Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Ekspres do kawy Rodzaj urządzenia

Części do ekspresów do kawy Delonghi

Każda z części do ekspresu Delonghi musi działać bez zarzutu i spełniać swoją funkcję, aby móc cieszyć się kubkiem gorącej kawy. Jak w każdym urządzeniu, różnego rodzaju awarie czy usterki mogą być nieuniknione – często całkowicie uniemożliwiają one korzystanie ze sprzętu. Dlatego tak ważne jest, aby mieć szybki i prosty dostęp do elementów wymiennych – taki dostęp daje Ci North. Samodzielna diagnoza oraz naprawa usterki może być prostsza, niż myślisz. Stale powiększająca się baza North oferuje Ci tysiące części do ekspresu Delonghi - zarówno oryginalnych jak i fabrycznych odpowiedników dobrej jakości - różnych marek. Aby dobrać poszukiwany element do modelu urządzenia, który posiadasz, skorzystaj z oznaczeń z tabliczki znamionowej oraz z filtrów na górze strony. To pozwoli Ci znaleźć pasujące części jeszcze szybciej. Jeżeli chcesz dokonać wymiany wadliwego lub zepsutego elementu samodzielnie, instrukcje dotyczące napraw znajdziesz na naszym kanale YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Powiązane linki:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(15)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(39)
5997
Wyślemy pojutrze
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(25)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(108)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
14000
Wyślemy pojutrze
outlet Outlet już od 9900
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Części do ekspresu DeLonghi – poznaj najczęstsze usterki

Ekspres do kawy jest urządzeniem, które potrafi skutecznie umilić każdy poranek, przygotowując nasz ulubiony, gorący napój. Niestety, jak każdy inny sprzęt, tak i ten może ulec uszkodzeniu. Które części do ekspresu DeLonghi mogą być bardziej awaryjne, niż inne? Jakich dotyczą usterek?

Może zdarzyć się, że czekając na gorącą kawę, dostaniemy zimny napój. Na jakie części ekspresu DeLonghi należy wtedy zwrócić uwagę? Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest grzałka, a także bojler w ekspresie do kawy. Awaria grzałki najczęściej łączy się z jej zakamienieniem, co sprawia, że nie przewodzi ciepła już tak skutecznie. Bojler, choć rzadko ulega usterkom, mógł przestać przewodzić prąd. Kolejnym częstszym wśród miłośników kawy problemem, jest jej zmieniony, kwaśny smak. Wiele awarii tego sprzętu będzie mieć negatywny wpływ na jakość tego napoju. Jedną z częstszych przyczyn, jest uszkodzony blok zaparzający. Taka awaria może spowodować, że zmielone ziarna spalą się, a zbyt wysoka temperatura nie zmieni smak kawy. Jeżeli Twój ekspres zdaje się działać, ale zauważyłeś, że z jakiegoś powodu zbiera się pod nim woda, może to być winą uszkodzonych przewodów lub nieszczelnego układu. Elementy te ulegają naturalnemu zużyciu z czasem użytkowania i w wielu przypadkach konieczna jest ich wymiana. A co jeżeli ekspres nie chce się włączyć? W takim wypadku części do ekspresu DeLonghi, jakim warto się przyjrzeć, to bezpiecznik termiczny i płytka sterująca – zaraz po tym, jak upewnisz się, że nie jest to wina wtyczki lub poluzowanego kabla. Bezpiecznik termiczny mógł ulec spaleniu, jeżeli wystąpiło wcześniej przepięcie. Potencjalne uszkodzenie płytki sterującej można sprawdzić za pomocą miernika. Jedną z najczęstszych przyczyn wielu awarii jest jednak kamień. Jakie problemy w ekspresie może spowodować? Między innymi dziwny smak kawy, niepokojące dźwięki podczas zaparzania, brak spieniania mleka czy pobierania wody – a to nie wszystko. Kamień może przyczynić się do zepsucia niektórych podzespołów, tym samym skutecznie zaburzając pracą ekspresu. Pamiętaj więc, by regularnie odkamieniać urządzenie.

Gorąca pralka podczas prania

Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Zrozumienie zasady działania sprzętu to podstawa do wykonania wielu napraw. Pomagamy w uporaniu się z drobnymi awariami. Przekazujemy Wam również przydatną wiedzę na temat dbania o sprzęt AGD. Ciągle doszkalamy się, aby przekazywać tylko fachową wiedzę naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top