Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Blender ręczny Rodzaj urządzenia

Sprzęgła do blenderów ręcznych

Każdemu posiadaczowi blendera ręcznego zależy na długiej bezawaryjnej eksploatacji urządzenia. Wszyscy posiadacze blendera ręcznego doskonale pamiętają o wymianie noża, który tępi się przy dłuższym użytkowaniu czy innych elementów budowy tj. nasadki miksujące czy trzepaczki. Jednak trzeba powiedzieć to otwarcie – sprzęgła do blendera ręcznego również są częściami eksploatacyjnymi. Oznacza to, że zużywają się z każdym użytkowaniem i należy je wymienić na nowe, czasem nawet kilkakrotnie w całym okresie użytkowania blendera. Jeśli więc element ten przestanie działać w prawidłowy sposób, praca sprzętu stanie się utrudniona lub całkowicie uniemożliwiona. Sprzęgła do blenderów ręcznych niszczą się dużo szybciej niż pozostałe elementy, które wymieniamy w naszych blenderach. Poprawnie eksploatowane sprzęgło do blendera ręcznego powinno działać bez zarzutu przez dłuższy czas. Koszt wymiany sprzęgła jest dużo niższy od pozostałych elementów wymienianych w blenderze. Zamówienie należy złożyć na podstawie danych z tabliczki znamionowej, która pozwoli na zidentyfikowanie dokładnego modelu blendera ręcznego.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Działanie sprzęgła do blendera ręcznego

Sprzęgło do blendera ręcznego

Sprzęgło do blendera ręcznego jest jednym z najważniejszych elementów budowy. Bez sprzęgła blender ręczny nie będzie działał poprawnie. W bogatej ofercie naszego sklepu North.pl znajdziecie sprzęgła do blenderów ręcznych renomowanych producentów takich jak Bosch, Philips, Braun, Tefal oraz wiele innych. Sprzęgła te są kompatybilne ze wszystkimi blenderami ręcznymi znajdującymi się w sklepach ze sprzętem AGD. Sprzęgło do blendera ręcznego to zespół łączący silnik z akcesorium takim jak: trzepaczki czy nasadki miksujące. Jest jednym z elementów służącym do wytworzenia przez silnik momentu obrotowego. W zależności od zastosowanej technologii, sprzęgła do blendera ręcznego mogą różnić się budową czy sposobem działania. Materiałem z którego wykonane są sprzęgła do blendera ręcznego jest tworzywo sztuczne – plastik. 

Wymiana sprzęgła w blenderze ręcznym

Ze względu na to, że blender ręczny wykorzystuje sprzęgło w sposób intensywny i częsty, może dojść do awarii tej części. Pierwszym objawem tego, że doszło do usterki sprzęgła, jest brak napędu na nasadkę miksującą lub trzepaczkę. Natomiast silnik pracuje. Przyczyną uszkodzenia może być zniszczone sprzęgło na wałku silnika albo zostało zużyte sprzęgło nasadki miksującej lub trzepaczki. Aby naprawić usterkę należy zdemontować stare sprzęgło i wymienić na nowe. Wymiana sprzęgła blendera nie powinna sprawić trudności. Zazwyczaj wymiana zajmuje naszym klientom kilka minut. Należy wyjąć stare sprzęgło np. szczypcami i w miejsce starego sprzęgła zamontować nowe. Kolejnym objawem wskazującym na uszkodzone sprzęgło do blendera ręcznego jest nadmierny hałas, drgania oraz ocieranie części wirujących. W tym przypadku należy również postępować tak jak w pierwszym opisanym uszkodzeniu.

Jednak należy mieć na uwadze, że podczas takich symptomów blendera ręcznego mógł zostać uszkodzony również silnik. Dlatego też w pierwszej kolejności w przypadku objawów uszkodzenia blendera ręcznego należy sprawdzić i ocenić eksploatacje sprzęgła. Uszkodzone sprzęgło będzie miało wyrobione mocowanie. W związku z tym tak ważne jest wykorzystywanie urządzenia w prawidłowy sposób. Zastąpienie zużytego sprzęgła nowym przywróci pełną funkcjonalność blendera ręcznego i pozwoli na przygotowanie koktajli, którymi ucieszysz całą rodzinę. 

Gorąca pralka podczas prania

Kiedy przestaje nam działać jakiś sprzęt AGD nie porzucajmy go od razu na straty. Sprawdź, czy sam podejmiesz się wyzwania i naprawisz sprzęt. Samodzielna naprawa nie musi być trudna, z nami poradzisz sobie bez problemu. Podpowiadamy także, jak utrzymać sprzęt w czystości i cieszyć się jego długim użytkowaniem. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top