Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Filtry do zmywarek Bosch

Filtr w zmywarce jest bardzo ważnym elementem w urządzeniu. Zatrzymuje cząstki pożywienia ze zmywania naczyń. Tym samym chroni przed zatkaniem przewody odpływu. Filtr Bosch do zmywarki dzieli się na kilka elementów: filtr zgrubny, talerzykowy i mikrofiltr. Wystarczy go wyjąć z gniazda i oczyścić pod bieżącą wodą. Najlepiej tę czynność wykonywać regularnie, aby nie przytkać odpływu.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(41)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Filtr do zmywarki Bosch - podstawowa ochrona zmywarki

filtr do zmywarki bosch

Filtry do zmywarki Bosch swoją budową przypominają filtry dostępne u innych producentów tych urządzeń. Składają się z kilku części, mianowicie: filtr zgrubny, mikrofiltr i filtr płaski (talerzykowy). Zadaniem ich jest wyłapywanie resztek jedzenia w trakcie zmywania, aby nie zapchać odpływu. Dlatego kluczową rolą jest konserwacja i pielęgnacja zmywarki, jeżeli chcemy, aby służyła nam bezawaryjnie przez wiele lat.

W przypadku rozerwania mikrofiltru przez np. kości wszystkie odpady wraz z brudną wodą będą lądować w wężu odpływowym. Co skutecznie doprowadzi do zmniejszenia światła przewodu, bo odkłada się osad na ściankach węża. Mogą nawet zniszczyć pompę odpływową w zmywarce, a dokładniej wirnik. Cena filtra wynosi od kilkunastu złotych do kilkadziesiąt złotych w zależności od elementu i rozwiązania technologicznego. Jeżeli zauważyłeś, że w Twojej zmywarce filtr nie jest do końca sprawny, nie zastanawiaj się tylko wymień na nowy.

Filtr do zmywarki Bosch to nie tylko ten filtr na dole zmywarki, ale również nie można zapomnieć o filtrach przeciwzakłóceniowych, które chronią urządzenie przed przepięciem i nagłymi skokami napięcia na sieci np. podczas wyładowań atmosferycznych. Pełni bardzo ważną funkcję w pracy zmywarki i jest niezbędny. W zasadzie każdy sprzęt AGD podłączony do prądu posiada zabezpieczenie przed przepięciem. W innym przypadku mogłoby dojść do poważnych uszkodzeń wewnątrz urządzenia, co wiąże się z kosztownymi naprawami.

Jak wymienić filtr zmywarki Bosch?

Wymiana filtrów nie należy do trudnych czynności i każdy domownik sobie z nimi poradzi. Zazwyczaj wystarczy przekręcić filtr o ¼ obrotu i wyciągnąć go do góry. Filtr talerzykowy warto odtłuścić np. płynem do mycia naczyń. Natomiast z mikrofiltra zbieramy resztki jedzenia i wyrzucamy do kosza na śmieci.

Najlepiej po każdym cyklu zmywania przejrzeć zawartość filtrów i usunąć nadmiar odpadów. Regularna konserwacja zapewni korzystne działanie zmywarki i obejdzie się bez problemów z odprowadzeniem wody. Zadbaj o swoją zmywarkę, a odwdzięczy się bezawaryjną pracą przez wiele lat.

Zmywarka pobiera wodę i staje

Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Właściwe określenie problemu usterki to klucz do samodzielnej naprawy. Wskazujemy, jak z naszą pomocą wykonać to w domowym zaciszu. Dodatkowo podpowiadamy, jak dbać o sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top