Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Ekspres do kawy Rodzaj urządzenia

Filtr do ekspresu do kawy

(663 produktów)

Filtry do kawy dzielą się na kilka rodzajów w zależności od ekspresu. W ekspresach przepływowych używamy filtrów papierowych, natomiast w ekspresach kolbowych filtra stałego. W przypadku poprawy smaku kawy warto zwrócić uwagę na wodę, jaką używamy do parzenia kawy. Stosując filtr wody zapobiegamy osadzaniu się kamienia wewnątrz ekspresu. Zapobiegasz awariom grzałki, bojlera oraz innych podzespołów. Dzięki regularnej wymianie filtrów do ekspresu możemy się cieszyć lepszym smakiem kawy.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Ekspres jako jeden z najważniejszych domowników

Ekspres do kawy to ten rodzaj sprzętu, bez którego większość osób nie wyobraża sobie nie tylko poranka, ale często całego dnia. Przygotuje dla Ciebie ulubioną kawę i umili czas relaksu. Jednak jeśli cenisz sobie w kawie oprócz wyjątkowego aromatu również ten niepowtarzalny smak, to musisz pamiętać o regularnej wymianie filtrów.

W przypadku ekspresów kolbowych, w których zmieloną kawę podaje się do urządzenia przy pomocy kolby, ważna jest regularna wymiana i konserwacja. Filtr ten wykonany jest ze stali nierdzewnej. Ma formę sitka, co oznacza, że jest okrągłego kształtu z otworami w podstawie. I przez te otwory wypływa gotowa kawa. Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o czystość sitka. Na bieżąco, po każdym użyciu, czyść filtr. A jeśli zauważysz, że się zniszczył lub zużył, to wymień na nową część. Dzięki temu zadbasz nie tylko o stan samego urządzenia, ale także o najwyższą jakość i najlepszy smak Twojej ulubionej, codziennej kawy. Pamiętaj, że filtry do ekspresów różnych producentów różnią się między sobą wymiarami. Dlatego dopasuj część na podstawie danych z tabliczki znamionowej.

 

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(64)
DLSC400 Filtr kawy pojedynczy do ekspresu 5513280991
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(33)
Filtr kawy podwójny do ekspresu DeLonghi AS00001314
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
Filtr wody węglowy do ekspresu DeLonghi 7313285779
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
Filtr kawy pojedynczy do ekspresu AS00001313
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(21)
Filtr kawy do kawiarki Ariete AT4066008600
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
Filtr grzałki do ekspresu DeLonghi 5313217601
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
Filtr stały do ekspresu Ariete AT4066009100
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
Filtr kawy pojedynczy do ekspresu 6032109800
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
Filtr kawy do ekspresu Ariete AT4066009600
1090
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Filtr podwójny na saszetki do ekspresu Philips 422225960231
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
Filtr kawy pojedynczy do ekspresu AT4055310700
7290
Wyślemy w poniedziałek
Filtr stały do ekspresu Kenwood KW712409
2590
Wyślemy w poniedziałek
Filtr kawy pojedynczy do ekspresu 7113212861
3790
Wyślemy w poniedziałek
Filtr kawy pojedynczy do ekspresu 50267783004
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Filtr wody do ekspresu Electrolux FWF02 9001664482
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Czym są filtry do expresu i jak działają?

filtr do ekspresuPodstawowe informacje o filtrach do ekspresu powinien mieć każdy posiadacz tego sprzętu.

Filtry do ekspresu to elementy, które znajdują się praktycznie w każdym modelu. Są niezbędne, aby urządzenie mogło właściwie funkcjonować. Wśród nich można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów. Pierwszy to filtr kawy podwójny lub pojedynczy, wykorzystywany w ekspresach kolbowych. Ten typ zwykle wykonany jest ze stali nierdzewnej i posiada wyjmowane dno, dzięki czemu nie sprawia problemu w czyszczeniu z resztek kawy.

Kolejny filtr do ekspresu to filtr wody. Do jego zadań należy usuwanie wapiennych osadów, które negatywnie wpływają na smak kawy, zapychają rurki i wężyki, a z biegiem czasu zaczynają gnić, co utrudnia pracę urządzenia. Dodatkowo niweluje metale ciężkie, chlor i aluminium. Jego wymiana nie jest trudna – powinna być dokładnie opisana zarówno w instrukcji obsługi ekspresu, jak również samego produktu. Większość nowoczesnych ekspresów informuje o konieczności wymiany przy pomocy odpowiedniego komunikatu na ekranie.

W naszej ofercie znajdują się także filtry do expresu przelewowego, czyli tak zwane stałe. Ich używanie eliminuje konieczność stosowania tradycyjnych filtrów papierowych. Są wielokrotnego użytku, dzięki czemu można zaoszczędzić pieniądze.

Jak dobrać właściwe filtry do ekspresu do kawy?

Jeżeli filtr do ekspresu w Twoim urządzeniu zniszczył się, zużył lub nastąpiła konieczność jego wymiany na nowy, koniecznie sprawdź oznaczenie modelu na tabliczce znamionowej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że produkt został dobrze dobrany i wymiana przebiegnie szybko, sprawnie oraz bezproblemowo. W celu przedłużenia żywotności filtrów, pamiętaj o tym, by regularnie odkamieniać ekspres, a także czyścić obieg mleczny. To sprawi, że w środku nie będą gromadziły się zabrudzenia, co często powoduje awarie delikatnych podzespołów, takich jak grzałka czy pompa.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz filtry do ekspresu do kawy różnych marek, między innymi DeLonghi, Bosch, Zelmer oraz Philips. Ich cena jest zależna od rodzaju filtra.

 

Gorąca pralka podczas prania

Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top