Kategorie części

Części Candy

(20 683 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki dla sprzętów marki Candy. By szybciej poszukać właściwą część, skorzystaj z filtrów znajdujących się po lewej stronie. Wybierając model urządzenia łatwiej dopasujesz potrzebną część. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Na naszym kanale YouTube znajdziesz filmiki instruktażowe pokazujące jak w łatwy sposób można wymieniać części w sprzętach AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność

Historia marki Candy

Pierwsza pralka marki Candy – Model 50 - wyprodukowana została w roku 1945 we Włoszech. W tym samym roku przyjęto obowiązującą do tej pory nazwę Candy. Według jednej z plotek do wyboru tej nazwy przyczynił się refren piosenki Nat King Cole`a.

Drugie z opracowanych i wprowadzonych na rynek urządzeń nosiło nazwę Model 45. Było to urządzenie o pojemności 3 kg. Model ten dysponował także funkcją podgrzewania wody oraz pompą spustową. W roku 1954 firma reklamowała się oryginalnym, wyzywającym hasłem "...dziękuję bardzo, to Candy".

Historia marki Candy

W 1957 Candy wyprodukowała Bi-Matic – pierwszą półautomatyczną pralkę z funkcją płukania i wirowania. Następne w kolejce innowacji były pralki Superautomatic 5 z okrągłym bębnem, pozwalające na załadowanie komory do połowy pojemności. Po pralkach przyszła kolej na zmywarki. Pierwszy model – Stipomatic – wprowadzony został do obiegu w roku 1966 i posiadał trzy oddzielne przestrzenie dla różnych rodzajów zmywania.

Lata 1970-71 wraz z przejęciem firmy Kelvinator dały Candy możliwość produkcji kuchenek i lodówek. Obecnie firma skupia się na technologii WiFi, implementując rozwiązania bezprzewodowego sterowania do kolejnych modeli pralek, lodówek i piekarników. Firmę założyło trzech braci: Peppino, Niso oraz Enzo Fumagalli. Na początku działalności wszystkie projekty opracowywane były właśnie przez nich – Enzo Fumagalli sam zarejestrował kilkadziesiąt patentów. Jeden z braci – Peppino Fumagalli – do tej pory jest honorowym prezesem Candy. W skład grupy przemysłowej Candy wchodzą marki Candy, Zerowatt, Rosieres, Otsein, Iberna, Hoover, Vyatka oraz Jingling.

10900
Wyślemy dziś
7990
Wyślemy w poniedziałek
12000
Wyślemy dziś
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Funkcje stworzone dla wygody użytkownika w urządzeniach Candy

Candy

Urządzenia marki Candy wykorzystują technologie opracowane z myślą o wygodzie użytkownika. Dzięki takim rozwiązaniom pralki, zmywarki i lodówki tego producenta są łatwe w obsłudze oraz konserwacji, a ich praca jest wydajna. Jako przykład mogą posłużyć pralki Candy. Wszystkie urządzenia posiadające funkcję opóźnionego startu, między innymi linia simply-Fi, dostosowane zostały do często używanych detergentów w płynie. Dzięki temu płyn nie spływa z zasobnika na ubrania. Zamiast tego płyn dostaje się do przestrzeni między zbiornikiem i bębnem , dzięki czemu w chwili uruchomienia detergent miesza się z wodą już w komorze pralki.

Urządzenia serii simply-Fi posiadają także funkcję podtrzymywania świeżości ubrań. Po aktywowaniu tej funkcji zakończenie prania uruchamia delikatne obroty bębna trwające aż do ręcznego wyłączenia. Dla odmiany suszarki bębnowe wyposażono w system EasyCase, czyli zintegrowany zbiornik na kondensującą się wodę. Umieszczony w klapie urządzenia pojemnik zastępuje tradycyjnie stosowaną tackę ociekową, dzięki czemu pozbywanie się wody po suszeniu ubrań jest o wiele szybsze i prostsze niż dotychczas. Lodówki Candy wykorzystują technologie Total NoFrost lub Frost Free. Total NoFrost to usprawniony system wymuszonego obiegu powietrza, usuwający z powietrza wilgoć. Dzięki temu w komorze urządzenia nie tworzą się złogi lodu oraz szronu. Funkcja Frost Free także usuwa wilgoć z powietrza, ale w odróżnieniu od Total NoFrost nie wysusza przechowywanej żywności.

Brak gazu w kuchence

Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Brak gazu w kuchence
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się
scroll top