Szuflada do lodówki
Szuflady do lodówki to niezbędne elementy urządzenia - zostały stworzone po to, aby bezpiecznie przechowywać Twoją żywność. Zazwyczaj stworzone z trwałego plastiku, nie są jednak odporne na uszkodzenia spowodowane nieprawidłową konserwacją, wysuwaniem na siłę bądź zbyt dużym obciążeniem. Pękniętą lub tym bardziej złamaną szufladę do lodówki należy jak najszybciej wymienić na nową. W North znajdziesz zarówno te na warzywa, jak i podwieszane, a także szuflady świeżości, które pomogą Twojej żywności zachować kolor i smak na dłużej. Wybieraj wśród oryginalnych i zamiennych części, posiłkując się oznaczeniami z tabliczki znamionowej, aby mieć pewność, że będą kompatybilne z Twoim urządzeniem. Aby znaleźć potrzebny element jeszcze szybciej, skorzystaj z filtrów na górze strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wymieniać poszczególne części Twoich sprzętów domowych na nowe, zajrzyj na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz filmiki instruktażowe.
- powrót do Części do lodówek
- Szuflady
- Szuflady (wszystkie) (7 198)
- Szuflady do zamrażarek (2 895)
- Szuflady na warzywa (3 539)
- Szuflady na lód (73)
- Szuflady świeżości (240)
- Szuflady podwieszane (103)
- Szuflady komory świeżości (81)
- powrót do Części do lodówek
- Szuflady
- Szuflady (wszystkie) (7 198)
- Szuflady do zamrażarek (2 895)
- Szuflady na warzywa (3 539)
- Szuflady na lód (73)
- Szuflady świeżości (240)
- Szuflady podwieszane (103)
- Szuflady komory świeżości (81)
Jak dbać o szuflady w lodówce?
Szuflady do lodówek to elementy, które najczęściej ulegają uszkodzeniu w tym sprzęcie. Jest to wynikiem ich wysokiej i częstej eksploatacji – przede wszystkim chodzi o przeładowywanie. W momencie, w którym do środka wsadzi się zbyt dużo produktów, plastik może nie wytrzymać i dojdzie do pęknięcia. Kolejna kwestia to ułamane mocowania, które uniemożliwiają swobodne wysuwanie szuflady do lodówki. Szarpanie i wyciąganie na siłę to prosta droga do uszkodzenia całego elementu.
Jakie szuflady do lodówki można kupić?
W zależności od modelu urządzenia, jego wielkości oraz daty produkcji, różnią się znajdujące się w środku pojemniki i balkoniki. Najpopularniejsze z nich to tzw. „szuflady na warzywa”, które znajdują się na samym dnie komory. Dzięki temu, że panuje tam niska temperatura, umieszczone w środku produkty dłużej zachowują świeżość. Na rynku znajdują się także szuflady do zamrażarek, podwieszane w komorze, suwane czy też świeżości.
Szuflady do lodówek – wybór i konserwacja
Jeżeli Twoja szuflada do lodówki uległa uszkodzeniu i potrzebujesz zakupić nową, sprawdź dokładne dane chłodziarko-zamrażarki na tabliczce znamionowej. Tam znajdują się wszystkie niezbędne informacje o modelu, które pozwolą na jego bezproblemową identyfikację. Dzięki temu szuflada do lodówki na pewno będzie pasowała i szybko uda się przywrócić ulubionemu urządzeniu pełną sprawność.
Ważną kwestią jest także konserwacja pojemników na żywność, które znajdują się w chłodziarko-zamrażarce. Jak wiadomo, w środku gromadzą się resztki produktów, wyciekające z warzyw soki etc. Z tego względu należy regularnie czyścić powierzchnię szuflady, by narastający brud nie zaczął pleśnieć, co będzie się wiązało z nieprzyjemnymi zapachami. Do czyszczenia warto skorzystać ze specjalnych środków do lodówki. Ich cena nie jest wysoka, a zapewniają właściwy poziom higieny i w dokładny sposób usuwają bakterie i zanieczyszczenia. Zadbaj o swoją lodówkę, by przez długi czas cieszyć się jej profesjonalną pracą bez żadnych zakłóceń.
Utrzymaj świeżość żywności na dłużej
Jeśli masz już nowe szuflady do lodówki, warto wiedzieć jak korzystać z urządzenia, aby wyciągnąć z niego to, co najlepsze. Pamiętaj, że Twoje szuflady do lodówki, nawet te, które mają za zadanie utrzymać świeżość produktów na dłużej, nie poradzą sobie, jeśli temperatura nie będzie prawidłowa. Powinna ona znajdować się w zakresie 0-5°C - to spowolni tempo psucia się żywności i rozmnażania się szkodliwych bakterii. Jest to temperatura, która sprawi, że produkty będą bezpieczne do spożycia dłużej.
Nie zapominaj również zwracać uwagi na daty przydatności - nic, czego termin minął, nie powinno zostać zjedzone. Szkodliwe bakterie, które namnożyły się w zepsutym jedzeniu mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Jeśli zauważysz, że tylko część produktu jest pokrywa pleśnią, wcale nie oznacza to, że ten "dobry" fragment nie jest zepsuty. W takich wypadkach powinieneś wyrzucić całość. Nie spożywaj produktów nawet minimalnie pokrytych pleśnią, chyba, że są to sery. Jeśli Twoje szuflada do lodówki miała bezpośrednią styczność z gnijącą żywnością, nie wystarczy jej opróżnić i włożyć do środka nowych produktów. Bakterie prawdopodobnie zostały na powierzchni, a więc szufladę powinieneś wyciągnąć i dokładnie ją umyć. Najlepiej namocz ją w gorącej wodzie wraz z płynem do mycia naczyń. Upewnij się jednak, że zanim włożysz ją do ciepła, pozwolisz jej przejść w temperaturę pokojową, aby różnica temperatur nie spowodowała pęknięcia. W przypadku uszkodzenia, nowe szuflady, półki, oraz inne części do lodówek, znajdziesz w North.
Nie działa No Frost w lodówce
Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.
Zobacz rozwiązanie