Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Wąż do zmywarki

(1 987 produktów)

Wąż do zmywarki, to część urządzenia, która jest niezbędna do prawidłowego jego działania. Węże znajdujące się w Twojej zmywarce odpowiadają za prawidłowy obieg wody w urządzeniu, odprowadzają z niego brudną wodę - nie trudno więc zauważyć jeśli ulegną one awarii. Może się to stać na skutek zatkania węża resztkami jedzenia, ale co jeśli powodem, dla którego urządzenie nie działa prawidłowo jest zwyczajnie popsuta, zużyta część? W naszej ofercie znajdziesz węże do zmywarki, zarówno odpływowe jak i dopływowe czy spustowe, połączeniowe, zasilające bądź przedłużające. Jeśli wyczyszczenie części nie naprawiło problemu, czas wymienić ją na nową. W tym celu zajrzyj na nasz kanał na YouTube, aby dowiedzieć się, jak zrobić to samodzielnie. Aby znaleźć wąż pasujący do Twojego modelu urządzenia, skorzystaj z filtrów na górze strony, wpisując rodzaj urządzenia, producenta, oraz oznaczenie modelu. Wśród setek części znajdujących się w naszym sklepie, możesz wybierać między tymi oryginalnymi, a zamiennymi.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Wąż do zmywarki - niezbędna część Twojego urządzenia

Do każdego modelu urządzenia pasować będzie konkretny wąż do zmywarki, bądź jego fabryczny zamiennik - są więc węże o różnych wymiarach. Jakie wymiary są jednak przeciętne i najczęściej spotykane?

W przypadku węża odpływowego, często ma on średnicę około 17 milimetrów, a jego średnia długość mieści się w okolicach dwóch do niemal trzech metrów. To, jak już wiesz, nie jest jedyny wąż znajdujący się w Twojej zmywarce. Drugi, to ten, który ma za zadanie dostarczać czystą wodę do Twojej zmywarki, a zatem jest to wąż dopływowy. Jego wymiary nie różnią się wiele od wymiarów węża odpływowego, który z kolei odprowadza brudną wodę.

Węże do zmywarki

Wąż do zmywarki, to część, która jest niezbędna, aby całe urządzenie mogło sprawnie funkcjonować - usterka któregokolwiek z węży, uniemożliwia zmywarce wykonanie jej działania. Jeśli kiedykolwiek instalowałeś zmywarkę, wiesz, że nie będzie mogła funkcjonować, jeśli nie będzie podłączona do źródła wody. Woda, która odpływa ze zmywarki również musi gdzieś trafiać - nie może spłynąć z powrotem do źródła wody, ponieważ skutkowałoby to zanieczyszczeniem jej. Brudna woda ze zmywarki przechodzi więc przez wąż spustowy, a urządzenie musi być ustawione w specyficzny sposób, aby finalnie trafiła ona tam, gdzie powinna.

Węże do zmywarek, zarówno te odpływowe, jak i dopływowe oraz inne, znajdziesz u nas w setkach wymiarów, wersji i modeli - od oryginalnych producentów, a także dobrej jakości zamienniki. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz model dla swojego urządzenia.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(28)
Wąż odpływowy 2.2m do zmywarki 00668114
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(23)
Wąż odpływowy 2m do zmywarki 1740161400
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
Wąż odpływowy 2m do zmywarki 1752000400
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
Wąż odpływowy 2m do zmywarki 140003571027
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Wąż odpływowy 21/21mm 2m do zmywarki 1015861
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
Wąż odpływowy 1.75m do zmywarki 1561495001
Wąż odpływowy 0.45m do zmywarki 1752000100
Wąż wewnętrzny do zmywarki Sharp 42144473
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Wąż odpływowy 30/22mm 2m do zmywarki 1118697000
Wąż hydrostatu do zmywarki Bosch 00483059
Rura połączeniowa do zmywarki AEG 1173463009
2690
Wyślemy w poniedziałek
2 oferty od 24,90
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Wąż do zmywarki - jaką może mieć awarię?

wąż do zmywarki

W każdej zmywarce znajdują się dwa węże: dopływowy oraz odpływowy. Ich głównym zadaniem jest oczywiście dbanie o właściwy obieg wody w urządzeniu. Są trwałe i solidne, ale tak jak wszystkie inne części oraz podzespoły w sprzętach AGD – mogą ulec uszkodzeniu. W jaki sposób? Po pierwsze, węże do zmywarek bardzo często się zatykają. Wynika to z występujących w wodzie wapiennych osadów i innych zanieczyszczeń, które z biegiem czasu nawarstwiają się w znaczący sposób i powodują problemy z ciśnieniem. Co więcej, każdy wąż do zmywarki wyposażony jest w elektrozawór, odpowiadający za regulowanie przepływu wody z wodociągów. Jeżeli się uszkodzi, może być jej za dużo albo za mało, co natomiast powoduje nieprawidłowy przebieg cyklu zmywania. Przez to naczynia są niedomyte lub pozostają na nich brzydkie zacieki.

Kolejna usterka to przedziurawienie, wynikające ze złego ułożenia węża z tyłu zmywarki lub z jego nadmiernym naprężeniem. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, należy koniecznie dokonać wymiany. Inaczej urządzenie nie będzie mogło prawidłowo pracować i efekty mycia staną się niezadowalające. Dobierając wąż warto zwrócić uwagę na to, by nie był ani za długi, ani za krótki – na uszkodzenie elementu może wpłynąć zarówno jego zbyt luźne ułożenie, jak i zbyt ciasne. Sam montaż węża nie sprawia zbyt wielkich problemów, a czasami wystarczy jedynie go wyczyścić, by przywrócić zmywarce pełną sprawność. We właściwym doborze części wspomogą informacje, umieszczone na tabliczce znamionowej.

Zmywarka pobiera wodę i staje

Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top