Części do ekspresu do kawy - oryginalne i zamienne

(15 047 produktów)

Poniżej prezentujemy listę części do ekspresów do kawy. Znajdziesz tu oryginalne oraz zamienne części do Twojego urządzenia. Akcesoria i artykuły do pielęgnacji pomogą Ci usunąć nieprzyjemne zapachy oraz osady. Jeżeli poszukujesz konkretnej części, a nie znasz jej fachowej nazwy, skorzystaj z karty złożeniowej przygotowanej specjalnie dla Ciebie. Aby szybko odnaleźć poszukiwany element wpisz w wyszukiwarkę (patrz wyżej) model ekspresu z tabliczki znamionowej, która umieszczona jest pod pojemnikiem na wodę lub pod ekspresem. Jeśli nie znasz modelu skorzystaj z filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania.

Dostępność

Z kawą w kosmos!

Maj 2015 to miesiąc, w którym kawa podbiła kosmos. Na początku miesiąca na stację orbitalną ISS dotarł ekspres do kawy wraz ze specjalną, dostosowaną do nieważkości filiżanką.

Kto wypił pierwszą kawę w kosmosie?

Astronautka Cristoforetti do tego stopnia stęskniła się za kawą, że sztab NASA zdecydował się na zrealizowanie jej marzenia i dostarczenie odpowiednio przystosowanego urządzenia na orbitę. Dzięki temu astronauci nie będą już skazani na picie rozpuszczalnej kawy z plastikowych woreczków. Urządzenie o wdzięcznej nazwie ISSpresso (nazwa pochodzi od skrótu ISS – International Space Station, czyli Międzynarodowa Stacja Kosmiczna) przystosowane zostało do parzenia kawy w warunkach zerowej grawitacji.

Wnętrze stacji orbitalnej to wyjątkowo delikatne środowisko, dlatego też głównym wyznacznikiem przy powstawaniu ISSpresso było bezpieczeństwo. Układ ciśnieniowy ekspresu jest w stanie wytrzymać aż 400 barów, a w celu uniknięcia ryzyka "rozlania" płynu po wnętrzu stacji przeprojektowano dysze, układ ciśnieniowy oraz system podawania wody ekspresu.

Pierwotnie zakładano dystrybucję kawy bezpośrednio do plastikowego woreczka i picie napoju przez słomkę. Jednak, na szczęście dla obecnej i wszystkich wszystkich następnych, producent wysłuchał próśb Cristoforetti i do zestawu dołączył filiżankę, specjalnie przygotowaną do warunków zerowej grawitacji. Pierwszą degustację Cristoforetti przeprowadziła w przebraniu Kathryn Janeway, postaci z serialu Star Trek.

"To niewielki krok dla kobiety, ale wielki dla kawy" skomentował sprawę Scott Kelly, astronauta będący wtedy wraz z Cristoforetti na pokładzie ISS. Wyprodukowania działającego w stanie nieważkości urządzenia podjęła się firma Lavazza przy współpracy z firmą Argotec, specjalistą od technologii lotów kosmicznych. Patronat nad projektem objęła Włoska Agencja Kosmiczna.

Wycior do czyszczenia do ekspresu DeLonghi 552556
Tłok zaparzacza do ekspresu Krups MS0697072
2390
Wyślemy pojutrze!
Uszczelka zaparzacza do ekspresu Krups MS0698568
Oring do ekspresu DeLonghi 5313220031
499
Wyślemy pojutrze!
Dozownik kawy do ekspresu Siemens 12011804
Tłok termobloku do ekspresu DeLonghi 5513227961
Sprzęgło zaparzacza do ekspresu Siemens 00636486
Wylewka kawy do ekspresu Siemens 00621811
Uszczelka sitka bojlera do ekspresu Zelmer 00756787
Dysza gorącej wody do ekspresu DeLonghi 5513220091
Grzałka przepływowa do ekspresu DeLonghi 5513227941
Złącze zaparzacza do ekspresu Nivona 15056N
Filtr kawy pojedynczy do ekspresu 5513280991
Chwileczkę... Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Czy ekspres do kawy należy czyścić?

Czyszczenie ekspresu do kawy

Gruntowne czyszczenie ekspresu raz na dwa tygodnie zapewnia najlepszy możliwy do uzyskania na danym modelu smak kawy, gwarantuje bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz zabezpiecza podzespoły urządzenia przed uszkodzeniem oraz przyspieszonym zużyciem. Odkamienianie z pomocą dedykowanych preparatów jest zdecydowanie bardziej skuteczne oraz bezpieczniejsze, zarówno dla zdrowia użytkownika jak i dla podzespołów ekspresu. Przede wszystkim jednak usunięcie osadu wapiennego z podzespołów utrzymuje odpowiednią przepustowość rurek, zapewniając odpowiednie warunki pracy sprzętu. Zablokowane kamieniem rurki mogą w skrajnych przypadkach pęknąć pod wpływem zwiększonego ciśnienia, a zanieczyszczony termoblok może ulec uszkodzeniu, uniemożliwiając podgrzanie wody do wymaganej temperatury.

Osad wapienny powoduje także nieprzyjemny, mdły smak wody oraz wyraźnie widoczne na powierzchni napoju plamy zanieczyszczeń. Odtłuszczanie i dezynfekowanie, zarówno elementów zewnętrznych jak i podzespołów ekspresu, zapobiega powstawaniu bakterii, grzybów i wirusów. Zanieczyszczenia w postaci białka i tłuszczu z mleka oraz pozostałości kawy w połączeniu z ciepłą wodą to warunki idealne do rozwoju wszelkiego rodzaju niebezpiecznych drobnoustrojów, dlatego też należy wyjątkowo dokładnie czyścić elementy, w których substancje te mogą się odkładać - szczególnie rurki oraz dysze ekspresu. Zanieczyszczone podzespoły to także nieprzyjemny smak - zmętniała od kamienia woda lub posmak nadpsutego tłuszczu z układu spieniania mleka potrafią zepsuć każdą kawę.

Kostkarka przecieka

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Postawimy Twój sprzęt na nogi.

Zobacz rozwiązanie
Kostkarka przecieka

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się