Popularny piekarnik Amica EBP8452 wady i zalety

patrycja | 17 sierpnia 2018

 

Jest to urządzenie do samodzielnej zabudowy. Jego bardzo elegancki design z pewnością zupełnie odmieni wnętrze twojej kuchni. Jest bardzo stylowy, w klasycznej, czarno-srebrnej tonacji. Pomimo niepozornego wyglądu, Amica EBP8452 jest dość pojemny, ma 60l. Sterowanie w nim jest elektroniczne, tak samo jak wyświetlacz, a panel sterujący jest dodatkowo podświetlony. Pokrętła znajdujące się na froncie panelu są chowane.

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest funkcja termoobiegu, która zapewnia pieczenie na kilku poziomach jednocześnie. Równomiernie rozprowadza temperaturę po wnętrzu, dzięki czemu twoje wypieki będą zawsze idealne. Piekarnik Amica EBP8452 posiada aż 8 funkcji pracy. Możesz zatem przygotowywać wiele różnych dań korzystając m.in. z rozmrażania, grillowania a także z funkcji szybkiego nawiewu. A dzięki temu, że urządzenie ma wbudowany rożen, możesz przyrządzić kurczaka według swojego ulubionego przepisu.
Kolejna zaleta w tym sprzęcie, to bez wątpienia prowadnice teleskopowe, które nie tylko ułatwiają wyjmowanie blachy z gorącą potrawą, ale także utrzymują jej ciężar. Zatem bez obaw o oparzenia i zachlapania możesz łatwo i bezpiecznie wyciągnąć gotową potrawę z urządzenia. A skoro już o oparzeniach i bezpieczeństwie mowa, to piekarnik Amica EBP8452 wie, jak bardzo dzieci lubią krzątać się po kuchni, zwłaszcza w trakcie pieczenia, albo doglądać co chwilę, czy ulubione ciasto jest już gotowe. I właśnie aby chronić dziecięce rączki przed oparzeniem, Amica w tym modelu zamontowała kilka szyb, które zmniejszają temperaturę urządzenia i ryzyko oparzenia.

Jeśli mielibyśmy wymienić wady, które zauważamy w tym modelu, to wskazalibyśmy na mocowania podtrzymujące szyby drzwi. Są one wykonane z plastiku, zatem kiedy urządzenie nagrzewa się, plastiki mogą ulec deformacji lub popękać pod wpływem dużej temperatury. Wówczas występuje ryzyko wypadnięcia szyby.
Jednak oceniając urządzenie jako całość, to piekarnik Amica EBP8452 jest bardzo praktyczny i na pewno ułatwi codzienne gotowanie. Jego funkcjonalność i stylowy wygląd za niewielkie pieniądze z pewnością doceni każdy użytkownik.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o