Grzałki do pralek Siemens
Grzałki do pralki Siemens są ważnym podzespołem w urządzeniu – mają one za zadanie podgrzewać wodę do odpowiedniej, ustawionej temperatury, abyś mógł pozbyć się plam ze swoich ubrań. To, czy element pracuje prawidłowo ma więc ogromny wpływ na działanie całego urządzenia – spalenie czy uszkodzenie grzałki obniży efektywność prania. Część jest intensywnie eksploatowana, a więc jest także podatna na usterki, uszkodzenia czy szybsze zużycie, zwłaszcza, jeśli nie dbasz o odpowiednią konserwację. Największym wrogiem grzałki jest jednak kamień, który – po nagromadzeniu – może spowodować szereg awarii. Jeśli grzałka w twojej pralce Siemens jest uszkodzona, spalona czy zużyta, jedynym wyjściem będzie wymiana jej na nową. Dobierz ją posiłkując się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. North oferują zarówno grzałki elektryczne, jak i rurkowe. Potrzebną wymienną część znajdziesz jeszcze szybciej korzystając z filtrów na górze strony. Chcesz wymienić ją samodzielnie? Odwiedź nasz kanał na YouTube i wybierz odpowiedni filmik instruktażowy.
- powrót do Części do pralek Siemens
- (149) Grzałki
Jak rozpoznać uszkodzenie grzałki do pralki Siemens?
Grzałka do pralki Siemens ma za zadanie podgrzewać wodę do odpowiedniej, ustawionej temperatury. To właśnie między innymi dzięki temu Twoje ubrania wychodzą z prania wolne od zabrudzeń. Oznacza to więc, że praca tego elementu wpływa na pracę całego urządzenia – jej uszkodzenie obniży efektywność prania. Jeśli uważasz, że Twoja grzałka do pralki Siemens może być uszkodzona, jest kilka sygnałów, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli zauważysz któreś z tych nieprawidłowości, może okazać się, że wymiana części będzie konieczna.
Ponieważ grzałka pracuje przede wszystkim z temperaturami, to właśnie na temperatury trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Może być ona zbyt wysoka lub zbyt niska – już samo to może oznaczać problemy z działaniem grzałki do pralek Siemens. Za zimna woda może poskutkować niedopranymi ubraniami, co ciężko będzie Ci przeoczyć. Z kolei zbyt gorąca woda może skurczyć ubrania. Będą one także gorące w dotyku, podobnie jak szyba w drzwiach lub obudowa urządzenia. Będziesz mógł także zauważyć parę wodną. Oprócz samej temperatury, do jakiej nagrzewa się woda, postaraj się zauważyć także czas, w jakim ten proces przebiega. Zbyt wolne nagrzewanie się poskutkuje właśnie zbyt niską temperaturą, zaś zbyt szybkie sprawi, że woda będzie zbyt gorąca. Nawet takie objawy powinny zmotywować Cię do sprawdzenia działania Twojej grzałki – element najprawdopodobniej wymaga wymiany. Sygnałem uszkodzenia, który na szczęście jest nieco rzadszy, jest wybijanie bezpieczników. Kiedy grzałka ulegnie uszkodzeniu, zdarza się, że powoduje zwarcia w instalacji elektrycznej, a pralka nagle przerywa pracę. Wybierz nową grzałkę i dowiedz się, co wpływa na jej uszkodzenie lub zużycie, aby móc tego uniknąć. Jako element grzewczy, jest ona bardzo podatna na kamień, który może spowodować szereg awarii. Dodatkowo, może ulec uszkodzeniu mechanicznemu. Sprawdź czy nie jest wygięta lub zniekształcona. Jeśli jej kolor jest czarny, oznacza to przepalenie. Dowiedz nową grzałkę na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej i odwiedź nasz kanał na YouTube, aby dowiedzieć się, jak samodzielnie ją wymienić.
Gorąca pralka podczas prania
Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.
Zobacz rozwiązanie