Prace serwisowe od 20:30 - zamów teraz lub wróć do nas jutro
Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Lodówka Rodzaj urządzenia

Części do lodówek Hisense

Części do lodówki Hisense można wymieniać na nowe, a jak wiemy lodówka jest jednym z najbardziej podstawowych i najczęściej używanych urządzeń domowych, które znajdziemy w każdej kuchni. To, czy działa prawidłowo jest jednak uzależnione od sprawnej pracy każdego z jej podzespołów. Niektóre awarie mogą skutecznie uniemożliwić nam korzystanie z urządzenia i wyłączyć je z użytku na długi czas. Samodzielna diagnoza oraz naprawa awarii wcale nie musi być jednak trudna. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiednich, kompatybilnych z modelem Twojego urządzenia części do lodówki Hisense. Znajdziesz je w North – zarówno oryginalne jak i fabryczne zamienniki dobrej jakości. Nasza stale powiększająca się baza oferuje Ci wszystko to, czego potrzebujesz do przedłużenia życia Twojego sprzętu domowego. Poszukiwane części znajdziesz szybciej, korzystając z filtrów na górze strony, gdzie wystarczy wpisać producenta oraz model urządzenia. Pamiętaj, aby nowe elementy wymienne dopasować do swojej lodówki. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak samodzielnie dokonać naprawy lub wymiany poszczególnych wadliwych części, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Powiązane linki:
15600
Wyślemy w poniedziałek
chwileczkę Chwileczkę..
Określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Znajdź nowe części do lodówki Hisense – samodzielnie usuń awarię

Lodówkę zaliczamy do podstawowych urządzeń domowych – równocześnie jest to jeden z najczęściej używanych sprzętów, który znajduje się w każdej kuchni. Prawidłowa praca jej poszczególnych podzespołów jest kluczowa dla działania całej lodówki. Które części do lodówki Hisense mogą jednak ulegać awarii częściej niż inne? Jakie objawy możemy wtedy zaobserwować?

Sprężarka – czy też agregat – odpowiedzialna jest za rozprowadzanie czynnika chłodzącego. Zepsucie tej części powinno zostać zgłodzone profesjonaliście. Jakie części lodówki Hisense mogły jednak przyczynić się do nieprawidłowego działania agregatu? Wato zwrócić uwagę na starter (klixon), a także sprawdzić, czy nie zabrakło czynnika chłodzącego (również jest to zadaniem dla fachowca). Prawdopodobnie zawinił jednak termostat, który odpowiada za załączanie sprężarki w odpowiednich momentach na podstawie odczytów. Pracę termostatu przetestujesz miernikiem. Kolejną awarią, z którą możemy mieć do czynienia, jest usterka silnika wentylatora. Wentylator odpowiada za prawidłowy obieg schłodzonego powietrza po komorze. Jego awaria może to uniemożliwić. Zacznij od próby wprowadzanie w ruch śmigieł wentylatora – mogły być czymś zablokowane. Jeżeli nie, wtedy należy zwrócić uwagę na sam silnik. Niektóre problemy z lodówką powodujemy niestety sami. Często są one związane z drzwiami (bądź otaczającymi elementami) – mogą być skrzywione, nieszczelne lub się nie domykać. Które części do lodówki Hisense mogą powodować takie problemy? Głownie zawiasy bądź uszczelka – należy też sprawdzić wypoziomowanie urządzenia. Regularne przeładowywanie drzwi produktami może uszkodzić zawiasy. Z kolei uszczelka, przez długoletnie użytkowanie, może zużyć się, zgromadzić zabrudzenia czy wyschnąć lub pęknąć i tak powstaną nieszczelności. Jeżeli urządzenie jest źle wypoziomowane, może czekać nas szereg problemów – od nieszczelnych drzwi do nieodpowiednio rozprowadzanego czynnika chłodzącego. Nierzadkim problemem jest też to, że w lodówce zbiera się woda. Często wystarczy sprawdzić odpływ lub rurkę odpływową – mogły ulec zatkaniu. Jeśli są drożne, układ chłodzenia mógł ulec awarii. W diagnozie usterek należy brać też pod uwagę ewentualne problemy z zasilaniem, przewodami czy elektroniką. Jeśli uszkodzeniu uległ moduł sterujący, należy skontaktować się z serwisem AGD.

Nie działa No Frost w lodówce

Kiedy przestaje nam działać jakiś sprzęt AGD nie porzucajmy go od razu na straty. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Postawimy Twój sprzęt na nogi.

Zobacz rozwiązanie
Nie działa No Frost w lodówce
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top