Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Części do pralek Bosch

Pralka to jeden z podstawowych sprzętów domowych, bez którego ciężko wyobrazić sobie porządki. Zepsucie się którejkolwiek z części może czasami skutecznie utrudnić, a nawet całkowicie uniemożliwić korzystanie z urządzania. Ważne jest więc, aby wszystkie zamienne elementy mieć na wyciągnięcie ręki. W North znajdziesz kilkanaście tysięcy wymiennych części do pralek Bosch, dzięki czemu bez trudu znajdziesz tę kompatybilną z modelem, który posiadasz - niezależnie od tego, czy jest on starszy czy nowszy. Nasza baza stale się powiększa. Możesz więc wybierać wśród elementów oryginalnych, a także zamienników, a w szybszym ich znalezieniu pomogą Ci filtry na górze strony. Sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej, by mieć pewność, że wybrana część będzie pasować do Twojego urządzenia. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak na własną rękę wymieniać poszczególne zepsute, wadliwe lub zużyte elementy Twojej pralki i nie tylko, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie czekają na Ciebie filmiki instruktażowe.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Powiązane linki:

 

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(16)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(30)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(24)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
16900
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(22)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(30)
4690
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 2900
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Znajdź nowe części do pralki Bosch i napraw usterkę samodzielnie

części do pralki Bosch Pralki Bosch są uznawane za jedne z najmniej awaryjnych na rynku. Jednak nawet tak niezawodny sprzęt potrzebuje odpowiedniej konserwacji i szybkiej reakcji w przypadku pojawiających się usterek. Jakich z nich możemy spodziewać się najczęściej i jak sobie z nimi poradzić? Poznaj najczęstsze przyczyny awarii i towarzyszące im kody błędów.

Kody błędów, które w przypadku pralek Bosch mogą pojawiać się stosunkowo często, to E18, czyli przekroczony czas pracy pompy, a także E17 oraz F17, gdzie oba kody oznaczają przekroczony czas pobierania wody. W przypadku tego pierwszego, powinieneś zacząć od zresetowania urządzenia. Jeśli błąd pojawia się częściej, możliwe, że pompa odpływowa uległa uszkodzeniu. Części do pralki Bosch, wraz z pompą, znajdziesz w naszej ofercie. Jeśli zobaczysz błędy E17 oraz F17, powinieneś odkręcić zawór. Problem jednak może być także z wężem dopływowym lub pompą. Nierzadką usterką może być też ta związana z silnikiem napędowym. W takim przypadku na wyświetlaczu zobaczysz błąd E02 – dotyczyć on będzie silników szczotkowych. Zanim zdecydujesz się na wymianę całego silnika, najpierw sprawdź stan szczotek węglowych – mogły one ulec zużyciu. Jeśli nie zauważysz żadnych nieprawidłowości, warto sprawdzić sam silnik. W wypadku awarii, obie części do pralek Bosch znajdziesz w North. Problemem, który również może pojawiać się dość często, jest uszkodzona blokada. Jeśli zobaczysz kod E16 lub F16, zazwyczaj wystarczy zamknąć drzwiczki – jednak w przypadku regularnego pojawiania się błędu na wyświetlaczu, prawdopodobnie będzie należało wymienić blokadę na nową. Błędem pokrewnym będzie F34 – sygnalizuje on problem z domknięciem drzwi. Przyczyną może być zepsucie lub uszkodzenia zamka albo uszczelki. Możesz mieć do czynienia także z uszkodzonym czujnikiem temperatury - w takim przypadku zobaczysz błąd F22. Taka awaria poskutkuje praniem w zimnej wodzie, a więc i niedopranymi ubraniami. Konieczna będzie wymiana tej części do pralki Bosch. Usterką, z która mogło spotkać się wielu właścicieli pralek, nie tylko Bosch, jest brak wirowania. Powodów może być wiele, jednak najczęstszymi są; zatkany filtr pompy odpływowej, problemy z paskiem napędowym czy zabrudzone styki. Jeżeli w Twojej pralce pojawi się problem z podgrzewaniem wody, będziesz mógł zobaczyć na wyświetlaczu kod F19 lub E19. Oznacza to, że uszkodzeniu mógł ulec element grzejny. Sprawdź jego stan i w razie potrzeby, znajdź nową część. W przypadku konieczności wymiany którejkolwiek z powyższych części do pralek Bosch, znajdziesz je w ofercie North. Po wymianie elementów na nowe, warto zadbać o odpowiednią konserwację urządzenia, aby przedłużyć jego życie. Jeżeli zdecydujesz się dokonać naprawy samodzielnie, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz filmiki instruktażowe, które przeprowadzą Cię przesz to krok po kroku.

Części do pralek Bosch można wymieniać na nowe!

Czy masz już to, czego potrzebujesz do swojego urządzenia Bosch? Części do pralki i innych urządzeń możesz znaleźć bez trudu, korzystając z filtrów na górze strony. Jeśli Twoje urządzenie ma już nowe, wymienne części, warto się czegoś o nim dowiedzieć - w końcu jest to jeden z podstawowych sprzętów domowych.

Gorąca pralka podczas prania

Zepsuty sprzęt wcale nie oznacza końca jego żywota. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top