Uszkodzony zaparzacz w ekspresie do kawy – objawy

katarzyna | 3 lipca 2018

Parzenie kawy to swego rodzaju sztuka, która pozwala nam na co dzień delektować się przepysznym „czarnym trunkiem”. Do przygotowania kawy często wykorzystuje się ekspres, który ułatwia sprawę. Jednak co w sytuacji kiedy ekspres odmawia posłuszeństwa? Czasami może zdarzyć się tak, że zaparzacz w ekspresie do kawy nie spełnia swojej funkcji właściwie, jakie mogą być objawy?

1. Fusy w kawie

Jeśli doświadczysz sytuacji, w której to w kawie znajdziesz fusy, zdecydowanie rzuć okiem na zaparzacz. Taka okoliczność stanowi niemalże jednoznaczny dowód na to, że ten element ekspresu zawodzi. Nieszczelny zaparzacz albo zacinająca się dźwignia może powodować, że do naszej kawy trafią resztki zmielonej kawy.

2. Mała ilość kawy

Decydując się na małą czarną, udajesz się do ekspresu, włączasz go, jednak w filiżance znajdujesz znikomą ilość kawy. Taka sytuacja stanowi jeden z objawów nieprawidłowo działającego zaparzacza. Jeśli doświadczysz takiego obrotu spraw, zdecydowanie sprawdź stan zaparzacza, który możliwe, że zacina się.

3. Świecące kontrolki na ekspresie

W nowych ekspresach do kawy zastosowano system przedwczesnej ochrony podzespołów, w związku, jeśli układ ekspresu wykryje wadę zazwyczaj w jakiś sposób to objawia. W przypadku nowych urządzeń zazwyczaj będzie to komunikat w postaci charakterystycznie świecących kontrolek. Jedną z nich może być przegląd zaparzacza.

4. Zalany ekspres do kawy

W zaparzaczu znajduje się uszczelka tłoka oraz dochodzą do niego rurki z dopływem wody z bojlera. Jeżeli któraś jest uszkodzona lub porwana – woda może przedostawać się do wnętrza ekspresu i zalewać inne podzespoły.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o