Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Lodówka Rodzaj urządzenia

Części do lodówek Gorenje

Części do lodówki Gorenje można wymieniać na nowe, a jak wiemy lodówka jest jednym z najbardziej podstawowych i najczęściej używanych urządzeń domowych, które znajdziemy w każdej kuchni. To, czy działa prawidłowo jest jednak uzależnione od sprawnej pracy każdego z jej podzespołów. Niektóre awarie mogą skutecznie uniemożliwić nam korzystanie z urządzenia i wyłączyć je z użytku na długi czas. Samodzielna diagnoza oraz naprawa awarii wcale nie musi być jednak trudna. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiednich, kompatybilnych z modelem Twojego urządzenia części do lodówki Gorenje. Znajdziesz je w North – zarówno oryginalne jak i fabryczne zamienniki dobrej jakości. Nasza stale powiększająca się baza oferuje Ci wszystko to, czego potrzebujesz do przedłużenia życia Twojego sprzętu domowego. Poszukiwane części znajdziesz szybciej, korzystając z filtrów na górze strony, gdzie wystarczy wpisać producenta oraz model urządzenia. Pamiętaj, aby nowe elementy wymienne dopasować do swojej lodówki. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak samodzielnie dokonać naprawy lub wymiany poszczególnych wadliwych części, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Powiązane linki:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
11900
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 9900
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(82)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(25)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(22)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
56300
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 32800
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(29)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Części do lodówek Gorenje - wymień na nowe!

Lodówki Gorenje zawsze wyróżniały się unikalnym designem. Producent stawiał na innowacyjność oraz nietuzinkowe rozwiązania. Tak samo, jak zmiana logotypu na przestrzeni lat Gorenje tak asortyment ulegał zmianie. Obecnie lodówki Gorenje nie odstępują na krok światowej czołówce marek. Może w Polsce nie są tak popularne, jak w innych państwach, ale skutecznie walczą o pozycję lidera. Swój charakter podkreślają autorskimi liniami wzorniczymi by Starck, Retro Collection, Ora – Ito, Simplicity oraz Colour edition.

W naszej ofercie sklepowej znajdziesz około 5 tysięcy części zamiennych do lodówek. Półki, balkoniki i inne elementy obudowy to najczęściej kupowane artykuły do lodówek. Dlaczego tak się dzieje? Wiele uszkodzeń, połamań wynika z nieszczęśliwych wypadków podczas mycia urządzenia. Czasami też zdarza się, że przeładowujemy półki jedzeniem, co jest niekorzystne dla nich, ponieważ szybciej tracą swoje właściwości wytrzymałościowe. Nadmierne obciążenie butelkami z napojami innych półek niż tych przeznaczonych na nie (dolny balkonik) również prowadzi do szybszej destrukcji pojemników. Aby przedłużyć żywotność urządzenia zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w obsłudze urządzenia, pielęgnuj sprzęt i na bieżąco wymieniaj uszkodzone podzespoły. 

Części do lodówki Gorenje – najczęstsze awarie

Lodówka jest zarówno najbardziej podstawowym, jak i jednym z najczęściej używanych sprzętów domowych, znajdujących się w niemal każdej kuchni. Ogromny wpływ na jej prawidłowe działanie, ma sprawna praca jej poszczególnych elementów. Które części do lodówki Gorenje częściej ulegają awarii, niż inne i jakie objawy możemy wtedy zaobserwować?

Agregat – zwany też sprężarką – ma za zadanie rozprowadzać czynnik chłodniczy. Jego zepsucie powinno zostać zgłoszone do profesjonalisty. Ale jakie części lodówki Gorenje mogą być odpowiedzialne za zaburzone działanie sprężarki? Między innymi klixon (starter). Warto też sprawdzić, czy nie zabrakło czynnika chłodzącego, co również jest zadaniem fachowca. Źródłem problemu może być jednak termostat – to on załącza agregat w odpowiednich momentach, na podstawie odczytów temperatury. Jego możliwą usterkę można przetestować miernikiem. Następną częstszą awarią może być awaria silnika wentylatora. Wentylator odpowiedzialny jest za obieg chłodnego powietrza po komorze, a jego usterka zaburzy ten proces. Aby zdiagnozować potencjalną awarię, zacznij od próby poruszania śmigłem. Może ono być po prostu zablokowane. Jeśli to nie to – winowajcą jest prawdopodobnie silnik. Jednym z najczęstszych powodów problemów z lodówką jest jednak nieprawidłowe użytkowanie. Zazwyczaj problemy mogą dotyczyć drzwi (czy okolicznych części) – mogą być one krzywe, nieszczelne lub nie domykać się. Jakie części do lodówki Gorenje mogły to spowodować? Powinieneś sprawdzić przede wszystkim zawiasy oraz uszczelkę, a także skontrolować wypoziomowanie urządzenia. Zawiasy mogą ulec uszkodzeniu przez notoryczne przeładowywanie drzwi lodówki. Uszczelka, przez lata eksploatacji, może się zużyć bądź zabrudzić, a także wyschnąć czy pęknąć i spowodować tym samym powstanie nieszczelności. Nieodpowiednie wypoziomowanie lodówki może poskutkować szeregiem problemów – od krzywych i nieszczelnych drzwi, po nieprawidłowe rozprowadzanie czynnika chłodzącego. Problemem, który również nie występuje tak rzadko, jest woda gromadząca się w lodówce. Warto wtedy sprawdzić czy odpływ bądź rurka odpływowa nie są zatkane. Jeśli są drożne, sprawdź układ chłodzący pod kątem awarii. Przy diagnozie większości awarii, warto brać pod uwagę ewentualne problemy z przewodami czy zasilaniem. Jeżeli zepsuła się elektronika – moduł sterujący – zgłoś się do serwisu AGD.

Nie działa No Frost w lodówce

Zawsze używamy sprzętu dopóki działa. W momencie awarii nie musimy panikować. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.

Zobacz rozwiązanie
Nie działa No Frost w lodówce
scroll top