baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia
Producent
Szukaj po kategorii części

Części do zmywarki

(58 461 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do zmywarek. Zastosowanie filtrów znajdujących się po lewej stronie ułatwi nawigację po stronie internetowej. Jeżeli w pole wyszukiwarki wpiszesz model sprzętu to intuicyjnie wyświetlą się części do Twojego modelu. Tabliczka znamionowa w zmywarce najczęściej umieszczona jest z boku drzwi. Może też znajdować się na górnej lub bocznej krawędzi drzwi. Jeśli nie wiesz jak nazywa się poszukiwana przez Ciebie część - sprawdź nasze karty złożeniowe. Wymiana części w zmywarce to nie będzie dla Ciebie żaden problem jeśli wejdziesz na nasz kanał YouTube i obejrzysz jak najłatwiej można to zrobić. Nasza oferta zawiera również szeroki wybór środków pielęgnacyjnych oraz akcesoriów do większości sprzętów AGD.

Dostępność

Dziękujemy Pani Josephine!

Pierwszy na świecie prototyp zmywarki opatentowany został w 1886 roku przez panią Josephine Cochrane - szarą, zdawałoby się, gospodynię domową.

Pierwsza zmywarka została zaprojektowana przez Josephine Cochrane.

Panią Cochrane irytowało, że jej cenną porcelanową zastawę służba regularnie tłukła podczas zmywania. Zamysł był prosty: skonstruować urządzenie, które nie tłucze naczyń podczas zmywania. Pani Cochrane z pomocą mechanika George`a Buttersa skonstruowała prototyp napędzanego ręcznie urządzenia, który opatentowała 28 grudnia 1886 roku. Pierwszy egzemplarz zainstalowany został oczywiście w domostwie pani Cochrane, skutecznie zastępując służące oraz oszczędzając pani domu czas na własnoręcznym zmywaniu kosztownej zastawy.

Zasada działania pierwszych modeli była praktycznie identyczna z istniejącymi dzisiaj urządzeniami, oczywiście z wyjątkiem napędu. Produkowane seryjnie modele wyposażane były w silnik parowy zastępujący pracę ludzkich mięśni i znacznie zwiększający wydajność urządzenia. Dzięki ogłoszeniom w gazetach, jako pierwsze zmywarkami pani Cochrane zainteresowały się hotele oraz restauracje, ponieważ urządzenie oszczędzało nie tylko pieniądze potrzebne na zatrudnienie dodatkowych pracowników, ale i czas wymagany na wyczyszczenie wielu zestawów zastaw stołowych. Pani Cochrane nagrodzona została za swój projekt oraz wytrzymałość urządzenia na Wystawie Światowej w Chicago w roku 1893, a po jej śmierci firma została przejęta przez The Hobart Manufacturing Company (w skrócie THMC), firmę znaną między innymi z produktów sprzedawanych pod marką Kitchen Aid.

Dolny spryskiwacz do zmywarki Beko 1746100400
Kompletny dolny kosz na naczynia do zmywarki Beko 1759001115
Zbiornik do zmywarki Bosch 00668102
Zamek drzwi do zmywarki Beko 1510600300
Pompa myjąca z grzałką do zmywarki Bosch 00755078
Zamek drzwi do zmywarki Beko 1510600200
Przepływomierz do zmywarki Bosch 00611317
Przepływomierz do zmywarki Bosch 00607138
Przyciski do zmywarki Beko 1766780300
Wąż odpływowy 2.2m do zmywarki 00668114
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Czego nie wkładać do zmywarki?

Jak korzystać ze zmywarki

Korzystanie ze zmywarki w sposób wydajny i poprawny, a przede wszystkim bezpieczny dla urządzenia oraz użytkownika wiąże się z kilkoma podstawowymi zasadami. Po pierwsze, zawsze należy pamiętać, że zmywarka jest urządzeniem elektrycznym wykorzystującym gorącą wodę pod ciśnieniem. Dlatego też wszelkie naprawy, wymiany i czyszczenie części do zmywarki należy przeprowadzać dopiero po odłączeniu urządzenia od sieci zasilania. Samo zaś codzienne użytkowanie ograniczyć można do kilku prostych kwestii. Najważniejsze pytanie: czego nie można myć w zmywarce? Materiały termoplastyczne, drewno oraz aluminium nie powinny trafić do zmywarki - tworzywa mogą się odkształcić, drewno pęknąć a aluminium pokryć nalotem.

Unikać także powinniśmy wysokich naczyń - kieliszki oraz duże talerze mogą zostać uszkodzone przez ramię spryskiwacza. Unikać także powinniśmy naczyń wykonanych z kryształu lub szkła ołowiowego. Przed włożeniem naczyń do zmywarki usuwamy z nich wszystkie większe pozostałości jedzenia, szczególnie większe elementy twarde - takie jak kości lub pestki. Unikamy dzięki temu zatkania filtrów. Duże, twarde elementy mogą także dostać się do podzespołów, uszkadzając węże połączeniowe lub pompę odpływową. Jeżeli wnętrze komory zmywarki jest zanieczyszczone, a w kuchni pojawił się nieprzyjemny zapach - najprawdopodobniej konieczne jest czyszczenie i konserwacja. W tym celu należy wykorzystać sól regeneracyjną oraz dedykowane preparaty czyszcząco - odtłuszczające. Bardzo ważne jest także, by ręcznie oczyścić obydwa filtry odpływowe oraz sprawdzić stan ramion spryskiwacza - może się okazać, że poszczególne oczka spryskiwacza zatkane zostały zanieczyszczeniami. W takim wypadku wydajność zmywania spadnie. Możemy też zakupić odświeżacze do zmywarki, które dedykowane są do wszystkich rodzajów i marek zmywarek do naczyń. Pamiętajmy też, że akcesoria do zmywarek takie jak kosze na sztućce muszą być dedykowane do naszego modelu.

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się