Jak dbać o sokowirówkę?

katarzyna | 8 czerwca 2020

Świeżo wyciskane soki to bomba witaminowa i energetyczna dla naszego organizmu. Przygotowanie ich jest bajecznie proste i szybkie. Wszystko to dzięki odpowiedniemu urządzeniu. W sklepie dostępne są dwa rodzaje sokowirówek: klasyczna oraz wolnoobrotowa. Z każdej otrzymamy dobry jakościowo sok. Ale dziś skupimy się na jednym z tych sprzętów i poszukamy odpowiedzi na pytanie – jak dbać o sokowirówkę?

Jak myć sokowirówkę?

Ruchome elementy takie jak kielichy, pokrywy, pojemniki myj pod bieżącą wodą. Natomiast pod żadnym pozorem nie zanurzaj w wodzie jednostki napędowej! Może to spowodować jej trwałe uszkodzenie, a w efekcie całej sokowirówki.

Pamiętaj, że bardzo ważne jest mycie wszystkich elementów, po każdym użyciu. To zapewni ich długotrwałe działanie.

Co jeszcze? Absolutnie nie używaj metalowych szczoteczek do czyszczenia sitka! w ten sposób możesz je stępić i skrócić jego żywotność. Korzystaj z dołączonej do urządzenia szczoteczki.

Sito do sokowirówki może być zamontowane wyłącznie w jednej pozycji, dlatego nie ma możliwości pomyłki. Jeśli więc zauważysz, że sokowirówka przepuszcza bardzo dojrzałe owoce, może to oznaczać, że się zapycha.

Zwracaj uwagę na to, co dodajesz do sokowirówki

Niektóre warzywa typu buraki i marchew mogą barwić elementy wykonane z tworzywa sztucznego jest to normalne, a nie wada fabryczna tych elementów. W przypadku dostania się twardych cząstek do wnętrza urządzenia niezwłocznie odłącz urządzenie od źródła zasilania. Wyjmij twardy element, który może uszkodzić pozostałe podzespoły. Dodawaj owoce bez pestek, a także nie obieraj ich ze skórki, bo tracisz niepotrzebnie witaminy. Jeżeli z trudem wyciska się niektóre produkty, podlej je wodą.

jak dbac o sokowirowke-porady
Żródło: goga-gastro.pl

Top 5, jak dbać o sokowirówkę

  • Jeżeli sokowirówka się nie uruchamia może to oznaczać, że klamry zabezpieczające nie zostały poprawnie zamontowane.
  • Odradzamy używanie urządzenia bez pokrywki, ponieważ można zachlapać sobie stół i inne elementy w kuchni.
  • Stale blokujące się sitko może świadczyć o przeciążaniu sokowirówki produktami stałymi. W przypadku dużej ilości miąższu na sicie użyj funkcji „PULSE”.
  • Sokowirówki są urządzeniami przeznaczonymi do pracy zmiennej, nie obciążaj silnika nadmiernie, ponieważ może dojść do spalenia jego w krótkim czasie.

Sok świeżo wyciskany zawsze będzie lepszy od kupionego w markecie, ponieważ nie zawiera konserwantów. W kilkanaście sekund otrzymujemy pełnowartościowy sok dla całej rodziny. Dla tych, co dbają o dietę polecamy terapię sokową, która w ostatnich latach zyskuje sporą popularność. Ze względu na skład i dobór składników niektóre soki działają oczyszczająco, są niskokaloryczne i poprawiają koloryt skóry.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 23

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiktor

Artykuł zawiera głownie oczywiste informacje. Sokowirówki już dawno poszły w odstawkę teraz na topie są wyciskarki wolnoobrotowe

2
0
Będę wdzięczny za komentarze.x