Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Lodówka Rodzaj urządzenia

Termostaty do lodówek

Termostat do lodówki, to element urządzenia, który zazwyczaj znajduje się w jego wnętrzu. Jest to część sterująca, która pozwala nam regulować temperaturę w lodówce - bez niego, urządzenie nie byłoby w stanie utrzymywać jej na określonym poziomie. Ten element jest więc niezbędny, także ze względu na jego wpływ na świeżość Twoich produktów. W przypadku usterki lub zużycia, należy go jak najszybciej wymienić, by nie ryzykować zepsucia żywności bądź powstania innych usterek. Jeśli zauważyłeś, że temperatura w Twojej lodówce jest niestabilna, a produkty szybciej się psują lub przeciwnie - zamarzają - winowajcą problemu jest najprawdopodobniej termostat. Reaguj szybko i uratuj swój sprzęt z North, gdzie znajdziesz zarówno oryginalne, jak i zamienne elementy do Twoich urządzeń. Pamiętaj, aby dobierać je na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, by były kompatybilne z modelem, który posiadasz. Aby dowiedzieć się więcej na temat samodzielnej wymiany wadliwych części, zajrzyj na nasz kanał na YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(24)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(31)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(38)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(19)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(20)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(15)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(15)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Jak przetestować termostat do lodówki?

Termostaty do lodówki Termostat do lodówki, zazwyczaj znajdujący się we wnętrzu urządzenia, ma za zadanie regulować temperaturę, co jest kluczem do prawidłowego przechowywania artykułów żywnościowych i przedłużeniach ich trwałości.  Niektóre produkty np. owoce i warzywa potrzebują specjalnych warunków klimatycznych, aby przedwcześnie nie zaczęły więdnąć. Sterowanie temperaturą odbywa się za pomocą termostatu w lodówce. Klasyczny termostat do lodówki zakończony jest czujnikiem. Optymalna wartość dla części chłodziarkowej wynosi 4- 6 stopni Celsjusza, natomiast w zamrażalniku -16 do – 18 stopni. Oczywiście temperatura uzależniona jest od ilości i rodzaju produktów przechowywanych w lodówce. Termostat steruje systemem chłodzenia - po włączeniu konkretnego ustawienia, działa on jako przełącznik, który obniża lub podnosi temperaturę, wyłączając się, kiedy urządzenie ją osiągnie. Następnie będzie się włączać i wyłączać, gdy temperatura wewnątrz lodówki będzie wahać się w górę i w dół, aby utrzymać ustawiony zakres temperatur. Jak większość tego typu elementów - czy to grzejne, czy chłodzące - także i ten warto raz na jakiś czas testować, aby upewnić się, że wykonuje swoje zadanie. Jak więc testować termostat do lodówki?

Sprawny termostat w lodówce jest bardzo ważny w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Jeśli jest on uszkodzony, temperatura jest niestabilna, co może negatywnie wpłynąć na świeżość produktów. Aby sprawdzić, czy termostat działa prawidłowo, wystarczy wykonać prosty test. Pierwszym sposobem jest po prostu przyjrzenie się produktom, znajdującym się w lodówce. Jeśli utrzymują świeżość znacznie krócej niż powinny, może to oznaczać niestabilną temperaturę. Do drugiego testu będziesz potrzebował multimetru. Ustaw termostat do lodówki na najniższy poziom - podłączone są dwa przewody, które powinieneś usunąć. Ustaw multimetr na najniższą wartość w sekcji pomiaru rezystencji lub w tryb sprawdzania ciągłości, kiedy wyda sygnał dźwiękowy. Następnie umieść sondy na każdym z zacisków termostatu. Multimetr powinien emitować sygnał dźwiękowy bądź wyświetlać wartość w pobliżu poniżej zera omów. Jeśli nie wydaje sygnału lub jest powyżej zera, termostat należy wymienić.

Tak samo ważna jest również regulacja termostatu. Temperatura wewnątrz lodówki jest bardzo ważna dla żywności i właśnie z tego względu termostat powinien być ustawiony na tą odpowiednią. Zbyt niska temperatura może spowodować zamarznięcie i zmrożenie produktów, podczas gdy zbyt wysoka sprawi, że się zepsują. Zanim zabierzesz się za regulację, sprawdź jaka temperatura panuje już w środku urządzenia - szybkim i łatwym sposobem, jest użycie np. termometru do mięsa. Idealna temperatura chłodzenia żywności wynosi 2°C, a dopuszczalny zakres to zazwyczaj powyżej 0°C, ale mniej niż 5°C. Ustaw termostat właśnie na tę temperaturę, bądź na ustawienie średnie, jeśli na urządzeniu nie ma wartości liczbowych. Następnie możesz użyć termometru, aby sprawdzić, czy temperatura mieści się w optymalnym zakresie.

Pamiętaj, że testowanie i regulowanie termostatu powinno być regularną częścią rutynowych czynności konserwacyjnych, ponownie jak okresowe rozmrażanie zamrażarki. To uchroni Cię przed zepsutym jedzeniem, a także awariami. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jeśli nastąpi nagła zmiana temperatury urządzenia, jest termostat. Zanim zaczniesz przy nim majsterkować, najbezpieczniej będzie odłączyć lodówkę od zasilania. Jeśli będziesz potrzebować nowej części, pamiętaj, aby dobrać ją na podstawie oznaczeń na tabliczce znamionowej - element musi być kompatybilny z modelem, który posiadasz.

Zorganizuj swoją lodówkę

Jeśli Twój sprzęt zbytnio zmraża produkty bądź przeciwnie, szybciej się psują, ponieważ temperatura jest za wysoka - wiesz już, że najczęstszym winowajcą jest termostat. Lodówka to urządzenie, które wymaga odpowiedniej konserwacji, aby mogło posłużyć jak najdłużej. Wybierz nową część w North, a następnie dowiesz się, jak mądrze i wygodnie organizować przestrzeń.

Kiedy nadejdzie sezon na świeże owoce i warzywa, nie ma lepszego sposobu na utrzymanie ich koloru i świeżości, niż przechowywanie ich w szklanych słoikach w lodówce. Nie zepsują się przez znacznie dłuższy czas, kiedy będą w nich także szczelnie zamknięte. W słoikach w lodówce najlepiej przechowywać także świeże zioła z odrobiną wody, a w ten sposób wytrzymają nawet do 3 tygodni. Taka organizacja produktów, działa też na nasz umysł - oglądanie świeżych i kolorowych warzyw przy każdym otwarciu lodówki może zainspirować Cię do przygotowania czegoś zdrowego każdego dnia. Kiedy jedzenie znajduje się tuż przed naszymi nosami, pamiętamy o tym, by spożyć je, zanim się zepsuje. Pamiętaj jednak, aby Twój termostat do lodówki ustawiony był na optymalną temperaturę.

A co z zamrażarką? Warto zaopatrzyć się w zwykłe organizery. W ten sposób podzielisz szuflady zamrażarki na sekcje, dzięki czemu łatwiej dostaniesz się do tego, czego akurat potrzebujesz. Możesz mieć osobne organizery na warzywa, mrożone owoce oraz mięso. Twoja zamrażarka będzie się dzięki temu także mniej brudzić, a Tobie łatwiej będzie sporządzić listę zakupów. Niezależnie od tego czy potrzebne Ci nowe szuflady, pojemniki czy termostat - lodówka jest jednym z urządzeń, do którego części znajdziesz w North.

Nie działa No Frost w lodówce

Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.

Zobacz rozwiązanie
Nie działa No Frost w lodówce
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top