baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Pompy do zmywarek

(907 produktów)

Poniżej znajdziesz oryginalne i zamienne pompy do zmywarek. Wspomóż się filtrem na stronie, a szybciej odnajdziesz szukaną część. Żeby mieć pewność dobrania właściwej części - wpisz w wyszukiwarkę model sprzętu spisując go z tabliczki znamionowej. Szukasz tabliczki znamionowej dla swojej zmywarki? Popatrz na górną krawędź drzwi zmywarki. Nie wiesz jak nazywa się część, którą musisz znaleźć? Sprawdź nasze karty złożeniowe. Zużyła Ci się uszczelka drzwi do zmywarki? Już nie musisz się martwić jak ją wymienisz. Wystarczy, że wejdziesz na nasz kanał na YouTube i obejrzysz filmik z wymianą części. Nie wiesz czym umyć swoje urządzenie? Skorzystaj z naszych środków pielęgnacyjnych do sprzętu AGD.

Kategoria części:
Dostępność
Pompa myjąca z turbiną do zmywarki Whirlpool 480140102394
37800
Wyślemy pojutrze
outlet Outlet już od 29900
Pompa myjąca z turbiną do zmywarki AEG 1113170003
Pompa odpływowa do zmywarki Indesit 482000022975
Pompa odpływowa do zmywarki Beko 1742300300
Pompa myjąca z turbiną do zmywarki Gorenje 512069
Pompa odpływowa do zmywarki Siemens 00483054
28400
Wyślemy we wtorek
outlet Outlet już od 22900
Pompa odpływowa do zmywarki Mastercook VMI000418
Pompa myjąca z turbiną do zmywarki Bosch 00494767
Pompa odpływowa do zmywarki Blomberg 1746570100
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Zapewnij zmywarce długie życie

pompa do zmywarki

Zmywarka to sprzęt, który dla wielu osób jest niezastąpionym pomocnikiem w domu. Warto więc pamiętać o tym, by dbać o jej stan i szybko reagować w razie jakichkolwiek awarii. Tym bardziej, że we wnętrzu urządzenia znajduje się szereg bardzo ważnych podzespołów, których niesprawność może spowodować jeszcze większe uszkodzenia. Do najważniejszych elementów należy grzałka, filtr, spryskiwacz, a także pompa do zmywarki.

Jakie wyróżniamy pompy do zmywarek?

W środku urządzenia znajdują się dwa rodzaje pomp: myjąca (zwana także obiegową) oraz odpływowa (spustowa). Ta pierwsza, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za prawidłowe przeprowadzenie procesu mycia. Pierwszymi objawami, świadczącymi o problemach z jej działaniem, jest głośna praca sprzętu, nadmierne zużycie wody lub zacinający się cykl. Czasami dochodzi również do wycieków. Druga, odpływowa pompa zmywarki, dba o właściwe odprowadzanie wody. Gdy się zepsuje, woda bardzo często zostaje na dnie komory, z wnętrza dobiegają niepokojące hałasy lub na wyświetlaczu urządzenia pojawia się komunikat z kodem błędu.

Pompa zmywarki - jaką wybrać?

W zależności od modelu urządzenia, pompy do zmywarek różnią się od siebie pod względem budowy. Chodzi nie tylko o kształt, kolor czy wielkość, ale również sposób podłączenia. Z tego względu przed zakupem części należy spisać dokładne dane urządzenia z tabliczki znamionowej i dopiero wtedy odszukać odpowiedni produkt. To gwarancja, że pompka do zmywarki na pewno będzie pasować, co znacząco przyspieszy proces wymiany. Cena zależy od producenta oraz konstrukcji podzespołu. Warto pamiętać, by właściwie dbać o sprzęt, aby móc dłużej cieszyć się jego nienaganną pracą. Raz na jakiś czas zalecamy przeprowadzić proces odkamieniania, który usunie z części wewnętrznych zmywarki wapienne osady, pozostałości jedzenia oraz inne zanieczyszczenia.
Podczas dokonywania samodzielnej wymiany pompy pamiętaj o tym, by odłączyć urządzenie od źródła zasilania i odciąć dopływ wody.

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Kiedy przestaje nam działać jakiś sprzęt AGD nie porzucajmy go od razu na straty. Sprawdź, czy sam podejmiesz się wyzwania i naprawisz sprzęt. Samodzielna naprawa nie musi być trudna, z nami poradzisz sobie bez problemu. Podpowiadamy także, jak utrzymać sprzęt w czystości i cieszyć się jego długim użytkowaniem. Nie tylko duże AGD, ale również elektronika nie ma przed nami tajemnic, stale podnosimy nasze kwalifikacje.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się