Pierwsze pranie w nowej pralce

katarzyna | 20 lipca 2021

Zakup nowej pralki to dopiero połowa sukcesu. Po przywiezieniu jej do domu trzeba bowiem wykonać szereg czynności, które są niezbędne przed uruchomieniem pierwszego cyklu prania ubrań. Ich pominięcie może wiązać się z natychmiastową awarią sprzętu, a co za tym idzie – zmarnowanymi pieniędzmi. Przeczytaj, jak wykonać pierwsze pranie w nowej pralce i jakie kwestie są istotne!

Rozpakowanie pralki

Każda pralka na czas transportu pakowana jest w taki sposób, aby nie uległa uszkodzeniu. Trzeba więc usunąć z niej wszystkie zabezpieczenia, czyli różnego rodzaju folie, zaślepki, styropian. Kolejna kwestia to śruby transportowe, które przytrzymują bęben na czas transportu, żeby się nie zniszczył. Zwykle można ich znaleźć od trzech do pięciu. Muszą być zdjęte, ponieważ zablokowany bęben nie tylko nie wykona swojej pracy, ale i nieodwracalnie uszkodzi pralkę.

Podłoże i lokalizacja

Kiedy z urządzenia zostały już wyjęte wszystkie zabezpieczenia, należy ustawić je w miejscu stabilnym i równym. Trzeba zwrócić uwagę na wentylację – pralka musi mieć wokół siebie swobodny dostęp do powietrza. Jeśli chodzi o temperaturę, nie powinna być ona ani za wysoka, ani za niska. Zalecamy więc unikać miejsc nasłonecznionych lub zimnych.

Podłączenie pralki do wody i prądu

Czas na przymocowanie węża dopływowego i odpływowego. Niestety – w tym przypadku trudno wskazać ogólne wskazówki. W zależności od modelu i producenta pralki zalecenia mogą się różnić. Niektóre wersje można podłączyć tylko do zimnej wody, inne również i do ciepłej. Trzeba więc zapoznać się z instrukcją. Po podłączeniu węży można już podpiąć urządzenie do sieci za pomocą uziemionego gniazdka i włączyć sprzęt.

Pierwsze pranie w nowej pralce

Czy jest jeszcze coś, co trzeba wykonać, jeśli chodzi o pierwsze pranie w nowej pralce? Przede wszystkim należy upewnić się, że w dozowniku na proszek nie ma żadnych zabezpieczeń. Następnie warto przeczyścić bęben i fartuch, ponieważ mogło dojść do zabrudzenia w trakcie transportu. Natomiast ostatnim krokiem jest puszczenie pustego cyklu w celu oczyszczenia węży oraz całego urządzenia.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 16

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x