Kategorie części

Części do okapu - oryginalne i zamienne

Tutaj znajdziesz oryginalne i zamienne części do okapów. Zastosuj filtr a przybliżysz się do szukanej części. Jeżeli w pole wyszukiwarki wpiszesz model sprzętu to intuicyjnie wyświetlą się części do Twojego modelu. Sprawdziłeś wszystkie ścianki w swoim okapie i dalej nie zlokalizowałeś tabliczki znamionowej? Podnieś kratkę filtra węglowego, tam znajdziesz tabliczkę. Posługując się listą części dostępną na naszej stronie internetowej zapoznasz się z artykułami występującymi w Twoim modelu. Nie musisz już wzywać fachowca do każdej naprawy w Twoim urządzeniu, wystarczy jak wejdziesz na nasz kanał na YouTube a sam dowiesz się, że nie jest to takie trudne. Dbanie o sprzęt i jego czystość jest niezwykle ważne, a dzięki nam możesz zaopatrzyć się w odpowiednie środki do pielęgnacji sprzętów.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Jak dobrać okap?

Wydajność okapu określana jest za pomocą przepustowości, czyli ile powietrza w ciągu godziny urządzenie jest w stanie przefiltrować.

Za duży okap może zwiększyć zużycie gazu

Optymalna wartość to sześciokrotność objętości kuchni. Większa przepustowość niepotrzebnie wychładza pomieszczenie oraz może zakłócać proces spalania gazu w palnikach kuchenki. Zbyt duża przepustowość okapu może także skutkować pogorszeniem jakości powietrza w mieszkaniu. Mowa tutaj o tak zwanym ciągu wstecznym, zjawisku występującym, gdy okap cechuje się zbyt mocnym jak na mieszkanie ciągiem.

Najprościej mówiąc, urządzenie wysysa z mieszkania powietrze szybciej, niż jest ono uzupełniane. W mieszkaniach z wentylacją grawitacyjną źródłem świeżego powietrza najczęściej są rozszczelnione okna lub specjalne wywietrzniki. Jednakże przepustowość tychże jest ograniczona, szczególnie w zimę – niewiele osób decyduje się na rozszczelnienie okien, gdy na zewnątrz hula Dziadek Mróz.

Powstające w ten sposób podciśnienie zasysa powietrze, najczęściej przez kanały wentylacyjne o przeciwnym przeznaczeniu, wypełnione kurzem i zanieczyszczeniami. Rozsądnym rozwiązaniem problemu może być okap w postaci pochłaniacza, wyposażony w wymienny filtr. Urządzenia tego typu nie potrzebują kanałów odprowadzających – pracują w systemie zamkniętym.

Komin odprowadzający wypełniony jest filtrem powietrza wychwytującym tłuszcz pochodzący z gotowania, a przefiltrowane powietrze trafia z powrotem do kuchni. Urządzenia tego typu nie mają możliwości wywołania efektu ciągu wstecznego, można je swobodnie stosować w dowolnego rodzaju kuchni z dowolnego typu kuchenką. Jedynym warunkiem poprawnego użytkowania jest regularna wymiana filtrów.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(43)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(21)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(35)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
6647
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 4500
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(82)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(31)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Kiedy wymienić filtr w okapie?

Co daje okap kuchenny

Wymiana filtru w okapie to podstawowa czynność obowiązująca każdego użytkownika. Filtry w okapach dzielimy na dwa typy: przeciwtłuszczowe oraz węglowe. W okapach z obiegiem otwartym stosowane są tylko filtry przeciwtłuszczowe - nie ma potrzeby stosowania węglowych, gdyż powietrze przesycone kuchennym aromatem wyrzucane jest z mieszkania. Filtr przeciwtłuszczowy służy jedynie do powstrzymywania zawartego w parze tłuszczu przed osiadaniem na meblach i ścianach. Zanieczyszczone metalowe filtry przeciwtłuszczowe wystarczy umyć, jednak filtry wykonane z papieru, fizeliny lub tektury należy regularnie wymieniać. Filtr przeciwtłuszczowy wymieniamy, gdy oleiste zanieczyszczenia wyraźnie pokrywają jego powierzchnię.

Spadek wydajności filtrów przeciwtłuszczowych z reguły oznacza bardzo nieprzyjemne zanieczyszczenia w całej kuchni - okap pokrywa się tłustym nalotem, do którego z łatwością przylepiają się całe warstwy kurzu. Filtry węglowe służą do wyłapywania nieprzyjemnych zapachów z powietrza. Stosowane są w obiegu zamkniętym i montowane są pod filtrem przeciwtłuszczowym. W zależności od jakości stosowanego filtra, wymiany należy dokonać od czterech do dwunastu miesięcy od daty instalacji. Kiedy można mieć pewność, że filtr należy wymienić? Zdecydowanie w momencie, gdy zapachy pochodzące z gotowania zaczynają rozprzestrzeniać się po mieszkaniu. Zapchany i zużyty filtr można zidentyfikować także po chmurach pary kłębiącej się pod wyciągiem - ze względu na obniżoną przepustowość okap nie jest w stanie wciągnąć wszystkich oparów. Są to jednak sytuacje ekstremalne i wymagają natychmiastowej interwencji użytkownika.

Wentylator w okapie nie działa

Zawsze używamy sprzętu dopóki działa. W momencie awarii nie musimy panikować. Wystarczy właściwa diagnoza usterki i dobór części zamiennych. Pomagamy w uporaniu się z problemem awarii. Podpowiadamy także, jak dbać o sprzęty AGD, tak aby cieszyć się ich jak najdłuższym użytkowaniem. Nie tylko duże AGD, ale również elektronika nie ma przed nami tajemnic, stale podnosimy nasze kwalifikacje.

Zobacz rozwiązanie
Wentylator w okapie nie działa
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top