baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Filtry do zmywarki

(585 produktów)

Filtr do zmywarki znajduje się na dnie komory urządzenia. Wyłapuje resztki jedzenia, okruchy, pestki oraz wszystko to co zostało na naczyniach kuchennych. Dba, aby nic niepożądanego zostało zassane wraz z brudną wodą do pompy odpływowej i ją nie zapchało. Filtr do zmywarki dzieli się na kilka elementów: filtr zgrubny, talerzykowy i mikrofiltr. Wystarczy go wyjąć z gniazda i oczyścić pod bieżącą wodą. Najlepiej tę czynność wykonywać regularnie, aby nie przytkać odpływu.

Dostępność
Filtr zgrubny do zmywarki 482000022004
2890 2779
Wyślemy pojutrze
Mikrofiltr do zmywarki Indesit 482000022005
Filtr zgrubny + mikrofiltr do zmywarki Electrolux 1119161105
Filtr metalowy płaski do zmywarki Bosch 00645037
Mikrofiltr do zmywarki Beko 1796080500
Mikrofiltr do zmywarki Beko 1796092100
Filtr metalowy płaski do zmywarki Beko 1743620200
Filtr zgrubny do zmywarki 1740230400
699
Wyślemy pojutrze
Filtr płaski do zmywarki Amica 1033739
Filtr zgrubny do zmywarki 482000029630
Mikrofiltr do zmywarki Amica 1030427
2290
Wyślemy pojutrze
Filtr płaski do zmywarki Electrolux 50273408000
Filtr zgrubny do zmywarki 480140101496
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Zachowaj czystość w zmywarce dbając o filtr

filtry do zmywarek

Filtr w zmywarce to jedna z jego najważniejszych oraz najbardziej niezbędnych części. Ma za zadanie zatrzymywać w sobie różnorakie zabrudzenia, pochodzące z naczyń, które mogłyby przedostać się do innych podzespołów sprzętu (np. grzałki czy pompy) i w efekcie doprowadzić do awarii. Składa się z zespołu sitek i znajduje na dnie komory. Trzeba pamiętać, że filtr musi być regularnie czyszczony, aby urządzenie miało szansę prawidłowo pracować, a efekty mycia zawsze były zadowalające. Filtr do zmywarki to część, bez której urządzenie nie ma szans prawidłowo pracować. Dlaczego? Odpowiada bowiem za kilka niezwykle ważnych funkcji, wpływających na właściwe przeprowadzenie procesu mycia. Znajduje się na dnie komory i wyglądem przypomina mały koszyczek.

Do czego służy filtr zmywarki?

Główne zadanie tego elementu to zatrzymywanie różnorakich zabrudzeń z talerzy i szklanek, by nie przedostawały się na podzespoły sprzętu. Brud i osad stanowi poważne zagrożenie chociażby dla pompy, spryskiwacza czy grzałki, ponieważ może spowodować ich awarię, przepalenie lub zablokowanie. Co więcej, filtry do zmywarek dbają również o stan wody, która używana jest do przeprowadzenia cyklu mycia. Dzięki temu naczynia są lepiej domyte i bardziej błyszczące. Nie pojawia się także brzydki zapach we wnętrzu urządzenia.

Jak dbać o filtry do zmywarek?

Na szczęście nie jest to trudne. Część można bez problemu wyjąć i oczyścić z resztek jedzenia pod bieżącą wodą. W momencie, gdy jej powierzchnia pokryła się wapiennym osadem (kamieniem), można skorzystać ze specjalnych środków odkamieniających. Zalecamy, by po każdym myciu naczyń oczyszczać filtr z codziennych zabrudzeń - dzięki temu wnętrze urządzenia pozostanie higieniczne i czyste. Jeśli się o tym zapomni, zmywarka powinna poinformować użytkownika o konieczności usunięcia zanieczyszczeń przy pomocy specjalnego komunikatu na wyświetlaczu lub kodu błędu.

Właściwa konserwacja filtra to gwarancja, że posłuży on przez długi czas, bez konieczności wymiany na nowy. Jeśli jednak element jest już w kiepskim stanie lub uległ uszkodzeniu mechanicznemu, warto wymienić go na nowy - tym bardziej, że cena nie jest wysoka. Doboru części do konkretnego modelu zmywarki należy dokonać na podstawie danych z tabliczki znamionowej, umieszczonej na jej drzwiczkach lub z boku. Nie zapominaj również o regularnym czyszczeniu urządzenia przy pomocy specjalnych preparatów do usuwania kamienia i tłustych osadów, by zachować pełnię higieny. Inaczej mogą wystąpić problemy z poborem wody, nalotem na naczyniach bądź złym działaniem pompy. Aby dobrać właściwe filtry do zmywarek, spisz dokładne informacje o modelu z tabliczki znamionowej. Wtedy będziesz mieć pewność, że część została na pewno dobrze dobrana. Spraw, że Twoje ulubione sprzęty AGD posłużą przez długi czas, bez obaw o awarie!

 

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się