Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Pompy do zmywarek

Jeśli Twoja zmywarka nie działa już tak, jak kiedyś lub niektóre z jej części wymagają wymiany, w naszym asortymencie znajdziesz wszystko to, czego Ci potrzeba, aby urządzenie znów działało niemal jak nowe. Wśród setek produktów oryginalnych oraz zamiennych, znajdziesz nie tyko pompy do zmywarek, ale także kosze, blokady, węże czy spryskiwacze. Ze względu na szeroką gammę produktów, nie będziesz miał problemu, aby znaleźć pompę idealnie pasującą do Twojego urządzenia. Dodatkowo, aby ułatwić Ci wyszukiwanie produktów w naszym sklepie, oferujemy opcję filtrowania - wystarczy, że wpiszesz rodzaj urządzenia, nazwę producenta oraz oznaczenie modelu. Pompa do zmywarki, to jedna z najważniejszych części urządzenia. Popsuta, zaburzy jego działanie, ale wcale nie potrzebujesz fachowca, aby samodzielnie naprawić problem. Jeśli zdecydujesz się sam wymienić części, zajrzyj na nasz kanał na YouTube, na którym znajdziesz szczegółowe filmy instruktażowe, które w prosty sposób wyjaśniają, jak w prawidłowy sposób powinna zostać wymieniona pompa do zmywarki.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(56)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(21)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(74)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(55)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(39)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(21)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(21)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Zapewnij zmywarce długie życie

pompa do zmywarkiZmywarka to sprzęt, który dla wielu osób jest niezastąpionym pomocnikiem w domu. Warto więc pamiętać o tym, by dbać o jej stan i szybko reagować w razie jakichkolwiek awarii. Tym bardziej, że we wnętrzu urządzenia znajduje się szereg bardzo ważnych podzespołów, których niesprawność może spowodować jeszcze większe uszkodzenia. Do najważniejszych elementów należy grzałka, filtr, spryskiwacz, a także pompa do zmywarki.

Jakie wyróżniamy pompy do zmywarek?

W środku urządzenia znajdują się dwa rodzaje pomp: myjąca (zwana także obiegową) oraz odpływowa (spustowa). Ta pierwsza, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za prawidłowe przeprowadzenie procesu mycia. Pierwszymi objawami, świadczącymi o problemach z jej działaniem, jest głośna praca sprzętu, nadmierne zużycie wody lub zacinający się cykl. Czasami dochodzi również do wycieków. Druga, odpływowa pompa zmywarki, dba o właściwe odprowadzanie wody. Gdy się zepsuje, woda bardzo często zostaje na dnie komory, z wnętrza dobiegają niepokojące hałasy lub na wyświetlaczu urządzenia pojawia się komunikat z kodem błędu.

Pompa zmywarki - jaką wybrać?

W zależności od modelu urządzenia, pompy do zmywarek różnią się od siebie pod względem budowy. Chodzi nie tylko o kształt, kolor czy wielkość, ale również sposób podłączenia. Z tego względu przed zakupem części należy spisać dokładne dane urządzenia z tabliczki znamionowej i dopiero wtedy odszukać odpowiedni produkt. To gwarancja, że pompka do zmywarki na pewno będzie pasować, co znacząco przyspieszy proces wymiany. Cena zależy od producenta oraz konstrukcji podzespołu. Warto pamiętać, by właściwie dbać o sprzęt, aby móc dłużej cieszyć się jego nienaganną pracą. Raz na jakiś czas zalecamy przeprowadzić proces odkamieniania, który usunie z części wewnętrznych zmywarki wapienne osady, pozostałości jedzenia oraz inne zanieczyszczenia.Podczas dokonywania samodzielnej wymiany pompy pamiętaj o tym, by odłączyć urządzenie od źródła zasilania i odciąć dopływ wody. 

Pompa do zmywarki - zadbaj o jej czystość

Zmywarki kuchenne mają za zadanie ułatwiać nasze życie, więc pojawienie się nagłej usterki może przysporzyć bólu głowy. Jeśli zauważysz, że na dnie urządzenia gromadzi się brudna woda, może to oznaczać, że pompa do zmywarki powinna zostać wymieniona bądź odblokowana. Nie jest to jednak aż tak poważne, na jakie wygląda - pompa może być z łatwością wymieniona bądź wyczyszczona samodzielnie.

Utrzymanie pompy do zmywarek w czystości zdecydowanie przyczyni się do zapobiegania zatykaniu się części. Po wybraniu więc odpowiedniej i pasującej do Twojego urządzenia pompy w naszym sklepie, warto abyś zapoznał się z tym, jak powinno przebiegać jej czyszczenie, aby mogła posłużyć Ci na dłużej.

Pierwszym krokiem jest wyjęcie filtra i opłukanie go wodą z mydłem - możesz użyć miękkiej szczoteczki, aby usunąć zabrudzenia. Następnie zdejmij pokrywę pompy, aby uzyskać do niej dostęp - powinna ona znajdować się pod usuniętym filtrem. Opłucz pompę czystą wodą oraz przeczyść ją gąbką, starannie usuwając duże kawałki jedzenia. Po tym ponownie wypłucz wodą. Choć pompa do zmywarki to dość częsta przyczyna usterek maszyny, jej nagłe zaburzone działanie niekoniecznie musi być spowodowane zatkaniem lub popsuciem właśnie tej części. Jednym z powodów usterki może być brudny filtr - upewnij się, że nie został zatkany dużymi kawałkami jedzenia, a następnie wyczyść go, opłukując wodą.

W naszym sklepie znajdziesz pompy myjące, odpływowe, obiegowe oraz spustowe - niezależnie od tego, czego potrzebuje Twoja zmywarka, znajdziesz to właśnie tutaj. A teraz, kiedy wiesz już jak utrzymać jej czystość, będziesz mógł cieszyć się jej działaniem jeszcze dłużej.

Zmywarka pobiera wodę i staje

Kiedy przestaje nam działać jakiś sprzęt AGD nie porzucajmy go od razu na straty. Sprawdź, czy sam podejmiesz się wyzwania i naprawisz sprzęt. Samodzielna naprawa nie musi być trudna, z nami poradzisz sobie bez problemu. Podpowiadamy także, jak utrzymać sprzęt w czystości i cieszyć się jego długim użytkowaniem. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top