W dniu dzisiejszym infolinia jest nieczynna.

Części Amica

(21 602 produktów)

Poniżej prezentujemy oryginalne części jak i ich odpowiedniki dla sprzętów marki Amica. Możesz wspomóc się filtrami znajdującymi się po lewej stronie by szybciej znaleźć właściwą część. Jeżeli w pole wyszukiwarki wpiszesz model sprzętu to w wyniku ukażą się części pasujące do Twojego modelu. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Zajrzyj na nasz kanał YouTube i zobacz jak łatwo można wymieniać części w sprzętach AGD.

Dostępność

Historia polskiego giganta

Firma Amica powstała w roku 1945, jednak dopiero w 1957 r. na rynek wprowadzona została pierwsza kuchenka gazowa spod znaku firmy z Wronek. Już od tamtego pamiętnego dnia Amica rozpoczęła skrupulatne zbieranie wiedzy i doświadczeń w budowie zarówno kuchni gazowych, jak i pozostałych urządzeń gospodarstwa domowego.

Lata 60-te producent spędził praktycznie w całości na doskonaleniu kolejnych projektów kuchni gazowych. Rok 1967 zaoferował firmie prawdziwy skok - uruchomienie sprzedaży eksportowej. Kolejny krok rozwojowy - rozszerzenie eksportu produkowanych urządzeń na rynki zachodnie, nastąpił dopiero w latach 80-tych. Chwilę później, w roku 1992, do listy zmian dołączyło nowe, znane nam dziś z półek sklepowych, logo.

Amica - Historia polskiego giganta

Rok 1993 Amica powitała otwarciem nowej fabryki armatury skupionej na jednym celu - produkcja płyt kuchennych, teraz już gazowych oraz elektrycznych. Ciężka praca w kolejnych latach zaowocowała uzyskaniem certyfikatu ISO oraz powstaniem następnej fabryki - tym razem lodówek. Dopiero jednak w roku 1997 Amica zadebiutowała na GPW w Warszawie oraz uzyskała certyfikat ISO 14001. Już rok później producent otrzymał nagrodę gospodarczą z rąk prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Nowe millenium oznaczało nową ofertę - w roku 2000 powstała fabryka pralek. W roku 2012 Amica pobiła rekord, w ciągu sześciu miesięcy wypuszczając na rynek ponad milion pralek. Jednak w chwili obecnej producent nie skupia się wyłącznie na produkcji urządzeń gospodarstwa domowego. Przy współpracy z poznańskim Uniwersytetem Ekonomicznym firma stworzyła Uniwersytet AGD Amica, projekt przeznaczony do szkolenia przyszłych specjalistów w zakresie sprzedaży oraz projektowania urządzeń kuchennych.

Filtr węglowy do okapu Amica KF 17154 1160947
Uszczelka do kuchenki Amica 9062254
4390
Wyślemy pojutrze
Uszczelka drzwi do piekarnika Amica 8019341
Filtr do odkurzacza Amica 1035466
2290
Wyślemy pojutrze
Korona palnika dużego do kuchenki Amica 8071832
Uchwyt drzwi do lodówki Amica 1030955
Filtr węglowy do okapu Amica FWP 19 1161132
Korona palnika dużego do kuchenki Amica 8041262
Zestaw stopek rusztu do kuchenki Amica 9062158
Pokrętło do płyty gazowej Amica 1033835
Pokrywka dużego palnika do kuchenki Amica 8041265
Panel przedni do okapu Amica 1007315
2590
Wyślemy pojutrze
Uchwyt szyby drzwi do piekarnika Amica 8050965
Uchwyt szyby drzwi do piekarnika Amica 8050964
Chwileczkę... Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Jakie systemy i technologie wykorzystuje Amica?

Amica

Amica od wielu już lat zachwyca użytkowników ergonomią, jakością oraz rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w swoich urządzeniach. Sprzęt domowy tej marki projektowany jest z myślą o wydajności oraz utrzymaniu pierwotnego designu wnętrza mieszkania. Zmywarki produkowane przez Amica wykorzystują technologię zmywania 3D. Dzięki trzem niezależnym natryskom zanieczyszczenia są dokładnie usuwane z naczyń, nawet jeżeli znajdują się w trudno dostępnych zakamarkach. Technologia Flexi Space pozwala na całkowicie indywidualne dopasowanie wnętrza komory zmywarki. Składane elementy koszy, dodatkowa szuflada na sztućce Maxi Space oraz regulacja wysokości pozycji kosza pozwalają na pełne wykorzystanie pojemności zmywarki, dzięki czemu w nowych modelach mieści się aż 14 kompletów zastaw stołowych.

Technologia Turbo Drying wspomaga obieg powietrza wewnątrz komory za pomocą specjalnych wentylatorów, dzięki czemu w komorze nie powstaje para wodna. Naczynia wyciągnięte ze zmywarki są suche, błyszczące i pozbawione zacieków. Pralki tego producenta wykorzystują zawory AquaBall. Rozwiązanie to pozwala na ograniczenie strat w detergencie poprzez zamknięcie odpływu wody do momentu zakończenia prania. W klasycznych pralkach nawet do 20% detergentu jest bezpowrotnie tracone wraz z wodą usuwaną z urządzenia. Piekarniki marki Amica wykorzystują system Aqualytic, dzięki któremu czyszczenie jest wyjątkowo proste. Gładka struktura emalii AquaRealEase w połączeniu z 0,5l wody i temperaturą 90ºC sprawiają, że wszelkie zanieczyszczenia odklejają się od ścian komory. Po zakończeniu procesu wystarczy mokrą szmatką przetrzeć wnętrze urządzenia, by uzyskać doskonałą czystość komory.

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się