Części do lodówki
Lodówka jest jednym z najbardziej podstawowych i najczęściej używanych urządzeń domowych, które znajdziemy w każdej kuchni. To, czy działa prawidłowo jest jednak uzależnione od sprawnej pracy każdego z jej podzespołów. Niektóre awarie mogą skutecznie uniemożliwić nam korzystanie z urządzenia i wyłączyć je z użytku na długi czas. Samodzielna diagnoza oraz naprawa awarii wcale nie musi być jednak trudna. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiednich, kompatybilnych z modelem Twojego urządzenia części do lodówki. Znajdziesz je w North – zarówno oryginalne jak i fabryczne zamienniki dobrej jakości. Nasza stale powiększająca się baza oferuje Ci wszystko to, czego potrzebujesz do przedłużenia życia Twojego sprzętu domowego. Poszukiwane części znajdziesz szybciej, korzystając z filtrów na górze strony, gdzie wystarczy wpisać producenta oraz model urządzenia. Pamiętaj, aby nowe elementy wymienne dopasować do swojej lodówki. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak samodzielnie dokonać naprawy lub wymiany poszczególnych wadliwych części, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.
Tysiące części do lodówki na wyciągnięcie ręki
Ciężko wyobrazić sobie życie bez codziennego używania lodówki. Niestety, niektóre awarie mogą skutecznie uniemożliwić korzystanie z urządzenia. Jakie części do lodówki ulegają im częściej i jak je rozpoznać? Jeżeli w Twoim urządzeniu nie działa sprężarka, to – poza awarią jej samej bądź brakiem czynnika chłodzącego – warto przyjrzeć się termostatowi. To właśnie on ją uruchamia, a przetestujesz go miernikiem. Kolejną nieprzyjemną usterką jest awaria silnika wentylatora. Wentylator dba o obieg schłodzonego powietrza po komorze i taka awaria może ten proces zaburzyć. Po upewnieniu się, że śmigła nie są zablokowane, zwróć uwagę na sam silnik. Częste problemy z lodówką są jednak winą użytkownika i związane są z drzwiami. Które części do lodówki mogą odpowiadać za krzywe, nieszczelne lub niedomykające się drzwi? Zwróć uwagę przede wszystkim na zawiasy i uszczelkę, a także na wypoziomowanie urządzenia. Zawiasy mogą uszkodzić się przez regularne przeładowywanie drzwi, zaś uszczelka może się zużyć, zabrudzić czy wyschnąć i pęknąć – to spowoduje nieszczelności. Niewypoziomowane urządzenie może mieć problem z krzywymi czy nieszczelnymi drzwiami, a nawet z rozprowadzaniem czynnika chłodzącego. Nierzadko zdarza się też, że w lodówce gromadzi się woda. Może to oznaczać zatkany odpływ, jednak warto sprawdzić czy awarii nie uległ układ chłodzenia. Diagnozę usterek warto zaczynać od sprawdzania potencjalnych problemów z zasilaniem lub elektroniką. Uszkodzony moduł powinieneś zgłosić do serwisu AGD. Jeśli sam zdiagnozowałeś usterkę, nowe części do lodówki znajdziesz w North. Instrukcje wymian i napraw poszczególnych elementów znajdziesz na naszym kanale YouTube. Samodzielna naprawa lodówki wcale nie musi być trudna!
Ilość oraz sposób ułożenia żywności w komorach lodówki znacząco wpływa na wydajność chłodzenia. Wypełnienie komory zamrażalnika produktami w taki sposób, by były ciasno upakowane i przylegały do siebie, pomaga w utrzymaniu niskich temperatur. Ułożona w ten sposób zmrożona żywność o wiele wolniej się rozmraża, gdyż wchłaniana energia cieplna jest równomiernie rozprowadzana po całej "bryle" stworzonej z produktów. Ograniczony w ten sposób zostaje także obieg powietrza pochodzącego zza lodówki i dostającego się do komory podczas otwarcia drzwiczek. Powietrze takie jest zawsze cieplejsze niż wnętrze komory, dlatego też może podnieść temperaturę pojedynczych produktów. W komorze zamrażalnika nie występuje obieg powietrza z układu chłodzenia lodówki, dlatego też bez obaw możemy nawet "na siłę" upychać w zamrażalniku kolejne produkty żywieniowe. W razie zepsucia czy awarii części zamienne do lodówek znajdziesz w naszej ofercie.
Jak zwiększyć wydajność lodówki?
W przypadku komory chłodziarki obowiązuje odwrotna zasada: między poszczególnymi produktami pozostawiamy mniej więcej trzy centymetry wolnej przestrzeni w celu umożliwienia swobodnego przepływu powietrza z nawiewu. Nawiew prowadzi schłodzone powietrze do komory chłodziarki, utrzymując temperaturę żywności na właściwym poziomie oraz regulując wilgotność powietrza. Zbyt ciasno upakowane produkty nie tylko gromadziłyby niechcianą, szybko zamieniającą się w szron wilgoć, ale blokowałyby także przepływ powietrza do określonych stref komory chłodziarki. Najmniej chłodzona strefa chłodziarki, ze względu na zwiększony kontakt z ciepłym powietrzem, to drzwi - dlatego też na półkach drzwiowych oraz balkonikach umieszczamy produkty, o których zepsucie nie musimy się martwić. Wbrew powszechnej opinii jednak nie ma większej różnicy w temperaturach między poszczególnymi półkami - pod warunkiem, że lodówka wyposażona jest w nawiew chłodnego powietrza. Rzeczywiste różnice pomiędzy poszczególnymi półkami wynoszą około jeden stopień Celsjusza (według badań przeprowadzonych przez firmę BEKO).
Nie działa No Frost w lodówce
W momencie awarii urządzeń AGD nie musimy panikować. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.
Zobacz rozwiązanie