baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Spryskiwacze do zmywarek

(531 produktów)

Poniżej prezentujemy oryginalne spryskiwacze jak i ich odpowiedniki do zmywarek. Użyj filtrów, aby szybciej znaleźć właściwą część. By mieć pewność, że części pasują do Twojego sprzętu wpisz w wyszukiwarkę model sprzętu. Wyczerpały Ci się pomysły na znalezienie tabliczki znamionowej w zmywarce? Zajrzyj na tyły urządzenia. Jest możliwość, że tam będzie widnieć. Zawsze możesz skorzystać z listy części dostępnej na stronie internetowej, dowiesz się o innych artykułach wchodzących w skład modelu Twojego. Wymieniając części w zmywarce, zapoznaj się z naszymi filmikami instruktażowymi na kanale YouTube, które pokazują co należy robić. W naszej ofercie znajdują się również akcesoria i środki do pielegnacji sprzętów.

Kategoria części:
Dostępność
Dolny spryskiwacz do zmywarki Beko 1746100400
Dolny spryskiwacz do zmywarki Beko 1786700100
Dolny spryskiwacz do zmywarki AEG 1119226379
Dolny spryskiwacz do zmywarki Bosch 00668148
Dolny spryskiwacz do zmywarki AEG 1118952108
Dolny spryskiwacz do zmywarki Beko 1512600200
Dolny spryskiwacz do zmywarki Beko 1517350100
Dolny spryskiwacz do zmywarki Candy 41902849
Dolny spryskiwacz do zmywarki Bosch 00706345
Dolny spryskiwacz do zmywarki AEG 1173644004
Dolny spryskiwacz do zmywarki Bosch 00448806
Dolny spryskiwacz do zmywarki Beko 1515200100
Dolny spryskiwacz do zmywarki Bosch 00742515
Górny spryskiwacz do zmywarki AEG 4055287173
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Do czego służy spryskiwacz w zmywarce?

spryskiwacze do zmywarek

Za prawidłowe mycie naczyń w komorze odpowiadają specjalnie zaprojektowane spryskiwacze do zmywarek. W każdym urządzeniu znajdują się dwa: górny i dolny. Ich współdziałanie zapewnia poprawną cyrkulację wody, a co za tym idzie, dokładne usuwanie zabrudzeń z naczyń, talerzy, szklanek oraz innego wyposażenia kuchennego. Jakie są pierwsze objawy, świadczące, że któraś z tych części mogła przestać właściwie działać?

Podstawowym symptomem są niedomyte naczynia lub pojawiające się na nich zacieki i smugi. To oznacza, że preparaty wykorzystywane podczas cyklu mycia się nie rozpuszczają, a także nie docierają do wszystkich zakamarków komory. Kolejna sprawa to za mały poziom wody. Jeżeli któryś ze spryskiwaczy przestanie działać, do środka napłynie jej zdecydowanie za mało. Wówczas program nie przebiegnie tak, jak powinien.

Bardzo często spryskiwacze wystarczy po prostu wyczyścić. W ich powierzchni znajdują się otwory, które zapychają się resztkami jedzenia lub wapiennymi osadami. Za taki stan rzeczy czasami odpowiada również uszkodzona pompa bądź turbina. Jeżeli jednak okaże się, że to właśnie spryskiwacz uległ awarii – na przykład połamał się czy wyszczerbił – konieczne będzie dokonanie wymiany. Na szczęście nie jest to trudne. Pamiętaj, aby część dobrać na podstawie informacji z tabliczki znamionowej, gdzie znajdują się pełne dane na temat modelu i numeru seryjnego. Dzięki temu proces przebiegnie bez żadnego problemu i zmywarka w kilka chwil wróci do pełnej sprawności, ciesząc profesjonalnymi efektami mycia.

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się