Węże do pralki
(2 404 produktów)Szeroki wybór węże oryginalnych i zamiennych do pralek. Użyj filtrów, aby szybciej znaleźć właściwą część. Najpewniejszy sposób dobrania właściwej części to wpisanie modelu sprzętu w wyszukiwarkę. Obecność tabliczki znamionowej w Twojej pralce zauważyć można zazwyczaj na framudze drzwi pralki. Zajrzyj do naszych złożeniówek, by upewnić się, której części poszukujesz. Wymiana i naprawa części w pralce to nie będzie już dla Ciebie problem, gdy obejrzysz nasze filmiki instruktażowe na kanale YouTube, pokazujące krok po kroku co należy robić. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy środki pielęgnacyjne w konkurencyjnych cenach.
- powrót do Części do pralek
-
Węże
- Węże (wszystkie) (2 404)
- Węże połączeniowe (1 203)
- Węże odpływowe (407)
- Węże spustowe (407)
- Węże pompy odpływowej (402)
- Węże dopływowe (350)
- Węże aquastop (157)
- Węże przedłużające (19)
- Węże łączące (134)
- Węże odpowietrzające (71)
- powrót do Części do pralek
-
Węże
- Węże (wszystkie) (2 404)
- Węże połączeniowe (1 203)
- Węże odpływowe (407)
- Węże spustowe (407)
- Węże pompy odpływowej (402)
- Węże dopływowe (350)
- Węże aquastop (157)
- Węże przedłużające (19)
- Węże łączące (134)
- Węże odpowietrzające (71)
Napraw pralkę sam!
Wymiana węża w pralce potrzebna jest szczególnie, gdy zaskoczy nas wyciek spod urządzenia albo problem z odpływem brudnej wody. Węże dopływowe i odpływowe znajdują się na zewnątrz pralki, sytuacja się komplikuje, gdy mamy do czynienia z wężami wewnętrznymi w pralce. Mowa o wężu łączącym bęben z pompą odpływową oraz wężem podpiętym do dozownika i bębna. Często gromadzą się w tych miejscach zanieczyszczenia w postaci zalegającego proszku do prania oraz płynów zmiękczających. Dlatego ważne jest czyszczenie pralki raz na maksymalnie pół roku środkami odkażającymi.
Aby przedłużyć żywotność urządzenia trzeba dbać o węże do pralki, a szczególnie ich drożność. Istotne jest również, aby nie zaginać węża odpływowego i dopływowego, ponieważ będziemy musieli się liczyć z problemem z przepływem wody. Większość węży do pralek jest tych samych parametrów, różnią się przyłączem. Jeżeli potrzebujesz wymienić wąż dopływowy zwróć od razu uwagę na sitko na dopływie i uszczelki. Jeżeli są w złym stanie też je wymień na nowe. Dbaj o pralkę regularnie, wtedy zapomnisz o jakichkolwiek naprawach.
Za co odpowiada wąż do pralki?
Aby w pralce występował prawidłowy obieg wody i cykl prania mógł być przeprowadzony od początku do końca, potrzebne są dwa węże: dopływowy i odpływowy. To niezwykle ważne elementy, bez których urządzenie nie może wykonywać swojej pracy. Warto więc odpowiednio o nie dbać, a w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń, od razu dokonać wymiany.
Węże do pralki - charakterystyka
Dopływowy wąż do pralki, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie doprowadzać wodę do urządzenia. Pierwsze objawy, które świadczą o jego uszkodzeniu, tu wszelkiego rodzaju wycieki, a także problem z rozpoczęciem programu (ponieważ woda nie wlewa się do środka). Odpływowy wąż do pralki reguluje natomiast poziom wody i usuwa ją na koniec cyklu. Jeżeli uległ awarii, pranie będzie mokre po wyjęciu z bębna, a w środku pozostanie woda. Tutaj również trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie doszło do przecieków.
Jak dbać o węże do pralek?
Węże do pralki to części eksploatacyjne. Oznacza to, że ze względu na częste użytkowanie, po prostu się zużywają. Po pierwsze jest to kwestia gromadzących się w środku wapiennych osadów oraz innych zanieczyszczeń z wody, które z biegiem czasu nawarstwiają się i zatykają wąż. Często również brzydko pachną. Kiedy więc dojdzie do problemów z odprowadzaniem lub doprowadzaniem wody, warto sprawdzić, czy węże do pralki nie są zapchane w środku. Być może wystarczy jedynie je przeczyścić.
Kolejna sprawa to sposób, w jaki jest umiejscowiony wąż od pralki. W momencie, gdy jest za bardzo naprężony lub za luźny, może nie funkcjonować w prawidłowy sposób lub nawet się zniszczyć. Natomiast wszelkiego rodzaju zagięcia bądź przytrzaśnięcia to pierwszy krok do uszkodzeń mechanicznych. Aby węże do pralek działały bezproblemowo przez długi czas, zalecamy nie zapominać o przeprowadzaniu procesu odkamieniania oraz o opróżnianiu kieszeni ubrań przed uruchomieniem programu. Jeżeli jednak zajdzie potrzeba wymiany, część należy zamówić na podstawie danych z tabliczki znamionowej. Pamiętaj, że liczy się nie tylko cena, ale również długość węża i sposób jego wykonania.
Zatkana pralka – co robić?
W momencie awarii urządzeń AGD nie musimy panikować. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.
Zobacz rozwiązanie