Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Robot kuchenny Rodzaj urządzenia

Części do robotów kuchennych Zelmer

Poniżej zestawiono części oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki do robotów kuchennych marki Zelmer. By szybciej poszukać właściwą część, skorzystaj z filtrów znajdujących się po lewej stronie. Podaj model urządzenia, ułatwi to wyszukanie przez Ciebie części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Dla upewnienia się czy dana część pasuje, sprawdź nasze karty złożeniowe. Dla zagwarantowania bezpiecznej wymiany zepsutej części w Twoim urządzeniu, stworzyliśmy szereg filmików instruktażowych na kanale YouTube. Posiadamy również spory wybór akcesoriów i środków pielęgnacyjnych do różnych sprzętów AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Powiązane linki:

Jeden za wszystkich - roboty kuchenne muszkieterami Zelmera

Roboty kuchenne marki Zelmer projektowane są z myślą o wydajności oraz wielofunkcyjności. W zależności od modelu urządzenie może posiadać silnik o mocy maksymalnej aż 1000W oraz funkcję pracy pulsacyjnej. Połączenie tych dwóch cech pozwala na pracę z nawet najtwardszymi składnikami takim jak orzechy, ser czy kostki lodu.

Robot kuchenny Zelmer - wielofunkcyjność i wydajność w jednym

Obudowa robotów kuchennych Zelmera wykonana jest najczęściej z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Nowsze modele jednak mogą być wykonane ze stali nierdzewnej. Obydwa te materiały są łatwe w czyszczeniu, a wykonane z tworzywa akcesoria można myć w zmywarce. Dzięki temu utrzymanie czystości urządzenia oraz dodatków nie stanowi problemu.

W zależności od modelu urządzenia, misa robota może mieć pojemność od 2 do 4 litrów. Gumowe nóżki antypoślizgowe zapewniają stabilność podczas pracy, eliminując ryzyko spadnięcia urządzenia z blatu. W skład wyposażenia dodatkowego wchodzić mogą tarcze do frytek, wkładki do wiórek cienkich i grubych, wkładka do krojenia w grube oraz cienkie plastry i kubek miksujący. Dostępny na rynku stojak na tarcze i przystawki pomaga w przechowywaniu wszystkich akcesoriów w jednym miejscu.

Zelmer produkuje zarówno klasyczne roboty kuchenne, jak i urządzenia wyposażone w przekładnię planetarną. Tego typu przekładnia w połączeniu z odpowiednimi mieszakami sprawdza się o wiele lepiej w mieszaniu gęstego ciasta. Ruch planetarny bowiem odpowiada ruchowi ręki mieszającej ciasto, jednocześnie docierając do najgłębszych stref misy oraz mieszając ciasto z jednakową, nieustającą siłą.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(16)
Pokrywa misy do robota kuchennego Zelmer 11009669
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
Misa metalowa 4l do robota kuchennego Zelmer 11009668
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Silnik do robota kuchennego Zelmer 12009426
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Amortyzator do robota kuchennego Zelmer 00757455
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
Stopka do robota kuchennego Zelmer 00757468
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(40)
Koło zębate do robota kuchennego Zelmer 00793646
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(33)
Śruba do robota kuchennego Zelmer

Z jakimi prędkościami wykorzystywać nasadki robotów kuchennych marki Zelmer?

Nasadki robotów kuchennych zelmer

Roboty kuchenne marki Zelmer wykorzystują do pracy szereg akcesoriów pozwalających na uzyskanie pożądanego efektu. Nasadki takie jak rózga, mieszadło i mieszak hakowy mają konkretne przeznaczenie. Rózgi używać należy do ubijania piany z białek, śmietany na kremówki oraz wyrabiania lekkich ciast na biszkopty. Standardowe mieszadło przeznaczone jest do ucierania dowolnej masy, na przykład puree. Mieszaki hakowe natomiast służą do zagniatania oraz wyrobu ciast ciężkich, przeznaczonych na makaron, pierogi i ciasta drożdżowe. Podobny podział dotyczy prędkości pracy robota. Pokrętło regulacji posiada podziałkę z szeregiem trybów, odpowiadających szybkości pracy robota.

W przypadku robotów planetarnych marki Zelmer podczas pracy urządzenia wybrać można jedną z dwunastu prędkości. Tryby wolne, oznaczone jako 1, 2 oraz 3 przeznaczone są do zagniatania oraz wstępnego mieszania składników. Należy je więc wykorzystywać z mieszakiem hakowym. Prędkości od 4 do 8 służą do miksowania i ucierania, dlatego też należy je używać wraz ze standardowymi mieszakami. Przeznaczenie trybów najszybszych, oznaczonych numerami od 9 do 12, to ubijanie kremów oraz piany i dlatego też najczęściej korzysta się z nich w parze z rózgą. Wszystkie końcówki mieszające, sposób pracy robota oraz kształt samej dzieży zaprojektowane zostały w taki sposób, by mieszanie, ugniatanie i ubijanie zachodziło we wszystkich strefach misy. Dlatego też zabronione jest mieszanie ręczne podczas pracy urządzenia. Nieprzestrzeganie tej zasady może uszkodzić końcówkę mieszającą oraz spowodować obrażenia ciała użytkownika.

Gorąca pralka podczas prania

W momencie awarii urządzeń AGD nie musimy panikować. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top