Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Części do pralek Siemens

Pralka jest jednym z najbardziej podstawowych sprzętów domowych, bez którego prowadzenie porządków byłoby zdecydowanie bardziej uciążliwe. W przypadku awarii czy zużycia którejkolwiek z części do pralek Siemens, ważne jest, aby mieć je na wyciągnięcie ręki. W ofercie North znajdziesz tysiące elementów wymiennych, zarówno oryginalnych, jak i fabrycznych zamienników. Dzięki temu bez trudu znajdziesz ten kompatybilny z modelem sprzętu, który posiadasz – niezależnie od tego, czy jest on starszy, czy nowszy. Baza części oferowanych przez North stale się powiększa, abyś mógł samodzielnie przedłużyć życie Twoich urządzeń domowych. Aby szybciej znaleźć części do pralki Siemens, których potrzebujesz, użyj filtrów na górze strony. W doborze pasujących elementów, pomogą Ci oznaczenia z tabliczki znamionowej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak w zaciszu własnego domu wymieniać poszczególne zepsute, wadliwe lub zużyte elementy Twojej pralki i innych urządzeń, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz filmiki instruktażowe.

strzałka rozwinięcia opisu
35100
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(30)
4690
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 2900
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
16900
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(128)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
2922
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(41)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Znajdź nowe części do pralek Siemens i przedłuż życie urządzenia!

Pralka Siemens - praktyczna wygoda

Pralki Siemens są jednymi z najbardziej niezawodnych na rynku – mogą służyć bez awarii nawet do dekady. Uważa się, że części do pralek Siemens, takie jak moduły sterujące, silniki oraz łożyska, przewyższają często jakością te same elementy w porównaniu do innych producentów. Mimo to, jak wszystkie urządzenia, tak i pralka tej marki ulegnie w końcu usterce. Jakie z nich są najczęstsze, które elementy mogą zacząć psuć się szybciej, niż inne i jak sobie z tym poradzić?

Jeśli na wyświetlaczu zobaczysz kody E16 bądź F16, oznacza to, że drzwiczki nie są prawidłowo zamknięte. Może to być spowodowane zarówno awarią któregoś z komponentów – zazwyczaj zabezpieczenia - jak i praniem utkniętym w drzwiczkach lub przeładowanym bębnem. Po wyjęciu części prania, należy wcisnąć przyciski play i pause. E17 oraz F17 będą oznaczać przekroczony czas pobierania wody. Jakie części do pralki Siemens mogły zawinić? Po pierwsze; sprawdź podłączenie do źródła wody, a następnie jej ciśnienie. Następnie sprawdź czy wąż Aquastop nie został zatkany i przeczyść filtry w wężu. W przypadku zatkanego filtra w pralce lub zagiętego węża, będziesz mógł zobaczyć kod E18/F18. Kody E27 lub E28 oznaczać będą usterkę hydrostatu – warto więc sprawdzić ten element. W przypadku pojawieniu się błędu, możliwe, że będzie on wymagał wymiany. E29 oznacza problemy z dopływem wody – z tym błędem poradzisz sobie podobnie, jak w przypadku kodu E17/F17. Sprawdź ciśnienie wody oraz filtry w przyłączu wody. Skontroluj, czy wąż nie jest zatkany, a na końcu wyczyść filtry w wężu, który doprowadza wodę. Kod E23 zasygnalizuje wyciek z pralki – pierwszą akcją, którą podejmiesz, powinno być zakręcenie dopływu wody. Zanim zaczniesz sprawdzać potencjalnych winowajców, upewnij się, że wyciek nie jest przez drzwi i sprawdź zużycie detergentu. Pamiętaj, że w przypadku awarii zaworu, w niektórych pralkach Siemens ten element często przytrzymywany jest plastikową zaślepką – wystarczy wyjąć ją za pomocą śrubokrętu. Kody błędu E20/F20 oznaczać będą nieoczekiwane nagrzanie urządzenia. Na szczęście nie jest to tak straszne, na jakie brzmi. W większości przypadków problem rozwiążesz, resetując pralkę – wyłącz i włącz urządzenie. Inne awarie, które mogą dość często pojawić się w pralkach Siemens, to brak odchodzenia wody po praniu lub program, który nie przechodzi do płukania. W takich scenariuszach należy sprawdzić pompę spustową. W przypadku nadmiernych wibracji urządzenia, w pierwszej kolejności sprawdź amortyzatory. Niezależnie od tego, czego dotyczy usterka w Twoim urządzeniu, wszystkie potrzebne części zamienne do pralek Siemens znajdziesz w North. Potrzebujesz instrukcji napraw? Odwiedź nasz kanał na YouTube i przedłuż życie swoich sprzętów domowych.

Gorąca pralka podczas prania

Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Stale pogłębiamy naszą wiedzę, aby móc pomagać wam jeszcze więcej.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top