Kategorie części

Części Gorenje

Poniżej zestawiono części oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki dla sprzętów marki Gorenje. Użycie filtrów znacznie zawęży wyniki wyszukiwania i pozwoli Ci na szybsze znalezienie odpowiedniej części. Podając model urządzenia, przybliżysz się do szukanej części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Już nie musisz się martwić, że nie poradzisz sobie ze swoim zepsutym sprzętem. Nasz kanał na YouTube pomoże Ci w naprawie i montażu różnych części dla sprzętu AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Historia Gorenje

Słoweńska firma Gorenje rozpoczęła swoją działalność w roku 1950. Nazwa pochodzi od wsi Gorenje, w której mieściła się niewielka kuźnia o nazwie Špeha. Po nacjonalizacji nazwę kuźni zmieniono na Okręgowy Zakład Metalurgiczny Gorenje.
Marzec roku 1953. okazał się przełomowy – świeżo zatrudniony kierownik zakładu Ivan Atelšek był człowiekiem wyjątkowo ambitnym. Jego celem było przekształcenie małego, zatrudniającego dziesięciu pracowników zakładu w prawdziwe przedsiębiorstwo. Realizację swoich ambicji zaczął od zmiany organizacji pracy zakładu, znacząco podnosząc przy tym wydajność. Udoskonalił także produkty oraz części Gorenje wychodzące z fabryki.

Historia Gorenje

Profesjonalne części AGD Gorenje

W roku 1956 firma uzyskała patent na młocarnię. Był to efekt ambicji nie tylko nowego kierownika, ale także pozostałych pracowników. W roku 1958 zakład zmienił położenie oraz rozpoczął produkcję piecyków Tobi na paliwo stałe. Kolejne pięć lat działalności firmy to przede wszystkim przyrost liczby pracowników – dziesięciokrotne zwiększenie załogi umożliwiło realizację większych projektów. Przeniesienie zakładu w górniczy region Velenje dało firmie kolejne możliwości. Szybko rozwijająca się gospodarka regionu skutecznie stymulowała wzrost firmy. Zmieniono także nazwę na Gorenje, Fabryka Sprzętu Gospodarstwa Domowego, Velenje.
W roku 1961 przedsiębiorstwo rozpoczęło eksport swoich urządzeń na rynek niemiecki. Szybko także okazało się, że wygląd produktu gra bardzo ważną rolę w procesie sprzedaży. Dlatego też w roku 1963 firma zatrudniła pierwszego z wielu projektantów. Natomiast siedem lat później z inicjatywy firmy powstało Centrum Wzornictwa, istniejące do dziś jako Gorenje Design Studio. W roku 1964 Gorenje stworzyła i wypuściła na rynek swoje pierwsze pralki, a już cztery lata później świat ujrzał pierwsze chłodziarki kompresorowe tejże firmy. Do dużych plusów należy szeroka oferta na części zamienne Gorenje, dzięki czemu urządzenia można samodzielnie naprawiać, bez konieczności wyrzucania ich w przypadku awarii. 

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(26)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(26)
2010
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(36)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(16)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Części Gorenje to zaawansowana technologia

Gorenje

Firma znana jest z oryginalnego designu swoich urządzeń, połączonego ze stosowaniem profesjonalnych części Gorenje, zaawansowaną technologią i sprawdzonymi rozwiązaniami. Osiem serii sprzętów wyprodukowanych według określonego designu pozwala na wyposażenie dowolnego mieszkania, nieważne w jakim stylu zostało wykończone. Seria Simplicity stawia na prostotę: jednakowa kolorystyka oraz ergonomia pasują idealnie do mieszkań osób twardo stąpających po ziemi. W skład serii wchodzą lodówki, piekarniki, płyty grzejne, okapy, pralki, suszarki i zmywarki.

Seria Classico składa się z piekarników, płyt grzejnych, kuchenek, okapów oraz kuchenek mikrofalowych. Classico to bogaty, pełen ornamentów styl nawiązujący do kuchni staropolskiej wsi. Ora-Ïto White to z kolei zachwyt nad światłem. Precyzyjnie wykreślone linie oraz biel urządzeń podkreślane są każdym promieniem światła. W skład serii wchodzą piekarniki, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, okapy, lodówki oraz mikrofalówki. Wszystkie z tych sprzętów cechują się nie tylko unikatowym wykonaniem, ale również implementacją wysokich jakościowo części AGD Gorenje. Ora-Ïto Black to zachwyt nad prostotą i elegancją. Odpowiedniki serii White łączą elementy futurystyczne z organicznymi. Seria Retro to lodówki z charakterystyczną klamką, nawiązujące formą do lat 50. Różne wersje pozwalają na wybór urządzenia zgodnego z własną wizją pojęcia retro. Kolekcja Karim Rashid złożona z płyt grzejnych, piekarników i okapów to przede wszystkim miękkie, piękne linie i wykończenie godne artysty. Doskonale wtapiają się w zabudowę kuchni, o swojej obecności dając znać jedynie delikatnymi wzorami. Seria Starck to minimalizm, szkło i stal nierdzewna. Są to urządzenia przeznaczone do mieszkań osób z silnym charakterem. Serię stanowią lodówki, piekarniki, płyty indukcyjne, okapy oraz szuflady grzewcze. 

Samodzielna naprawa przy pomocy części AGD Gorenje

Niekiedy zdarza się tak, że ulubione urządzenie przestaje prawidłowo pracować. W szczególności dzieje się tak w przypadku części Gorenje, które mają kontakt z wodą czy też działają przy wysokich temperaturach. Na szczęście nie oznacza to, że sprzęt jest od razu skazany na zapomnienie. Można bez problemu zakupić oryginalne części Gorenje lub też części zamienne Gorenje, z czego te drugie są fabrycznymi odpowiednikami oryginałów, po czym zabrać się do pracy. W sieci znajduje się wiele filmików instruktażowych oraz instrukcji, ułatwiających domową naprawę np. pralki MAW820 czy kuchenki MEK514B. Wybierz właściwe części AGD Gorenje na podstawie danych z tabliczki znamionowej i ciesz się sprawnym sprzętem przez lata!

Gorąca pralka podczas prania

Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top