Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia
Producent

Części do zmywarki

Wszystkie części do zmywaki muszą być w dobrym stanie, by zmywarka działała bez zarzutu. Każda z usterek może potencjalnie zaburzyć działanie urządzenia, skutecznie wyłączając je z użytku. Właśnie dlatego warto mieć łatwy dostęp do wymiennych części do zmywarki – ten dostęp daje Ci North. Nasza stale powiększająca się baza elementów do Twoich urządzeń domowych oferuje Ci zarówno części oryginalne, jak i fabryczne zamienniki, które możesz dopasować do modelu swojego sprzętu na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Wystarczy, że korzystając z filtrów u góry strony, wpiszesz producenta oraz oznaczenie modelu. Jeżeli chcesz naprawić usterkę swojej zmywarki samodzielnie, odwiedź nasz kanał na YouTube – znajdziesz tam listę filmików instruktażowych, które przeprowadzą Cię przez naprawę wymianę uszkodzonej części krok po kroku.

strzałka rozwinięcia opisu
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(22)
2390
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(112)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Czego nie wkładać do zmywarki?

Jak korzystać ze zmywarki

Korzystanie ze zmywarki w sposób wydajny i poprawny, a przede wszystkim bezpieczny dla urządzenia oraz użytkownika wiąże się z kilkoma podstawowymi zasadami. Po pierwsze, zawsze należy pamiętać, że zmywarka jest urządzeniem elektrycznym wykorzystującym gorącą wodę pod ciśnieniem. Dlatego też wszelkie naprawy, wymiany i czyszczenie części do zmywarki należy przeprowadzać dopiero po odłączeniu urządzenia od sieci zasilania. Samo zaś codzienne użytkowanie ograniczyć można do kilku prostych kwestii. Najważniejsze pytanie: czego nie można myć w zmywarce? Materiały termoplastyczne, drewno oraz aluminium nie powinny trafić do zmywarki - tworzywa mogą się odkształcić, drewno pęknąć a aluminium pokryć nalotem.

Które z części do zmywarki mogą jednak psuć się trochę częściej, niż inne?

Pompa odpowiada za obieg wody, a jej zepsucie może być powodem niedomytych naczyń czy problemów z wpuszczaniem i wypuszczaniem wody. Części do zmywarki podatne na zatkanie, mogą łatwo zablokować się resztkami jedzenia bądź kamieniem – należą do nich głownie filtr, wąż odpływowy oraz ramię natryskowe. W przypadku tego ostatniego, jeżeli pojawi się rozszczelnienie, jedynym wyjściem jest wymiana. Jeżeli uszkodzeniu ulegnie grzałka, można spodziewać się niedomytych naczyń, problemów z suszeniem czy zbyt zimnej wody – działanie grzałki sprawdź miernikiem. Jedną z części do zmywarki odpowiedzialnych za problemy z pobieraniem wody jest płaszcz wodny. Często wystarczy go wyczyścić – jeżeli to nie poskutkuje, zastanów się nad wymianą. W przypadku uszkodzenia hydrostatu, który reguluje ilość wody, może pojawić się jej zbyt wysoki poziom lub niekończące się cykle zmywania. Zużytą lub uszkodzoną uszczelkę sprawdzisz, wkładając kartkę drzwiczki i zamykając je. Jeśli kartka wypadnie, pojawiły się nieszczelności. Gorszym scenariuszem jest jednak awaria elektroniki, która może poskutkować całym szeregiem problemów. Zdiagnozowałeś usterkę? Samodzielna naprawa zmywarki wcale nie musi być trudna. Nowe części znajdziesz w North.

Unikać także powinniśmy wysokich naczyń - kieliszki oraz duże talerze mogą zostać uszkodzone przez ramię spryskiwacza. Unikać także powinniśmy naczyń wykonanych z kryształu lub szkła ołowiowego. Przed włożeniem naczyń do zmywarki usuwamy z nich wszystkie większe pozostałości jedzenia, szczególnie większe elementy twarde - takie jak kości lub pestki. Unikamy dzięki temu zatkania filtrów. Duże, twarde elementy mogą także dostać się do podzespołów, uszkadzając węże połączeniowe lub pompę odpływową. Jeżeli wnętrze komory zmywarki jest zanieczyszczone, a w kuchni pojawił się nieprzyjemny zapach - najprawdopodobniej konieczne jest czyszczenie i konserwacja. W tym celu należy wykorzystać sól regeneracyjną oraz dedykowane preparaty czyszcząco - odtłuszczające. Bardzo ważne jest także, by ręcznie oczyścić obydwa filtry odpływowe oraz sprawdzić stan ramion spryskiwacza - może się okazać, że poszczególne oczka spryskiwacza zatkane zostały zanieczyszczeniami. W takim wypadku wydajność zmywania spadnie. Możemy też zakupić odświeżacze do zmywarki, które dedykowane są do wszystkich rodzajów i marek zmywarek do naczyń. Pamiętajmy też, że akcesoria do zmywarek takie jak kosze na sztućce muszą być dedykowane do naszego modelu.

Zmywarka pobiera wodę i staje

Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top