baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Uszczelki do zmywarki

(1 397 produktów)

Uszczelki do zmywarki można wymieniać na nowe bez konieczności kupowania nowej zmywarki. Używając filtrów zaoszczędzisz czas na wyszukanie potrzebnej części. Jeżeli w pole wyszukiwarki wpiszesz model sprzętu to w wyniku ukażą się części pasujące do Twojego modelu. Chcesz znaleźć tabliczkę znamionową swojej zmywarki? Podpowiadamy, że znajdziesz ją zazwyczaj przy bocznej krawędzi drzwi. Nie masz pewności, że część jest właściwa? Zobacz nasze karty złożeniowe. W trosce o naszych Klientów stworzyliśmy kanał na platformie YouTube, w którym pokazujemy filmy instruktażowe, jak wymienić zepsutą część w zmywarce. Nie musisz się martwić, że nie poradzisz sobie z samodzielną naprawą, ponieważ wskazaliśmy dla Ciebie, ile narzędzi będziesz potrzebował do wymiany zepsutej części.

Dostępność
Dolna uszczelka drzwi do zmywarki Bosch 00704396
Dolna uszczelka drzwi do zmywarki Beko 1887560400
Uszczelka zbiornika do zmywarki AEG 1119186003
Dolna uszczelka drzwi do zmywarki Bosch 00706381
Dolna uszczelka drzwi do zmywarki Amica 1016531
Uszczelka do zmywarki Amica 1038996
499
Wyślemy pojutrze
Górna uszczelka drzwi do zmywarki Beko 1784160100
Uszczelka spryskiwacza do zmywarki Candy 91607275
Uszczelka pompy do zmywarki Amica 1036766
Dolna uszczelka drzwi do zmywarki Amica 1009646
Dolna uszczelka drzwi do zmywarki Zelmer 11001852
Uszczelka do zmywarki Bosch 00611324
2590
Wyślemy pojutrze
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Uszczelki do zmywarki chronią przed wyciekiem wody – postaw na szczelność

uszczelki do zmywarek

Nic tak nie chroni urządzeń wykorzystujących wodę w swojej pracy, jak uszczelki. W zmywarkach do naczyń jest podobnie. Główna uszczelka drzwi to zabezpieczenie przed wyciekiem wody na zewnątrz. Dodatkowo po otwarciu drzwi występuje dolna uszczelka, która również dba o szczelność połączeń. Do tego dochodzą uszczelki pomp, spryskiwaczy, rur, a także zasobnika na sól. Każda ma swoją określone zadanie i musi dbać o jakość połączeń między podzespołami.

Najczęściej uszkodzeniu ulegają uszczelki do zmywarek znajdujące się dookoła komory. Potrafią wypaczać się, wysychać pod wpływem wysokiej temperatury, a także w skrajnych przypadkach rozrywać. Niestety narażone są na wiele uszkodzeń mechanicznych, ponieważ pracują w ciężkich warunkach. Mokre środowisko sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii, które niekiedy osadzają się na uszczelkach, jeśli o nie dbamy. Z kolei sparciałe uszczelki do zmywarek należy bezzwłocznie wymienić, ponieważ ukruszą się w trakcie pracy urządzenia.

Wymiana uszczelki w zmywarce zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od miejsca, gdzie znajduje się oraz czy łatwy dostęp jest do niej i od naszych umiejętności majsterkowicza. Producenci nie podają w instrukcjach obsługi, jak samodzielnie wymienić uszczelkę, ale za to dostępnych jest wiele bezpłatnych materiałów na forach majsterkowiczów, blogach specjalistycznych oraz filmikach z YouTube.

Cena uszczelki uzależniona jest od rodzaju producenta i modelu zmywarki. W sklepie możemy spotkać oryginalne uszczelki oraz ich fabryczne odpowiedniki, czyli zamienniki. Nie różnią się budową ani funkcjonalnością tylko inny dostawca je produkuje.

Z kolei w zmywarkach Bosch Siemens równie często dochodzi do wycieków ze zbiornika. Odpowiedzialna jest za to uszczelka zbiornika, która okala misę. Przy okazji może dojść do zalania pompo grzałki, co generuje jeszcze większe koszty naprawy. Dlatego warto dbać o urządzenie i na bieżąco wykonywać wszelkie naprawy, aby nie doprowadzić do poważniejszych awarii.

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się