baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Uszczelki do zmywarki

(1 379 produktów)

Uszczelki do zmywarki można wymieniać na nowe bez konieczności kupowania nowej zmywarki. Używając filtrów zaoszczędzisz czas na wyszukanie potrzebnej części. Jeżeli w pole wyszukiwarki wpiszesz model sprzętu to w wyniku ukażą się części pasujące do Twojego modelu. Chcesz znaleźć tabliczkę znamionową swojej zmywarki? Podpowiadamy, że znajdziesz ją zazwyczaj przy bocznej krawędzi drzwi. Nie masz pewności, że część jest właściwa? Zobacz nasze karty złożeniowe. W trosce o naszych Klientów stworzyliśmy kanał na platformie YouTube, w którym pokazujemy filmy instruktażowe, jak wymienić zepsutą część w zmywarce. Nie musisz się martwić, że nie poradzisz sobie z samodzielną naprawą, ponieważ wskazaliśmy dla Ciebie, ile narzędzi będziesz potrzebował do wymiany zepsutej części.

Dostępność
Uszczelka do zmywarki Amica 1038996
Uszczelka do zmywarki Bosch 00611324
Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Uszczelki do zmywarki chronią przed wyciekiem wody – postaw na szczelność

uszczelki do zmywarek

Nic tak nie chroni urządzeń wykorzystujących wodę w swojej pracy, jak uszczelki. W zmywarkach do naczyń jest podobnie. Główna uszczelka drzwi to zabezpieczenie przed wyciekiem wody na zewnątrz. Dodatkowo po otwarciu drzwi występuje dolna uszczelka, która również dba o szczelność połączeń. Do tego dochodzą uszczelki pomp, spryskiwaczy, rur, a także zasobnika na sól. Każda ma swoją określone zadanie i musi dbać o jakość połączeń między podzespołami.

Najczęściej uszkodzeniu ulegają uszczelki do zmywarek znajdujące się dookoła komory. Potrafią wypaczać się, wysychać pod wpływem wysokiej temperatury, a także w skrajnych przypadkach rozrywać. Niestety narażone są na wiele uszkodzeń mechanicznych, ponieważ pracują w ciężkich warunkach. Mokre środowisko sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii, które niekiedy osadzają się na uszczelkach, jeśli o nie dbamy. Z kolei sparciałe uszczelki do zmywarek należy bezzwłocznie wymienić, ponieważ ukruszą się w trakcie pracy urządzenia.

Wymiana uszczelki w zmywarce zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od miejsca, gdzie znajduje się oraz czy łatwy dostęp jest do niej i od naszych umiejętności majsterkowicza. Producenci nie podają w instrukcjach obsługi, jak samodzielnie wymienić uszczelkę, ale za to dostępnych jest wiele bezpłatnych materiałów na forach majsterkowiczów, blogach specjalistycznych oraz filmikach z YouTube.

Cena uszczelki uzależniona jest od rodzaju producenta i modelu zmywarki. W sklepie możemy spotkać oryginalne uszczelki oraz ich fabryczne odpowiedniki, czyli zamienniki. Nie różnią się budową ani funkcjonalnością tylko inny dostawca je produkuje.

Z kolei w zmywarkach Bosch Siemens równie często dochodzi do wycieków ze zbiornika. Odpowiedzialna jest za to uszczelka zbiornika, która okala misę. Przy okazji może dojść do zalania pompo grzałki, co generuje jeszcze większe koszty naprawy. Dlatego warto dbać o urządzenie i na bieżąco wykonywać wszelkie naprawy, aby nie doprowadzić do poważniejszych awarii.

Czym objawia się spalona grzałka w zmywarce?

Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Czym objawia się spalona grzałka w zmywarce?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się