baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Rodzaj urządzenia

Części Bosch

(53 422 produktów)

Prezentujemy części oryginalne i zamienne do sprzętów marki Bosch. Zastosuj filtr a łatwiej znajdziesz potrzebną część. Podając model będziesz bliżej szukanej części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Sprawdź koniecznie nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy, jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w sprzętach AGD.

Dostępność

Historia firmy Bosch

Początkiem firmy Bosch można określić chwilę otwarcia Warsztatów Mechaniki Precyzyjnej i Elektrotechniki w Stuttgardzie. Data 15 listopada 1886 roku stała się linią startową dla producenta różnego rodzaju urządzeń - od elementów silników samochodowych aż po pralki.

Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: "lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

Początkowo Robert Bosch zatrudniał jedynie mechanika oraz chłopca na posyłki, a zakład składał się z biura, dwóch pokojów oraz małej kuźni. Szybko jednak firma wybiła się na rynku za sprawą genialnego jak na tamte czasy pomysłu - niskonapięciowego zapłonu magnetycznego do silników samochodowych.

Bosch

Początek XX wieku przyniósł gwałtowny rozrost. Wraz z rozwojem pojazdów silnikowych rosło zapotrzebowanie na innowacyjne, niezawodne technologie z dziedziny motoryzacji. Pierwszy oddział serwisowy firmy Bosch powstał w roku 1921 w Hamburgu i zajmował się głównie wymianą oświetlenia w samochodach. Rok 1932 nierozłącznie związał firmę z urządzeniami przeznaczonymi do gospodarstw domowych: spółka Roberta Boscha przejęła dział techniki grzewczej od firmy Junkers. Wraz z przejęciem firma uzyskała dostęp do projektów związanych z bojlerami i domowymi podgrzewaczami wody.

Już rok później na rynku pojawiła się pierwsza lodówka marki Bosch. Reklamowane hasłem "praktyczna, elegancka i z charakterem" urządzenie zwracało uwagę wyglądem ustawionej poziomo beczki. Robert Bosch zmarł w 1942 roku. Pogrzeb twórcy marki nie miał jednak szans na spokojny przebieg. Ku niezadowoleniu zarządu oraz wbrew woli rodziny rząd III Rzeszy usilnie nalegał na oficjalną ceremonię państwową.

Wylewka kawy do ekspresu Siemens 00621811
Zawór ceramiczny do ekspresu Siemens 12015639
Drzwiczki boczne do ekspresu Siemens 00703294
Filtr piankowy do odkurzacza Bosch 12025213
Filtr do odkurzacza Bosch 12019016
Zaparzacz do ekspresu Bosch 11014118
Rurka dyszy pary do ekspresu Siemens 10002576
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Akademia Wynalazców - program edukacyjny Bosch

Akademia Wynalazców - program edukacyjny Bosch

Marka Bosch znana jest zarówno w branży sprzętu domowego, części samochodowych jak i elektronarzędzi. Jednak działalność firmy nie ogranicza się wyłącznie do produkcji. Przedsiębiorstwo prowadzi także własne programy badawcze mające na celu polepszenie istniejącej już oferty. Zakres badań jest olbrzymi, a zasoby przeznaczane rocznie na nowe rozwiązania i technologie, niewyobrażalny. W ich skład wchodzą dziedziny takie jak robotyka, technologie IT, technologie produkcyjne czy ekologia. Bosch organizuje także od roku 2011 program edukacyjny Akademia Wynalazców. Skierowany do gimnazjalistów projekt ma na celu wzbudzenie u młodzieży zainteresowania przedmiotami ścisłymi.

Realizacja projektu przebiega w dwóch etapach: na etap pierwszy składają się wykłady i warsztaty przybierające formę przystępną dla młodzieży. W ramach drugiego etapu organizator przeprowadza konkurs na najlepszy wynalazek. Współpraca ze Studenckimi Kołami Naukowymi oraz prowadzenie zajęć przez wykładowców i starszych studentów z uczelni technicznych dają uczniom okazję do nabycia konkretnej wiedzy popartej praktycznym doświadczeniem organizatora. W ramach zajęć uczestnicy mają okazję nie tylko zwiedzić laboratoria oraz warsztaty samochodowe i samolotowe, ale także zbudować własnego robota. Co ważne, uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Organizując Akademię Wynalazców firma Bosch wyszła z prostego założenia, że przekazywanie wiedzy i wychowywanie przyszłego pokolenia potencjalnych wynalazców i inżynierów zaowocuje wystarczająco, by móc zrezygnować z drobnych opłat, które w budżecie firmy większej różnicy nie zrobią. Wszyscy rodzice zainteresowani zapisaniem swoich pociech do programu powinni odwiedzić stronę internetową projektu: akademiawynalazcow.edu.pl

Z lodówki leci woda

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Z lodówki leci woda

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się