Jak podnieść drzwi lodówki?

pawel | 8 grudnia 2021

Jak podnieść drzwi lodówki?

Dlaczego tak ważne jest, aby wiedzieć jak podnieść drzwi lodówki? Źle dopasowane i niewypoziomowane drzwi lodówki mogą powodować psucie się żywności, gromadzenie się szronu, a także wyższe rachunki za prąd, skracają także jej żywotność. Przenikanie ciepłego powietrza do wnętrza urządzenia, zmusza je do bardziej intensywnej pracy, aby utrzymać docelową temperaturę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak podnieść drzwi lodówki i naprawić problem.

Jak podnieść drzwi lodówki

Zidentyfikuj typ drzwi swojej lodówki

Gdy temperatura w lodówce lub zamrażarce się zmienia, żywność psuje się szybciej, a do środka wkrada się wilgoć. To wszystko zmniejsza wydajność urządzenia. Aby dowiedzieć się, jak podnieść drzwi lodówki, najpierw musisz zidentyfikować ich typ – istnieje kilka podstawowych, często spotykanych, typów.

  • Lodówki side-by-side posiadają dwoje drzwi na całej wysokości urządzenia – drzwi pokrywają komorę zamrażarki w około 1/3, zaś lodówki w 2/3. Drzwi otwierają się na zewnątrz od środka.
  • Drzwi lodówki typu French. Zamrażarka jest w formie wysuwanej szuflady na dole urządzenia, a sama lodówka znajduje się powyżej.
  • Spotkasz też lodówki, które posiadają pojedyncze drzwi obejmujące zarówno zamrażarkę jak i lodówkę.
  • Podobne do poprzednich, lodówki posiadające pojedyncze drzwi, osobno dla lodówki i zamrażarki.

Dowiedz się jak podnieść drzwi lodówki

Teraz powinieneś zdiagnozować, który obszar drzwi jest źródłem problemu. Możesz sprawdzić górne oraz dolne zawiasy – przetestuj czy są luźne, lekko otwierając drzwi i próbując unieść je na końcu przeciwległym do danego zawiasu. Jeśli jeden z nich jest poluzowany, poczujesz jak drzwi przesuwają się w nienaturalny sposób, na górnym lub dolnym zawiasie. W najgorszej sytuacji problemem okażą się oba. Jeśli drzwi Twojej lodówki nie obejmują całej wysokości urządzenia (jak np. w side-by-side), łatwiej będzie Ci je przetestować.

Za pomocą klucza nasadowego poluzuj śrubę na górze drzwi i wypoziomuj je. Upewnij się, że gumowa uszczelka wokół krawędzi tworzy pełne uszczelnienie, a następnie z powrotem dokręć śrubę.

Jeśli po prawidłowo wykonanej procedurze drzwi nadal się przesuwają, sprawdź dolny zawias – mógł się on poluzować, a nawet wygiąć. W tej pierwszej sytuacji zazwyczaj wystarczy dokręcić śruby. Jeśli jednak okaże się, że jest wygięty, będzie wymagał wymiany na nowy. Wiesz już jak podnieść drzwi lodówki, ale zanim przystąpisz do majsterkowania, upewnij się, że masz przy sobie odpowiednie narzędzia, instrukcję obsługi oraz pomocnika. Dodatkowa osoba przytrzyma drzwi i pomoże sprawdzić, czy są szczelne i proste, kiedy będziesz je podnosił.

lodowka zdjecie w tle

Poziomowanie drzwi lodówki

Pamiętaj także, że o ile nie chodzi o wadliwe zawiasy, krzywe drzwi lodówki to nie zawsze wada. Możesz samodzielnie je wypoziomować także od spodu, regulując nogi urządzenia. Jeśli zastanawiasz się jak podnieść drzwi lodówki w ten sposób, poniżej znajdziesz krótką instrukcję.

Najważniejszym krokiem jest oczywiście odłączenie urządzenia od zasilania. Następnie, aby uzyskać dostęp do wszystkich nóg, odsuń lodówkę od ściany. Przednia para może być ukryta za panelem, który będziesz musiał wymontować. Umieść poziomicę na górnej przedniej krawędzi lodówki i wyreguluj dwie przednie nogi, a następnie wyśrodkuj poziomicę. Rodzaje nóg zależą od modelu posiadanej lodówki. Zajrzyj do instrukcji obsługi, aby dowiedzieć się, jakiego narzędzia powinieneś użyć do ich regulacji. Rób to zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby podnieść i ruchem przeciwnym, aby obniżyć.

Zawiasy do lodówek

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.5 / 5. Liczba głosów: 20

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław

Porada typu jak jeździć autem – złap kierownice i kręć

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x