baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Węże do zmywarek

(1 149 produktów)

Oryginalne i zamienne węże do zmywarek. Zastosowanie filtrów ułatwi Tobie znalezienie potrzebnej części. Najszybszy sposób na znalezienie właściwej części to wpisanie modelu sprzętu w wyszukiwarkę. Wyczerpały Ci się pomysły na znalezienie tabliczki znamionowej w zmywarce? Zajrzyj na tyły urządzenia. Jest możliwość, że tam będzie widnieć. Dostępna lista części pomoże Ci zidentyfikować szukaną przez Ciebie część. Zużyła Ci się uszczelka drzwi do zmywarki? Już nie musisz się martwić jak ją wymienisz. Wystarczy, że wejdziesz na nasz kanał na YouTube i obejrzysz filmik z wymianą części. Chcesz cieszyć się czystością swoich sprzętów jak najdłużej? Zakup profesjonalne środki do pielęgnacji sprzętów AGD w naszym sklepie.

Dostępność
Wąż odpływowy 2.2m do zmywarki Bosch 00668114
Wąż odpływowy 2m do zmywarki Beko 1740161400
Wąż odpływowy 2m do zmywarki Beko 1752000400
Wąż odpływowy do zmywarki Beko 1752000200
Rura połączeniowa do zmywarki Beko 1800863200
Wąż odpływowy 2.3m do zmywarki Bosch 00649905
Wąż wewnętrzny do zmywarki Beko 1800865700
Moduł obsługi do zmywarki Whirlpool 482000032667
Rura połączeniowa do zmywarki AEG 1173463009
Rura połączeniowa do zmywarki Sharp 42158956
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Jakie są najczęstsze awarie węży do zmywarek?

wąż do zmywarki

W każdej zmywarce znajdują się dwa węże: dopływowy oraz odpływowy. Ich głównym zadaniem jest oczywiście dbanie o właściwy obieg wody w urządzeniu. Są trwałe i solidne, ale tak jak wszystkie inne części oraz podzespoły w sprzętach AGD – mogą ulec uszkodzeniu. W jaki sposób? Po pierwsze, węże do zmywarek bardzo często się zatykają. Wynika to z występujących w wodzie wapiennych osadów i innych zanieczyszczeń, które z biegiem czasu nawarstwiają się w znaczący sposób i powodują problemy z ciśnieniem. Co więcej, każdy wąż do zmywarki wyposażony jest w elektrozawór, odpowiadający za regulowanie przepływu wody z wodociągów. Jeżeli się uszkodzi, może być jej za dużo albo za mało, co natomiast powoduje nieprawidłowy przebieg cyklu zmywania. Przez to naczynia są niedomyte lub pozostają na nich brzydkie zacieki.

Kolejna usterka to przedziurawienie, wynikające ze złego ułożenia węża z tyłu zmywarki lub z jego nadmiernym naprężeniem. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, należy koniecznie dokonać wymiany. Inaczej urządzenie nie będzie mogło prawidłowo pracować i efekty mycia staną się niezadowalające. Dobierając wąż warto zwrócić uwagę na to, by nie był ani za długi, ani za krótki – na uszkodzenie elementu może wpłynąć zarówno jego zbyt luźne ułożenie, jak i zbyt ciasne. Sam montaż węża nie sprawia zbyt wielkich problemów, a czasami wystarczy jedynie go wyczyścić, by przywrócić zmywarce pełną sprawność. We właściwym doborze części wspomogą informacje, umieszczone na tabliczce znamionowej.

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się