Zaparzacze do ekspresów do kawy
Zaparzacz, jak wskazuje jego nazwa, jest częścią odpowiedzialną za proces parzenia kawy w ekspresie. Aby zapobiec jego awarii, niezbędna jest regularna konserwacja urządzenia – jeśli jest na to za późno, konieczna będzie wymiana części na nową. Jak się za nią zabrać? To nic trudnego! Film instruktażowy umieszczony na naszym kanale na YouTube przedstawia naprawę w przystępny sposób, dzięki czemu samodzielne jej przeprowadzenie nie powinno sprawić Ci trudności. Pamiętaj, że jednostka zaparzająca jest elementem, który należy dobrać na podstawie modelu urządzenia. Znajdziesz go na tabliczce znamionowej – producenci umieszczają ją najczęściej na spodzie ekspresu, przy pojemniku na wodę lub na drzwiczkach serwisowych. Wpisz model w wyszukiwarkę powyżej, by znaleźć zaparzacz kompatybilny z Twoim ekspresem do kawy!
- powrót do Części do ekspresów do kawy
- (203) Zaparzacze
Zobacz zaparzacze do ekspresu i dobierz część do swojego urządzenia
Zaparzacze do ekspresu są jednym z najważniejszych podzespołów w tym urządzeniu. Dzięki nim możemy cieszyć się gorącą, aromatyczną i świeżą kawą każdego poranka. W przypadku awarii zaparzacza, korzystanie ze sprzętu może być utrudnione lub nawet niemożliwe. Jak rozpoznać usterkę tego elementu?
Najczęstszym objawem, świadczącym o uszkodzeniu zaparzacza, są fusy. Zmielone resztki ziarenek przedostają się do Twojego kubka kawy. Jeżeli zauważyłeś taką nieprawidłowość, najprawdopodobniej oznacza to problemy z zaparzacze. Zaparzecze do ekspresu wymagają przeglądu również, jeżeli po uruchomieniu urządzenia i zaparzeniu kawy, okazuje się, że jest jej mniej, niż zazwyczaj. W gorszym przypadku ekspres przestanie parzyć kawę całkowicie. Aby proces parzenia mógł przebiegać prawidłowo, gorąca woda transportowana jest do zaparzacza, gdzie dochodzi do sprasowania krążka. Jeżeli nie jest w prawidłowej pozycji, może to poskutkować usterką. Uszkodzony zaparzacz może też zacinać się w trakcie użytkowania. Elementy, które się w nim znajdują, jak prowadnice, suwnice czy dźwignia, powinny być w stanie poruszać się swobodnie i płynnie. Jeżeli tak nie jest i zacinają się, jakby były czymś zablokowane, należy skontrolować zaparzacz. Może dojść także do zalania ekspresu – w zaparzaczu znajdziemy części, jak uszczelki tłoka oraz rurki, które transportują wodę z bojlera. Jeżeli te drobne elementy ulegną uszkodzeniu, woda może przedostać się do wnętrza urządzenia, zalewając inne podzespoły i potencjalnie powodując ich uszkodzenie. Może to całkowicie wyłączyć ekspres z użytku. W nowszych modelach tego urządzenia, jeżeli nie działa zaparzacz w ekspresie, zostanie zasygnalizowane to kontrolkami. Dostaniemy tym sposobem informację o konieczności przeglądu tego podzespołu. Zaparzacze powinny być poddawane prawidłowej konserwacji - by nie zacinały się, należy smarować uszczelki silikonem. Zdiagnozowałeś samodzielnie usterkę tej części? Tutaj dobierzesz nowy zaparzacz. Ekspres jest tylko jednym z wielu urządzeń AGD, do którego nowe, wymienne elementy znajdziesz w North.
Gorąca pralka podczas prania
Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Sprawdź, czy sam podejmiesz się wyzwania i naprawisz sprzęt. Samodzielna naprawa nie musi być trudna, z nami poradzisz sobie bez problemu. Podpowiadamy także, jak utrzymać sprzęt w czystości i cieszyć się jego długim użytkowaniem. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.
Zobacz rozwiązanie