Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Filtry do ekspresów do kawy Siemens

  1. north.pl
  2. Części do ekspresów do kawy ☕
  3. Części do ekspresów do kawy Siemens
  4. Filtry do ekspresów do kawy Siemens
  5. x

Filtry do ekspresów do kawy Siemens

Poniżej zestawiono Filtry oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki do ekspresów do kawy marki Siemens. Wykorzystaj filtry znajdujące się po lewej stronie by szybciej znaleźć daną część. Podaj model urządzenia, ułatwi to wyszukanie przez Ciebie części. Zastanawiasz się, jaki model ma Twój ulubiony ekspres do kawy a zagubiłeś instrukcję? Skorzystaj z informacji zawartych w tabliczce znamionowej, którą znajdziesz na spodzie ekspresu. Przy wyborze części ułatwi Ci plik zawierający pełną listę części dla danego modelu. Specjalnie z myślą o naszych klientach stworzyliśmy kanał na YouTube z filmikami instruktażowymi dotyczącymi wymiany części, aby było to dla Ciebie jeszcze prostsze. W naszej ofercie znajdują się również akcesoria i środki do pielegnacji sprzętów.

Jak często wymieniać filtr wody w ekspresach marki Siemens?

Częstotliwość wymiany filtrów w ekspresach Siemens

W ekspresach marki Siemens do filtracji wody wykorzystywane są między innymi filtry Brita Intenza oraz Claris. Jak często należy je wymieniać? Wszystko zależy od użytkownika, częstotliwości korzystania z ekspresu oraz poziomu twardości wody w okolicy. Zgodnie z zaleceniami producenta filtr należy wymieniać regularnie co dwa miesiące lub po około 400 filiżankach kawy, przy czym zalecana jest także wymiana filtra w przypadku znacznego pogorszenia jakości smaku napoju. Twarda woda natomiast oznacza intensywniejszą pracę filtra oraz szybsze jego zużycie. Stopień twardości wody zmierzyć można samemu za pomocą odpowiednich testerów w postaci zestawów z odczynnikami lub pasków testowych.

Najszybszym jednak sposobem na sprawdzenie twardości wody jest kontakt z firmą obsługującą miejscową sieć wodociągów. W przypadku wysokiej twardości wody wymianę filtra zaleca się częściej niż co dwa miesiące, przy czym subiektywne wrażenia czyli smak – są najlepszym wyznacznikiem czasu wymiany. Nowy filtr to nie tylko przywrócenie dobrego smaku napoju – to także sposób na przedłużenie życia ekspresu. Dobrej jakości filtry, do których należą stosowane w ekspresach marki Siemens wkłady filtrujące Intenza oraz Claris, pozwalają na ciągłą ochronę podzespołów ekspresu przed osadzaniem się kamienia. Najbardziej na uszkodzenia spowodowane osadem wapiennym narażone są blok zaparzacza oraz rurki. Co ważne, regularna wymiana filtra pozwala na zmniejszenie częstotliwości przeprowadzania procesu odkamieniania.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: