Wąż dopływowy do pralki
Chyba każde domostwo w dzisiejszych czasach posiada pralkę. Bez niej życie codzienne nie wyglądało by tak samo, tak jak i porządki - ciężko sobie wyobrazić, jak wyglądałyby gdybyśmy musieli przestawić się na pranie ręczne. Warto więc dbać o urządzenie oraz o każdą z jego części z osobna, a to oznacza szybką wymianę w przypadkach, jakimi mogą być awaria, zużycie bądź zniszczenie. Wąż dopływowy do pralki to jeden z ważniejszych elementów urządzenia, który dba o to, aby nasze ubrania miały się w czym prać. Niestety, narażone jest na różne usterki, takie jak przecieki, które mogą skutecznie uniemożliwić korzystanie z urządzenia. W North znajdziesz zarówno oryginalne węże dopływowe do pralki, jak i fabryczne zamienniki - ważne jest abyś dobrał element idealnie do modelu urządzenia, które posiadasz. Aby szybko znaleźć część, skorzystaj z filtrów na górze strony. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wymienić poszczególne części pralki oraz innych urządzeń, przeglądnij listę filmików na naszym kanale YouTube.
- powrót do Części do pralek
- Węże
- Węże dopływowe (895)
- Węże (wszystkie) (3 574)
- Węże połączeniowe (1 540)
- Węże bęben-pompa (399)
- Węże dozownik-bęben (315)
- Węże spustowe (572)
- Węże odpływowe (572)
- Węże aquastop (435)
- Węże elektrozawór-dozownik (222)
- Węże odpowietrzające (82)
- powrót do Części do pralek
- Węże
- Węże dopływowe (895)
- Węże (wszystkie) (3 574)
- Węże połączeniowe (1 540)
- Węże bęben-pompa (399)
- Węże dozownik-bęben (315)
- Węże spustowe (572)
- Węże odpływowe (572)
- Węże aquastop (435)
- Węże elektrozawór-dozownik (222)
- Węże odpowietrzające (82)
Zadbaj o prawidłowy obieg wody w pralce
Faktem jest, że bez pralki trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Jest sprzętem praktycznym i intuicyjnym, który pozwala w szybki sposób usunąć z tkanin uporczywe zabrudzenia. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wielu podzespołów, gwarantujących grzanie wody, obrót bębna, blokadę drzwiczek, a także inne czynności, charakterystyczne dla cyklu prania. Za doprowadzanie wody z wodociągów odpowiada natomiast wąż dopływowy do pralki.
Niestety, ze względu na to, że ma stały kontakt z wodą oraz zawartymi w niej zanieczyszczeniami, z biegiem czasu może ulec zapchaniu bądź całkowitemu zalepieniu wapiennymi osadami, co uniemożliwia przepływ wody. Pojawić się mogą również dziury lub pęknięcia, wynikające z codziennego użytkowania. W przypadku jakichkolwiek problemów, należy koniecznie wymienić wąż na nowy – inaczej proces prania nie zostanie przeprowadzony przez nieprawidłowości w poborze wody. Właściwy wąż do posiadanego modelu pralki dobierzesz na podstawie danych z tabliczki znamionowej.
Wąż dopływowy to dostęp do wody w pralce
W każdym gospodarstwie domowym musi znaleźć się pralka. Codziennie rosnące sterty brudnych ubrań to norma, jeżeli posiada się małe dzieci. Niezależnie, czy pralka jest ładowana od frontu czy od góry każda zasilana jest wodą. Dlatego potrzebujmy podłączenie do sieci wodociągowej. W komplecie wraz z urządzeniem otrzymujemy wąż zasilający do pralki. Umożliwia on pobór zimnej wody do prania. Następnie grzałka podgrzewa ją do zadanej temperatury przez programator i tak leci cykl prania.
Zazwyczaj rzadko wymieniamy wąż dopływowy do pralki, ponieważ nie ma zbytnio, co się zepsuć. Warto jedynie czyścić sitko filtra na dopływie, ponieważ zbiera się tam najwięcej osadów z kamienia oraz inne zanieczyszczenia. W konsekwencji może to doprowadzić do niskiego ciśnienia w instalacji i urządzenie będzie bardzo długo pobierać wodę. Cena węża zasilającego nie jest duża i waha się w granicy kilkunastu złotych. Przy zakupie węża warto sprawdzić rodzaj złącza. Czy złączka węża jest prosta czy kątowa oraz średnicę śrubunku. Najczęściej jest to standardowa rozmiarówka, czyli ¾ cala.
Jak działa wąż zasilający do pralki?
Wąż do pralki dopływowy w niektórych modelach pralek może być sterowany elektrozaworem. Fachowo nazywa się aqustop i jest o wiele droższy od poprzednika. Na wężu zainstalowany jest zawór sterowany elektronicznie. Dostaje sygnał z modułu sterującego o otwarciu lub zamknięciu. W tym czasie następuje pobór wody lub zamknięcie dopływu. Jeżeli pralka nie pobiera wody lub na wyświetlaczu pojawia się ikonka kraniku może to oznaczać problem z wężem aquastop.
Jaki wybrać wąż do pralki dopływowy?
Warto kierować się kilkoma kryteriami podczas zakupu węża zasilającego do pralki. Przede wszystkim wybór producenta, czyli oryginał czy zamiennik. Możemy kupić wąż dopływowy do pralki Bosch, Amica, Candy lub ich fabryczne odpowiedniki produkowane np. przez TP Reflex, Eltek. Kolejne kryterium to długość węża: 1,5m, 2m, czy 3m. Jeżeli podejście do pralki jest oddalone od miejsca docelowego urządzenia potrzebować będziemy dłuższy wąż, który w razie czego pozwoli na swobodne manewrowanie w łazience. Zawsze musi być bezpieczny zakres ruchów w razie potrzeby wysunięcia pralki z zabudowy.
Gorąca pralka podczas prania
Jeżeli sprzęt AGD przestanie działać, nie musimy siać paniki. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.
Zobacz rozwiązanie