żmudnych, nieprzyjemnych czynności. Może urobić ciasto, poszatkować warzywa czy pokroić mięso, i nie tylko. Trzepaczka do robota kuchennego uratuje Cię od ubijania jajek czy śmietany, abyś Ty mógł w tym czasie zająć się czymś innym, dzięki czemu przygotowywanie posiłku będzie trwało jeszcze krócej. Urządzenie, i każda z jego doczepianych końcówek, jest więc niezastąpionym pomocnikiem w kuchni, a także oszczędza czas i energię. Ze względu na intensywną eksploatację tych doczepianych części, są one podatne na różnego rodzaju uszkodzenia, a także - nieprawidłowo traktowane - na rdzewienie. Ponieważ elementy te są luźne, zdarza się je też zgubić. W takich wypadkach z pomocą przychodzi North, gdzie znajdziesz zarówno trzepaczki, jak inne części do robotów kuchennych - oryginalne oraz zamienniki. Zapoznaj się z naszą ofertą i przedłuż życie swojego urządzenia.
Trzepaczka do robota kuchennego - czego unikać?
Jeśli dokonałeś już wyboru nowej trzepaczki do robotów, warto, abyś dowiedział się czego powinieneś unikać, aby część posłużyła Ci dłużej niż poprzednia. Robot kuchenny ma za zadanie wyręczać Cię z tych najmniej przyjemnych czynności, na które możesz nie mieć czasu ani tym bardziej ochoty; będzie kroił w kostkę, szatkował, ugniatał i przecierał, trzepał i mieszał, a nawet ugniatał ciasto. Dzięki temu jest to najbardziej wszechstronne urządzenie jakie możesz posiadać. Niestety, nie oznacza to, że jest niezniszczalne. Jak w przypadku każdego urządzenia, tak i tutaj, istnieją pewne zasady, których warto przestrzegać aby robot, a także jego części, jak nóż, pokrywa i trzepaczka do robota, posłużyły Ci jeszcze dłużej. Samo urządzenie, mimo, że stworzone, aby wykonywać żmudne prace, nie jest w stanie zrobić wszystkiego - znaj więc możliwości swojego robota kuchennego. Dzięki zmianie kilku nawyków, które być może już posiadłeś, możesz sprawić, że Twoje urządzenie pomoże Ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
Ważne jest, abyś nie wrzucał do misy urządzenia warzyw w całości, zwłaszcza tych twardych. Pokrój je na mniejsze kawałki przed włożeniem do środka, następnie ustaw na opcję krojenia. Pamiętaj, że dotyczy to nie tylko twardych warzyw, jak marchewka czy ziemniaki, ale także niegotowanego mięsa. Z zasady, kawałki nie powinny przekraczać trzech centymetrów - wtedy składniki zostaną pokrojone bardziej równomiernie. Już ugotowane, miękkie mięso, a także sery, włóż do zamrażarki na 20 minut, zanim włożysz je do misy. Inaczej miękkie składniki mogłoby zamienić się w papkę, ale uprzednio przymrożone, zostaną zamiast tego pokrojone na równomierne kawałki.
Nie bój się także włączać opcji pulsowania. Jest ona bardziej przydatna, niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli jako końcówka wczepione są noże lub trzepaczka do robota. Opcja pulsowania oznacza, że robot pracuje z krótkimi, gwałtownymi przerwami, co pozwoli Ci uzyskać bardziej równomierne rezultaty, zarówno jeśli chodzi o krojenie, jak i mieszanie i ubijanie. Ta funkcja szczególnie przydaje się, kiedy chcesz, aby pokrojone kawałki były nieco grubsze lub mięso posiekane w kostkę. Opcja pulsowania nie upłynnia także składników, zamieniając je w pastę - masz większą kontrolę nad rezultatami. Twój robot kuchenny nie posiada takiej opcji? To nic! Wystarczy, że będziesz naciskać przycisk z małymi przerwami, a rezultaty będą bardzo podobne. Korzystając z urządzenia, uważaj także na zbyt duży nacisk. Pozwól swojemu robotowi wykonywać większość pracy, kiedy miksuje, kroi i szatkuje. Ingeruj tylko w momentach, kiedy musisz przesunąć jedzenie w misie, np. tak, aby znalazło się pod ostrzem. Zdarza się niestety, że składniki "uciekają".
Wielu z nas używa robota kuchennego jako blendera - a to błąd. Jeśli nie jesteś pewien, którego urządzenia używać do konkretnych czynności, mamy wskazówkę. Mielenie składników lub tworzenie gładkich i kremowych tekstur to rola blendera (chyba, że mieszasz masę na ciasto), a z kolei grubsza tekstury i zachowanie formy składników powinny przypadać robotowi kuchennemu.
Gorąca pralka podczas prania
Popsute urządzenie wcale nie oznacza, że musimy go wyrzucić. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.
Zobacz rozwiązanie