Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Części do pralek AEG

North oferuje tysiące wymiennych części do pralki AEG, dzięki czemu bez trudu znajdziesz tę kompatybilną z modelem Twojego urządzenia – niezależnie od tego czy jest ono starsze czy nowsze. Wybieraj wśród części oryginalnych, a także zamienników dobrej jakości. W szybszym znalezieniu poszukiwanych części do pralki AEG pomogą Ci filtry na górze strony. Sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej, by mieć pewność, że wybrana część będzie pasować do modelu Twojego urządzenia. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak na własną rękę wymieniać poszczególne zepsute, wadliwe lub zużyte elementy Twojej pralki i nie tylko, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie czekają na Ciebie filmiki instruktażowe.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Powiązane linki:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
6190
Wyślemy jutro
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Jakie części do pralki AEG częściej się psują? Wszystkie z nich - i wiele więcej - znajdziesz w North

Pralka to jedno z najbardziej podstawowych urządzeń domowych -  oznacza to, że jest narażona na różnego rodzaju usterki związane z jej częstym użytkowaniem. Jednymi z części do pralki AEG, które ulegają szybszemu uszkodzeniu czy zużyciu są szczotki węglowe. Jeżeli Twoja pralka wyposażona jest w silnik szczotkowy, przygotuj się na regularne sprawdzanie tych elementów. Z biegiem czasu zaczną się one ścierać i często rozpoznasz to np. po pyle unoszącym się z pralki. Zażegnanie tej usterki jest proste - wystarczy je wymienić. Kolejną z intensywniej eksploatowanych części pralki AEG są łożyska oraz simmeringi. Łożyska to elementy, umożliwiające wirowanie, ale równocześnie dźwigają one duże obciążenia, przez co szybciej się psują. Trzecią z częściej psujących się części jest filtr lub pompa. Problemy z odprowadzaniem wody mogą jednak wynikać z nagromadzenia zabrudzeń lub drobnych przedmiotów, wypadających z kieszeni ubrań. Zarówno filtr jak i pompę należy wtedy wyczyścić. Jeśli okaże się jednak, że silnik pompy jest spalony lub łopatki wirnika są uszkodzone, należy wymienić cały podzespół. Niestety awarie pompy wcale nie są rzadkie, a więc warto raz na jakiś czas skontrolować stan tego elementu.

Awarie pralki należące do nieco rzadszych, to zerwanie paska napędowego oraz spalenie grzałki. Pasek napędowy jest odpowiedzialny za umożliwianie ruchów bębna, przenosząc na niego obroty z silnika. Oznacza to, że jeżeli jest uszkodzony – zerwany, sparciały czy pęknięty – korzystanie z urządzenia będzie niemożliwe. Pasek zużywa się naturalnie z biegiem czasu, a jego wymiana jest prosta. Warto pamiętać, że element rozciąga się wraz z użytkowaniem wskutek naprężenia, więc po kupnie nowego może wydawać się on zbyt mały. Grzałka najczęściej ulega uszkodzeniu na skutek korozji. Jest elementem narażonym na gromadzenie osadów z twardej wody. Uszkodzenie grzałki rozpoznasz najczęściej po jej poczerniałym kolorze, skrajnych temperaturach prania czy nawet większym poborze energii. Niezależnie od tego, jaka usterka wystąpiła w Twoim urządzeniu – jedna z najrzadszych czy też najczęstszych – części do pralki AEG potrzebne do naprawy znajdziesz w ofercie North. Pamiętaj, aby dobierać je na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Dzięki temu upewnisz się, że będą kompatybilne z modelem Twojego urządzenia.

Gorąca pralka podczas prania

Zepsuty sprzęt wcale nie oznacza końca jego żywota. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Postawimy Twój sprzęt na nogi.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top