Popularny piekarnik Amica EBP8452 wady i zalety

anna | 17 sierpnia 2018

Planujesz zakup piekarnika Amica EBP8452? Upewnij się, że jego funkcje odpowiadają Tobie przed zakupem. Zwróć uwagę nie tylko na parametry, ale samo korzystanie z urządzenia oraz dostępne funkcje.

Charakterystyka piekarnika do zabudowy

Jest to urządzenie do samodzielnej zabudowy, którą łatwo rozszyfrujesz w instrukcji obsługi. Jego bardzo elegancki design z pewnością zupełnie odmieni wnętrze twojej kuchni. Jest bardzo stylowy, w klasycznej, czarno-srebrnej tonacji. Pomimo niepozornego wyglądu, Amica EBP8452 jest dość pojemny, ma 60 litrów. Sterowanie w nim jest elektroniczne, tak samo jak wyświetlacz, a panel sterujący jest dodatkowo podświetlony. Pokrętła znajdujące się na froncie panelu są chowane.

Standardem w tego typu urządzeniach jest funkcja termoobiegu, która zapewnia równomierne pieczenie na kilku poziomach jednocześnie. Dzięki czemu twoje wypieki będą zawsze idealne. Piekarnik Amica EBP8452 posiada aż 8 funkcji pracy. Możesz zatem przygotowywać wiele różnych dań korzystając m.in. z rozmrażania, grillowania a także z funkcji szybkiego nawiewu. A dzięki temu, że urządzenie ma wbudowany rożen, możesz przyrządzić kurczaka według swojego ulubionego przepisu.

Bezpieczeństwo na wagę złota

Kolejna zaleta w tym sprzęcie, to bez wątpienia prowadnice teleskopowe, które nie tylko ułatwiają wyjmowanie blachy z gorącą potrawą, ale także utrzymują jej ciężar. Zatem bez obaw o oparzenia i zachlapania możesz łatwo i bezpiecznie wyciągnąć gotową potrawę z urządzenia. A skoro już o oparzeniach i bezpieczeństwie mowa, to piekarnik Amica EBP8452 wie, jak bardzo dzieci lubią krzątać się po kuchni, zwłaszcza w trakcie pieczenia, albo doglądać co chwilę, czy ulubione ciasto jest już gotowe. I właśnie aby chronić dziecięce rączki przed oparzeniem, Amica w tym modelu zamontowała kilka szyb, które zmniejszają temperaturę urządzenia i ryzyko oparzenia.

Jaka zabudowa do piekarnika?

Planując zakupe tego piekarnika musisz przygotować zabudowę kuchenną o wymiarach otworu minimum:

  • głębokość: 560 mm,
  • szerokość 560 mm
  • wysokość 595 mm,

zapewniając urządzeniu optymalne warunki wentylacji. Front drzwi musi wystawać z zabudowy, aby drzwiczki nie ocierały się o zabudowę.

Prosta konserwacja urządzenia

Najważniejsze jest dbanie o piekarnik i czyszczenie na bieżąco. A można to zrobić w łatwy sposób, ponieważ prosto się go demontuje. Szybę myje się nie tylko z zewnątrz od tłustych plam i śladów palców, ale również od wewnątrz. Po odkręceniu uchwytów i zdjęciu górnej listwy mamy swobodny dostęp do wyczyszczenia środkowej szyby.

Pamiętaj o bieżącym myciu blach do pieczenia, bo z nimi jest najwięcej problemów praktycznie w każdym piekarniku. Najlepiej po każdym, większym pieczeniu przemyć dokładnie blachy, ponieważ stare zaschnięte zabrudzenia ciężko schodzą. Namaczanie czasami nie pomaga.

Panel przedni wraz z przyciskami warto spryskać środkiem dezynfekującym, eliminującym bakterie i osady. Niestety trzeba liczyć się z tym, że szybko widać ślady palców, ponieważ na czarnym szkle nic się nie uchowa.

Podsumowanie piekarnika Amica EBP8452

Jeśli mielibyśmy wymienić wady, które zauważamy w tym modelu, to wskazalibyśmy na mocowania podtrzymujące szyby drzwi. Są one wykonane z plastiku, zatem kiedy urządzenie nagrzewa się, plastiki mogą ulec deformacji lub popękać pod wpływem dużej temperatury. Wówczas występuje ryzyko wypadnięcia szyby.


Jednak oceniając urządzenie jako całość, to piekarnik Amica EBP8452 jest bardzo praktyczny i na pewno ułatwi codzienne gotowanie. Jego funkcjonalność i stylowy wygląd za rozsądne pieniądze z pewnością doceni każdy użytkownik. Dodatkowo polska marka Amica słynie z produkcji piekarników, dlatego warto zaufać profesjonalistom.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o