Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Lodówka Rodzaj urządzenia

Części do lodówek Candy

Części do lodówki Candy w razie awarii można wymieniać na nowe. Nie da się ukryć, że lodówka jest jednym z najbardziej podstawowych i najczęściej używanych urządzeń domowych, które znajdziemy w każdej kuchni. To, czy działa prawidłowo jest jednak uzależnione od sprawnej pracy każdego z jej podzespołów. Niektóre awarie mogą skutecznie uniemożliwić nam korzystanie z urządzenia i wyłączyć je z użytku na długi czas. Samodzielna diagnoza oraz naprawa awarii wcale nie musi być jednak trudna. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiednich, kompatybilnych z modelem Twojego urządzenia części do lodówki Candy. Znajdziesz je w North – zarówno oryginalne jak i fabryczne zamienniki dobrej jakości. Nasza stale powiększająca się baza oferuje Ci wszystko to, czego potrzebujesz do przedłużenia życia Twojego sprzętu domowego. Poszukiwane części znajdziesz szybciej, korzystając z filtrów na górze strony, gdzie wystarczy wpisać producenta oraz model urządzenia. Pamiętaj, aby nowe elementy wymienne dopasować do swojej lodówki. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak samodzielnie dokonać naprawy lub wymiany poszczególnych wadliwych części, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Powiązane linki:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
5997
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 2900
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
5590
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 4500
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(69)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
1560
Wyślemy jutro
2 oferty od 13,17
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(12)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu
Może Cię zainteresować

Części do lodówki Candy – częste usterki

Lodówka jest jednym z podstawowych i najczęściej używanych sprzętów kuchennych, które znajdziemy w praktycznie każdym domostwie. Jej prawidłowe działanie jest uzależnione od tego, czy bez zarzutu działają także jej poszczególne elementy. Jakie części do lodówki Candy mogą ulec awarii częściej, niż inne i jakich objawów możemy się spodziewać?

Sprężarka, lub inaczej agregat, ma dbać o rozprowadzanie czynnika chłodzącego. Zepsuta, powinna zostać oddana w ręce fachowcom. Jakie części lodówki Candy mogą jednak sprawiać, że agregat nie działa prawidłowo? Przyjrzyj się starterowi (klixonowi). Możliwe też, że zabrakło czynnika chłodzącego (uzupełnienie go to również zadanie fachowca). Prawdopodobnym źródłem problemu jest jednak termostat, który odpowiada za załączanie sprężarki w odpowiednich momentach na podstawie odczytów temperatury. Jego działanie najlepiej sprawdzić miernikiem. Kolejną z częstszych usterek jest awaria silnika wentylatora. Wentylator dba o obieg chłodnego powietrza w komorze – jego zepsucie zaburzy tę funkcję. Diagnozę usterki zacznij od sprawdzenia śmigła, ponieważ może być czymś zwyczajnie zablokowane. Spróbuj wprawić je w ruch. Jeśli to nie to jest źródłem awarii, sprawdź silnik. Najczęstsze problemy z lodówką wynikają jednak z błędów użytkowania i zazwyczaj mogą dotyczyć drzwi. Mogą one być krzywe, nieszczelne czy nie domykać się. Jakie części do lodówki Candy warto wtedy sprawdzić? Przede wszystkim zawiasy oraz uszczelkę. Koniecznie zobacz też, czy urządzenie jest prawidłowo wypoziomowane. Uszkodzone zawiasy w lodówce mogą być skutkiem regularnego przeładowywania drzwi urządzenia. W przypadku uszczelki może to być kwestia zużycia lub zabrudzenia – może ona sparcieć, wyschnąć czy pęknąć, powodując nieszczelności. Nieprawidłowe wypoziomowanie może mieć wiele nieprzyjemnych skutków, jak nieszczelne czy krzywe drzwi, a nawet źle rozprowadzany czynnik chłodzący. A co, jeśli w lodówce gromadzi się woda? Nie należy to do rzadkich przypadłości. Najczęściej jest to wina zatkanego odpływu lub rurki odpływowej. Warto jednak sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z awarią układu chłodzącego. Diagnozę usterek dobrze zaczynać od skontrolowania potencjalnych problemów z zasilaniem lub przewodami. Należy również wziąć pod uwagę zepsucie elektroniki – uszkodzony moduł sterujący należy zgłosić do autoryzowanego serwisu AGD.

Nie działa No Frost w lodówce

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.

Zobacz rozwiązanie
Nie działa No Frost w lodówce
scroll top