Szukaj po kategorii części

Części do ekspresu do kawy

(25 613 produktów)

Poniżej prezentujemy listę części do ekspresów do kawy. Znajdziesz tu oryginalne oraz zamienne części do Twojego urządzenia. Akcesoria i artykuły do pielęgnacji pomogą Ci usunąć nieprzyjemne zapachy oraz osady. Jeżeli poszukujesz konkretnej części, a nie znasz jej fachowej nazwy, skorzystaj z karty złożeniowej przygotowanej specjalnie dla Ciebie. Aby szybko odnaleźć poszukiwany element wpisz w wyszukiwarkę (patrz wyżej) model ekspresu z tabliczki znamionowej, która umieszczona jest pod pojemnikiem na wodę lub pod ekspresem. Jeśli nie znasz modelu skorzystaj z filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania.

Dostępność

Z kawą w kosmos!

Maj 2015 to miesiąc, w którym kawa podbiła kosmos. Na początku miesiąca na stację orbitalną ISS dotarł ekspres do kawy wraz ze specjalną, dostosowaną do nieważkości filiżanką.

Kto wypił pierwszą kawę w kosmosie?

Astronautka Cristoforetti do tego stopnia stęskniła się za kawą, że sztab NASA zdecydował się na zrealizowanie jej marzenia i dostarczenie odpowiednio przystosowanego urządzenia na orbitę. Dzięki temu astronauci nie będą już skazani na picie rozpuszczalnej kawy z plastikowych woreczków. Urządzenie o wdzięcznej nazwie ISSpresso (nazwa pochodzi od skrótu ISS – International Space Station, czyli Międzynarodowa Stacja Kosmiczna) przystosowane zostało do parzenia kawy w warunkach zerowej grawitacji.

Wnętrze stacji orbitalnej to wyjątkowo delikatne środowisko, dlatego też głównym wyznacznikiem przy powstawaniu ISSpresso było bezpieczeństwo. Układ ciśnieniowy ekspresu jest w stanie wytrzymać aż 400 barów, a w celu uniknięcia ryzyka "rozlania" płynu po wnętrzu stacji przeprojektowano dysze, układ ciśnieniowy oraz system podawania wody ekspresu.

Pierwotnie zakładano dystrybucję kawy bezpośrednio do plastikowego woreczka i picie napoju przez słomkę. Jednak, na szczęście dla obecnej i wszystkich wszystkich następnych, producent wysłuchał próśb Cristoforetti i do zestawu dołączył filiżankę, specjalnie przygotowaną do warunków zerowej grawitacji. Pierwszą degustację Cristoforetti przeprowadziła w przebraniu Kathryn Janeway, postaci z serialu Star Trek.

"To niewielki krok dla kobiety, ale wielki dla kawy" skomentował sprawę Scott Kelly, astronauta będący wtedy wraz z Cristoforetti na pokładzie ISS. Wyprodukowania działającego w stanie nieważkości urządzenia podjęła się firma Lavazza przy współpracy z firmą Argotec, specjalistą od technologii lotów kosmicznych. Patronat nad projektem objęła Włoska Agencja Kosmiczna.

Zbiornik na mleko kompletny do ekspresu DeLonghi DLSC012 5513296641
15900 15290
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 12900
Silnik młynka do ekspresu Saeco 996530000317
16200
Wyślemy w poniedziałek
Dozownik kawy do ekspresu Siemens 12011804
Zawór ceramiczny do ekspresu Siemens 12015639
Elektrozawór do ekspresu DeLonghi 5213218431
8890
Wyślemy w poniedziałek
Wylewka kawy do ekspresu Siemens 00621811
Termostat do ekspresu DeLonghi 5213216261
Złącze zaparzacza do ekspresu Nivona 15056N
Zawór do ekspresu Krups MS0697943
Sprzęgło do ekspresu Nivona 28230
Rurka dyszy pary do ekspresu Siemens 10002576
Wkładka dyszy do ekspresu Nivona 73546
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Czy ekspres do kawy należy czyścić?

Czyszczenie ekspresu do kawy

Gruntowne czyszczenie ekspresu raz na dwa tygodnie zapewnia najlepszy możliwy do uzyskania na danym modelu smak kawy, gwarantuje bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz zabezpiecza podzespoły urządzenia przed uszkodzeniem oraz przyspieszonym zużyciem. Odkamienianie z pomocą dedykowanych preparatów jest zdecydowanie bardziej skuteczne oraz bezpieczniejsze, zarówno dla zdrowia użytkownika jak i dla podzespołów ekspresu. Przede wszystkim jednak usunięcie osadu wapiennego z podzespołów utrzymuje odpowiednią przepustowość rurek, zapewniając odpowiednie warunki pracy sprzętu. Zablokowane kamieniem rurki mogą w skrajnych przypadkach pęknąć pod wpływem zwiększonego ciśnienia, a zanieczyszczony termoblok może ulec uszkodzeniu, uniemożliwiając podgrzanie wody do wymaganej temperatury.

Osad wapienny powoduje także nieprzyjemny, mdły smak wody oraz wyraźnie widoczne na powierzchni napoju plamy zanieczyszczeń. Odtłuszczanie i dezynfekowanie, zarówno elementów zewnętrznych jak i podzespołów ekspresu, zapobiega powstawaniu bakterii, grzybów i wirusów. Zanieczyszczenia w postaci białka i tłuszczu z mleka oraz pozostałości kawy w połączeniu z ciepłą wodą to warunki idealne do rozwoju wszelkiego rodzaju niebezpiecznych drobnoustrojów, dlatego też należy wyjątkowo dokładnie czyścić elementy, w których substancje te mogą się odkładać - szczególnie rurki oraz dysze ekspresu. Zanieczyszczone podzespoły to także nieprzyjemny smak - zmętniała od kamienia woda lub posmak nadpsutego tłuszczu z układu spieniania mleka potrafią zepsuć każdą kawę.

Suszarka do prania buczy

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Postawimy Twój sprzęt na nogi.

Zobacz rozwiązanie
Suszarka do prania buczy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się