baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Węże do pralki

(2 409 produktów)

Szeroki wybór węże oryginalnych i zamiennych do pralek. Użyj filtrów, aby szybciej znaleźć właściwą część. Najpewniejszy sposób dobrania właściwej części to wpisanie modelu sprzętu w wyszukiwarkę. Obecność tabliczki znamionowej w Twojej pralce zauważyć można zazwyczaj na framudze drzwi pralki. Zajrzyj do naszych złożeniówek, by upewnić się, której części poszukujesz. Wymiana i naprawa części w pralce to nie będzie już dla Ciebie problem, gdy obejrzysz nasze filmiki instruktażowe na kanale YouTube, pokazujące krok po kroku co należy robić. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy środki pielęgnacyjne w konkurencyjnych cenach.

Dostępność

Napraw pralkę sam!

węże do pralki

Wymiana węża w pralce potrzebna jest szczególnie, gdy zaskoczy nas wyciek spod urządzenia albo problem z odpływem brudnej wody. Węże dopływowe i odpływowe znajdują się na zewnątrz pralki, sytuacja się komplikuje, gdy mamy do czynienia z wężami wewnętrznymi w pralce. Mowa o wężu łączącym bęben z pompą odpływową oraz wężem podpiętym do dozownika i bębna. Często gromadzą się w tych miejscach zanieczyszczenia w postaci zalegającego proszku do prania oraz płynów zmiękczających. Dlatego ważne jest czyszczenie pralki raz na maksymalnie pół roku środkami odkażającymi.

Aby przedłużyć żywotność urządzenia trzeba dbać o węże do pralki, a szczególnie ich drożność. Istotne jest również, aby nie zaginać węża odpływowego i dopływowego, ponieważ będziemy musieli się liczyć z problemem z przepływem wody. Większość węży do pralek jest tych samych parametrów, różnią się przyłączem. Jeżeli potrzebujesz wymienić wąż dopływowy zwróć od razu uwagę na sitko na dopływie i uszczelki. Jeżeli są w złym stanie też je wymień na nowe. Dbaj o pralkę regularnie, wtedy zapomnisz o jakichkolwiek naprawach.

1190
Wyślemy jutro
Wąż odpływowy do pralki Bosch 00358306
Wąż odpływowy do pralki Bosch 11017238
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Za co odpowiada wąż do pralki?

wąż do pralki

Aby w pralce występował prawidłowy obieg wody i cykl prania mógł być przeprowadzony od początku do końca, potrzebne są dwa węże: dopływowy i odpływowy. To niezwykle ważne elementy, bez których urządzenie nie może wykonywać swojej pracy. Warto więc odpowiednio o nie dbać, a w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń, od razu dokonać wymiany.

Węże do pralki - charakterystyka

Dopływowy wąż do pralki, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie doprowadzać wodę do urządzenia. Pierwsze objawy, które świadczą o jego uszkodzeniu, tu wszelkiego rodzaju wycieki, a także problem z rozpoczęciem programu (ponieważ woda nie wlewa się do środka). Odpływowy wąż do pralki reguluje natomiast poziom wody i usuwa ją na koniec cyklu. Jeżeli uległ awarii, pranie będzie mokre po wyjęciu z bębna, a w środku pozostanie woda. Tutaj również trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie doszło do przecieków.

Jak dbać o węże do pralek?

Węże do pralki to części eksploatacyjne. Oznacza to, że ze względu na częste użytkowanie, po prostu się zużywają. Po pierwsze jest to kwestia gromadzących się w środku wapiennych osadów oraz innych zanieczyszczeń z wody, które z biegiem czasu nawarstwiają się i zatykają wąż. Często również brzydko pachną. Kiedy więc dojdzie do problemów z odprowadzaniem lub doprowadzaniem wody, warto sprawdzić, czy węże do pralki nie są zapchane w środku. Być może wystarczy jedynie je przeczyścić.

Kolejna sprawa to sposób, w jaki jest umiejscowiony wąż od pralki. W momencie, gdy jest za bardzo naprężony lub za luźny, może nie funkcjonować w prawidłowy sposób lub nawet się zniszczyć. Natomiast wszelkiego rodzaju zagięcia bądź przytrzaśnięcia to pierwszy krok do uszkodzeń mechanicznych. Aby węże do pralek działały bezproblemowo przez długi czas, zalecamy nie zapominać o przeprowadzaniu procesu odkamieniania oraz o opróżnianiu kieszeni ubrań przed uruchomieniem programu. Jeżeli jednak zajdzie potrzeba wymiany, część należy zamówić na podstawie danych z tabliczki znamionowej. Pamiętaj, że liczy się nie tylko cena, ale również długość węża i sposób jego wykonania.

Dlaczego pralka trzeszczy?

W momencie awarii urządzeń AGD nie musimy panikować. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego pralka trzeszczy?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się