Kategorie części

Części do blenderów ręcznych

Przedstawiamy oryginalne i zamienne części do blenderów ręcznych. Wesprzyj się filtrami znajdującymi się po lewej stronie, by szybciej znaleźć właściwą część. Podając model będziesz bliżej szukanej części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Przy wyborze części ułatwi Ci plik zawierający pełną listę części dla danego modelu. Zajrzyj na nasz kanał YouTube i zobacz jak łatwo można wymieniać części w sprzętach AGD. Nie wiesz czym umyć swoje urządzenie? Skorzystaj z naszych środków pielęgnacyjnych do sprzętu AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Blendery ręczne i ich zalety

Główną zaletą blenderów ręcznych jest ich uniwersalność, którą zapewniają niewielkie rozmiary i waga. W przypadku tych urządzeń jako pojemnik może zawsze w razie potrzeby posłużyć dowolna miska lub kubek.

blender ręczny

Niestety jednak coś za coś, małe urządzenia oferują z reguły niewielką moc, a sposób zasilania - nie licząc jeszcze słabszych modeli zasilanych z akumulatora - ogranicza zasięg urządzenia do okolicy gniazdka. Długość kabla zasilającego wynosi z reguły od 0,5 do 2 metrów, co pozwala na w miarę swobodne operowanie blenderem na blacie kuchennym.

Moc blenderów ręcznych oscyluje w okolicach 600 Watów. Modele z wbudowanym akumulatorem dysponują z reguły mocą około 200 Watów, dają sobie jednak doskonale radę z miksowaniem warzyw liściastych, wędlin i składników na musy oraz sorbety. Co ciekawe, słabsze lub tańsze blendery ręczne są z reguły głośniejsze - wynika to z kultury pracy. Jednak nawet najtańsze blendery ręczne pozwalają na przygotowanie orzeźwiających musów owocowych w gorące, letnie dni.

Dodatkowe akcesoria - dzbany i nasadki - poszerzają znacznie możliwości blendera, zwiększając ilość otrzymywanego produktu lub umożliwiając blendowanie twardych składników takich jak orzechy, lód i czekolada. Blendery ręczne są bardzo proste w budowie, a co za tym idzie w naprawie: obudowa zawiera silnik, a część blendująca składa się ze sprzęgła i ostrza. Uchwyt zazwyczaj wykonany jest z tworzywa, a końcówka z aluminium lub stali nierdzewnej. Blendery ręczne mogą osiągać do 20 000 obrotów na minutę, przewyższając pod tym względem nawet blendery stacjonarne.

Jak prawidłowo użytkować blender ręczny?

Jak używać blender ręczny?

Blender jest urządzeniem, które w każdej kuchni ułatwia pracę. Dzięki niemu bez wysiłku możemy przygotować wiele dań. Pozwala siekać, rozdrabniać, kruszyć i miksować różne produkty spożywcze. Bender ręczny zdecydowanie skraca czas przygotowywania posiłków. Jest to doskonałe udogodnienie pod warunkiem, że korzystamy z niego zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad obsługi może prowadzić nie tylko do poważnych usterek, ale i do uszkodzeń urządzenia. Jak więc prawidłowo korzystać z blendera, by nie zrobić sobie przy tym krzywdy?

Przede wszystkim podczas pracy urządzenia pamiętajmy, aby jego ostrza znajdowały się w bezpiecznej dla nas odległości i odpowiedniej względem nas pozycji. Naciskajmy przycisk uruchomiający blender dopiero w momencie, kiedy znajduje się on w naczyniu. Dzięki temu nie tylko uchronimy się przed przypadkowym skaleczeniem, ale także ochronimy nasze ubrania czy biżuterię przed zniszczeniem. O środkach bezpieczeństwa powinniśmy pamiętać także podczas pielęgnacji urządzenia. Przed przystąpieniem do czyszczenia, upewnijmy się, że jest odłączone od kontaktu. Przepłuczmy jego końcówkę w wodzie z dodatkiem detergentu lub mydła i osuszmy, aby nie nie dopuścić do pojawienia się rdzy. Aby przedłużyć żywotność urządzenia nie przeciążajmy go jednostajną pracą, ale zastosujmy krótkie pulsacyjne blendowanie. W ten sposób nie obciążamy silnika.

Gorąca pralka podczas prania

W momencie awarii urządzeń AGD nie musimy panikować. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Postawimy Twój sprzęt na nogi.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top