Kategorie części

Części Candy

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki dla sprzętów marki Candy. By szybciej poszukać właściwą część, skorzystaj z filtrów znajdujących się po lewej stronie. Wybierając model urządzenia łatwiej dopasujesz potrzebną część. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Na naszym kanale YouTube znajdziesz filmiki instruktażowe pokazujące jak w łatwy sposób można wymieniać części w sprzętach AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Historia marki Candy

Pierwsza pralka marki Candy – Model 50 - wyprodukowana została w roku 1945 we Włoszech. W tym samym roku przyjęto obowiązującą do tej pory nazwę Candy. Według jednej z plotek do wyboru tej nazwy przyczynił się refren piosenki Nat King Cole`a.

Drugie z opracowanych i wprowadzonych na rynek urządzeń nosiło nazwę Model 45. Było to urządzenie o pojemności 3 kg. Model ten dysponował także funkcją podgrzewania wody oraz pompą spustową. W roku 1954 firma reklamowała się oryginalnym, wyzywającym hasłem "...dziękuję bardzo, to Candy".

Historia marki Candy

W 1957 Candy wyprodukowała Bi-Matic – pierwszą półautomatyczną pralkę z funkcją płukania i wirowania. Następne w kolejce innowacji były pralki Superautomatic 5 z okrągłym bębnem, pozwalające na załadowanie komory do połowy pojemności. Po pralkach przyszła kolej na zmywarki. Pierwszy model – Stipomatic – wprowadzony został do obiegu w roku 1966 i posiadał trzy oddzielne przestrzenie dla różnych rodzajów zmywania.

Lata 1970-71 wraz z przejęciem firmy Kelvinator dały Candy możliwość produkcji kuchenek i lodówek. Obecnie firma skupia się na technologii WiFi, implementując rozwiązania bezprzewodowego sterowania do kolejnych modeli pralek, lodówek i piekarników. Firmę założyło trzech braci: Peppino, Niso oraz Enzo Fumagalli. Na początku działalności wszystkie projekty opracowywane były właśnie przez nich – Enzo Fumagalli sam zarejestrował kilkadziesiąt patentów. Jeden z braci – Peppino Fumagalli – do tej pory jest honorowym prezesem Candy. W skład grupy przemysłowej Candy wchodzą marki Candy, Zerowatt, Rosieres, Otsein, Iberna, Hoover, Vyatka oraz Jingling.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Funkcje stworzone dla wygody użytkownika w urządzeniach Candy

Candy

Urządzenia marki Candy wykorzystują technologie opracowane z myślą o wygodzie użytkownika. Dzięki takim rozwiązaniom pralki, zmywarki i lodówki tego producenta są łatwe w obsłudze oraz konserwacji, a ich praca jest wydajna. Jako przykład mogą posłużyć pralki Candy. Wszystkie urządzenia posiadające funkcję opóźnionego startu, między innymi linia simply-Fi, dostosowane zostały do często używanych detergentów w płynie. Dzięki temu płyn nie spływa z zasobnika na ubrania. Zamiast tego płyn dostaje się do przestrzeni między zbiornikiem i bębnem , dzięki czemu w chwili uruchomienia detergent miesza się z wodą już w komorze pralki.

Urządzenia serii simply-Fi posiadają także funkcję podtrzymywania świeżości ubrań. Po aktywowaniu tej funkcji zakończenie prania uruchamia delikatne obroty bębna trwające aż do ręcznego wyłączenia. Dla odmiany suszarki bębnowe wyposażono w system EasyCase, czyli zintegrowany zbiornik na kondensującą się wodę. Umieszczony w klapie urządzenia pojemnik zastępuje tradycyjnie stosowaną tackę ociekową, dzięki czemu pozbywanie się wody po suszeniu ubrań jest o wiele szybsze i prostsze niż dotychczas. Lodówki Candy wykorzystują technologie Total NoFrost lub Frost Free. Total NoFrost to usprawniony system wymuszonego obiegu powietrza, usuwający z powietrza wilgoć. Dzięki temu w komorze urządzenia nie tworzą się złogi lodu oraz szronu. Funkcja Frost Free także usuwa wilgoć z powietrza, ale w odróżnieniu od Total NoFrost nie wysusza przechowywanej żywności.

Gorąca pralka podczas prania

Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top