Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Sokowirówka Rodzaj urządzenia

Części do sokowirówek Bosch

Przedstawiamy oryginalne i zamienne części do sokowirówek Bosch. Skorzystaj z filtrów by szybciej znaleźć odpowiednią część. Najszybszy sposób na znalezienie właściwej części to wpisanie modelu sprzętu w wyszukiwarkę. Każdy sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Sprawdź nasze karty złożeniowe, aby upewnić się jakiej części poszukujesz. Na naszym kanale YouTube znajdziesz filmiki instruktażowe pokazujące jak w łatwy sposób można wymieniać części w sprzętach AGD. Dodatkowo posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych i akcesoriów do sprzętów AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Powiązane linki:

Jak pracują sokowirówki

Sokowirówki marki Bosch projektowane są w taki sposób, by przygotowanie przepysznych soków i przecierów było równie przyjemne co ich spożywanie. Szereg sprawdzonych rozwiązań ułatwia obsługę urządzenia oraz podwyższa bezpieczeństwo użytkownika podczas pracy z sokowirówką. W zależności od modelu, urządzenie może być wyposażone w ceramiczny nóż. Tego typu ostrza gwarantują doskonałą ostrość przez cały okres używania urządzenia. Bardzo łatwo jest je także wyczyścić.

Sokowirówka - nie ma nic lepszego niż ulubiony sok własnej produkcji

Wydajny silnik o mocy do 1200W pozwala na dokładne wyciśnięcie nawet najtwardszych owoców i warzyw, takich jak młode gruszki, marchewki czy świeże buraki. Wylot soku z zabezpieczeniem DripStop zapobiega kapaniu płynu z urządzenia po zakończeniu pracy. Stosowane filtry soku wykonane są z łatwej w czyszczeniu stali szlachetnej. O bezpieczeństwo użytkownika zadbano poprzez zastosowanie gumowych nóżek poprawiających stabilność urządzenia. Bosch stosuje także w swoich sokowirówkach zabezpieczenie Safety Stop. System ten pozwala na włączenie urządzenia wyłącznie wtedy, gdy wszystkie wymagane elementy zostaną prawidłowo zamontowane.

Dotyczy to także pokrywy sokowirówki - w przypadku otwarcia podczas działania, urządzenie automatycznie wstrzymuje pracę, zapobiegając skaleczeniom oraz rozpryskiwaniu soku. Większość elementów sokowirówek można myć w zmywarce, co znacznie ułatwia utrzymanie urządzenia w wymaganej czystości. W zależności od modelu sokowirówki posiadają także duży otwór wlotowy, pozwalający na wyciskanie soku nawet z całych, niekrojonych owoców i warzyw.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
20200
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
3290
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Jak dbać o sito sokowirówek marki Bosch?

Sokowirówka Bosch

Sokowirówki marki Bosch posiadają drobne sita dokładnie filtrujące sok z miąższu. Pozwala to na uzyskanie doskonale klarownego płynu, niezależnie od typu wyciskanego produktu - nie licząc oczywiście owoców i warzyw z tzw. grupy soków naturalnie mętnych, czyli przykładowo truskawek i marchwi. Drobne sita mają jednak pewną oczywistą wadę - bardzo łatwo się zapychają. W celu uniknięcia zapchania filtru należy stosować owoce i warzywa wyłącznie świeże i rozmrożone. Twarde kawałki mogą nie ulegać poprawnemu rozdrobnieniu, skutecznie zapychając sito. Jak rozpoznać, czy sitko sokowirówki uległo zapchaniu?

Jeżeli podczas pracy urządzenie drga mocniej niż zwykle, sito zostało zapchane lub uszkodzone i urządzenie nie jest w stanie poprawnie pracować. Należy także pamiętać o regularnym opróżnianiu misy na wytłoki, czyli miąższ z owoców lub warzyw. Jest to istotne z dwóch powodów. Pierwszy powód jest oczywisty - higiena. Miąższ owocowy to prawdziwy raj dla bakterii, wirusów oraz - szczególnie w cieplejszych miesiącach - wszelkiego rodzaju robactwa, w tym muszek owocówek. Pozostawienie zapełnionego pojemnika na więcej niż jeden dzień skutkuje rozpoczęciem procesu fermentacji, a kilka dni może zaskutkować pojawieniem się pleśni. Drugi powód jest mniej oczywisty i dotyczy poprawnego działania urządzenia. Jeżeli wytłoki zapełnią cały zasobnik, a na nowo wyprodukowany miąższ nie będzie miejsca, urządzenie może ulec przeciążeniu. Zapełnienie zasobnika na wytłoki może także skutkować dostawaniem się miąższu do misy sitka.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Zrozumienie zasady działania sprzętu to podstawa do wykonania wielu napraw. Pomagamy w uporaniu się z drobnymi awariami. Przekazujemy Wam również przydatną wiedzę na temat dbania o sprzęt AGD. Ciągle doszkalamy się, aby przekazywać tylko fachową wiedzę naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top