Kategorie części

Części do chłodziarek

Poniżej prezentujemy oryginalne części jak i ich odpowiedniki do chłodziarek. Zastosowanie filtrów znajdujących się po lewej stronie ułatwi nawigację po stronie internetowej. Wpisz model swojego sprzętu w wyszukiwarkę, by mieć pewność doboru części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Jeżeli nie jesteś pewien czy dana część występuje w Twoim modelu, otwórz listę części dostepną na stronie. Już nie musisz się martwić, że nie poradzisz sobie ze swoim zepsutym sprzętem. Nasz kanał na YouTube pomoże Ci w naprawie i montażu różnych części dla sprzętu AGD. Posiadamy także szeroki wybór akcesoriów i środków do pielęgnacji sprzętów.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Gdzie stosowano pierwsze chłodziarki?

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że pierwsze układy schładzania godne nazwy "chłodziarka" zainstalowane zostały w browarze, by umożliwić produkcję i przechowywanie złocistego trunku w nawet najgorętsze dni.

chłodziarka

Urządzenie do chłodzenia wykorzystywało amoniak lub eter dimetylowy. Pierwsze masowo produkowane elektryczne chłodziarki sprężarkowe domowego użytku nosiły nazwę DOMELRE (Domestic Electric Refrigerator). Jako czynnika chłodniczego używano toksycznego dwutlenku siarki (R764). Modele te nie odniosły sukcesu na rynku ze względu na wysokie koszta zakupu. W dodatku mniej więcej w tym samym okresie firma AEG wypuściła na rynek europejski swoje chłodziarki sprężarkowe, narzucając solidną konkurencję.

Jak działają chłodziarki sprężarkowe?

Chłodziarki to urządzenia realizujące tzw. "lewobieżny obieg Lindego" - szereg przemian termodynamicznych na skutek zmian czynnika chłodniczego. Obecnie w zależności od sposobu działania wyróżnia się cztery podstawowe typy chłodziarek: sprężarkowe, strumieniowe, absorpcyjne i termoelektryczne. Wersje domowe to najczęściej chłodziarki sprężarkowe. Przykładem chłodziarek absorpcyjnych mogą być chłodziarki turystyczne z wkładami chłodzącymi.

Sposób działania wersji sprężarkowych jest nieskomplikowany: sprężarka zasysa chłodziwo, ogrzewa i pompuje do skraplacza. Na wymienniku ciepła ogrzewana jest woda lub powietrze. Pompowane dalej chłodziwo trafia do zaworu dławiącego, gdzie jest chłodzone do temperatury wyjściowej. Rozprężanie w stałej temperaturze i ciśnieniu doprowadza do wrzenia czynnika chłodzącego, zamieniając stan skupienia chłodziwa w parę. Rozprężanie samo w sobie powoduje schłodzenie substancji, więc do utrzymania temperatury na stałym poziomie wymagane jest pobieranie ciepła z chłodzonej komory.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(14)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(37)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(40)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(24)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(42)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Jak prawidłowo korzystać z lodówki?

Lodówka to jedno z tych urządzeń AGD, które posiada niemal każdy z nas. Dzięki niej jesteśmy w stanie przechować i przedłużyć trwałość produktów spożywczych i potraw na znacznie dłużej. Mimo, że lodówka jest urządzeniem wyjątkowo prostym w obsłudze, nie każdy wykorzystuje w pełni jej zalety. O czym należy pamiętać podczas korzystania z tego urządzenia? Co jest ważne dla jej prawidłowego funkcjonowania? Aby lodówka prawidłowo spełniała swoje zadanie istotne jest, by utrzymywała prawidłową temperaturę. Odpowiednim przedziałem, w którym żywność nie zamarza oraz w którym nie rozwijają się bakterie jest temperatura od 1 st. C do 5 st. C.

Ważny jest także sposób przechowywania żywności. Na najniższych półkach chłodziarki, w których temperatura wynosi ok 2 st. C przechowujmy ryby i mięsa, natomiast w części środkowej przyrządzone wcześniej potrawy, wędliny czy nabiał. Korzystając z lodówki pamiętać musimy także o jej prawidłowej i regularnej pielęgnacji. Nie trzymajmy w urządzeniu produktów, które się zepsuły lub których termin ważności przeminął. Nie stosujmy wewnątrz niej środków dezynfekujących. Mogłyby przedostać się do żywności, która wówczas stałaby się dla nas toksyczna. Jeśli jednak z komory wydobywa się brzydki zapach, to po usunięciu zepsutego jedzenia wyczyśćmy urządzenie specjalnym, przeznaczonym do tego celu środkiem do czyszczenia lodówek.

Akcesoria do chłodziarek – u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Elektryczne urządzenia tego typu mają tendencję do ulegania usterkom, dlatego warto zapoznać się z podstawowymi metodami naprawczymi i zaopatrzyć w niezbędne części. Czy to oświetlenie jest źródłem problemu? A może kuchenne maszyny odmówiły posłuszeństwa z powodu wadliwych podzespołów? Niezależnie od przyczyny – problem trzeba rozwiązać. Części do chłodziarek z oferty North rozwiążą wszystkie problemy – oświetlenie, elektryczne elementy czy cokolwiek innego. Kuchenne wyposażenie wymaga czasami napraw, dlatego warto być przygotowanym.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top